Σελ. 5 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 684
  1. #61
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manwlhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερωτηση... για 200-300 μετρα μιλαμε για το απο πανω στενο, δεν ειναι μικρη η ταχυτητα? μεχρι 16 δλδ πιανει το τετραγωνο γυρω γυρω απο την εκκλησια?
    Μένω 3-4 στενα πιο περα
    Με τα ποδια είναι σχεδόν 400 μ-στο google με ευθεια γραμμη 250μ και καλωδιακη απόσταση μετρημενη από HOL 310μ
    Σε ποια εκκλησια αναφερεσε

  2. #62
    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω 3-4 στενα πιο περα
    Με τα ποδια είναι σχεδόν 400 μ-στο google με ευθεια γραμμη 250μ και καλωδιακη απόσταση μετρημενη από HOL 310μ
    Σε ποια εκκλησια αναφερεσε
    Στον Αγ Γεωργιο αναφερομαι.
    Case:Corsair Carbide 300R + Window // CPU:Intel Core i5 4670K // Mobo: Asus Z87M-PLUS (C2) // RAM:G.Skill RipjawsX 8GB DDR3-2400MHz (F3-2400C11D-8GXM) // GPU:Asus GeForce GTX1050 Ti 4GB Rog Strix OC // SSD: Samsung EVO 840 120GB // PSU:XFX ProSeries 650W Core Edition Full Wired // Monitor: LG LED 23" 23EA63V-P

  3. #63
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορώ να δω κάπου το πρόγραμμα για το πότε και που θα περαστούν οι καινούργιες καμπίνες της cosmote στο Κερατσίνι?
    Με το ζόρι κλειδώνω στα 37 mbps με 50αρα vdls και μου το παρουσιάζουν ως επιτυχία στο τηλέφωνο. Όσοι μένετε κοντά στη Νεύτωνος σε τι ταχύτητες κλειδώνεται με 50αρα σύνδεση?

  4. #64
    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Καλησπερα, μερικες ερωτησεις απο μενα μιας και δεν εχουν απαντηθει.

    1)Μενει κανενας στο τετραγωνο γυρω απο την εκκλησια του Αγ. Γεωργιου(καισαριας,κρηνης,ανδρουτσου,κουντουριωτη) να μας πει τι ταχυτητες εχει σε VDSL επιπεδο?
    2)Ποιος παροχος ειναι καλυτερος σε θεματα τιμης/ποιοτητας?
    3)Σε ενεργη γραμμη ποσο καιρο θα παρει η αναβαθμιση σε VDSL?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manwlhs7 : 10-09-17 στις 21:10.
    Case:Corsair Carbide 300R + Window // CPU:Intel Core i5 4670K // Mobo: Asus Z87M-PLUS (C2) // RAM:G.Skill RipjawsX 8GB DDR3-2400MHz (F3-2400C11D-8GXM) // GPU:Asus GeForce GTX1050 Ti 4GB Rog Strix OC // SSD: Samsung EVO 840 120GB // PSU:XFX ProSeries 650W Core Edition Full Wired // Monitor: LG LED 23" 23EA63V-P

  5. #65
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manwlhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, μερικες ερωτησεις απο μενα μιας και δεν εχουν απαντηθει.

    1)Μενει κανενας στο τετραγωνο γυρω απο την εκκλησια του Αγ. Γεωργιου(καισαριας,κρηνης,ανδρουτσου,κουντουριωτη) να μας πει τι ταχυτητες εχει σε VDSL επιπεδο?
    2)Ποιος παροχος ειναι καλυτερος σε θεματα τιμης/ποιοτητας?
    3)Σε ενεργη γραμμη ποσο καιρο θα παρει η αναβαθμιση σε VDSL?
    1) Είμαι λίγα στενά πιο κάτω από την εκκλησία και ύστερα από μετατροπές που έκανα στη γραμμή στο σπίτι πιάνω 41mbps down / 4980 up. Εσύ που είσαι πιο κοντά στο κέντρο ίσως έχεις καλύτερο download.
    2) Οικονομική είναι η vodafone, έχω ακούσει καλά λόγια και δίνει καλές υπηρεσίες. Αν σε καλύπτει με vdsl στην περιοχή σου ψάξε το. Από την άλλη ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις. Η Cosmote σου ρουφάει το αίμα με τις τιμές της όμως έχεις τις καλύτερες υπηρεσίες και αν πάθει βλάβη η γραμμή την φτιάχνουν πολύ πιο γρήγορα από άλλες εταιρείες.
    3) Μιλά για το θέμα με τον πάροχο που σε ενδιαφέρει. Συνήθως το πολύ μέχρι μια εβδομάδα να πάρει η διαδικασία αλλά για να είσαι σίγουρος μίλα με την εταιρεία που ενδιαφέρεσαι.

  6. #66
    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Εσυ σε ποιον παροχο είσαι? Η γραμμη του σπιτιου ειναι στη wind και πηγα σημερα στο καταστημα και μου ειπαν οτι η wind δεν παρεχει vdsl στη διευθυνση μου.... περιεργο γτ εγω μενω πιο κοντά απο εσενα στο κέντρο του οτε... απογοητευτηκα για να πω την αληθεια....


    Update: μετα απο επισκεψη στα καταστηματα και των 3 παροχων εχουμε τα εξης:
    wind: μεχρι 24
    vodafone: μεχρι 50
    ΟΤΕ: μεχρι 30
    γιατι τετοια μεγαλη αποκληση και στους 3 παροχους? οπως εχω πει μενω Κρηνης, περιπου 200 μετρα απο το κεντρο του Οτε.... απογοητευση....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manwlhs7 : 18-09-17 στις 12:36.

  7. #67
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manwlhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ σε ποιον παροχο είσαι? Η γραμμη του σπιτιου ειναι στη wind και πηγα σημερα στο καταστημα και μου ειπαν οτι η wind δεν παρεχει vdsl στη διευθυνση μου.... περιεργο γτ εγω μενω πιο κοντά απο εσενα στο κέντρο του οτε... απογοητευτηκα για να πω την αληθεια....


    Update: μετα απο επισκεψη στα καταστηματα και των 3 παροχων εχουμε τα εξης:
    wind: μεχρι 24
    vodafone: μεχρι 50
    ΟΤΕ: μεχρι 30
    γιατι τετοια μεγαλη αποκληση και στους 3 παροχους? οπως εχω πει μενω Κρηνης, περιπου 200 μετρα απο το κεντρο του Οτε.... απογοητευση....
    Η Wind μπορεί να μην έχει εγκαταστήσει VDSL μηχανήματα στο Dslam
    Τώρα αυτό για ΟΤΕ περίεργο

  8. #68
    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    το θεμα ειναι πως η βονταφον μου λεει για 50αρι.... ενω ο οτε 30αρι
    Case:Corsair Carbide 300R + Window // CPU:Intel Core i5 4670K // Mobo: Asus Z87M-PLUS (C2) // RAM:G.Skill RipjawsX 8GB DDR3-2400MHz (F3-2400C11D-8GXM) // GPU:Asus GeForce GTX1050 Ti 4GB Rog Strix OC // SSD: Samsung EVO 840 120GB // PSU:XFX ProSeries 650W Core Edition Full Wired // Monitor: LG LED 23" 23EA63V-P

  9. #69
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manwlhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ σε ποιον παροχο είσαι? Η γραμμη του σπιτιου ειναι στη wind και πηγα σημερα στο καταστημα και μου ειπαν οτι η wind δεν παρεχει vdsl στη διευθυνση μου.... περιεργο γτ εγω μενω πιο κοντά απο εσενα στο κέντρο του οτε... απογοητευτηκα για να πω την αληθεια....


    Update: μετα απο επισκεψη στα καταστηματα και των 3 παροχων εχουμε τα εξης:
    wind: μεχρι 24
    vodafone: μεχρι 50
    ΟΤΕ: μεχρι 30
    γιατι τετοια μεγαλη αποκληση και στους 3 παροχους? οπως εχω πει μενω Κρηνης, περιπου 200 μετρα απο το κεντρο του Οτε.... απογοητευση....


    Cosmote έχω. Πριν λίγες εβδομάδες που είχα καλέσει τη vodafone μου είπανε πως η περιοχή δεν υποστηρίζει vdsl προς το παρών ενώ η cosmote μου είπε πως υποστηρίζει vdsl 50mbps αλλά θα κλειδώνει πιο χαμηλά γιατί θα έρχεται η γραμμή από το κέντρο. Οπότε ή εσύ ανήκεις σε άλλο καφαο - κέντρο ή δεν στα είπανε καλά στα καταστήματα που πήγες. Για να βγάλεις άκρη καλό είναι να καλέσεις τα τεχνικά τμήματα της κάθε εταιρείας και να ρωτήσεις λεπτομέρειες.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manwlhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι πως η βονταφον μου λεει για 50αρι.... ενω ο οτε 30αρι
    Όταν σου λέει 50αρι δεν σημαίνει ότι θα πιάσεις 50, λέει ΜΕΧΡΙ 50. Για την cosmote δεν ξέρω τι παίζει, μου κάνει εντύπωση αυτό που σου είπανε. Από όσο γνωρίζω καθαρό 50αρι στην περιοχή δεν παίζει γιατί είμαστε κοντά στο κέντρο και τα καινούργια vdsl καφαό θα μπούνε τελευταία, τουλάχιστον έτσι μου έχουν πει δύο τεχνικοί για τη δικιά μας γειτονιά. Αυτό σημαίνει πως μέχρι να μπει το καινούργιο vdsl καφάο θα τραβάμε από το κέντρο και θα έχουμε μικρότερες ταχύτητες. Μέχρι 43mbps έχω δει στην περιοχή σε cosmote. Αν θες τη γνώμη μου κάλεσε το 13888, επέλεξε να μιλήσεις με το τεχνικό τμήμα για ίντερνετ και ζήτησε μέτρηση στη γραμμή σου. Θα κάνουν μέτρηση είτε στη γραμμή σου είτε θα σου πούνε τον μέσο όσο ταχυτήτων στην περιοχή σου, οπότε ότι σου πει η cosmote αυτό θα έχεις πάνω κάτω, λογικά, και με την vodafone ή με άλλες εταιρείες που υποστηρίζουν vdsl.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GamerLol : 18-09-17 στις 16:20.

  10. #70
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    oxygen&TimeCapsule
    καλησπέρα στη παρέα
    Διάβασα τις λίγες σελίδες που έχουν γραφτεί και έχω και εγώ κάποιες απορίες αν μπορούν να απαντηθούν
    Χαραυγή με το καφαο στη γωνία του τετραγώνου μου και με την κοριοφων δεν πιάνω πάνω από 4mb με τίποτα!!!
    είμαι από το 2014 στις ελληνικές ράδιο-υπηρεσίες αλλά επειδή έχω περάσει το 24μηνο πάω όπου γουστάρω.
    Από vdsl κλπ λόγο περιοχής δεν βλέπω φως όταν ακόμη στα ταμπούρια είναι εκτός
    Καμία ιδέα για την υφιστάμενη γραμμή γιατί πάει έως 4mbs όταν με τον οτε πήγαινα πριν με 7mbs το λιγότερο.
    Ο τεχνικός που είχε έρθει μια φορά και έναν καιρό μου είπε ότι η βόντα δίνει τόσο στην ουσία και όχι η γραμμή
    η cyta βγάζει «Μετά απο έλεγχο των στοιχείων σου, σε ενημερώνουμε ότι το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.
    Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 2738,4 μέτρα.»

  11. #71
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Επειδή είδα ότι προχωράνε οι καμπίνες της Wind (που έχει αναλάβει το έργο των καμπινών και στο Κερατσίνι) στην περιοχή της Νίκαιας και πλησιάζουν Κερατσίνι ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος, αυτές θα χρησιμοποιηθούν μόνο από WInd ή θα νοικιάζει γραμμές και στους άλλους όπως ο ΟΤΕ; Ο ΟΤΕ αν νοικιάζει γραμμές πως γίνεται να ζητήσεις να μεταφερθείς από το Αστικό Κέντρο σε καμπίνα;

    Πήρα και ρώτησα στην τεχνική υποστήριξη του αλλά δεν ήξεραν να μου πουν.

  12. #72
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υποχρεωτικά θα δίνει μέσω χοντρικής και σε άλλους (όπως κάνει ο ΟΤΕ). Από εκεί και πέρα είναι θέμα των άλλων να πάρουν από αυτήν μέσω χοντρικής (δεν τους υποχρεώνει κανείς).
    Για να μεταφερθείς σε καμπίνα, πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί (όχι μόνο να πάρει ρεύμα) και να ζητήσεις αναβάθμιση σε VDSL. ADSL δεν θα παρέχεται από τις νέες καμπίνες.

  13. #73
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποχρεωτικά θα δίνει μέσω χοντρικής και σε άλλους (όπως κάνει ο ΟΤΕ). Από εκεί και πέρα είναι θέμα των άλλων να πάρουν από αυτήν μέσω χοντρικής (δεν τους υποχρεώνει κανείς).
    Για να μεταφερθείς σε καμπίνα, πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί (όχι μόνο να πάρει ρεύμα) και να ζητήσεις αναβάθμιση σε VDSL. ADSL δεν θα παρέχεται από τις νέες καμπίνες.
    VDSL έχω αλλά επειδή παίρνω από το Κέντρο που είναι περίπου 900 μέτρα απόσταση έχω μόνο 22mbps down.

  14. #74
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    VDSL έχω αλλά επειδή παίρνω από το Κέντρο που είναι περίπου 900 μέτρα απόσταση έχω μόνο 22mbps down.
    Όταν ενεργοποιηθεί η καμπίνα ζητάς από τον πάροχο να σε συνδέσουν σε αυτήν.

  15. #75
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Του χρονου τετοια εποχη δηλαδη μαλλον.

Σελ. 5 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας