Σελ. 11 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 684
  1. #151
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Στην δική μου γωνία, Ύδρας και Αμισού παρότι έσκαψαν και πέρασαν από τα πρώτα, ακόμη δεν έχουν τοποθετήσει την καμπίνα. Πάντως μην τρελαινόμαστε, ακόμη δεν έχουν συνδέσει καμία σωλήνα με το κέντρο της Ιπποκράτους. Έχουν βγάλει τις αναμονές και περιμένουν στην γωνία της Ιπποκράτους. Και στο παρκάκι κάτω από την Ρίγα Φεραίου έχει αναμονή να περάσουν απέναντι να συνδεθούν με τις αναμονές της Ιπποκράτους εδώ και 20 ημέρες περίπου. Σε ένα φίλο μου είπαν πριν καμιά εβδομάδα ότι θα είναι όλα έτοιμα σε 2 μήνες. Δεν το πιστεύω και Ιούνιο να είμαστε οκ πάλι καλό θα μου φαίνεται.

  2. #152
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δεν ξέρω αν κάπου έχουν βάλει καμπίνα στο Κερατσίνι αλλά στο μεγαλύτερο μέρος που βλέπω υπάρχουν παντού αναμονές οπότε από ότι καταλαβαίνω το πλάνο τους είναι πρώτα οι σωλήνες και μετά θα αρχίσουν την τοποθέτηση των καμπίνων. Ας ελπίσουμε να αρχίσει γρήγορα και αυτή η φάση για να περάσουμε μετά στην τρίτη που είναι η ηλεκτροδότηση. Αν τελειώσουν μέχρι το καλοκαίρι πάντως θα είμαστε τυχεροί.

  3. #153
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Σήμερα το πρωί που πέρασα μπροστά από την 117 είχαν φτιάξει την βάση και έχουν περάσει τους χοντρούς μαύρους σωλήνες. Λογικά σύντομα θα στήσουν και την καμπίνα.

  4. #154
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Τα πράγματα πάνε με χαλαρούς ρυθμούς εμενα από τις 29 Ιανουαρίου που άρχισε το σκάψιμο ακόμα δεν έχουν ερθει να ρίξουν μπετόν να κλείσουν την τρυπα του πεζοδρομίου και καφάο που όμως έχουν βάλει εδώ και μια βδομάδα.

    Και επειδή διαβάζω στο διπλανό νήμα της νίκαιας οπου σκάψανε εκεί Αύγουστο/Σεπτέβρη ακόμα περιμένουν να πάρουν ρεύμα τα καφάο και ενώ έπρεπε να έχουν δοθεί μέχρι τέλος 2017 τα καφάο για χρήση ακόμα είναι στο περίμενε .... οποτε μακαρι να κανω λαθος αλλα εμεις καλο φθινοπωρο ...

  5. #155
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Σε πολλά σημεία ακόμα που έχουν σκάψει τρύπες δεν έχουν στήσει την βάση. Η δικιά μου καμπίνα από ότι είδα πρέπει να είναι μία από τις πρώτες στην γύρω περιοχή που στήσανε την βάση. Και εγώ από ότι βλέπω έτσι όπως πάνε αν μέχρι το τέλος του καλοκαιριού έχουμε VDSL καμπίνες ενεργοποιημένες θα πρέπει να είμαστε πολύ χαρούμενοι.

  6. #156
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποτε μακαρι να κανω λαθος αλλα εμεις καλο φθινοπωρο ...
    A πολύ έχεις κακομάθει εσύ Μήτσο και βιάζεσαι τόσο Εδώ άντεξες με τα 1200 και 2400 bps μωρέ κάποτε, τι είναι λίγο ακόμα για τα 50mbps!

    Δεν πάνε χαλαρά πάντως, έχω αρχίσει να βλέπω τον Τοξότη συχνά πλέον εδώ σύνορα Νίκαια - Κερατσίνι να κάνει έργα οπότε υπομονή και σας έρχεται.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  7. #157
    Εγγραφή
    06-08-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Ψηλορείτου και μπαλή έχουν στήσει εδώ και μια βδομάδα καμπίνα. Έχει κ το αυτοκόλλητο της wind
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fragment : 22-02-18 στις 00:37.

  8. #158
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fragment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψηλορείτου και μπαλή έχουν στήσει εδώ και μια βδομάδα καμπίνα. Έχει κ το αυτοκόλλητο της wind
    Σηκωσε τη στο http://fttxgr.eu

  9. #159
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    A πολύ έχεις κακομάθει εσύ Μήτσο και βιάζεσαι τόσο Εδώ άντεξες με τα 1200 και 2400 bps μωρέ κάποτε, τι είναι λίγο ακόμα για τα 50mbps!

    Δεν πάνε χαλαρά πάντως, έχω αρχίσει να βλέπω τον Τοξότη συχνά πλέον εδώ σύνορα Νίκαια - Κερατσίνι να κάνει έργα οπότε υπομονή και σας έρχεται.

    Στάθη από όσο θυμάμαι εσύ είχες πάρει τότε ένα 14400 εσωτερικό "ελληνικό" modem κάτι που δεν είχε error connection και σου πετούσε παράσιτα στην BBS εγώ είχα πάρει ένα 14400 εξωτερικό τότε δεν είχα ποτε 1200 και 2400 και αυτό για λίγο γιατί μετά λιγουρεύτηκα και τα σκασα cosmodata και πείρα ένα zoom 28800 !!! Καλά με τους ρυθμούς του τοξότη και με την wind που μας έκατσε και ποτε θα δώσει σε άλλους παρόχους το OK να δώσουν vdsl το κόβω να χούμε βγει από τα μνημόνια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fragment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψηλορείτου και μπαλή έχουν στήσει εδώ και μια βδομάδα καμπίνα. Έχει κ το αυτοκόλλητο της wind
    Παραδίπλα αθηνας και αναγνωσταρά πρέπει να χει το κεντρικό φρεάτιο η wind από όσο πείρε το μάτι μου. Καφάο βάλανε κανεις να ρίξει μπετό στην τρυπα που άνοιξαν δεν έχει ρθει ακόμα και εννοείτε έχουμε καιρό για να περάσουν τις οπτικές ακόμα

  10. #160
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    2400 maxan ήταν το πρώτο μου (το 14400 όντως ήταν για σφαλιάρες.. με πέταγε ενώ έπαιζα doom, απαράδεκτο :P)... και τώρα μας φαίνονται τα 50mbps λίγα.
    Τι να πει κανείς Αν δεν έχει ζήσει κανείς να κατεβάζει ένα αρχείο πχ 5mb με 150-200bytes/sec και να θέλει ένα 7ωρο με ανοιχτό το τηλ παρακαλώντας να μην πέσει η γραμμή, που να καταλάβει τι έχουμε σήμερα

    Προχωράνε πάντως, απλά φαίνεται σαν να έχουν πέσει με τα μούτρα περισσότερο στην Νίκαια αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω αν το πάνε ανα περιοχή (πχ πρώτα Νίκαια μετά Κερατσίνι) ή το πάνε σε σειρά στα καφάο (γιατί όπως είπα τώρα κάνουν έργα σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι μέσα σε όλα τα άλλα). Φυσικά για Ελλάδα μιλάμε, μπορεί απλά να το πάνε με α μπε μπα μπλομ.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  11. #161
    Εγγραφή
    30-04-2004
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    2400 maxan ήταν το πρώτο μου (το 14400 όντως ήταν για σφαλιάρες.. με πέταγε ενώ έπαιζα doom, απαράδεκτο :P)... και τώρα μας φαίνονται τα 50mbps λίγα.
    Τι να πει κανείς Αν δεν έχει ζήσει κανείς να κατεβάζει ένα αρχείο πχ 5mb με 150-200bytes/sec και να θέλει ένα 7ωρο με ανοιχτό το τηλ παρακαλώντας να μην πέσει η γραμμή, που να καταλάβει τι έχουμε σήμερα

    Προχωράνε πάντως, απλά φαίνεται σαν να έχουν πέσει με τα μούτρα περισσότερο στην Νίκαια αυτή τη στιγμή.. Δεν ξέρω αν το πάνε ανα περιοχή (πχ πρώτα Νίκαια μετά Κερατσίνι) ή το πάνε σε σειρά στα καφάο (γιατί όπως είπα τώρα κάνουν έργα σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι μέσα σε όλα τα άλλα). Φυσικά για Ελλάδα μιλάμε, μπορεί απλά να το πάνε με α μπε μπα μπλομ.
    Γείτονα αν πάρω εγώ πρώτα πάρε 100άρα καλούμπα
    EDIT: Οκ εσύ πιάνεσαι Πειραιά έχεις πάρει, θα πάρω εγώ την καλούμπα!

    DiM πόσα χρόνια πίσω είχαμε μιλήσει επί cs/bf heat clean και τώρα rust? (Εχω τον myrmidons btw)

    Από οτι φαίνεται εμείς που το κυνηγάμε μας αποφεύγει το vdsl εδώ και χρονιά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shevchenko7 : 22-02-18 στις 20:19.

  12. #162
    Εγγραφή
    06-08-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραδίπλα αθηνας και αναγνωσταρά πρέπει να χει το κεντρικό φρεάτιο η wind από όσο πείρε το μάτι μου. Καφάο βάλανε κανεις να ρίξει μπετό στην τρυπα που άνοιξαν δεν έχει ρθει ακόμα και εννοείτε έχουμε καιρό για να περάσουν τις οπτικές ακόμα
    Εκεί ακριβός μένω.

  13. #163
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shevchenko7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γείτονα αν πάρω εγώ πρώτα πάρε 100άρα καλούμπα
    EDIT: Οκ εσύ πιάνεσαι Πειραιά έχεις πάρει, θα πάρω εγώ την καλούμπα!

    DiM πόσα χρόνια πίσω είχαμε μιλήσει επί cs/bf heat clan και τώρα rust? (Εχω τον myrmidons btw)

    Από οτι φαίνεται εμείς που το κυνηγάμε μας αποφεύγει το vdsl εδώ και χρονιά.
    Σώπα βρε που χάθηκες δεν σε είδα αυτόν τον μηνα !!! έχει wipe ο server την άλλη week χώσου :P

  14. #164
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αρχίσανε να στήνουν καμπίνες και γύρω από την Παύλου Φύσσα. Αλλά ακόμα δεν έχουν ενώσει τις αναμονές. Άντε να δούμε...

  15. #165
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Technicoloe
    Καλημέρα. Σήμερα το πρωι περνούν οπτικές ινες στην Παλαιολόγου,Χαυραυγή.

Σελ. 11 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας