Σελ. 38 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 182833363738394043 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 684
  1. #556
    Εγγραφή
    09-06-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis556 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήρα προσφορά από Wind & Cosmote (από τα καταστήματα).

    WIND = 50Mbps, Αστικά+Υπεραστικά, 300' κινητά + 1500' Wind/Q (31€)
    Cosmote = 50Mbps, Αστικά+Υπεραστικά, 420' κινητά (32,20€)

    Και στις 2 προσφορές με δωρεάν τέλος ενεργοποίησης.

    Με βλέπω για Cosmote αύριο κιόλας.
    καλησπερα ταμπουρια που ακριβως ρωτησες? γιατι εγω ειμαι στην ποντου και δεν εχει vdsl ακομα

    - - - Updated - - -

    σοβαρα ρε φιλε? πολυ καλη τιμη τουμπανο που ακριβως εισαι κερατσινι? εγω ειμαι ποντου και δεν εχω καν vdsl ακομα!!!!

  2. #557
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Φίλε μου εάν πας στην COSMOTE ρωτά εάν είναι και η φορητότητα δωρεάν .
    London for ever

  3. #558
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arrow7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα ταμπουρια που ακριβως ρωτησες? γιατι εγω ειμαι στην ποντου και δεν εχει vdsl ακομα

    - - - Updated - - -

    σοβαρα ρε φιλε? πολυ καλη τιμη τουμπανο που ακριβως εισαι κερατσινι? εγω ειμαι ποντου και δεν εχω καν vdsl ακομα!!!!
    Εσύ είσαι Πόντου Δραπετσώνα

  4. #559
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3.627
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arrow7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα ταμπουρια που ακριβως ρωτησες? γιατι εγω ειμαι στην ποντου και δεν εχει vdsl ακομα

    - - - Updated - - -

    σοβαρα ρε φιλε? πολυ καλη τιμη τουμπανο που ακριβως εισαι κερατσινι? εγω ειμαι ποντου και δεν εχω καν vdsl ακομα!!!!
    Καλημέρα. Είμαι στην Αμφιάλη και οι προσφορές που πήρα είναι από τα καταστήματα στην Π.Φύσσα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου εάν πας στην COSMOTE ρωτά εάν είναι και η φορητότητα δωρεάν .
    Καλημέρα. Θα το προχωρήσω την Πέμπτη και θα σας ενημερώσω. Σήμερα θα πάρω και τηλ στο 13888 μήπως και πάρω άλλη προσφορά από εκεί.

  5. #560
    Εγγραφή
    12-03-2008
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Καλησπέρα.
    Σήμερα πήρα τον εξοπλισμό. Τον σύνδεσα και όλα οκ.
    Έχει συγχρονίσει στα 123/33. Τώρα από σταθερότητα θα δείξει...….

  6. #561
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ο εξοπλισμός δίνει το μέγιστο που μπορεί να συνδεθεί εμείς κλειδωνόμαστε σε αυτό που έχουμε πλήρωσει 50/5 100/10 200/20

    Από όσο έχω προσέξει wind και στα 50 και στα 100 έχει μονο το 17a. Απλά στα 100 πλέον το router εχει 1000αρι lan και 5ghz wifi.

    Τώρα σύμφωνα με τον τεχνικό που ήρθε σε εμενα στα 200mbps δίνει η wind ένα huawei router θέλω να πιστεύω με 35b για super vectoring.

    - - - Updated - - -

    Μου βγήκε και ο πρώτος λογαριασμός ο οποιος προπληρώνω τον επόμενο μηνα. Κάθε 10 του μηνός θα βγαίνει από wind, στον πρώτο λογαριασμό πληρώνεις όσες μέρες έχεις συνδεθεί εγώ δηλαδή 4 μέρες + προπληρώνεις τον επόμενο μηνα.

  7. #562
    Σε περίπτωση που ενεργοποιηθεί η γραμμή πρίν τα 14ημερο (φορητότητα σε αλλο πάροχο) και κάνεις χρήση του δικαιώματος υπαναχώρησης επιστρέφεις αυτόματα στον αρχικό πάροχο; ή κάνεις νέα σύνδεση σε αυτόν;

  8. #563
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Επαναχώρηση έχουμε δικαίωμα εάν κάνουμε αίτηση από web και από τηλέφωνο οποτε αναγκαστικά αυτές οι 14 ημερες υπάρχουν δεν μπορείς να ενεργοποιηθείς νωρίτερα, άμα κανεις σε μαγαζί ΔΕΝ έχει δικαίωμα υπαναχώρησης. Το καλο με αίτηση από μαγαζάκι παρόχου όμως είναι ότι προχωράει γρήγορα η αίτηση σου ΔΕΝ περιμένεις αυτές τις 14 μέρες και ΜΕΤA να προχωρήσει η διαδικασία.

    Για να καταλάβεις εμενα από 16 μηνός που έγινε το αίτημα φορητότητας απο την wind ενεργοποιήθηκα 6 του αλλου μηνα.

  9. #564
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαναχώρηση έχουμε δικαίωμα εάν κάνουμε αίτηση από web και από τηλέφωνο οποτε αναγκαστικά αυτές οι 14 ημερες υπάρχουν δεν μπορείς να ενεργοποιηθείς νωρίτερα, άμα κανεις σε μαγαζί ΔΕΝ έχει δικαίωμα υπαναχώρησης. Το καλο με αίτηση από μαγαζάκι παρόχου όμως είναι ότι προχωράει γρήγορα η αίτηση σου ΔΕΝ περιμένεις αυτές τις 14 μέρες και ΜΕΤA να προχωρήσει η διαδικασία.

    Για να καταλάβεις εμενα από 16 μηνός που έγινε το αίτημα φορητότητας απο την wind ενεργοποιήθηκα 6 του αλλου μηνα.
    Εχω διαβάσει ότι υπάρχουν ατομα που ενεργοποιήθηκαν νωρίτερα (πριν απο τις 14 ημερες ενώ είχαν κάνει αίτημα μέαω web). και όταν υπαναχώρησαν δεν γύρισαν στον αρχικό πάροχο και έμειναν ξεκρέμαστοι. Ο παλιός παροχός τους ζητόυσε εκ νέου τέλη ενεργοποιήσης κλπ και άλλη τιμή στην σύμβαση. Μπορεί να ισχύει αυτό;

  10. #565
    Εγγραφή
    13-12-2017
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είσαι Πόντου Δραπετσώνα
    H Πόντου Δραπετσώνα είναι στο κέντρο του Αγ. Γεωργίου αν δεν κάνω λάθος; Που είναι ΟΤΕ η περιοχή [δεν την έχει πάρει η Wind όπως Κερατσίνι/Αμφιάλη]
    Για τον πόνο μας που δεν έχει διαθεσιμότητα VDSL εκεί συζητάμε εδώ ή ανοίγουμε καινούριο τόπικ;

  11. #566
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassilis3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω διαβάσει ότι υπάρχουν ατομα που ενεργοποιήθηκαν νωρίτερα (πριν απο τις 14 ημερες ενώ είχαν κάνει αίτημα μέαω web). και όταν υπαναχώρησαν δεν γύρισαν στον αρχικό πάροχο και έμειναν ξεκρέμαστοι. Ο παλιός παροχός τους ζητόυσε εκ νέου τέλη ενεργοποιήσης κλπ και άλλη τιμή στην σύμβαση. Μπορεί να ισχύει αυτό;
    Τι να σου πω φιλε μου στην ελλάδα ζούμε όλα μπορεί να γίνουν. Και σε κάποιους έχουν κόψει την σύνδεση νωρίτερα από την ενεργοποίηση και έμειναν μερικές μέρες χωρίς internet και τηλέφωνο. πάντως από αυτά που γνωρίζω ισχύει το παραπάνω που σου έγραψα αλλα περίπτωση ας το πούμε στραβής πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο δυστυχώς και τότε καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να βρείς το δίκιο σου.

  12. #567
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3.627
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε όλους, έκανα αίτηση στην Cosmote για το DP 50XL στα 36,60€, με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης & φορητότητας. Η μετάβαση μου είπαν σε 3-4 εργάσιμες. Ίδωμεν ..!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis556 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, έκανα αίτηση στην Cosmote για το DP 50XL στα 36,60€, με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης & φορητότητας. Η μετάβαση μου είπαν σε 3-4 εργάσιμες. Ίδωμεν ..!!
    Καλημέρα, σήμερα με πήραν τηλ από Nova, να μου κάνουν αντιπρόταση για να μείνω, το DP 24 + κινητά (που έχω ήδη), στα 16€. Τους είπα θα με ενδιέφερε η προσφορά μόνο αν με πηγαίνατε σε VDSL, που δεν δίνετε διαθεσιμότητα.

    Δυστυχώς μου είπαν ότι επειδή λήγει το συμβόλαιο που έχω Φεβρουάριο του 2020, θα έχω penalty 100€. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό και να το γλυτώσω ?

  13. #568
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Να το γλιτώσεις όχι δεν μπορείς εκτος εάν κάνουν καμια αύξηση στο πρόγραμμα σου και μπορείς να καταγγείλεις το συμβόλαιο σου και να φύγεις χωρίς να πλερώσεις. Αυτό που μπορείς να τσεκάρεις είναι εάν είναι όντως 100 euro η λιγότερα διαβάζοντας το συμβόλαιο σου και κάνοντας τους υπολογισμούς για την ρήτρα που πρέπει να πληρώσεις.

    Απορώ πως σου έκαναν αντιπρόταση όταν χεις ακόμα τόσους μήνες συμβόλαιο. Υποθέτω άμα δεχτείς υπογράφεις ΝEΟ δυο ετών συμβόλαιο για ADSL ...

  14. #569
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3.627
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το γλιτώσεις όχι δεν μπορείς εκτος εάν κάνουν καμια αύξηση στο πρόγραμμα σου και μπορείς να καταγγείλεις το συμβόλαιο σου και να φύγεις χωρίς να πλερώσεις. Αυτό που μπορείς να τσεκάρεις είναι εάν είναι όντως 100 euro η λιγότερα διαβάζοντας το συμβόλαιο σου και κάνοντας τους υπολογισμούς για την ρήτρα που πρέπει να πληρώσεις.

    Απορώ πως σου έκαναν αντιπρόταση όταν χεις ακόμα τόσους μήνες συμβόλαιο. Υποθέτω άμα δεχτείς υπογράφεις ΝEΟ δυο ετών συμβόλαιο για ADSL ...
    Ευχαριστώ πολύ. Θα κοιτάξω το συμβόλαιο.

  15. #570
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι που πήγατε στην cosmote έχετε και δωρεάν φορητότητα . Εγώ τόσο από κατάστημα cosmote όσο και από το 11888 μου είπαν ότι την φορητότητα την πληρώνεις .
    London for ever

Σελ. 38 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 182833363738394043 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας