Σελ. 19 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 684
  1. #271
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στάθη ακόμα το χεις βρε μπαγάσα έβαλες εσύ και μετά για όλους τους άλλους τέλος !!!
    Έπρεπε να φανταστώ κιόλας ότι έχεις forthnet για αυτό η εταιρία πάει για φούντο καλά μονο εσένα ξέρω να χει βάλει από καμπίνα έτσι !!!
    Εμ φίλε από τότε με το λεωφορείο που πηγαίναμε στην σχολή δεν το είχες καταλάβει ότι το έχω? δεν παίζουμε με αυτά!
    Πάντως μια χαρά έχω ένα χρόνο τώρα (με το που μπήκε η καμπίνα), δεν ξέρω γιατί δεν βγάζουν διαθεσιμότητα πλέον σε αρκετές περιοχές...
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  2. #272
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Storkath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με το vdsl στην περιοχή της Αμφιάλης, στην Υψηλάντου πάνω από την Λαμπράκη?
    Ναι έχουν ηλεκτροδοτηθεί οι περισσότερες καμπίνες της Wind, Σήμερα παρατήρησα οτι ηλεκτροδοτήθηκε και η Γαληνού Δεν γνωρίζω πότε θα τις διαθέσουν προς πώληση. Αν έχει κάποιος εμπειρία σε αυτό ας απαντήση

  3. #273
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassilis3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχουν ηλεκτροδοτηθεί οι περισσότερες καμπίνες της Wind, Σήμερα παρατήρησα οτι ηλεκτροδοτήθηκε και η Γαληνού Δεν γνωρίζω πότε θα τις διαθέσουν προς πώληση. Αν έχει κάποιος εμπειρία σε αυτό ας απαντήση
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχουν ηλεκτροδοτηθεί; Αν το έβγαλες λόγω του ότι έχουν αριθμηθεί δεν ισχύει. Αμισού και Ύδρας έχει αριθμηθεί εδώ και μήνες αλλά ρεύμα δεν έχει. Από ότι μου έχουν πει, μπορείς να καταλάβεις αν έχει πάρει ρεύμα μία καμπίνα αν πας κοντά και ακούσεις από μέσα θόρυβο (μάλλον ανεμΙστηράκι για την ψύξη) και η συγκεκριμένη που γράφω δεν ακούγεται τίποτα.

  4. #274
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Αρχίζουν και σκάβουν στην θυμάτων κατοχής για ρεύμα από σήμερα το πρωί σιγά σιγά.

  5. #275
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχίζουν και σκάβουν στην θυμάτων κατοχής για ρεύμα από σήμερα το πρωί σιγά σιγά.
    Κι εγώ είδα σκαψίματα χθες το βράδυ Ρήγα Φεραίου και Ταυγέτου Γωνία.

  6. #276
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Σημερα το πρωι σε καμπινα της wind στην Μυστρα μετα απο κανα τριμηνο -τετραμηνο οπου δεν ειχε εμφανιστει κανεις ηρθανε 3 ατομα και περνανε μετρησεις.Οταν τους ρωτησα ποτε θα ενεργοποιηθει η καμπινα μου ειπαν οτι σε 2 βδομαδες περιπου θα δωσει ρευμα η δεη και απο την στιγμη που θα δωσει ρευμα σε 2 βδομαδες επισης θα μπορουν να δωσουν vdsl.Κατα την γνωμη μου δεν πιστευω οτι σε 1 μηνα θα εχουν δωσει vdsl. Μακαρι να διαψευτω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 567agdop : 10-10-18 στις 18:08.

  7. #277
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Να σου πω ήταν ένα συνεργείο 3 ατόμων μήπως? Που βάζανε μια γεννήτρια βενζίνης για να τροφοδοτούν το καφάο της WIND? ο νεότερος ήταν αραχτός σε μια πτυσσόμενη καρεκλα και είχε και ένα ωραίο πτυσσόμενο τραπεζάκι που χε στήσει πάνω ένα laptop και έπαιρνε μετρήσεις ?

    Εάν φιλε μου μιλάμε για τους ιδιους τότε και γω τους έπιασα μια κουβέντα, εμενα είπαν ότι όλα είναι έτοιμα στο καφάο της wind απλά να περιμένουμε το ρεύμα να μπει. Τους λέω σωθήκαμε δηλαδή e μου λέει ok υπάρχουν συνεργεία και βάζουν. Σε εμενα δεν έδωσαν κανένα χρονοδιάγραμμα πάντως. Και λογικό το κόβω γιατί δε νομίζω να χουν καμια απόλυτος συνεργασία και επαφή αυτοί για τις οπτικές ίνες και το δίκτυο με τα τους άλλους της δεδδηε που βάζουν το ρεύμα.

  8. #278
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ναι μαλλον οι ιδιοι πρεπει νατανε .Σιγουρα δεν εχουν καμια σχεση με την δεδδηε απλα ισως το ακουσαν καπου για αυτο το ειπαν.Κατα τα αλλα ουτε και εγω ειμαι τοσο αισοδοξος οτι θα πανε τοσο καλα τα πραγματα και σε 1 μηνα θα εχουμε vdsl

  9. #279
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχουν ηλεκτροδοτηθεί; Αν το έβγαλες λόγω του ότι έχουν αριθμηθεί δεν ισχύει. Αμισού και Ύδρας έχει αριθμηθεί εδώ και μήνες αλλά ρεύμα δεν έχει. Από ότι μου έχουν πει, μπορείς να καταλάβεις αν έχει πάρει ρεύμα μία καμπίνα αν πας κοντά και ακούσεις από μέσα θόρυβο (μάλλον ανεμΙστηράκι για την ψύξη) και η συγκεκριμένη που γράφω δεν ακούγεται τίποτα.

    ........είναι απλό Πλησιάζεις και ακούς τους ανεμιστήρες
    Η καμπίνα είναι απέναντί μου και έχω παρακαλουθήσει όλες τις εργασίες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 567agdop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα το πρωι σε καμπινα της wind στην Μυστρα μετα απο κανα τριμηνο -τετραμηνο οπου δεν ειχε εμφανιστει κανεις ηρθανε 3 ατομα και περνανε μετρησεις.Οταν τους ρωτησα ποτε θα ενεργοποιηθει η καμπινα μου ειπαν οτι σε 2 βδομαδες περιπου θα δωσει ρευμα η δεη και απο την στιγμη που θα δωσει ρευμα σε 2 βδομαδες επισης θα μπορουν να δωσουν vdsl.Κατα την γνωμη μου δεν πιστευω οτι σε 1 μηνα θα εχουν δωσει vdsl. Μακαρι να διαψευτω...
    εχουν περάσει παραπάνω απο 20 ημέρες που η καμπίνα έχει πάρει ρεύμα κανονικά αλλά η wind μου λέει ότι ακόμα δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου !!!! Πλάκα έχουν...

  10. #280
    Εγγραφή
    24-04-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα παιδιά. Μένω επί της Πλαπούτα και Κιμώλου. Υπάρχει εκεί καμιά καμπίνα της Wind? Διότι με κάλεσαν για προσφορά 50αρας και πριν λίγες μέρες, δεν έδειχνε διαθεσιμότητα. Επίσης, δοκίμασα και τα στοιχεία γείτονα και σ' αυτόν δείχνει το κλασσικό έως 24. Τί λέτε να παίζει?

  11. #281
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bernadi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Μένω επί της Πλαπούτα και Κιμώλου. Υπάρχει εκεί καμιά καμπίνα της Wind? Διότι με κάλεσαν για προσφορά 50αρας και πριν λίγες μέρες, δεν έδειχνε διαθεσιμότητα. Επίσης, δοκίμασα και τα στοιχεία γείτονα και σ' αυτόν δείχνει το κλασσικό έως 24. Τί λέτε να παίζει?
    Καλησπερα γειτονα. Εγω μενω ανθιμου γαζη και πλαπουτα. Απο την wind σε καλεσαν για την προσφορα? Μονο 50αρα σου ειπαν η και 100αρα?
    Πιστευω 2 τινα συμβαινουν.
    1ον Ειναι οι γνωστες τακτικες της wind που καλουν και σου λενε οτι υπαρχει διαθεσιμότητα και μολις σε κανουν πελατη τελικα δεν υπαρχει..
    2ον οτι δωσαν επιτελους διαθεσιμότητα στις καμπινες της wind (διοτι υπαρχουν καμπινες στην αμφιαλη vdsl-fiber) και μάλιστα τις ηλεκτροδοτουσαν τις προηγουμενες μερες.
    Θα παρω και εγω αυριο να δω τι παιζει.

  12. #282
    Εγγραφή
    24-04-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alejandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα γειτονα. Εγω μενω ανθιμου γαζη και πλαπουτα. Απο την wind σε καλεσαν για την προσφορα? Μονο 50αρα σου ειπαν η και 100αρα?
    Πιστευω 2 τινα συμβαινουν.
    1ον Ειναι οι γνωστες τακτικες της wind που καλουν και σου λενε οτι υπαρχει διαθεσιμότητα και μολις σε κανουν πελατη τελικα δεν υπαρχει..
    2ον οτι δωσαν επιτελους διαθεσιμότητα στις καμπινες της wind (διοτι υπαρχουν καμπινες στην αμφιαλη vdsl-fiber) και μάλιστα τις ηλεκτροδοτουσαν τις προηγουμενες μερες.
    Θα παρω και εγω αυριο να δω τι παιζει.
    Καλησπέρα γείτονα Έληξε το double play μου, έκανα κίνηση στη Vodafone και κάλεσαν την Παρασκευή σπίτι κι έδωσαν προσφορά 24ευρώ τελική τιμή για 50άρα, φαντάζομαι το τυράκι είναι για να μείνω, η φάκα είναι αν υπάρχει όντως διαθεσιμότητα! Θα ενημερώσω αύριο!

  13. #283
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bernadi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα γείτονα Έληξε το double play μου, έκανα κίνηση στη Vodafone και κάλεσαν την Παρασκευή σπίτι κι έδωσαν προσφορά 24ευρώ τελική τιμή για 50άρα, φαντάζομαι το τυράκι είναι για να μείνω, η φάκα είναι αν υπάρχει όντως διαθεσιμότητα! Θα ενημερώσω αύριο!
    Τοτε δυστυχως με ολο το θάρρος μαλλον σε κοροιδευουν.. Η Vodafone αλλα και η forthnet δεν παιρνουν vdsl απο τις καμπινες της wind. Μονο wind και οτε.

    Οποτε ακομα και αν εχουν ενεργοποιηθει οι καμπινες, (που δεν μαλλον) η vodafone δεν δινει.

    Αρα να εισαι εξτρα προσεκτικός με δαυτους.

  14. #284
    Εγγραφή
    24-04-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Path Level
    Fastpath
    Η Wind μου έκανε την αντιπροσφορά, για να μείνω με αναβάθμιση σε 50άρα. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση με τις καμπίνες, δεν είναι κακό να γνωρίζουμε κάτι παραπάνω

    - - - Updated - - -

    'Αλεξ καλησπέρα αν έχεις χρόνο ρίξε μια ματία εδώ http://fttxgr.eu/map και πες μου αν έχεις δεί κάποια καμπίνα στα μέρη που δείχνει.

  15. #285
    Εγγραφή
    19-06-2017
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bernadi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind μου έκανε την αντιπροσφορά, για να μείνω με αναβάθμιση σε 50άρα. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση με τις καμπίνες, δεν είναι κακό να γνωρίζουμε κάτι παραπάνω

    - - - Updated - - -

    'Αλεξ καλησπέρα αν έχεις χρόνο ρίξε μια ματία εδώ http://fttxgr.eu/map και πες μου αν έχεις δεί κάποια καμπίνα στα μέρη που δείχνει.
    Ναι δικε μου ολες τις εχω δει. Και εχω δει και το συνεργειο προσφατα να κλεινει τις τρύπες που ανοιξε το συνεργειο της ηλεκτροδοτησης..

    Ολη η περιοχη μας εχουν καμπινες της wind και περιμενουμε να τις διαθεσουμε..

Σελ. 19 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34
  2. vdsl forthnet κιτσι/κορωπι
    Από giannisopc στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 02:00
  3. Τα νευρα μου (Wind VDSL Θεσσαλονικη)
    Από sotiris.bos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-15, 15:16
  5. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας