Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    παίδες καλησπέρα μετά την απαράδεκτη εξυπηρέτηση της forthnet σήμερα αρνούνται να μου αλλάξουνε το profile μου που έχει κλειδώσει σε adsl από vdsl υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω εγώ? router technicolor 788βν v2...

  2. #2
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Δεν εχει τυχει σε κανενα ρρ παιδια??

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2016
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    Forthnet vdsl2 kv
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    technicolor 589vn v3
    SNR / Attn
    26.1(dB) / 6.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    απο οσο ξερω μονο μεσω firthnet αλαζη.εκη γινετε μπαχαλο αλλα λει ο ενας και αλλα ο αλλος.προσπαθησε παλλη μπορει να πεσεις σε καποιον και να καταφερης να εξυπερετηθης.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Ακυτο μίλησα και σημερα μου λεει δε γινεται τπτ εχουν διθει τοσες βλαβες στον αριθμο αυτο που πλεον ο οτε σηκωνει τα χερια ψηλα μενεις οπως εισαι η γυρνας στο 1.5mbps η απαντηση τους...ποσο τραγικοι μπορει να ειναι?

  5. #5
    Εγγραφή
    06-01-2016
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    Forthnet vdsl2 kv
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    technicolor 589vn v3
    SNR / Attn
    26.1(dB) / 6.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΜΑΛΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΤΕ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΥΡΙΣΚΑ ΑΚΡΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΥΠΕΥΘΗΝΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΑΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΕΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΙΔΙΟΣ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΗΝ ΠΑΤΙΣΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ VDSL ΣΕ ΚΑΦΑΟ ΟΠΟΥ ΜΟΝΟ Ο ΟΤΕ ΕΧΕΙ MHXANHMATA KAI ΠΟΥΛΑ ΣΤΗ FORTNET ΓΡΑΜΜΕΣ.ΑΡΑ ΑΝ Ο ΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreas loizos : 06-02-16 στις 10:06.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Αυτο εχει γινει ειμαι πελατγς απο το 08 στη forthnet και εβαλα vdsl γτ μενω σε περιοχη που το α/κ ειναι 7 χλμ μακρυα αλλα ουτε με το vdsl εχω βγαλει ακρη ολο προβληματα χαμηλοι συγχρωνισμοι κτλπ...εχε χαρι που εχει το νοβα γιατι ακομα θα ετρεχα...

  7. #7
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Δεν βγαίνει άκρη κάτι παρόμοιο έτυχε και σε εμενα σήμερα έπεσε γραμμή από μονη της και κλειδώνει σαν adsl στα 23400 με 6 snr από 43500 με 8 snr που ήταν πριν πέσει

    Συνήθως η γραμμή πέφτει και είναι πάντα κλειδωμένη στα 23-25 με 19 snr, πάνω από ένα χρόνο τώρα έχω παραπονεθεί πολλές φορες για το πρόβλημα αυτό είναι υπαρκτό το βλέπουν αλλα δεν το διορθώνουν
    Κάθε κλίση και ένας διαφορετικός υπαληλος με μια διαφορετική ιστορία δεν ξέρουν την τυφλά τους... Σημερα λένε είναι φυσιολογικά και ότι πιάνει το maximum βάση της απόστασης από το κέντρο που είναι στα 300 μετρα ...
    Η μας δουλεύουν για χαβαλέ η θέλουν να διώξουν πελάτες δεν εξηγείται διαφορετικά

    Πλησιάζει ο καιρός που θα πάρουνε τον p@u1o λίγοι μήνες έμειναν ακόμα


  8. #8
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    παίδες είμαι απίστευτα απογοητευμένος με τη forthnet που πλέον δε ξαναμπαίνω στον κόπο να κάνω τηλέφωνο...δυστυχώς για μένα η περιοχή που μένω βρίσκετε αρκετά μακρυά από το καφάο το οποιο με έχουν ,περίπου στα 1300 μετρα ενώ έχω καφάο στα 450 μετρα απλά ετυχε να μη περνάει από εκεί το καλώδιο μου με αποτέλεσμα να μου έχουν δώσει vdsl χωρίς να υποστηρίζεται καν...το όλο θέμα με έχει κουράσει τόσο που μετά από 10αδες τηλεφωνήματα στην εταιρία και με την τελευταία τους λέξη "αυτό μπορούμε να σας δώσουμε κύριε αν δε σας κάνει γυρίστε στο 1.5 mbps" να ξεχιλιζει το ποτιρι.. και δε ζήτησα τίποτα τρελό τους είπα πλέον δε με απασχολεί η ταχύτητα γυρίστε στο vdsl το profile μου το οποιο και πληρώνω και όσο πάει...και όμως αυτοί ανένδοτοι μου λέει δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα που έχετε... exe χάρη που θέλω nova αλλιώς θα είχα φύγει τρέχοντας!

  9. #9
    Εγγραφή
    31-01-2016
    Περιοχή
    Kitsi-Koropiou
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47500/4999
    ISP
    HOL
    Router
    Patata-hol
    SNR / Attn
    15(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημερα..οταν φωναζω για την forthnet με λενε κακο, ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ....Εφυγα και σωθηκα...9 χρονια ,γιατι η περιοχη που ειμαι δυστηχως μετα τον ΟΤΕ ειχε μονο forthnet,απο τις 356 μερες ,τις 300 ειχα βλαβες....Οταν μπηκε η HOL ,μαγικα εφτιαξαν ολα.?? Οχι βεβαια,απλα ενδιαφερθηκαν οπως επρεπε...

  10. #10
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    ποσο δίκιο εχεις... φίλος με hol κλείδωσε στα 46 down 5 up σε κάποια φάση γύρισε σε adsl το έδωσε βλάβη την επομενη μέρα είχε αλλάξει το profile...και το αστείο είναι πως επικοινώνησαν παρασκευή μαζί του και του είπαν πως η ταχύτητα που πιάνει είναι πολύ χαμηλή και έχουν δώσει ραντεβού συνδυαστικό με οτε για να του το πάνε 50 και εγώ πιάνω 11 και με έχουν γραμμένο κανονικά

  11. #11
    Εγγραφή
    31-01-2016
    Περιοχή
    Kitsi-Koropiou
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47500/4999
    ISP
    HOL
    Router
    Patata-hol
    SNR / Attn
    15(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γιαννη αστα,σημερα εδω ηταν παλι απο τον ΟΤΕ και εψαχναν...Ελπιζω αυτη η υπογεια βλαβη που φωναζω 13 χρονια τωρα να την φτιαξουν και να δω το 50αρι εγω και τα πιο πανω παιδια απο καμια 30αρια ο καθενας...(την οποια βλαβη την ειχε βρει ο ιδιος ο ΟΤΕ και οταν ηρθαν να την φτιαξουν ,εφυγαν και μου ειπαν να την ξαναδωσω βλαβη,γιατι ειχα αλλαξη παροχο,ελληνικο κολπο αυτο,χαχα)

    Δεν περιμενα ποτε να πω τοσα καλα λογια για μια εταιρια (HOL),πρωτη φορα με πηραν τηλ και μου πουν οτι δεν ειναι ευχαριστημενοι απο την ταχυτητα μου (πρωινα φτανω τα 47.000 και βραδια 45.000) και να εχουν τωρα μερες τον ΟΤΕ και να ψαχνει το σπιτι και τα υπογεια δικτυα τους....Μπραβο τους

    Θα δουμε,ισως κανουν και κατι ισως και οχι,αυτο που μετρα για εμενα ειναι οτι εκει που δινω τα χρηματα μου,ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ και σεβονται τον πελατη τους...Οχι πονηριες,οχι χαβαλες ,μονο λυσεις και σωστη εξυπηρετηση...

  12. #12
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Aaa ρε Πανο μακαρυ να δουνε ασπρη μερα και το θεμα που υπαρχει να λυσει και τα δικα μας προβληματα και με 20 ευχαρισημενος θα ειμαι εδω που φτασαμε... Vdsl με adsl profile και να πληρωνουμε vdsl απλα δεν εχει ακουστει ξανα!!

  13. #13
    Εγγραφή
    31-01-2016
    Περιοχή
    Kitsi-Koropiou
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47500/4999
    ISP
    HOL
    Router
    Patata-hol
    SNR / Attn
    15(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδω κοιτα..13 χρονια βλαβη,την ανακαλυψαν το 2016....κοιτα χαλια,3 μετρα καλωδιο με ποσα κοψιματα και μια μουφα που σταζει νερο,σαν βρυση,χαχαχαχα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  8MGlswu.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  989,9 KB 
ID: 192764
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 06-04-18 στις 09:39. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.

  14. #14
    Εγγραφή
    27-01-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΚΙΖΑ
    παρακαλαω να περναει απο εκει το καλοδιο μου πραγματικα!

  15. #15
    Εγγραφή
    31-01-2016
    Περιοχή
    Kitsi-Koropiou
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47500/4999
    ISP
    HOL
    Router
    Patata-hol
    SNR / Attn
    15(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ποτε δεν ξερεις Γιαννη,ισως...

    Οπως και να εχει θα ειναι αν το φτιαξουν λιγοτερος θορυβος για ολο το δυκτιο της περιοχης....

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-16, 17:04
  2. αλλαγή διαχειρηστή
    Από las p στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 17:59
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-16, 11:52
  4. αλλαγη profile σε hol
    Από akisgr στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-15, 19:29
  5. XMP memory profile ! Απορία.
    Από Bananas στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-15, 20:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας