Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 68
  1. #1
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλημερα στο φορουμ. Θα ηθελα τα φωτα σας οσο αφορα τα στοιχεια της γραμμης μου. Εχω αρκετες αποσυνδεσεις και υψηλο ms σε games οπως league of legends τοσο που αναγκαζομαι και μπαινω στο δικτυο του γειτονα μεχρι το τελος του παιχνιδιου. Πηρα τηλ στη φορθνετ και μου ειπε ο τυπος οτι η γραμμη μου ειναι υγιης και παρολο που βλεπει αποσυνδεσεις ειναι λογικο λεει. Επισης δε μου αλλαζει το μοντεμ γιατι και καλα δεν ειναι στην εγγυηση το μοντελο που εχω. Ριξτε μια ματια ρε παιδια στην εικονα απο κατω και πειτε μου κατι που μπορω να πω στον τυπο οταν τον ξαναπαρω τηλεφωνο. Γιατι μονο τα λεφτα ξερουν να παιρνουν για να μας λενε οτι η γραμμη μας ειναι ''υγιης'' ενω προφανως δεν ειναι.

    Ευχαριστω εκ των προτερων...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fgfgfg.PNG 
Εμφανίσεις:  124 
Μέγεθος:  60,4 KB 
ID: 166966

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μεχρι τωρα δεν εχει γινει αποσυνδεση, αλλα παει για αποσυνδεση, εχει μαζεψει πολλα λαθη και το σνρ εχει πεσει στο 2,6
    Το 585 ν8? εχεις?

    Τωρα αν δεν βρισκουν τυχον αποσυνδεση σαν βλαβη δεν μπορεις να κανεις πολλα

    Αλλα αν σου λενε πως απο την μερια τους ειναι οκ τοτε κανε ελενχον στην εσωτερικη σου καλωδιωση στο σποιλερ
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...25#post5507825
    Αν δεν ξερεις πολλα ... αν εχεις πολλες πριζες βρες το πρωτο καλωδιο που ερχεται το ακλωδιο οτε μεσα σπιτι και βαλε το μοντεμ εκει χωρις φιλτρο και τηλεφωνο ... αν υπαρχουν αλλες πριζες τις αποσυνδεεις απο εκει και αυτες ... ασε το μοντεμ μερικες ωρες και συγκρινε τα στατιστικα που εβαλες εδω με τα καινουρια που θα ειναι ξεσυνδενες τυχον πριζες και τηλεφωνο

  3. #3
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση. Το μοντεμ ειναι ηδη στην κεντρικη πριζα πανω σε φιλτρο με τηλεφωνο και μαλιστα εχουμε περασει δικο μας καλωδιο που βγαινει απο το διαμερισμα και κατεβαινει κατω στην πολυκατοικια. Δηλαδη εχουμε αποφυγει την παλια καλωδιωση της πολυκατοικιας.

    Επισης ο τεχνικος απο το τηλεφωνο μου ειπε οτι βλεπει αποσυνδεσεις (αλλα καποιες ειναι απο εμενα απο κανω restart το μοντεμ)

    Εχω το technicolor TG585n
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gppapado : 11-02-16 στις 21:26.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εφοσον εχεις βαλει το σωστο καλωδιο και οχι ενα απλο τηλεφωνικο ασπρο πλακε τοτε αν ο παροχος δεν το βρισκει σαν βλαβη δεν νομιζω να μπορεις να κανεις πολλα

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gppapado Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση. Το μοντεμ ειναι ηδη στην κεντρικη πριζα πανω σε φιλτρο με τηλεφωνο και μαλιστα εχουμε περασει δικο μας καλωδιο που βγαινει απο το διαμερισμα και κατεβαινει κατω στην πολυκατοικια. Δηλαδη εχουμε αποφυγει την παλια καλωδιωση της πολυκατοικιας.

    Επισης ο τεχνικος απο το τηλεφωνο μου ειπε οτι βλεπει αποσυνδεσεις (αλλα καποιες ειναι απο εμενα απο κανω restart το μοντεμ)

    Εχω το technicolor TG585n
    Mην βασίζεσαι στο καινούργιο καλώδιο, στην πρώτη πρίζα, σε φίλτρα, splitter, κ.λ.π.
    Έχουν αναφερθεί μέσα στο Forum προβλήματα σε συμφορουμίτες από: Μετακίνηση του καλωδίου μέσα στον κατανεμητή, προφανώς από κάποιο τεχνικό παρόχου, με συνέπεια να μην κάνει καλή επαφή, με το καλώδιο από κατανεμητή σε εσωτερική εγκατάσταση, πρόβλημα με την σύνδεση του καλωδίου στην πρίζα, με το καλώδιο σύνδεσης του modem με την πρίζα, με καινούργιο φίλτρο/splitter που δεν δούλευε σωστά, με χαλασμένο τηλέφωνο που δημιουργούσε πρόβλημα και ας ήτανε πάνω σε φίλτρο, με την υπόλοιπη εγκατάσταση του σπιτιού πέρα από την πρώτη πρίζα, με προβληματικό ρούτερ και άλλα πολλά που μπορεί να συμβούν.
    Για να τα αποκλείσεις λοιπόν όλα αυτά θα πρέπει να συνδέσεις το ρούτερ κατευθείαν στην γραμμή του ΟΤΕ (αποσυνδέεις το καλώδιο και βάζεις πρόχειρα μια πρίζα) μέσα στον κατανεμητή με καινούργιο καλώδιο σύνδεσης πρίζας με ρούτερ και να έχεις και δεύτερο ρούτερ για να κάνεις σύγκριση (περιγράφονται αναλυτικά μέσα στο Link που σου έδωσε ο Mπάμπης).
    Αν δεν κάνεις αυτό που σου δείχνει την κατάσταση στην είσοδο της γραμμής και χωρίς να έχει περάσει από πουθενά αλλού , θα βρεις μόνο από τύχη τι μπορεί να φταίει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #6
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Μαλιστα...απο αυριο το πρωι θα εχω ενα δανεικο ρουτερ για συγκρισεις. Οταν λες να συνδεσω το ρουτερ κατευθειαν στη γραμμη του ΟΤΕ ..... που ειναι αυτη;;; (προφανης απαντηση για σενα αλλα λιγες οι γνωσεις μου στο θεμα)

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχεις λίγες γνώσεις.... δύσκολα τα πράγματα. Αυτή η δουλειά πρέπει να γίνει μέσα στον κατανεμητή και αν δεν ξέρεις τι κάνεις μπορεί να κάνεις ζημιά και σε γραμμή κάποιου άλλου. Εκτός αυτού χρειάζονται και δύο εργαλεία για να κάνεις αυτή την δουλειά, μια γεννήτρια για να βρεις το ζευγάρι σου στον κατανεμητή και ένα καρφωτικό για να συνδέσεις πάλι τα καλώδια που θα βγάλεις από την οριολωρίδα. Η οριολωρίδα που καταλήγει το καλώδιο του OTE ενώνεται με την οριολωρίδα που καταλήγουν τα καλώδια από τα διαμερίσματα με μία γέφυρα, βγάζεις την γέφυρα από την οριολωρίδα του κτηρίου, ώστε να απομονώσεις την γραμμή του OTE και συνδέεις πάνω της πρόχειρα μια πρίζα, τσεκάρεις τις συνδέσεις των καλωδίων να είναι εντάξει κουμπωμένες πάνω στις οριολωρίδες και συνδέεις το ρούτερ για να κάνεις τις μετρήσεις.
    Kάνεις την μέτρηση εκεί και αν έχεις δυνατότητα, δεν ξέρω τις συνθήκες της πολυκατοικίας, το αφήνεις λίγη/ες ώρα/ες για να δεις αν μαζεύει γρήγορα λάθη ή αν έχει αποσυνδέσεις, μετά κουμπώνεις σωστά το καλώδιο που πάει στο διαμέρισμα, πας στην κατάληξη του καλωδίου μέσα στο διαμέρισμα, βάζεις μόνο μία πρίζα πάνω στο καλώδιο και συνδέεις πάλι το ρούτερ κατευθείαν στην πρίζα (χωρίς splitter) για να κάνεις τσεκάρισμα και σύγκριση με την άλλη μέτρηση.
    Αν είναι δύσκολο να συνδέσεις το ρουτερ στον κατανεμητή, κάνε τουλάχιστον έλεγχο των συνδέσεων στις οριολωρίδες και κάνε τα υπόλοιπα μέσα στο διαμέρισμα σου. Υποτίθεται ότι είσαι σίγουρος για το καλώδιο από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα ότι είναι καινούργιο, το κατάλληλο που πρέπει να μπει και έχει τοποθετηθεί σωστά σε όλη την διαδρομή.
    Είναι λίγο εξειδικευμένη δουλειά και αν νομίζεις ότι δεν θα τα καταφέρεις καλύτερα να πάρεις τεχνικό.

    Παράδειγμα κατανεμητή, εσένα μπορεί να είναι διαφορετικός Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Kατανεμητής.jpg 
Εμφανίσεις:  55 
Μέγεθος:  174,5 KB 
ID: 166985
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #8
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  meta apo restart.PNG 
Εμφανίσεις:  40 
Μέγεθος:  44,6 KB 
ID: 166992

    Αυτο ειναι 4μιση ωρες uptime. Νομιζω τα στατιστικα ειναι καλυτερα αλλα μεσα σε λιγες ωρες παλι χειροτερευουν. Ειναι θεμα ρουτερ;

    οντως η προηγουμενη δουλεια ειναι εκειδικευμενη και δε θα βαλω χερι.

    Επισης εχω ενα Netfaster Wlan 3 και προσπαθω να βρω που μπαινουν τα στοιχεια της συνδεσης μοθ (email απο forthnet και κωδικος)

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα σου το ξαναπώ, χωρίς δοκιμές πας στα τυφλά, μπορεί να φταίει και το ρούτερ αλλά αν δεν κάνεις δοκιμή θα λες συνέχεια "μήπως" και "μπορεί".
    Επίσης δεν κατάλαβα αυτό:
    Επισης δε μου αλλαζει το μοντεμ γιατι και καλα δεν ειναι στην εγγυηση το μοντελο που εχω.
    Δεν ξέρω τι ισχύει στην Forthnet για τον εξοπλισμό, αλλά με το μοντέλο γίνεται η αντικατάσταση;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν ξερεις πρεπει αν απευθυνθεις σε ηλεκτρολογο με γνωση, αφου η φορθνετ που επρεπε να ελενξει το κατανεμητη δεν το κανει (εφοσον δει την περιπτωση σου σαν βλαβη), θα παρεις ρισκο και με τον ηλεκρολογο γιατι μπορει να ειναι οκ ο κατανεμητης, απλα λεμε καλο ειναι να γινει ελενχος και εκει
    Επισης εγω παντα συνηστω αλλο ενα μοντεμ σαν back up παντα να υπαρχει, υπαρχουν φτηνα απλα με 30 ευρο
    Αν ο παροχος δεν βλεπει βλαβη τις αποσυνδεσεις αμφιβαλω αν θα σου αλλαξουν μοντεμ ,αλλα μπορεις να το ζητησεις αν ειναι καλυτερα ... αν ομως εχεις το585 ν8 τοτε ηδη εχεις το καλυτερο μοντεμ για την γραμμη σου οποτε δεν νομιζω αν φταιει αυτο

  11. #11
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    πόσα τηλ έχεις συνδεδεμένα ; αν θέλεις βγάλε μια φωτογραφια να δούμε και εμείς πως εχεις συνδέσει το router και το τηλ. Επειδή όλα μπορεί να χαλάσουν αργά ή γρήγορα καλό θα ήταν να τα βγάλεις όλα και να αφήσεις μόνο το μοντεμ χωρίς σπλίτερ και να δεις πως πάει .
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  12. #12
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    πόσα τηλ έχεις συνδεδεμένα ; αν θέλεις βγάλε μια φωτογραφια να δούμε και εμείς πως εχεις συνδέσει το router και το τηλ. Επειδή όλα μπορεί να χαλάσουν αργά ή γρήγορα καλό θα ήταν να τα βγάλεις όλα και να αφήσεις μόνο το μοντεμ χωρίς σπλίτερ και να δεις πως πάει .
    Ενα ασυρματο εχω. Η συνδεσμολογια ειναι η κλασσικη. Τηλεφωνο και μοντεμ πανω σε σπλιτερ και επειτα στην κεντρικη πριζα.

    Λοιπον εχω βαλει δοκιμαστικα ενα netfaster wlan 3 το οποιο συγχρονιζει περιπου 1mbps παραπανω και οι νυχτερινες αποσυνδεσεις εξαφανιστηκαν. Ισως φταει το μοντεμ της φορθνετ τελικα αλλα καλου κακου θα αλλαξω και σπλιτερ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  50,7 KB 
ID: 167305

  13. #13
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το μοντεμ που εχεις στην πρωτη φωτο ειναι broadcom
    το νετφαστερ νομιζω ειναι lantiq που ταιριαζει καλυτερα με το κεντρο φορθνετ που εχεις
    το νετφαστερ φαινεται καλυτερο
    βεβαια αυτο δεν λυνει το προβλημα αλλα σαν πιο συμβατο μπορει να κρατησει την γραμμη καλυτερα πχ αν ειχες αποσυνδεσεις καθε μερα με αυτο να εχεις καθε 3 ... θα δειξει γιατι το σνρ και σε αυτο εχει πεσει στα 4

  14. #14
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gppapado Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα ασυρματο εχω. Η συνδεσμολογια ειναι η κλασσικη. Τηλεφωνο και μοντεμ πανω σε σπλιτερ και επειτα στην κεντρικη πριζα.

    Λοιπον εχω βαλει δοκιμαστικα ενα netfaster wlan 3 το οποιο συγχρονιζει περιπου 1mbps παραπανω και οι νυχτερινες αποσυνδεσεις εξαφανιστηκαν. Ισως φταει το μοντεμ της φορθνετ τελικα αλλα καλου κακου θα αλλαξω και σπλιτερ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  50,7 KB 
ID: 167305
    Για δοκιμή θα μπορούσες να βγάλεις για μια μερα το τηλ και το splitter και να βάλεις το μοντεμ σκετο και να δεις τι γίνετε με το παλιό σου ρουτερ και μετά και με το netfaster.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  15. #15
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μοντεμ που εχεις στην πρωτη φωτο ειναι broadcom
    το νετφαστερ νομιζω ειναι lantiq που ταιριαζει καλυτερα με το κεντρο φορθνετ που εχεις
    το νετφαστερ φαινεται καλυτερο
    βεβαια αυτο δεν λυνει το προβλημα αλλα σαν πιο συμβατο μπορει να κρατησει την γραμμη καλυτερα πχ αν ειχες αποσυνδεσεις καθε μερα με αυτο να εχεις καθε 3 ... θα δειξει γιατι το σνρ και σε αυτο εχει πεσει στα 4

    Το νετφαστερ ειναι καλυτερο για τη γραμμη φορθνετ απο το μοντεμ που δινει η ιδια η φορθνετ;;;;;; Μπραβο στη φορθνετ! :P Η αληθεια, μπαμπη, ειναι αυτο ακριβως που ειπες. Οτι εδω και 2 μερες που τρεχω με το νετφαστερ οι αποσυνδεσεις μηδενιστηκαν, μονο καποιες ωρες (οπως σημερα το απογευμα γυρω στις 7) το ms ανεβαινε καθως επαιζα ενα online game. Αυτη τη στιγμη το snr μου ειναι στο 5,5 και το Attenuation στο 23


    @Vtester θα γινει και αυτο απο δευτερα που θα ειμαι μονος στο σπιτι, γιατι δε μπορω να αποσυνδεσω τηλεφωνο σε μερες που ειναι γονεις στο σπιτι :P

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Technicolor td5136v2 και στοιχεια γραμμης
    Από Grigoris0r20r στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-16, 23:53
  2. στοιχεία γραμμής
    Από Poetic-Justice στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-16, 23:43
  3. Βοηθήστε με όσοι μπορείτε
    Από kriosgr στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-15, 19:32
  4. Κλείδωμα γραμμής στα 8191 Down και 840 up.
    Από apollon4444 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-15, 16:10
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 17:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας