Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είσαι αυτός που πρέπει να προσέξει γιατί αρχίζεις και συνδέεις πράγματα με επικίνδυνο τρόπο. Κανένας δεν μίλησε για πεθαμένους, δεν διανοήθηκε καν να κάνει σύνδεση θανάτων !?! .
    Αν κατάλαβες σε τρεις μικρές παραγράφους ότι έκανα κατά κάποιον τρόπο άμεση σύνδεση απολύσεων - θανάτων, τι να πω. Δεν κατάλαβες την ουσία του σχολίου μου, της διευκρίνησης που έκανα, και του παραδείγματος της τελευταίας παραγράφου για να γίνουν ακόμα πιο κατανοητά τα όσα γράφω στις δυο πρώτες.

  2. #32
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mdplus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσέξτε κάποιοι.

    Δεν μιλάω για τη λειτουργία της καπιταλιστικής οικονομίας. Ναι, σε αυτό το πλαίσιο αν μια επιχείρηση δεν "τραβάει" θα κάνει απολύσεις. Προσωπικά διαφωνώ με τη ανεξέλεγκτη λειτουργία της ελεύθερης οικονομίας αλλά αυτό είναι άλλο ζήτημα και αντικείμενο άλλης κουβέντας.

    Ειναι ντροπή όμως η κυνικότητα, η κακία και το φιλελέ "χιουμοράκι" ορισμένων σχολιαστών που μονο δεν χειροκροτούν για τις απολύσεις, για μια ίσως αναπόφευχτη αλλά σε κάθε περίπτωση συντριπτική απόφαση για τις ζωές των εργαζομένων. Και η ντροπή υψώνεται στο τετράγωνο όταν τα σχόλια προέρχονται από άτομα που ζούν στην Ελλάδα με την ανεργία στο 27%.

    Κοντολογίς λοιπόν και για να το κάνω ακόμα πιο τάληρα για όσους ακόμα δεν καταλαβαίνουν, είναι άλλο κάποιος να πεθάνει και να πείς "θεοσχωρέστον" και άλλο να πείς "σκατά στον τάφο του". Και στις δυο περιπτώσεις ο νεκρός δεν θα αναστηθεί ούτε θα ανατραπεί η νομοτέλεια του θανάτου, αλλά εσύ αναλόγως του σχολίου θα έχεις δείξει ποιότητα χαρακτήρα.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα αυτά. Απλά επειδή πριν αναφέρθηκες και στο δικό μου σχόλιο ως "σκατόψυχο", θέλω απλά να διευκρινίσω πως δεν το ερμήνευσες σωστά.

    Η κριτική πήγαινε στην (ανεκδιήγητη) κυβέρνησή μας και όχι στις απολύσεις, στους εργαζομένους ή στην συγκεκριμένη περίπτωση γενικότερα η οποία απλά μου έδωσε την αφορμή. Για την ακρίβεια, αναφερόμουν εμμέσως στις πρόσφατες ανακοινώσεις για το κλείσιμο της Softex όπου ο υπουργός κατ'αρχήν δήλωσε πως "καμία απόλυση δεν θα γίνει δεκτή" και μετά, αφού η εταιρεία έκλεισε έβγαλε το υπουργείο ανακοίνωση όπου αντί να αναλαμβάνει κάποια έστω ευθύνη για την κατάσταση της οικονομίας, κατηγορούσε την εταιρεία για το κλείσιμό της (!).

    Αντίστοιχης ουσίας νομίζω ήταν και το σχόλιο περί "κρατικοποίησης και επαναπρόσληψης" του άλλου φίλου.

    Άσχετο θα μου πεις, αλλά τέτοια που είναι η εποχή, όπου βρίσκουμε βγάζουμε τον καημό μας. Θα έπρεπε όμως κι εσύ να διαβάζεις με λίγο μεγαλύτερη προσοχή τα γραφόμενά μας πριν προχωρήσεις σε βαρείς χαρακτηρισμούς.

  3. #33
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων



    Εντάξει τρώει κολλήματα για να λέμε την αλήθεια...

    Μωρε πως δεν τρώει, αλλά και το gmail και το mail.com που έχω τρώνε.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-16, 19:05
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-16, 01:24
  3. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:43
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 14:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας