Σελ. 31 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 11212629303132 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 467
  1. #451
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μα τι να αλλάξει; Αφού έχει και άλλο πακέτο με 2 κανάλια και κόστος +6,5€.
    Παλαιότερα είχαμε PSTN με ένα κανάλι φωνής και ISDN με 2 κανάλια φωνής. Τώρα έχουμε τα αντίστοιχα VoIP.

    - - - Updated - - -

    Ώπα, τώρα το διάβασα καλύτερα. Αναφέρεστε σε registration.
    Ναι, ένα είναι και δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ, στο αιώνα τον άπαντα.

  2. #452
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
    Router
    MikroTik CHR
    Path Level
    Interleaved
    Καλημερα,

    να κανω μια ερωτηση γιατι με τον οτε δεν βρισκουμε ακρη...μια επιχειρηση με κεντρικο +3 υποκαταστηματα μπορει να παρει sip trunking απο τον οτε ολα τα νουμερα;;;;; (να εισαγει τα credentials στο voip κεντρο της και μετα να τα μοιρασει κλπ κλπ)

    ευχαριστω

  3. #453
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tgiannak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,

    να κανω μια ερωτηση γιατι με τον οτε δεν βρισκουμε ακρη...μια επιχειρηση με κεντρικο +3 υποκαταστηματα μπορει να παρει sip trunking απο τον οτε ολα τα νουμερα;;;;; (να εισαγει τα credentials στο voip κεντρο της και μετα να τα μοιρασει κλπ κλπ)

    ευχαριστω
    Εννοείς να πάρετε όλα τα νούμερα στο κεντρικό κατάστημα; Και τα υποκαταστήματα να κάνουν register στο VoIP κέντρο σας για να έχουν τηλέφωνο;

  4. #454
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tgiannak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,

    να κανω μια ερωτηση γιατι με τον οτε δεν βρισκουμε ακρη...μια επιχειρηση με κεντρικο +3 υποκαταστηματα μπορει να παρει sip trunking απο τον οτε ολα τα νουμερα;;;;; (να εισαγει τα credentials στο voip κεντρο της και μετα να τα μοιρασει κλπ κλπ)

    ευχαριστω
    Αν θέλεις να διαχειρίζεσαι του αριθμούς κεντρικά και να παραμείνεις οπωσδήποτε στην Cosmote

    1) οι αριθμοί των υποκαταστημάτων να είναι όλα κάτω από την ίδια αριθμό σειρά δηλαδή όλα να είναι 21xxxxxxxx ή 231xxxxxxx κλπ
    2) να παραγγείλεις νέους αριθμούς για τα υποκαταστήματα σαν 2ο αριθμό στις γραμμές που έχουν ήδη
    3) μεταφορά των κεφαλικών αριθμών σαν extra αριθμοί στο sip trunk στο κεντρικό κατάστημα
    4) κάνεις register μέσα από την γραμμή σου στο IMS

    Τα παραπάνω δεν ξέρω αν ισχύουν για απλά business, στο flex γίνεται.

    Αν τα υποκαταστήματα έχουν σε διαφορετική τελείως αριθμό σειρά π.χ. το ένα είναι 21xxxxxxxx, το άλλο 231xxxxxxx τότε μόνο σε πάροχο τύπου Modulus μπορείς να πας.
    Σε αυτή την περίπτωση

    1) παραγγέλνεις νέους αριθμούς για τα υποκαταστήματα σαν 2ο αριθμό στις γραμμές που έχουν ήδη
    2) μεταφέρεις τους κεφαλικούς σε ένα πάροχο όπως Modulus, Yuboto κλπ
    3) κάνεις register μέσω internet

  5. #455
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
    Router
    MikroTik CHR
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς να πάρετε όλα τα νούμερα στο κεντρικό κατάστημα;
    α γεια σου ! αυτο !

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα υποκαταστήματα να κάνουν register στο VoIP κέντρο σας για να έχουν τηλέφωνο;
    αν γινει το πρωτο θα γινει και αυτο με vpn κλπ...δε θα ειναι θεμα πιστευω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις να διαχειρίζεσαι του αριθμούς κεντρικά και να παραμείνεις οπωσδήποτε στην Cosmote

    1) οι αριθμοί των υποκαταστημάτων να είναι όλα κάτω από την ίδια αριθμό σειρά δηλαδή όλα να είναι 21xxxxxxxx ή 231xxxxxxx κλπ
    2) να παραγγείλεις νέους αριθμούς για τα υποκαταστήματα σαν 2ο αριθμό στις γραμμές που έχουν ήδη
    3) μεταφορά των κεφαλικών αριθμών σαν extra αριθμοί στο sip trunk στο κεντρικό κατάστημα
    4) κάνεις register μέσα από την γραμμή σου στο IMS

    Τα παραπάνω δεν ξέρω αν ισχύουν για απλά business, στο flex γίνεται.

    Αν τα υποκαταστήματα έχουν σε διαφορετική τελείως αριθμό σειρά π.χ. το ένα είναι 21xxxxxxxx, το άλλο 231xxxxxxx τότε μόνο σε πάροχο τύπου Modulus μπορείς να πας.
    Σε αυτή την περίπτωση

    1) παραγγέλνεις νέους αριθμούς για τα υποκαταστήματα σαν 2ο αριθμό στις γραμμές που έχουν ήδη
    2) μεταφέρεις τους κεφαλικούς σε ένα πάροχο όπως Modulus, Yuboto κλπ
    3) κάνεις register μέσω internet
    ευχαριστω για την απαντηση..

    1. ολες οι γραμμες ειναι στην ιδια σειρα
    2. χρειαζονται οπωσδηποτε ενα αριθμο κι ας μην χρησιμοποιειται να φανταστω;;
    3. μολις θα μεταφερθουν θα λειτουργουν κανονικα σαν καναλια φωνης η θα εχω καποιον περιορισμο;;
    4. οκ

    ξερεις τι γινεται με τα δωρεαν λεπτα σε καθε παροχη;;

  6. #456
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    η παροχή θα είναι μια στα κεντρικά, όπου εκεί θα έχεις όλους τους αριθμούς. Οπότε εκεί θα κάνεις ότι τροποποιήσεις είναι για πακέτα

  7. #457
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tgiannak Εμφάνιση μηνυμάτων
    α γεια σου ! αυτο !



    αν γινει το πρωτο θα γινει και αυτο με vpn κλπ...δε θα ειναι θεμα πιστευω.

    - - - Updated - - -



    ευχαριστω για την απαντηση..

    1. ολες οι γραμμες ειναι στην ιδια σειρα
    2. χρειαζονται οπωσδηποτε ενα αριθμο κι ας μην χρησιμοποιειται να φανταστω;;
    3. μολις θα μεταφερθουν θα λειτουργουν κανονικα σαν καναλια φωνης η θα εχω καποιον περιορισμο;;
    4. οκ

    ξερεις τι γινεται με τα δωρεαν λεπτα σε καθε παροχη;;
    2) Ναι γιατί αλλιώς θα σου κόψουν το internet
    3) Όχι δεν είναι πρόσθετα κανάλια φωνής, είναι αριθμοί. Στην ουσία σου δίνεται το δικαίωμα να χρησιμοποιείς τους συγκεκριμένους αριθμούς.
    Τα κανάλια φωνής είναι ξεχωριστό "είδος" και είναι ότι συμφωνήσεις με τον πάροχο.

    Ξαναλέω τα παραπάνω ισχύουν σίγουρα για το cosmote flex που είναι η επίσημη sip trunking υπηρεσία της Cosmote.
    Στο απλό business που θα σου δώσουν τον κωδικό μέσω sms και δεν υπάρχει υποστήριξη δεν ξέρω αν θα δουλέψουν όλα με ένα ή παραπάνω sip registration.
    Αν θυμάμαι καλά στα oxygen/speedport οι παραπάνω αριθμοί θέλουν ξεχωριστό registration και για αυτό το λόγο όταν καλείς από αυτούς δεν πέφτουν στο πακέτο τον απεριόριστών που είναι δεμένο με τον κεφαλικό.
    Αν έχει αλλάξει το άνωθεν ας με διορθώσει κάποιος.
    Αν ισχύει τότε μάλλον θα έχεις κι εσύ πρόβλημα.

  8. #458
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tgiannak Εμφάνιση μηνυμάτων
    α γεια σου ! αυτο !



    αν γινει το πρωτο θα γινει και αυτο με vpn κλπ...δε θα ειναι θεμα πιστευω.

    - - - Updated - - -
    Δεν θα έχεις θέμα, γιατί θα κάνεις register με το VPN πάνω στο τηλεφωνικό σου κέντρο. Εννοείται βέβαια ότι στα υποκαταστήματα θα πρέπει να κρατήσεις μια τηλεφωνική γραμμή έστω με άλλον αριθμό για να έχεις internet.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tgiannak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω για την απαντηση..

    1. ολες οι γραμμες ειναι στην ιδια σειρα
    2. χρειαζονται οπωσδηποτε ενα αριθμο κι ας μην χρησιμοποιειται να φανταστω;;
    3. μολις θα μεταφερθουν θα λειτουργουν κανονικα σαν καναλια φωνης η θα εχω καποιον περιορισμο;;
    4. οκ

    ξερεις τι γινεται με τα δωρεαν λεπτα σε καθε παροχη;;
    2) Σε κάθε υποκατάστημα χρειάζεσαι απαραίτητα μια τηλεφωνική γραμμή για να έχεις internet.
    3) Θα λειτουργούν όλα βάσει του προγράμματος που θα επιλέξεις

    ξερεις τι γινεται με τα δωρεαν λεπτα σε καθε παροχη;;[
    Εξαρτάται τι οικονομικό πρόγραμμα θα επιλέξεις. Από όσο ξέρω στα επαγγελματικά πακέτα, οι παροχές του κεφαλικού αριθμού ισχύον πλέον και στα MSN.

    Θα χρειαστεί όμως να ξεκαθαρίσεις πόσα κανάλια φωνής θες. Από όσο ξέρω, δεν δίνουν πάνω από 2 κανάλια φωνής σε μια γραμμή. Οπότε προτείνω ένα από τα παρακάτω:
    α) Να μεταφέρεις κάθε αριθμό σε ξεχωριστή γραμμή με 1 ή 2 κανάλια φωνής και να κάνει το τηλεφωνικό σου κέντρο reigster σε κάθε αριθμό μέσω του router της κάθε γραμμής
    β) Να δεις αν προσφέρει ακόμα ο ΟΤΕ την υπηρεσία τηλεφωνίας Flexy και με τι παροχές. Έδιναν αρκετά κανάλια φωνής στην ίδια γραμμή και αρκετούς αριθμούς. Αλλά από όσο θυμάμαι δεν έδιναν λεπτά ομιλίας, είχε όμως πολύ χαμηλές χρεώσεις

  9. #459
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
    Router
    MikroTik CHR
    Path Level
    Interleaved
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας

  10. #460
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, την Παρασκευη παρελαβα το cosmote home booster για το εξοχικο και καταφερα να παρω τους κωδικους του voip.
    Τα ερωτηματα ειναι τωρα :
    1. Μπορω να συνδεθω απο asterisk που ειναι σε αλλο σπιτι με αλλη γραμμη και αλλη ip?
    2. Μπορει να δουλεψει ταυτοχρονα απο asterisk που ειπαμε ειναι αλλου και τοπικα οπως ειναι δλδ απο το ρουτερ εκει?

    Τωρα κανω την δουλεια με ενα linksys SPA 3102 και δουλευει αψογα. Απλα εχω αυτο στην μεση και εχω και 2 τηλεφωνικες συσκευες μια για το τοπικο νουμερο και μια για του αστερισκ (modulus, 2 awmn voip numbers, εσωτερικα 3 ψηφια).

  11. #461
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, την Παρασκευη παρελαβα το cosmote home booster για το εξοχικο και καταφερα να παρω τους κωδικους του voip.
    Τα ερωτηματα ειναι τωρα :
    1. Μπορω να συνδεθω απο asterisk που ειναι σε αλλο σπιτι με αλλη γραμμη και αλλη ip?
    2. Μπορει να δουλεψει ταυτοχρονα απο asterisk που ειπαμε ειναι αλλου και τοπικα οπως ειναι δλδ απο το ρουτερ εκει?

    Τωρα κανω την δουλεια με ενα linksys SPA 3102 και δουλευει αψογα. Απλα εχω αυτο στην μεση και εχω και 2 τηλεφωνικες συσκευες μια για το τοπικο νουμερο και μια για του αστερισκ (modulus, 2 awmn voip numbers, εσωτερικα 3 ψηφια).
    1) Όχι, παίζει μόνο από την ίδια γραμή. Έχουν όμως υπάρξει αναφορές στο forum ότι έπαιζε από mobile internet της Cosmote

    2) Όχι, γίνεται register μόνο από μία συσκευή

    Να προσέχεις με το speedbooster, γιατί 99% τα port forwarding για τα VPN σου θα παίζουν μόνο από την σταθερή γραμμή και όχι από την IP του bonding.

    Μπορείς να το βάλεις να κάνει register σε έναν τοπικό Asterisk στο εξοχικό σου και για να έχεις το νούμερο στην Αθήνα, να κάνεις register μέσω VPN από τον Asterisk της Αθήνας στον Asterisk του εξοχικού με ένα εσωτερικό ή ακόμα και με SIP trunk μεταξύ των δύο Asterisk.

  12. #462
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Όχι, παίζει μόνο από την ίδια γραμή. Έχουν όμως υπάρξει αναφορές στο forum ότι έπαιζε από mobile internet της Cosmote

    2) Όχι, γίνεται register μόνο από μία συσκευή

    Να προσέχεις με το speedbooster, γιατί 99% τα port forwarding για τα VPN σου θα παίζουν μόνο από την σταθερή γραμμή και όχι από την IP του bonding.

    Μπορείς να το βάλεις να κάνει register σε έναν τοπικό Asterisk στο εξοχικό σου και για να έχεις το νούμερο στην Αθήνα, να κάνεις register μέσω VPN από τον Asterisk της Αθήνας στον Asterisk του εξοχικού με ένα εσωτερικό ή ακόμα και με SIP trunk μεταξύ των δύο Asterisk.
    1-2 Οποτε δεν μου κανει κατι τοτε, μονο αν εχω εκει αστερισκ που δεν αξιζει για μενα αυτο, δεν εχω καν εκει linux μηχανημα μονο mikrotiks.

    Σχετικα με τα αλλα τωρα, για αυτο που λες με το PW, το ψαχνω αλλα εχω απο πισω mikrotik με pppoe passthrough και παιζει αψογα, μονο για backup λογους στηνω και στο booster με αλλο ονομα noip που εχω.
    Το αλλο που λες το εχω κανει ηδη αναποδα και καπως διαφορετικα. Απλα εχω βαλει ενα spa 3102 linksys στην μια εξοδο τηλεφωνου και ετσι συνδεεται στον αστερισκ στην Αθηνα και παιζει κανονικα. Παλι θα μπορουσα να εχω ενα τηλ βασικα, αλλα για backup λογους θελω να παιζει και τοπικα απευθειας.
    Παντως αψογα παιζει χωρις διακοπες χωρις κανενα προβλημα και μαλιστα μεσω wireguard και εχω και openvpn για backup vpn.

    Οποτε απαντηθηκαν τα ερωτηματα μου να μην το ψαχνω παραπανω, ευχαριστω

  13. #463
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Μπορω να συνδεθω απο asterisk που ειναι σε αλλο σπιτι με αλλη γραμμη και αλλη ip?
    Σε εμένα έχει παίξει από διαφορετική σύνδεση cosmote, ακόμη και κινητό... μια δοκιμή είναι...

  14. #464
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα έχει παίξει από διαφορετική σύνδεση cosmote, ακόμη και κινητό... μια δοκιμή είναι...
    Δεν είναι ο κανόνας όμως αυτό. Και για αυτό δεν είναι σωστό να πω σε κάποιον ότι παίζει 100%, να επενδύσει σε χρόνο και εξοπλισμό και στο τέλος να μην δουλέψει τίποτα.

  15. #465
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα έχει παίξει από διαφορετική σύνδεση cosmote, ακόμη και κινητό... μια δοκιμή είναι...
    καλημερα, οχι δεν ειναι μια δοκιμη θελει παρα πολυ δουλεια, ειδικα για μενα που εχω asterisk Κονσολατο.
    Πρεπει να ξερω σιγουρα. Αυτη την στιγμη παιζω με linksys SPA 3102 στην εξοδο τηλεφωνου του booster και συνδεεται σε αστερισκ στο αλλο σπιτι μεσω wireguard και παιζει αψογα. Απλα ελεγα να γλιτωσω τον επιπλεον εξοπλισμο γιατι το χρησιμοποιω μερικες φορες και απο το αλλο σπιτι και να εχω φυσικα και μια συσκευη τηλεφωνικη εκει περα.
    ΔΕΝ θελω τοπικα τον αστερισκ, δεν εχω εκει Linux μηχανημα και δεν εχω σκοπο να βαλω γιαυτο.
    Τελος απο αλλη συνδεση cosmote δεν μου κανει, inalan 200αρα FFTH εχω με static ip, ουτε μπορει να εχει vpn ο nas που εχει τον αστερισκ για να εχει την ip του εξοχικο (cosmote) γιατι τρεχει και αλλες υπηρεσιες και δεν θα παιζουν.

    Oποτε μενει ως εχει και ειμαστε ησυχοι και ωραιοι

Σελ. 31 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 11212629303132 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1808
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-21, 20:55
  2. ΟΤΕ και Voip τηλεφωνια
    Από Deus στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-19, 17:25
  3. Γραμμή Voip και συναγερμός
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 16:14
  4. Asterisk και Οτε Voip συνδεση
    Από tasosdvd στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 01:20
  5. Voip τηλεφωνια;
    Από klipitiklopos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-15, 20:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας