Σελ. 5 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 467
  1. #61
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kronos911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βέβαια, αρκεί το oxygen να είναι σωστά στημένο…
    Όπως και να έχει πάει η ευκολία που είχαμε για απλό sip trunk σε μικρές εγκαταστάσεις.
    βλέπω να μεταφέρονται τα νούμερα σε voip παροχους... και να μένουν οι γραμμές μόνο για ιντερνετ...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #62
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλέπω να μεταφέρονται τα νούμερα σε voip παροχους... και να μένουν οι γραμμές μόνο για ιντερνετ...
    Όντος, απλή γραμμή χωρίς πακέτα ομιλίας (ή έστω προς σταθερά για fax ή εκτροπή στο voip αριθμό) και τα υπόλοιπα σε VSP.

  3. #63
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Περιοχή
    aigina
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΙΝΑ
    Router
    draytek 2860
    εκανα αιτημα το εστειλα με φαξ και να παρω τον κωδικο του voip ote, με πηραν τηλ και μου ειπαν τοι δεν τον δινουν γιατι απαγορευεται, τους εξηγησα αλλα τιποτα.

  4. #64
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Αυτοί που είναι ήδη register τι γίνεται οεο;

  5. #65
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που είναι ήδη register τι γίνεται οεο;
    ..εεε κάποια στιγμή θα δούμε... no auth...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #66
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Βοηθεια !! Αρχικά να σας πω οτι για μοντεμ/ρουτερ χρησιμοποιω μονο το asus dsl-ac68u και για την τηλεφωνία εχω ενα voip της gigaset με περασμένους τους κωδικους της cosmote.
    Απο χθες αντιμετωπιζω κατι θεματακια με το ιντερνετ και σημερα αποφασισα να βαλω πανω στην γραμμή το speedport για να δω την δική του συμπεριφορά, το οποιο παρατηρησα οτι εδινε τηλεφωνια αλλά οχι μεσω της θυρας του τηλεφώνου του, αλλα μεσω lan (δηλαδή οπως ακριβώς ειχα την συνδεσμολογια με το asus) ενώ παραλληλα στο μενου του speedport φαινοταν στην voip καρτέλα, πραγμα που φανηκε καπως περιεργο. Aφου τελείωσα τα τεστ ξαναεβαλα πανω το asus κι απο τοτε το gigaset μου βγαζει registration failed. Λετε να αλλαξε ο κωδικός εξαιτιας της συνδεσης του speedport;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chrispe : 18-08-18 στις 14:22.

  7. #67
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοηθεια !! Αρχικά να σας πω οτι για μοντεμ/ρουτερ χρησιμοποιω μονο το asus dsl-ac68u και για την τηλεφωνία εχω ενα voip της gigaset με περασμένους τους κωδικους της cosmote.
    Απο χθες αντιμετωπιζω κατι θεματακια με το ιντερνετ και σημερα αποφασισα να βαλω πανω στην γραμμή το speedport για να δω την δική του συμπεριφορά, το οποιο παρατηρησα οτι εδινε τηλεφωνια αλλά οχι μεσω της θυρας του τηλεφώνου του, αλλα μεσω lan (δηλαδή οπως ακριβώς ειχα την συνδεσμολογια με το asus) ενώ παραλληλα στο μενου του speedport φαινοταν στην voip καρτέλα, πραγμα που φανηκε καπως περιεργο. Aφου τελείωσα τα τεστ ξαναεβαλα πανω το asus κι απο τοτε το gigaset μου βγαζει registration failed. Λετε να αλλαξε ο κωδικός εξαιτιας της συνδεσης του speedport;

    Αν το βάλεις πάνω στην γραμμή χωρίς να έχει σωστούς κωδικούς, συνήθως παίρνει νέους, σε αυτή την περίπτωση ακυρώνει του παλιούς.
    Οπότε κάνεις τηλέφωνο να σου δώσουν ξανά κωδικούς, μέσα στο μισάωρο με μια ώρα, τους βάζεις και στο speedport και μετά το μαζεύεις, τους βάζεις μετά και στο gigaset ή όπου θέλεις.
    Αν το κάνεις reset για κάποιο λόγο το speedport και μπεί στην γραμμή, πάλι θα πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία

  8. #68
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα! αμα ζητησουμε κωδικους μπορουμε να συνδεθουμε ταυτοχρονα απο πολλαπλες συσκευες ή πρεπει να τους βαζουμε σε μια συσκευη καθε φορα?
    εχει δοκιμασει καποιος?

  9. #69
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα! αμα ζητησουμε κωδικους μπορουμε να συνδεθουμε ταυτοχρονα απο πολλαπλες συσκευες ή πρεπει να τους βαζουμε σε μια συσκευη καθε φορα?
    εχει δοκιμασει καποιος?

    Καλά θα ήτανε, όχι, θα χτυπάει μόνο η τελευταία συσκευή, ακυρώνει όλα τα προηγούμενα registration, στην γραμμή με ένα κανάλι έχεις 1,5 κανάλια, δεν θυμάμαι αν είναι να σε καλέσουν πρώτα και μετά απο το port2 να κάνεις εσύ μια κλήση εξώ ή το ανάποδο.

    Ολά αυτά έχουνε αναφερθεί αρκετές φορές, κάνε εναν κόπο να διαβάσεις λίγο παραπάνω

  10. #70
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά θα ήτανε, όχι, θα χτυπάει μόνο η τελευταία συσκευή, ακυρώνει όλα τα προηγούμενα registration, στην γραμμή με ένα κανάλι έχεις 1,5 κανάλια, δεν θυμάμαι αν είναι να σε καλέσουν πρώτα και μετά απο το port2 να κάνεις εσύ μια κλήση εξώ ή το ανάποδο.

    Ολά αυτά έχουνε αναφερθεί αρκετές φορές, κάνε εναν κόπο να διαβάσεις λίγο παραπάνω
    ωραια ευχαριστω, ειχα δοκιμασει παλιοτερα με netone που ηταν voip οταν ειχα ξεκλειδωσει το 780 speedtouch και πηρα κωδικους και εκανε πολλα νουμερα, οταν ταυτοχρονα το ειχα βαλει σε trixbox (αστερισκ) και μαζι εκανα registration απο sip client και το ειχα απορια, οποτε καλα το φανταστηκα.

  11. #71
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε VoIP τηλεφωνία υπάρχει η δυνατότητα ταυτόχρονης σύνδεσης από πολλαπλές συσκευές. Μόνο που εναπόκειται στην πολιτική εκάστου παρόχου αν θα το επιτρέψει.
    Σε παραδοσιακούς τηλεπικοινωνιακούς παρόχους δεν εφαρμόζεται ποτέ μέχρι σήμερα. Σε τρίτες εταιρείες (π.χ. Modulus, Yuboto κλπ) γίνεται, αρκεί να το ζητήσεις.

  12. #72
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε VoIP τηλεφωνία υπάρχει η δυνατότητα ταυτόχρονης σύνδεσης από πολλαπλές συσκευές. Μόνο που εναπόκειται στην πολιτική εκάστου παρόχου αν θα το επιτρέψει.
    Σε παραδοσιακούς τηλεπικοινωνιακούς παρόχους δεν εφαρμόζεται ποτέ μέχρι σήμερα. Σε τρίτες εταιρείες (π.χ. Modulus, Yuboto κλπ) γίνεται, αρκεί να το ζητήσεις.
    Με ΟΤΕ το έχει δοκιμάσει κάποιος? Με netone το έκανα παλιά είχα πολλά προβλήματα.

  13. #73
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάποια μέλη του φόρουμ υποστηρίζουν ότι δουλεύει, αλλά δεν έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Στους περισσότερους (μεταξύ των οποίων κι εγώ), γίνεται registration και στις 2 συσκευές, αλλά η τηλεφωνία λειτουργεί μόνο σε αυτή που έκανε τελευταία την σύνδεση.
    Κάποιοι ισχυρίζονται ότι λειτουργεί σε εφαρμογή στο κινητό και με σύνδεση GSM εκτός σπιτιού. Προσωπικά δεν το έχω επιβεβαιώσει και στην δικιά μου περίπτωση δεν γίνεται σύνδεση. Βέβαια δεν με απασχολεί αφού με ΡΒΧ στο σπίτι και μέσω VPN έχω πρόσβαση από παντού.

  14. #74
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια μέλη του φόρουμ υποστηρίζουν ότι δουλεύει, αλλά δεν έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Στους περισσότερους (μεταξύ των οποίων κι εγώ), γίνεται registration και στις 2 συσκευές, αλλά η τηλεφωνία λειτουργεί μόνο σε αυτή που έκανε τελευταία την σύνδεση.
    Κάποιοι ισχυρίζονται ότι λειτουργεί σε εφαρμογή στο κινητό και με σύνδεση GSM εκτός σπιτιού. Προσωπικά δεν το έχω επιβεβαιώσει και στην δικιά μου περίπτωση δεν γίνεται σύνδεση. Βέβαια δεν με απασχολεί αφού με ΡΒΧ στο σπίτι και μέσω VPN έχω πρόσβαση από παντού.
    ακριβως αυτο ηταν ενα απο τα προβληματα, μου θυμιζει συμπεριφορα της καρτας cosmote W.U twin sim....
    δλδ η τελευταια συσκευη που ανοιξε με αυτη παιρνει και δεχεται κλησεις.
    Ρωταω κυριως απο περιεργεια γιατι ειναι νουμερο στο εξοχικο με τοπικο μαλιστα αριθμο και δεν εχει προπληρωμενο χρονο ομιλιας, μονο Cosmote One με το κινητο μου οποτε μονο μεταξυ τους θα εχουν 1000λεπτα καθε μηνα.
    Για το νουμερο στην Αθηνα (αυτο που θελω να παω στην Modulus) παιζω και εγω εδω και πολλα χρονια μεσω asterisk και μεσω openvpn το εχω παντου μεσω ιντερνετ ή awmn.

  15. #75
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια μέλη του φόρουμ υποστηρίζουν ότι δουλεύει, αλλά δεν έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Στους περισσότερους (μεταξύ των οποίων κι εγώ), γίνεται registration και στις 2 συσκευές, αλλά η τηλεφωνία λειτουργεί μόνο σε αυτή που έκανε τελευταία την σύνδεση.
    Κάποιοι ισχυρίζονται ότι λειτουργεί σε εφαρμογή στο κινητό και με σύνδεση GSM εκτός σπιτιού. Προσωπικά δεν το έχω επιβεβαιώσει και στην δικιά μου περίπτωση δεν γίνεται σύνδεση. Βέβαια δεν με απασχολεί αφού με ΡΒΧ στο σπίτι και μέσω VPN έχω πρόσβαση από παντού.
    Από speed booster χωρίς να είναι κουμπωμενη η dsl πάνω... δουλεύει... με άλλες συνδέσεις 4g δεν γνωρίζω.

Σελ. 5 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1808
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-21, 20:55
  2. ΟΤΕ και Voip τηλεφωνια
    Από Deus στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-19, 17:25
  3. Γραμμή Voip και συναγερμός
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 16:14
  4. Asterisk και Οτε Voip συνδεση
    Από tasosdvd στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 01:20
  5. Voip τηλεφωνια;
    Από klipitiklopos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-15, 20:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας