Σελ. 19 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920212429 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 467
  1. #271
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα θες, ευκολο ειναι.

    Διαβαζεις και μαθαινεις. Και μη μας τρελαινεις οτι ξερεις κονσολα και δυσκολεύεσαι με το γραφικό.
    Αναποδα παει.
    Τα asterisk μεταξυ τους μιλανε ευκολα.
    Αλλο hardware. εκτος απο voip τηλεφωο δεν χρειάζεται.
    Μπορεί να μην εχει ιδιαίτερη πρακτικοτητα αλλα θα μαθεις πολλα
    Καλημερα, δεν ειπα οτι η κονσολα ειναι ποιο ευκολη, μου εχουν μαθει βασικα πραγματα για αυτα που εχω και ξερω να παραμετροποιω αυτα.
    Στο γραφικο δεν ξερω πως να τα κανω ολα αυτα, αυτο λεω!!!!
    μετα για γραφικο θελω ΑΛΛΟ μηχανημα! τωρα ειναι σε Linux nas server και δεν εχει γραφικο για τον αστερισκ.
    Ειπαμε πως θα το κανω θα βαλω το linksys SPA 3102 που ετσι κι αλλιως θα μεινει και θα παιξει μια χαρα, μονο Ip θελει αλλαγη και το νουμερο του τηλεφωνου τιποτα αλλο και το linksys pap2 που θα μεινει θα παει εκει που ειναι ο asterisk.
    Δεν υπαρχει κανενας λογος να πεδευομαι με αλλα πραγματα και να αγοραζω μηχανηματα.
    Eτσι γλιτωνω και την φασαρια των κωδικων απο ΟΤΕ.
    Φυσικα αν θες μαθαινεις χρονο να εχεις, το θεμα για μενα ειναι οτι δεν συμφερει.

    - - - Updated - - -

    Μετα στο κατω κατω μπορω να κανω αυτο που λεω που ειναι τρομερα ευκολο και γρηγορο και αν δεν βολευει για τον Α-Β λογο βλεπουμε, γιατι με την κατασταση αυτη οταν πηγαινω εκει περα σαν τον κλεφτη δεν εχω χρονο για τιποτα.

  2. #272
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα , μιλησα με cosmote συννενοηση μπουζουκ.....
    Ρωτησα για κωδικους VOIP, μου λενε τι θελω να κανω, λεω τι θελω να κανω, λενε για γεωγραφικο νουμερο κτλ οτι δεν γινεται, οτι αμα θελω να μεταφερω γραμμη σε αλλο σπιτι τοσο κτλ, μπλα μπλααα μπλαααααα...
    Τελικα απαντηση δεν πηραμε.
    Ξαναμιλαω λεω οτι ειναι VOIP δεν χρειαζεται να παρεις την γραμμη απο το σπιτι να την πας αλλου, συνδεεσαι απο αλλου παλι τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου....
    λενε οτι η χρηση υπηρεσιων γινεται μονο μεσω του γεωγραφικου σημειου και της διευθυνσης εγκαταστασης που εχει ενεργοποιηθει το πακετο και πουθενα αλλου.

    Για κωδικους ουτε λεξη.
    Τελικα δινουν ή δεν δινουν ?
    Ρωτησα και φιλο τεχνικο και δεν ηξερε...

    Το Σαββατο παντως θα παω και θα βαλω το SPA, καταφερα την modulus σημερα στον αστερισκ οποτε εδω περα δεν μου χρειαζεται.
    Αλλα θα ηταν ποιο βολικο αν ειχα κωδικους να το κανω αλλιως.

    Πιστευω οτι με ενα βιπιενακι απο εκει να εχει cosmote ip θα παιζει και αλλου...ηδη εχω ετσι κι αλλιως mikrotik openvpn server απο εκει που τρεχει μονιμα.

    Δεν εχει δοκιμασει κανεις με VPN απο αλλο χωρο να δει αν παιζει ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 05-04-21 στις 22:44. Αιτία: Ερωτηση για VPN

  3. #273
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει δοκιμασει κανεις με VPN απο αλλο χωρο να δει αν παιζει ?
    αν περνά ως udp...γιατί να μην δουλέψει!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  4. #274
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Μην τους λες τι θες να κάνεις, ζήτας απλά τους κωδικούς. Αν σε ρωτήσουν αν έχεις κέντρο πες ναι τοπικά στο εξοχικό.
    Έχεις το ίδιο δίκτυο και στα δύο σημεία ή διαφορετικά;

  5. #275
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.524
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Καλα ρε Νικηφορε εχουνε γραφτει ενα σωρο για τον οτε και το βοιπ εδω μεσα κι εσυ τους λες θες να το παρεις να το βαλεις αλλου?

    Μα δεν ειναι voip παροχος ρε φιλε.

    Ζητα τους κωδικους οπως σου ειπε ο απο πανω και κανε τη δουλεια σου.

    Και για να τα λεμε οπως πρεπει η χρηση των αριθμων πρεπει "κανονικα" να γινεται απ τον χώρο που ειναι δηλωμένος.

    Τωρα με τα vpn κλπ ολοι μας παρανομούμε οταν κανουμε πχ χρηση του σταθερου απ το κινητο ή απ το χωριο ή απο άλλη χωρα κλπ.

  6. #276
    Εγγραφή
    13-05-2020
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26999/2695
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    Router
    DSL-AC55U,RB4011iGS,HT801
    SNR / Attn
    28.8(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλησπέρα
    Αυτό ακριβώς που είπε ο φίλος Απλά ζήτα τους κωδικούς και Αν σου πουν γιατί τους θες πες τους ότι θες να χρησιμοποιήσεις το δικό σου εξοπλισμό.

  7. #277
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα απανταω γενικα, να πω οτι τα σχετικα θεματα δεν τα παρακολουθουσα γιατι πριν δεν ειχα εκει καθολου χρονο ομιλιας, ειναι πολλα οποτε δεν τα εχω διαβασει.
    Για τους κωδικους εχετε δικιο μαλλον γιαυτο αρχισαν να λετε τις πατατιες.
    Βασικα ηταν εξυπηρετηση απο το msg θα πρεπει να παρω τηλ.
    Τωρα που θα το στειλω με το SPA το Σαββατο που θα παω εκει, θα παιρνω και free γιατι αλλιως θα με σκισει η modulus (θελει να πληρωνεις χρονο για 5ψηφια κτλ).
    Και μετα βλεπουμε αν δωσουν κωδικους τι θα κανουμε. Πρεπει να δω και τι με βολευει πρωτα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις το ίδιο δίκτυο και στα δύο σημεία ή διαφορετικά;
    Τι εννοεις με το ιδιο δικτυο? εκει εχω cosmote adsl , εδω εχω inalan με modulus.
    Ο αστερισκ ειναι στην ιναλαν, αλλα βλεπονται μεταξυ τους με Mikrotik openvpn δεν βγαζω τιποτα στο ιντερνετ και βλεπονται μεταξυ τους με awmn ips.
    Οταν δουλευε και εκει το awmn δεν χρειαζοταν vpn επαιζα απευθειας δλδ το ενα σημειο εβλεπε το αλλο, τωρα δεν εχει εκει και το κανω μεσω ιντερνετ με openvpn.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-04-21 στις 06:52. Αιτία: Διορθώσεις

  8. #278
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Ενημερωτικά πάντως, βάση κανονισμού και αδειοδότητησης ο γεωγραφικός αριθμός (όπως τον αποκαλέσανε στον ΟΤΕ) επιτρέπεται να είναι μόνο στο σημείο που λειτουργεί η σύνδεση. Οτιδήποτε άλλο είναι αντίθετο. Εκτός από εμπορικούς λόγους είναι και για την παροχή 911/112 geolocation.

    απλά ζητάμε κωδικούς λόγω pbx, τίποτα άλλο, γιατί αρχίζει και περιπλέκεται μετά η κατάσταση.

  9. #279
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ναι το καταλαβα , ευχαριστω. Μπορει και να μην τους χρειαστω καν. Θα δοκιμασω με το Linksys SPA 3102 που εμεινε οπως κανω παρα πολλα χρονια τωρα και βλεπουμε.
    Αν δεν με βολευει μονο τοτε θα ασχοληθω. Και δεν χρειαζεται να αγορασω τιποτα και εχω ετοιμο και ολο το setup.

  10. #280
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα απανταω γενικα, να πω οτι τα σχετικα θεματα δεν τα παρακολουθουσα γιατι πριν δεν ειχα εκει καθολου χρονο ομιλιας, ειναι πολλα οποτε δεν τα εχω διαβασει.
    Για τους κωδικους εχετε δικιο μαλλον γιαυτο αρχισαν να λετε τις πατατιες.
    Βασικα ηταν εξυπηρετηση απο το msg θα πρεπει να παρω τηλ.
    Τωρα που θα το στειλω με το SPA το Σαββατο που θα παω εκει, θα παιρνω και free γιατι αλλιως θα με σκισει η modulus (θελει να πληρωνεις χρονο για 5ψηφια κτλ).
    Και μετα βλεπουμε αν δωσουν κωδικους τι θα κανουμε. Πρεπει να δω και τι με βολευει πρωτα.



    Τι εννοεις με το ιδιο δικτυο? εκει εχω cosmote adsl , εδω εχω inalan με modulus.
    Ο αστερισκ ειναι στην ιναλαν, αλλα βλεπονται μεταξυ τους με Mikrotik openvpn δεν βγαζω τιποτα στο ιντερνετ και βλεπονται μεταξυ τους με awmn ips.
    Οταν δουλευε και εκει το awmn δεν χρειαζοταν vpn επαιζα απευθειας δλδ το ενα σημειο εβλεπε το αλλο, τωρα δεν εχει εκει και το κανω μεσω ιντερνετ με openvpn.
    Εννοώ στο εξοχικό ποια είναι η lan ip του modem του ΟΤΕ, ποια πίσω στο σπίτι έχει το asterisk. Είναι στο ίδιο ip range;
    Επίσης σχετικά με την γεωγραφική χρήση, μα αφού από το κύκλωμα που του το παραδίδουν θα βγαίνει όλο το traffic γιατί το κάνουμε θέμα.
    Αν τώρα μετά από πίσω αυτός για δική του ευκολία το στέλνει σπίτι Αθήνα είναι άλλο θέμα!

  11. #281
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ στο εξοχικό ποια είναι η lan ip του modem του ΟΤΕ, ποια πίσω στο σπίτι έχει το asterisk. Είναι στο ίδιο ip range;
    Επίσης σχετικά με την γεωγραφική χρήση, μα αφού από το κύκλωμα που του το παραδίδουν θα βγαίνει όλο το traffic γιατί το κάνουμε θέμα.
    Αν τώρα μετά από πίσω αυτός για δική του ευκολία το στέλνει σπίτι Αθήνα είναι άλλο θέμα!
    Επειδη εχω ips subnet απο το awmn, ανηκουν στο 10.0.0.0/8 και με firewall rules περιοριζω οτι θελω.
    Γιαυτο ειπα οταν ειχα awmn εκει περα, γιατι τωρα εχουν πεσει οι κομβοι και ειμαστε εκτος τα εβλεπα αμεσα χωρις χρηση vpn.
    Τωρα το vpn δινει awmn απο την Aθηνα και ετσι βλεπω ολα τα 10.0.0.0/8.
    Δεν ξερω αν καταλαβες τιποτα

    Δλδ αν τωρα ανοιξω στο κινητο μου το openvpn client και συνδεθω μεσω ιναλαν στην Αθηνα δλδ βλεπω τα μηχανηματα του εξοχικου.
    Και στο ρουτερ της κοτε μπαινω δλδ. Oλα γινονται μονο με Openvpn δεν βγαζω υπηρεσιες στο ιντερνετ.

    - - - Updated - - -

    Ερωτηση, εχω ενα ZTE 931Vii ειναι ποιο καλο απο το speedport 2i? μιλαω γενικα για ΑDSL+voip οχι wifi.
    Το εχω ξεκλειδωσει με αλλο FW και εχω προσβαση πληρες στις ρυθμισεις VOIP, αλλα αν δεν εχει πανω του ιντερνετ κανονικα οχι με bridge τοτε δεν συνδεεται στον αστερισκ.
    Αν εχει τοτε δειχνει ιντερνετικη ip στην κονσολα του αστερισκ αλλα παιζει!
    μαλλον κανει καποιο εσωτερικο ΝΑΤ?
    σκεφτομουν μηπως το χρησιμοποιουσα αυτο γιατι θα μπορουσα να εχω πανω και cosmote voip σταθερη δλδ και modulus χωρις χρηση αλλου μηχανηματος, ή συνδεση με τον αστερισκ και να την ειχα απο εκει. Και απο την τηλεφωνικη του εξοδο την μια ριχνουμε και μια συνδεση στο SPA και την ριχνει την cosmote και στον asterisk...
    Πολυπλοκα πραγματα ζηταω?

    - - - Updated - - -

    Για να καταλαβετε αυτο το λεω γιατι το SPA εχει μονο μια εξοδο τηλεφωνου με εναν sip client, οποτε θελω και αλλο μηχανημα. Εχω και μερικα voip routers παροχων που εχω "πειραξει" οπως το speedtouch 780WL της Netone και το Thomson 784 το λευκο της Forthnet. Αλλα μην εχω και αυτα στην μεση ειναι και ματσολες...

  12. #282
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Να σου πω την άποψη μου, θεωρώ ότι παρεμβάλονται πολλές συσκευές και αρχίζει η πολυπλοκότητα και πιθανά προβλήματα. Το SPA το αποφεύγω λόγω echo που δημιουργεί ή μπορεί να μην κλείνει σωστά την γραμμή, πάντα
    Στην θέση σου, θα έβαζα ένα Raspberry με Asterisk στο σημείο που είναι η γραμμή και ένα στο απέναντι σημείο και τέλος. Θα έκανα τα πάντα από τον Asterisk για OTE & Modulus & ότι άλλο πάροχο έχω και ότι είναι τοπικό θα το κρατούσα τοπικό, αλλιώς θα έφευγε μέσα από το trunk για τον απέναντι Asterisk

  13. #283
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atux_null Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω την άποψη μου, θεωρώ ότι παρεμβάλονται πολλές συσκευές και αρχίζει η πολυπλοκότητα και πιθανά προβλήματα. Το SPA το αποφεύγω λόγω echo που δημιουργεί ή μπορεί να μην κλείνει σωστά την γραμμή, πάντα
    Στην θέση σου, θα έβαζα ένα Raspberry με Asterisk στο σημείο που είναι η γραμμή και ένα στο απέναντι σημείο και τέλος. Θα έκανα τα πάντα από τον Asterisk για OTE & Modulus & ότι άλλο πάροχο έχω και ότι είναι τοπικό θα το κρατούσα τοπικό, αλλιώς θα έφευγε μέσα από το trunk για τον απέναντι Asterisk
    Ευχαριστω, θα το σκεφτω μελλοντικα, τωρα λογω της καταστασης δεν παω εκει συχνα και δεν μπορω να μπω σε πολλες αλλαγες.
    Το spa εχει καποιο lag μονο στις κλησεις μεχρι να τις βγαλει εννοω, κανενα αλλο προβλημα δεν εχω δει, echo δεν ειχα ποτέ. Η γραμμη παντα εκλεινε σωστα κανενα προβλημα. Αν τα ειχες αυτα ισως θεμα ρυθμισεων? αν μιλαμε για το συγκεκριμενο μηχανημα παντα.
    Το εχω δουλεψει με vivodi, netone, isdn netmod, isdn siemens ,pstn ote, pstn nova, το δοκιμασα και με Modulus μεσω ιναλαν πουθενα προβλημα.

  14. #284
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση, εχω ενα ZTE 931Vii ειναι ποιο καλο απο το speedport 2i? μιλαω γενικα για ΑDSL+voip οχι wifi.
    Το εχω ξεκλειδωσει με αλλο FW και εχω προσβαση πληρες στις ρυθμισεις VOIP, αλλα αν δεν εχει πανω του ιντερνετ κανονικα οχι με bridge τοτε δεν συνδεεται στον αστερισκ.
    Αν εχει τοτε δειχνει ιντερνετικη ip στην κονσολα του αστερισκ αλλα παιζει!
    μαλλον κανει καποιο εσωτερικο ΝΑΤ?
    σκεφτομουν μηπως το χρησιμοποιουσα αυτο γιατι θα μπορουσα να εχω πανω και cosmote voip σταθερη δλδ και modulus χωρις χρηση αλλου μηχανηματος, ή συνδεση με τον αστερισκ και να την ειχα απο εκει. Και απο την τηλεφωνικη του εξοδο την μια ριχνουμε και μια συνδεση στο SPA και την ριχνει την cosmote και στον asterisk...
    Πολυπλοκα πραγματα ζηταω?
    Εχω το FRITZ 7530 συνδεδεμένο στην ADSL γραμμή του ΟΤΕ, με VoIP τηλεφωνία, αλλά την τηλεφωνία δεν την έχω ενεργοποιήσει στο FRITZ.
    Σε έναν υπολογιστή με Windows 10, που συνδέεται στο Fritz, έχω το Issabel σε Virtual Box Virtual Machine.
    Στο Issabel έχω φτιάξει trunk για OTE, OmniVoice και Nonoh.
    Στο Issabel έχω φτιάξει δύο extensions 5991 και 5992.
    Τις 2 αναλογικές τηλεφωνικές συσκευές μου,τις έχω σε ένα ZTE ZXDSL 931VII.
    Την WAN του ZTE ZXDSL 931VII την έχω συνδέσει σε μία LAN του FRITZ, σύμφωνα με την εικόνα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  931VII WAN.JPG 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  101,8 KB 
ID: 226440
    Όπως βλέπεις, το ZTE ZXDSL 931VII δεν έχει Internet.
    Τα extensions δουλεύουν μια χαρά, χωρίς το 931VII να έχει internet.
    Αυτό ρωτάς και λές ότι δεν μπορείς να το πετύχεις, χωρίς να έχει internet το 931VII ?
    ή ρωτάς κάτι άλλο που δεν το κατάλαβα ?

  15. #285
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πως δεν έχει Internet; Παίρνει σύνδεση μέσω του Fritz και δουλεύει ως WiFi Router.
    Έχεις συνδέσει την WAN θύρα του στο Fritz και έχει ρυθμίσεις στο ίδιο υποδίκτυο με αυτό (192.168.181.0/24) και το LAN σε δικό του υποδίκτυο (192.168.1.0/24).

    Ο Νικηφόρος ρωτά άλλο πράγμα. Να μην έχει καθόλου σύνδεση στο διαδίκτυο, προφανώς να μην δουλεύει ως Router μέσω WAN θύρας, αλλά ως απλό switch & AP μέσω LAN θύρας.

Σελ. 19 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920212429 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1808
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-21, 20:55
  2. ΟΤΕ και Voip τηλεφωνια
    Από Deus στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-19, 17:25
  3. Γραμμή Voip και συναγερμός
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 16:14
  4. Asterisk και Οτε Voip συνδεση
    Από tasosdvd στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 01:20
  5. Voip τηλεφωνια;
    Από klipitiklopos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-15, 20:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας