Σελ. 22 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 21217202122232427 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 467
  1. #316
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Λοιπον τελικα, τα καταφερα! Ευχαριστω για την βοηθεια τον φιλο Γιώργο γιατί αλλιως δεν θα το καταφερνα ποτε!
    1ον καταφερα να συνδεθω απο το ιδιο δικτυο τοπικα δλδ χωρις να θελω και αλλο.
    Δλδ το εσωτερικο μου ειναι στο 10.Χ.ΧΧΧ.0/27 ο αστερισκ ειναι το .3, το main router mikrotik ειναι το .4
    και στο ΖΤΕ ειναι .11 η LAN και .12 ειναι η WAN.
    Συνδεεται κανονικα στον αστερισκ, εβαλα και το κινητο μου με το Zoiper και μιλησα.
    Επισης εβαλα ενα route και μπορω να μπω στο web interface και απο την WAN ip αλλα αν βγαλω το καλωδιο της LAN δεν μπαινει. Αυτο το ψαχνω για να θελει ενα καλωδιο.

    Αυριο που θα παω περα θα παιζει και η cosmote τηλεφωνια μεσω των εσωτερικων του αστερισκ.
    Καλο Σαββατοκυριακο σε ολους και καλο βραδυ!
    Φωτος απο Κυριακη απογευμα ή Δευτερα.

    - - - Updated - - -

    καλημερα, καλο ΣΚ! θα γραψω μερικα πραγματα που πετυχα γιατι θα καψω φλαντζα κεφαλης πρωι πρωι....
    ειμαι εξοχικο με την Cosmote, εβαλα το ΖΤΕ 931 με δυο καλωδια utp επανω στο speedport 2i, το ενα για το lan και ενα για την wan, το ΖΤΕ εχει να κανει bridge την lan με την wan, το αναφερει ως port blinding, θελει ομως στο service list internet_voip αντι σκετο voip. Δοκιμασα και πετυχε η συνδεση αλλα παιρνει ιντερνετ και μετα παρουσιαζει κολληματα. Οποτε τα 2 καλωδια δεν τα αποφευγουμε.
    Στο σκετο voip στο port blinding δεν υπαρχει η wan συνδεση για να την επιλεξουμε.
    Λοιπον ολα τα εχω στο ιδιο εσωτερικο υποδικτυο. ΔΕΝ θελει ΝΑΤ εκει στην ρυθμιση της WAN.
    Εβαλα το νουμερο 110 λοιπον συνδεθηκε με αστερισκ Αθηνας μεσω openvpn και παιζει.
    Στην εισοδο PSTN που εχει πισω εβαλα την εξοδο τηλεφωνου του 2i. Και το τηλ επανω στο ΖΤΕ.
    Οταν καλεσω απο το σταθερο στο κινητο μιλαω κανονικα.
    Τα εσωτερικα μιλανε κανονικα.
    Οταν ομως καλεσω απο το κινητο το σταθερο τοτε δειχνει το νουμερο της modulus!!!! αλλα μιλαω κανονικα.
    Μαλλον ειναι επειδη το ΖΤΕ δεν εχει τοσες ρυθμισεις που εχει το spa 3102, γιατι στον αστερισκ μου το νουμερο δεν το δειχνει συνδεδεμενο αλλα μονο το εσωτερικο του.
    Κουφο?????
    Παντως δουλευει!!!!
    Επισης στην καρτελα application voice ports mapping πρεπει στο incoming να τικαρουμε και την pstn.
    Tελος στο Dial plan εχει διαφορα νουμερα αν θα βγαινουν απο voip ή pstn, πχ τα 1ΧΧ τα ειχε απο pstn και τα γυρισα στο voip.
    Αυτα...Τωρα θα βαλω το spa στο 2i.

    - - - Updated - - -

    Ολα καλα εκτος τις εξερχομενες εκανα πατατα πριν, εχω βαλει για προθεμα το 9 για να βγω απο το σταθερο της Cosmote, το ξεχασα πριν και εβγαινε απο modulus, αλλα δεν παιζει το βλεπει σαν νουμερο και λεει η cosmote το νουμερο του συνδρομητη που καλειται δεν υπαρχει.
    Λαθος προγραμματισμος στο extensions.conf working on it....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 10-04-21 στις 09:54. Αιτία: Fixed!

  2. #317
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Εχω το FRITZ 7530 συνδεδεμένο στην ADSL γραμμή του ΟΤΕ, με VoIP τηλεφωνία, αλλά την τηλεφωνία δεν την έχω ενεργοποιήσει στο FRITZ.
    Σε έναν υπολογιστή με Windows 10, που συνδέεται στο Fritz, έχω το Issabel σε Virtual Box Virtual Machine.
    Στο Issabel έχω φτιάξει trunk για OTE, OmniVoice και Nonoh.
    Στο Issabel έχω φτιάξει δύο extensions 5991 και 5992.
    Τις 2 αναλογικές τηλεφωνικές συσκευές μου,τις έχω σε ένα ZTE ZXDSL 931VII.
    Την WAN του ZTE ZXDSL 931VII την έχω συνδέσει σε μία LAN του FRITZ, σύμφωνα με την εικόνα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  931VII WAN.JPG 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  101,8 KB 
ID: 226478
    Δυστυχώς, διαπιστώνω, ότι και οι εισερχόμενες και οι εξερχόμενες κλήσεις , από και προς το trunk του ΟΤΕ,
    μετά από μερικά λεπτά (5 ή 6 ή 8 ή και περισσότερα) συνομιλίας, διακόπτονται χωρίς να ξέρω την αιτία.
    Καμιά ιδέα, γιατί γίνεται αυτό, έχει κάποιος, να βοηθήσει ?

  3. #318
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εγω δεν μπορω να βγαλω εξερχομενες με προθεμα πχ να βαζω το 9 μπροστα, αν κλεισω την modulus απο το extensions.conf τοτε βγαζω κανονικα χωρις. Κατι κανω λαθος στην συνταξη της εντολης.

    Κοιταξες τα logs αν λενε κατι? στην issabel εννοω, χωρις logs δυσκολο να βρεις το προβλημα.

  4. #319
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Ethernet WAN profiles, για τα οποία συζητάμε, εδώ στο ZTE ZXDSL 931VII δεν είναι έτοιμα, τα φτιάχνει ο κάθε χρήστης,
    ανάλογα με το τι θέλει να κάνει η συσκευή του.
    Στα Fritz, δεν μπορεί να φτιάξει ο χρήστης, δικά του προφίλ όπως στο ΖΤΕ.
    Γιαυτό σου έγραψα παραπάνω: πραγματικά αισθάνομαι μπερδεμένος
    Tα profile που αναφέρω στο ΖΤΕ, είναι αυτά που επιλέγεις στο πεδίο "Service List". Αυτά είναι έτοιμα από τον πάροχο. Μπορείς να δημιουργήσεις άλλο τέτοιο δικό σου;
    Οι άλλες ρυθμίσεις που κάνεις/κάνουμε σε αυτή την σελίδα, αφορούν την σύνδεση ανάλογα το προφίλ της υπηρεσίας που έχουμε επιλέξει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς, διαπιστώνω, ότι και οι εισερχόμενες και οι εξερχόμενες κλήσεις , από και προς το trunk του ΟΤΕ,
    μετά από μερικά λεπτά (5 ή 6 ή 8 ή και περισσότερα) συνομιλίας, διακόπτονται χωρίς να ξέρω την αιτία.
    Καμιά ιδέα, γιατί γίνεται αυτό, έχει κάποιος, να βοηθήσει ?
    Διακόπτεται η σύνδεση του ZTE με τον Asterisk ή απλά η φωνητική ομιλία;
    Αν είναι το πρώτο, πιθανότατα έχεις ορίσει την 5060 για χρήση στον Asterisk αλλά είναι δεσμευμένη από το Fritz που είναι ο κύριος Router. Στην περίπτωση αυτή άλλαξε την πόρτα στον Astersik σε κάποια άλλη (π.χ. 5070).
    Αν είναι το δεύτερο, πιθανότατα είναι θέμα port forwarding από το Fritz προς τον Asterisk. Κοιτάς σε αυτόν ποιες UDP RTP πόρτες χρησιμοποιεί (εξαρχής 10000-20000, αν δεν τις έχεις αλλάξει) και δημιουργείς κατάλληλο κανόνα στο Fritz.

  5. #320
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιταξες τα logs αν λενε κατι? στην issabel εννοω, χωρις logs δυσκολο να βρεις το προβλημα
    Πως τα βρίσκουμε αυτά τα logs ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι το δεύτερο, πιθανότατα είναι θέμα port forwarding από το Fritz προς τον Asterisk. Κοιτάς σε αυτόν ποιες UDP RTP πόρτες χρησιμοποιεί (εξαρχής 10000-20000, αν δεν τις έχεις αλλάξει) και δημιουργείς κατάλληλο κανόνα στο Fritz.
    Βγάζει μήνυμα λάθους, τι να κάνω ?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ERROR Καταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  39,4 KB 
ID: 226497

  6. #321
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όρισε 10000-10100 (100 πόρτες είναι για 50 ταυτόχρονες κλήσεις) και αυτή ακριβώς την περιοχή όρισέ την στα SIP settings του Asterisk.

  7. #322
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, σορρυ για την αργη απαντησα ετρεχα....
    Δεν ξερω απο isabel ή οτιδηποτε αλλο με γραφικο, για logs απο κονσολα ξερω.
    Προς το παρον εβαλα να εχω εξερχομενες με την Cosmote μεσω ενος linksys PAP2T και ενα τηλεφωνο επανω στο ρουτερ της ιναλαν για την modulus μεχρι να λυσω το θεμα με το prefix.
    Τζαμι παιζει τελικα.
    Οποτε και το ΖΤΕ 931 μια χαρα την εκανε την δουλεια αντι του linksys spa 3102, καλα ελεγα τελικα οτι μπορει να χρησιμοποιηθει η pstn θυρα του.
    Αυτο το speedport 2ι μαπα, ουτε usb, ουτε wan port, ουτε pstn port ελεος απλα...Το 931 εχει ωραια πραγματακια αλλα σε καμια απολυτως περιπτωση δεν φτανει το spa 3102.

  8. #323
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι το δεύτερο, πιθανότατα είναι θέμα port forwarding από το Fritz προς τον Asterisk. Κοιτάς σε αυτόν ποιες UDP RTP πόρτες χρησιμοποιεί (εξαρχής 10000-20000, αν δεν τις έχεις αλλάξει) και δημιουργείς κατάλληλο κανόνα στο Fritz.
    Επειδή διακόπτεται η φωνητική ομιλία έκανα αυτό που μου γράφεις, για τις πόρτες 10,000 μέχρι 10,100
    αλλά τα πράγματα χειροτέρεψαν:
    Το Issabel δεν δέχεται πλέον εισερχόμενες (Οταν το καλούνε δεν χτυπάνε τα τηλέφωνα)
    Και από το Issabel, οι εξερχόμενες, διακόπτονται μετά από συνομιλία μερικών (4 ή 5 ή 8) λεπτών.
    Μετά από τις παραπάνω διαπιστώσεις, έκανα και αυτό:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι το πρώτο, πιθανότατα έχεις ορίσει την 5060 για χρήση στον Asterisk αλλά είναι δεσμευμένη από το Fritz που είναι ο κύριος Router. Στην περίπτωση αυτή άλλαξε την πόρτα στον Astersik σε κάποια άλλη (π.χ. 5070).
    Αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

  9. #324
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω το FRITZ 7530 συνδεδεμένο στην ADSL γραμμή του ΟΤΕ, με VoIP τηλεφωνία, αλλά την τηλεφωνία δεν την έχω ενεργοποιήσει στο FRITZ.
    Σε έναν υπολογιστή με Windows 10, που συνδέεται στο Fritz, έχω το Issabel σε Virtual Box Virtual Machine.
    Στο Issabel έχω φτιάξει trunk για OTE, OmniVoice και Nonoh.
    Στο Issabel έχω φτιάξει δύο extensions 5991 και 5992.
    Τις 2 αναλογικές τηλεφωνικές συσκευές μου,τις έχω σε ένα ZTE ZXDSL 931VII.
    Την WAN του ZTE ZXDSL 931VII την έχω συνδέσει σε μία LAN του FRITZ, σύμφωνα με την εικόνα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  931VII WAN.JPG 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  101,8 KB 
ID: 226478
    Δυστυχώς, διαπιστώνω, ότι και οι εισερχόμενες και οι εξερχόμενες κλήσεις , από και προς το trunk του ΟΤΕ,
    μετά από μερικά λεπτά (5 ή 6 ή 8 ή και περισσότερα) συνομιλίας, διακόπτονται χωρίς να ξέρω την αιτία.
    Καμιά ιδέα, γιατί γίνεται αυτό, έχει κάποιος, να βοηθήσει ?
    Καλημερα, καλη Κυριακη! εχεις δοκιμασει κατι αλλο να παρει συνδεση σε extention? πχ ενα κινητο με ενα sip client οπως πχ το Zoiper? ετσι εγω δοκιμαζω.
    Χτες στις δοκιμες μου με το ΖΤΕ πολλες φορες εφαγε κολληματα και δεν μπορουσα να μπω, ενω μετα απο καποια ωρα δουλευε.
    Το προβλημα που αναφερεις απο ποτε προεκυψε? ετσι ξαφνικα? αλλαξες κατι?
    Απο γραφικο περιβαλλον δεν εχω ιδεα για να βοηθησω σε κατι οσον αφορα πανω σε αυτο.
    Καπου θα πρεπει να υπαρχουν και logs ισως σε καποιο μενου ?
    Το προβλημα σου δλδ ειναι ΜΟΝΟ με τον ΟΤΕ?

    - - - Updated - - -

    Ριξε καμια ματια και σε αυτο το θεμα μηπως εχει κατι σχετικο : https://www.adslgr.com/forum/threads...%CF%80)/page12

  10. #325
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Ξέρουμε πόσες ταυτόχρονες κλήσεις μπορουμε να εχουμε μέσω της σύνδεσης sip trunk απο τη γραμμή vdsl της cosmote? 2;ή περισσότερες?
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  11. #326
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε πόσες ταυτόχρονες κλήσεις μπορουμε να εχουμε μέσω της σύνδεσης sip trunk απο τη γραμμή vdsl της cosmote? 2;ή περισσότερες?
    καλημερα
    Οταν ρωτησα εγω στο forum μου ειπαν μονο μια συνδεση μπορει να γινει.
    αυτο δεν ρωτας? Γιαυτο κιολας αν ζητησουμε κωδικους μετα τελος το voip απο το ρουτερ της cosmote.

    - - - Updated - - -

    post #259 ρωτησα δες μετα https://www.adslgr.com/forum/threads...F%CE%B1/page18

    - - - Updated - - -

    Παντως τωρα δοκιμασα στο δικο μου setup που εχω το speedport 2i την πρωτη εξοδο σε σταθερο εκει και την αλλη μεσω ενος linksys SPA 3102 την στελνω σε asterisk server μεσω openvpn.
    Δειχνει κατελλημενη η γραμμη δεν χτυπαει δλδ το αλλο τηλ εκει. Οποτε η δικια μου τουλαχιστον σιγουρα εχει ενα καναλι φωνης.
    Στην modulus που εχω παει το σταθερο μου εδω μεσω της inalan δινει 2 καναλια φωνης και 3 ταυτοχρονες sip συνδεσεις.

  12. #327
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε πόσες ταυτόχρονες κλήσεις μπορουμε να εχουμε μέσω της σύνδεσης sip trunk απο τη γραμμή vdsl της cosmote? 2;ή περισσότερες?
    Αν εννοεις pppoe τότε μέχρι 5 (ανεπίσημα).

  13. #328
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    τωρα ρωτησα φιλο τεχνικο με ειπε ενα καναλι φωνης και οποιος ζητησει 2 τον λενε να κανει την γραμμη isdn απο pstn....το νουμερο εννοειτε ειναι VOIP.
    Mε φαινεται δεν θα καταργηθουν ποτε οι ISDN...

  14. #329
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα ρωτησα φιλο τεχνικο με ειπε ενα καναλι φωνης και οποιος ζητησει 2 τον λενε να κανει την γραμμη isdn απο pstn....το νουμερο εννοειτε ειναι VOIP.
    Mε φαινεται δεν θα καταργηθουν ποτε οι ISDN...
    Δεν υπάρχει ISDN αλλά γραμμή με 2 κανάλια φωνής. Πλέον το λέμε ISDN σαν όρο για να δειξουμε οτι αναφερόμαστε σε 2 κανάλια φωνής...

  15. #330
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Μια χαρα υπαρχουν, μπορεις και σε κανονικη γραμμη να εχεις 2 καναλια φωνης δεν σημαινει αυτο οτι ειναι το ιδιο πραγμα και οτι δεν υπαρχουν ISDN! και τα NT μια χαρα δουλευουν. Οπως μου ειπαν δινουν και αλλα μηχανηματα πλεον, αλλα δεν ειναι επι του παροντος τοπικ να αναλυσουμε.
    Τωρα επειδη καποιοι δεν καταλαβαινουν και βγαζουν σπυρια οταν ακουνε VOOB τους λενε οτι νανε και βαπτιστηκαν προφανως isdn. Οσοι ξερουν τις διαφορες καταλαβαινουν τα τεχνικα θεματα. 2 φορες ειχα εγω ISDN με διαφορα μηχανακια παλιοτερα.

    οπως και να εχει ο φιλος μπορει πολυ ευκολα να δει αν εχει 2 καναλια φωνης εμενα παντως εχει 1.
    Απλα μιλας κανονικα και βαζεις ενα αλλο νουμερο να ξαναπαρει να δει αν μπορει να μιλησει καποιος αλλος ταυτοχρονα. Αν γινεται 2 καναλια, αν δειχνει κατελλημενο 1 καναλι, so simple!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-04-21 στις 12:02. Αιτία: Συμπεράσματα

Σελ. 22 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 21217202122232427 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1808
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-21, 20:55
  2. ΟΤΕ και Voip τηλεφωνια
    Από Deus στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-19, 17:25
  3. Γραμμή Voip και συναγερμός
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 16:14
  4. Asterisk και Οτε Voip συνδεση
    Από tasosdvd στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 01:20
  5. Voip τηλεφωνια;
    Από klipitiklopos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-15, 20:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας