Σελ. 2 από 53 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 783
  1. #16
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήρα καλώδιο pet (μαύρο) το οποίο έχει 4 μικρά. Τα 4 τα έκανα 2 ενώνοντας μεταξύ τους και στη συνέχεια τα σύνδεσα με τα δυο του ΟΤΕ. Και στην άλλη πλευρά στη πρίζα φροντίσα να μη μπερδέψω τα χρώματα και ένωσα τα δυο (που ήταν 4) στη πρίζα

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και σου λέει σωστά, ότι δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό. Μόνο ένα ζεύγος πρέπει να χρησιμοποιήσεις από τα 2 του ΡΕΤ και όχι και τα 2 παράλληλα.

  3. #18
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Από τον ΟΤΕ έρχονται 4 καλώδια και πριν ρίξω νέο καλώδιο, ήταν συνδεδεμένα τα 2 του ΟΤΕ σε 2 λεπτά καλώδια (που καταλήγουν σε 1 χοντρό μονωμένο) που μπαίνουν στο σπίτι. Εγώ πήρα ένα καλώδιο PET που έχει 4 καλώδια. Έκανα 2 ζευγάρια για να αυξήσω τη διατομή και το κάθε ζευγάρι το ένωσα με το κάθε ένα του ΟΤΕ. Αν το έκανα λάθος γιατί είδα αύξηση 9Mbps πάνω, δηλαδή από 24mbps στα 33mbps. Επίσης σε κάποια φάση που μου κόπηκε το ένα καλώδιο ενός ζευγαριού χρόνιζα στα 26mbps... έπεσα δηλαδή και όταν το ένωσα πάλι πήγε καρφί στα 33

    - - - Updated - - -

    γιατί απαγορεύεται να το βραχυκυκλώσεις για να αυξήσεις τη διατομή; αφού εν τέλη δούλεψε εκτός αν εννοείς ότι δε θα δουλέψει το ίδιο καλά με ένα πιο χοντρό.

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fdlap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα καλώδιο pet (μαύρο) το οποίο έχει 4 μικρά. Τα 4 τα έκανα 2 ενώνοντας μεταξύ τους και στη συνέχεια τα σύνδεσα με τα δυο του ΟΤΕ. Και στην άλλη πλευρά στη πρίζα φροντίσα να μη μπερδέψω τα χρώματα και ένωσα τα δυο (που ήταν 4) στη πρίζα
    Κάτι έχει γίνει και δεν μου εμφανίζει τα εικονίδια στις απαντήσεις για να σου βάλω Link, το PET τηλεφωνικό καλώδιο που δίνουμε στα Links έχει διατομη 0.60 mm2 και δεν κόβεται όταν πας να το γδύσεις που λες πιο πάνω.
    Τα έχουμε αναλυτικά στο παρακάτω Link

    https://www.adslgr.com/forum/threads...AE-UTP-STP-FTP
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εμένα δυστυχώς δεν είναι τόσο χοντρό όσο αυτό στη φωτογραφία που έχεις βάλει και όταν ρώτησα στο Καυκά που το πήρα μου λέει στρίψε τα δύο μεταξύ τους.. εγώ έτσι κάνω... βλακεία που δεν επέμενα. Απλά δε ξέρω αν θα ήταν ακόμα καλύτερη η κατάσταση. Στα δικά μου για να το γδύσω πρέπει να το κάψω με αναπτήρα αλλιώς κόβεται για πλάκα (και τη ξέρω τη δουλειά για να μη παρεξηγηθώ). Απλά βασίστηκα σε αυτόν που μου είπε ένωσέ τα μεταξύ τους. Απλά δε ξέρω αν αποδίδουν το ίδιο με ένα πιο χοντρό.

    - - - Updated - - -

    ένα ακόμα που θέλω να ρωτήσω. Πλέον είμαι όσο γράφω παρακάτω. Αλλά όταν κατεβάζω ακόμα και σε τεστ πιάνω 29Mbps και όχι 33 που γράφει. Στην adsl όσο έγραφε τόσο έπιανα. Στο vdsl όμως όχι. Ακόμα και πριν αλλάξω καλώδιο έπιανα 24mbps αλλά κατέβαζα με 20-21... Έτσι συμβαίνει σε όλους;

    DSL synchronization status:
    Up
    Connection status:
    Showtime
    Upstream line rate (kbit/s):4998
    Downstream line rate (kbit/s):33415
    Maximum upstream rate (kbit/s):15661
    Maximum downstream rate (kbit/s):38947
    Upstream noise safety coefficient (dB):24.8
    Downstream noise safety coefficient (dB):10
    Line standard:VDSL
    Upstream line attenuation (dB):33.7
    Downstream line attenuation (dB):16.4
    Upstream output power (dBm):7.9
    Downstream output power (dBm):10.3

    με την αλλαγή του καλωδίου βελτιώθηκε μόνο η Upstream line attenuation από 37 σε 33
    επίσης μου έχουν προφιλ 34 αντί 50 γιατί μου λέει επειδή μέγιστο είναι 37 πιθανό να χάσω αν βάλω προφιλ 50αρι... sto upload το προφιλ παραμένει τύπου 50αρι δηλαδή 5mbps...

  6. #21
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=fdlap;6512824]
    Κατά πάσα πιθανότητα σου έδωσε προεκτάσεως, γι' αυτό και κόβονται αυτά που έχει μέσα. Πάρε σαν αυτό που έχουμε στο Link και σύνδεσε μόνο ένα ζευγάρι.

    Δεν είναι σωστή διαδικασία κανονικά ούτε για καλώδια ρεύματος αυτό που περιγράφεις και όχι για καλώδια που μεταφέρουν δεδομένα, δημιουργούνται παράξενες χωρητικότητες και όπως είναι φυσικό θα έχουμε και προβλήματα λόγω αλληλοεπίδρασης μεταξύ των αγωγών.
    Είναι διαφορετικό το κάθε ζευγάρι να μεταφέρει διαφορετικά δεδομένα και διαφορετικό να μεταφέρουν 2 ζευγάρια βραχυκυκλωμένα μεταξύ τους τα ίδια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fdlap Εμφάνιση μηνυμάτων

    ένα ακόμα που θέλω να ρωτήσω. Πλέον είμαι όσο γράφω παρακάτω. Αλλά όταν κατεβάζω ακόμα και σε τεστ πιάνω 29Mbps και όχι 33 που γράφει. Στην adsl όσο έγραφε τόσο έπιανα. Στο vdsl όμως όχι. Ακόμα και πριν αλλάξω καλώδιο έπιανα 24mbps αλλά κατέβαζα με 20-21... Έτσι συμβαίνει σε όλους;

    DSL synchronization status:
    Up
    Connection status:
    Showtime
    Upstream line rate (kbit/s):4998
    Downstream line rate (kbit/s):33415
    Maximum upstream rate (kbit/s):15661
    Maximum downstream rate (kbit/s):38947
    Upstream noise safety coefficient (dB):24.8
    Downstream noise safety coefficient (dB):10
    Line standard:VDSL
    Upstream line attenuation (dB):33.7
    Downstream line attenuation (dB):16.4
    Upstream output power (dBm):7.9
    Downstream output power (dBm):10.3

    με την αλλαγή του καλωδίου βελτιώθηκε μόνο η Upstream line attenuation από 37 σε 33
    επίσης μου έχουν προφιλ 34 αντί 50 γιατί μου λέει επειδή μέγιστο είναι 37 πιθανό να χάσω αν βάλω προφιλ 50αρι... sto upload το προφιλ παραμένει τύπου 50αρι δηλαδή 5mbps...
    Με τόσο Downstream line attenuation και με σωστή γραμμή και εγκατάσταση θα έπρεπε να τερματίζεις άνετα το 50αρι, υπάρχουν πολλοί συμφορουμίτες που έχουν ανεβάσει στοιχεία με 50αρια και αρκετό attainable.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #22
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    άρα να αλλάξω πάλι το καλώδιο βάζοντας αυτό που μου λέτε έτσι ώστε να εξαλείψω τα προβλήματα εντός του σπιτιού. επίσης λέω τη μια άκρη αντί να καταλήγει σε πρίζα τηλεφώνου και μετά στο ρούτερ να φτιάξω ένα βύσμα να κουμπώνω απ'ευθείας. απλά πρέπει να το ψάξω να δω πως γίνεται. όσο για το μέγιστο της ταχύτητας μου είπε τεχνικός του ΟΤΕ ότι είμαι περίπου 1200 μέτρα μακριά... αλλά αμφιβάλω να σας πω την αλήθεια γιατί είμαστε μικρή πόλη σχετικά (Νέα Αρτάκη)...

  8. #23
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fdlap Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρα να αλλάξω πάλι το καλώδιο βάζοντας αυτό που μου λέτε έτσι ώστε να εξαλείψω τα προβλήματα εντός του σπιτιού. επίσης λέω τη μια άκρη αντί να καταλήγει σε πρίζα τηλεφώνου και μετά στο ρούτερ να φτιάξω ένα βύσμα να κουμπώνω απ'ευθείας. απλά πρέπει να το ψάξω να δω πως γίνεται. όσο για το μέγιστο της ταχύτητας μου είπε τεχνικός του ΟΤΕ ότι είμαι περίπου 1200 μέτρα μακριά... αλλά αμφιβάλω να σας πω την αλήθεια γιατί είμαστε μικρή πόλη σχετικά (Νέα Αρτάκη)...
    Kαλύτερα σε πρίζα, πιο σταθερή σύνδεση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #24
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες sweet dreams

    - - - Updated - - -

    παιδιά επανερχόμενος στο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω λίγο για το καλώδιο. Αυτό που δείχνει στο link είναι 4 ζευγών που μου έδωσε ο sweet dreams, δηλαδή 8 καλώδια συνολικά. Το θέμα είναι ότι το δείχνει στο Καυκά και το πήρα και εγώ από εκεί αλλά είχε 4 καλώδια. Επίσης πήγα σε ένα κατάστημα στην Χαλκίδα σήμερα και μου έδειξε ένα cat5e και ήταν επίσης 8 καλώδια αλλά το ίδιο λεπτό με αυτό που έβαλα. Μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο link να το επιβεβαιώσουμε? Εν τω μεταξύ μέρα με τη μέρα δείχνει να βελτιώνετε η σύνδεση. Δηλαδή τώρα κλείδωσα στο ανώτερο του προφιλ (33993) ενώ έχω 50αρα θυμίζω απλά μου είχαν ρίξει το προφιλ και μέγιστο μου βγάλει 40mbps. Η σύνδεση των καλωδίων πως την κάνετε στο κουτί; εγώ ρώτησα ηλεκτρολόγο και μου είπε η καλύτερη λύση είναι να τα ενώσεις μεταξύ τους στριφτά χωρίς συνδετήρες για μεγαλύτερη σιγουριά όπως έχω κάνει μέχρι στιγμής... Επίσης όλα τα καλώδια που βρίσκω στις φωτογραφίες είναι στριφτά ενώ εμένα ήταν ίσια ίσως επειδή είχαν ήδη καλή μόνωση με φύλο αλουμινίου και ένα συρματάκι.

    DSL synchronization status:Up
    Connection status:Showtime
    Upstream line rate (kbit/s):4998
    Downstream line rate (kbit/s):33993
    Maximum upstream rate (kbit/s):13354
    Maximum downstream rate (kbit/s):40540
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fdlap : 28-12-18 στις 19:13.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fdlap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες sweet dreams

    - - - Updated - - -

    παιδιά επανερχόμενος στο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω λίγο για το καλώδιο. Αυτό που δείχνει στο link είναι 4 ζευγών που μου έδωσε ο sweet dreams, δηλαδή 8 καλώδια συνολικά. Το θέμα είναι ότι το δείχνει στο Καυκά και το πήρα και εγώ από εκεί αλλά είχε 4 καλώδια. Επίσης πήγα σε ένα κατάστημα στην Χαλκίδα σήμερα και μου έδειξε ένα cat5e και ήταν επίσης 8 καλώδια αλλά το ίδιο λεπτό με αυτό που έβαλα. Μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο link να το επιβεβαιώσουμε? Εν τω μεταξύ μέρα με τη μέρα δείχνει να βελτιώνετε η σύνδεση. Δηλαδή τώρα κλείδωσα στο ανώτερο του προφιλ (33993) ενώ έχω 50αρα θυμίζω απλά μου είχαν ρίξει το προφιλ και μέγιστο μου βγάλει 40mbps. Η σύνδεση των καλωδίων πως την κάνετε στο κουτί; εγώ ρώτησα ηλεκτρολόγο και μου είπε η καλύτερη λύση είναι να τα ενώσεις μεταξύ τους στριφτά χωρίς συνδετήρες για μεγαλύτερη σιγουριά όπως έχω κάνει μέχρι στιγμής...

    DSL synchronization status:Up
    Connection status:Showtime
    Upstream line rate (kbit/s):4998
    Downstream line rate (kbit/s):33993
    Maximum upstream rate (kbit/s):13354
    Maximum downstream rate (kbit/s):40540
    Το τηλεφωνικό καλώδιο PET δεν βγαίνει μόνο με συγκεκριμένο αριθμό ζευγών, εσύ ζητάς με όσα ζεύγη θέλεις.

    https://www.kafkas.gr/proionta/ilekt...-cablel_94673/

    Σύνδεση των καλωδίων με SCOTCHLOK, τα δίνει και σε τεμάχια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #26
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    να προσθέσω πως πρέπει να γίνει ένωση της γείωσης του καλωδίου με τη γείωση του τηλεφωνικού καλωδίου στην ένωση των δύο για αποφυγή παρεμβολών. Από τη πλευρά της πρίζας πριν το ρούτερ θα πρέπει να είναι ελεύθερη η γείωση. Εγώ επειδή δεν το έκανα αυτό πιθανόν γι αυτό το λόγο να βλέπω βελτίωση όταν το περνάω από το apc
    https://www.kafkas.gr/proionta/ilekt...fko-3m_182503/

  12. #27
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fdlap Εμφάνιση μηνυμάτων
    να προσθέσω πως πρέπει να γίνει ένωση της γείωσης του καλωδίου με τη γείωση του τηλεφωνικού καλωδίου στην ένωση των δύο για αποφυγή παρεμβολών. Από τη πλευρά της πρίζας πριν το ρούτερ θα πρέπει να είναι ελεύθερη η γείωση. Εγώ επειδή δεν το έκανα αυτό πιθανόν γι αυτό το λόγο να βλέπω βελτίωση όταν το περνάω από το apc
    https://www.kafkas.gr/proionta/ilekt...fko-3m_182503/
    Μην μπερδεύεις τις γειώσεις, τα έχουμε πει και παλιότερα τι ισχύει. Χρειάζεται πολύ προσοχή στο πως θα γειώσουμε τα ασθενή ρεύματα σε μια εγκατάσταση και δεν είναι τόσο απλό.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...92#post6043892

    https://www.adslgr.com/forum/threads...73#post6348973
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #28
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ok μάλλον τα έχω μπερδέψει... με προτροπή ηλεκτρολόγου πήρα το καλώδιο της φωτογραφίας για να αλλάξω το υπάρχον το οποίο τελικά είναι το σωστό που μου έδωσες sweet dreams στο link σου https://www.kafkas.gr/proionta/ilekt...-cablel_94673/ μιας και το επιβεβαίωσα από το Καυκά. Εγώ επειδή δεν είχα τα ενωτικά (scotchlock) ζέσταινα τα εσωτερικά για να γδύσω και να τα ενώσω. Ενώ με τα ενωτικά δε χρειάζεται...
    Ωστόσο ο λόγος που πήρα και το άλλο καλώδιο ήταν για να κάνω μια δοκιμή συνδέεοντάς σωστά δηλαδή 1 μόνο ζευγάρι να δω τι γίνεται. Αλλά ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι πρέπει να το γειώσω με το μπλεντάζ του καλωδίου του ΟΤΕ. Έριξα μια ματιά στα Links και αν κατάλαβα καλά πρέπει να το γειώσω μόνο του; Επίσης το καλώδιο που ήδη έχω (στο link πιο πάνω) θέλει και αυτό γείωση το μπλεντάζ του; Ρωτάω γιατί συνεχίζω να έχω το φαίνομενο με το apc και θέλω να καταλάβω αν συμβαίνει από δικό μου λάθος... Μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το σωστό να κάνω στο υπάρχον καλώδιο και στο νέο που πήρα αν το δοκιμάσω;

    Θυμίζω ότι το καλώδιο πάει μέσω πρίζας τοίχου εξωτερικής απ ευθείας στο ρούτερ. Ευχαριστώ.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  49095507_2193795924191881_5330073157573279744_n.jpg 
Εμφανίσεις:  99 
Μέγεθος:  610,9 KB 
ID: 199984

  14. #29
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To καλώδιο στο Link είναι τηλεφωνικό PET και το καλώδιο στην φωτογραφία είναι FTP, είναι διαφορετικά και την διαφορά μπορείς να την δεις στο Link που είναι στο post #140 που γράφει για τις διατομές.

    Ότι και να βάλεις, για να ασχοληθείς με τις γειώσεις θα πρέπει να το ξέρεις καλά το αντικείμενο αλλιώς μην ασχολείσαι καθόλου, ο ηλεκτρολόγος σου μάλλον δεν έχει ιδέα από δίκτυα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #30
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Στην φωτογραφία παρακάτω φαίνεται πως ήταν η εγκατάσταση πριν πειράξω κάτι. Συνδέονται τα 2 καλώδια του ΟΤΕ εκεί που είναι τα μαύρα προστατευτικά και στη συνέχεια πήγαιναν μέσα στο σπίτι. Εγώ έβαλα λοιπόν το καλώδιο pet αλλά επειδή δεν είχα scotchlock τα έγδυσα ζεσταίνοντάς τα γιατί τα μικρά εσωτερικά καλώδια κοβόντουσαν για πλάκα.
    Αν το καλώδιο του ΟΤΕ έχει εσωτερικό μπλεντάζ και από τη πλευρά του ΟΤΕ είναι γειωμένο, αν εγώ που έβαλα το νέο καλώδιο ενώσω και τη γείωση, δε θα είναι σαν ένα συνεχόμενο καλώδιο του ΟΤΕ που απλά φθάνει στη τηλεφωνική πρίζα; Είναι σαν να έχει κόψει ένα καλώδιο στη μέση και μετά το ενώνεις πάλι... δε καταλαβαίνω γιατί θα ήταν λάθος αυτό;
    Τα καλώδια του ΟΤΕ είναι το κόκκινο μαύρο ενώ του σπιτιού είναι το ταλαιπωρημένο καφέ - μπλε...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  49310552_1675680125864756_8416450310179913728_n.jpg 
Εμφανίσεις:  176 
Μέγεθος:  271,8 KB 
ID: 199988

Σελ. 2 από 53 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-15, 23:06
  2. Καλώδιο micro-usb για φόρτιση
    Από hammered στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-15, 00:04
  3. Asus dsl n16u βοηθεια για συνδεση ως router
    Από parkos στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 01:16
  4. access point εξωτερικου χωρου
    Από astrea966 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-15, 23:27
  5. Κάλυψη εξωτερικού χώρου με Wi-Fi
    Από manospcistas στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-15, 00:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας