Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 68
  1. #46
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.894
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν έχεις καταλάβει τι θέλω να σου ...Εσύ εσύ θεωρείς ότι υπάρχει παροχή ADSL που πρέπει να πληρώνει κάποιος όταν του δίνουν 752 kbps ..και με το ζόρι συγχρονίζει to modem sta 1,5 ?
    Αυτό δεν συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα όπως είπες, αλλά παντού εφόσον μιλάμε για ADSL σε μεγάλη απόσταση από το Α/Κ...

  2. #47
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Όντως, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #48
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι δίκτυο.

  4. #49
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι δίκτυο.
    Και τι είναι; στραγάλια;

  5. #50
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το <0,0001 ούτε καν στραγάλια δεν είναι.

  6. #51
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το <0,0001 ούτε καν στραγάλια δεν είναι.
    Συγνώμη που μία startup εταιρεία που δεν έχει κλείσει καν δώδεκα μήνες λειτουργίας δεν έχει δίκτυο ανάλογο της Cosmote.

  7. #52
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μπερδεύεσαι. Καλά κάνει η inalan και η κάθε inalan. Όταν όμως μιλάμε για ανάπτυξη δικτύων σε μια ολόκληρη χώρα αυτές οι προσπάθειες είναι τόσο μικρές που ουσιαστικά μηδενίζονται.

  8. #53
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπερδεύεσαι. Καλά κάνει η inalan και η κάθε inalan. Όταν όμως μιλάμε για ανάπτυξη δικτύων σε μια ολόκληρη χώρα αυτές οι προσπάθειες είναι τόσο μικρές που ουσιαστικά μηδενίζονται.
    Και πως δηλαδή έπρεπε να ξεκινήσει την προσπάθεια της;

  9. #54
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε.

  10. #55
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα πρέπει πρώτα απο όλα να ξέρουμε τι αγοράσαμε, δεν πληρώνεις κάτι εγγυημένο, ούτε εδώ ούτε στο εξωτερικό.
    Το ίδιο δίκτυο χαλκου και τα ίδια προβλήματα υπάρχουν παντού, όχι μόνο εδώ στην Ελλάδα, οι ταχύτητες δεν είναι εγγυημένες είναι best effort

    Απο την στιγμή που του δίνουν 752kbps μπορεί να ζητήσει κατάργηση της σύνδεσης
    Το best effort βάσει τεχνολογίας ναι οκ έχεις δίκιο και όντως έτσι είναι ... και αυτό είναι αποδεκτό γιατί έτσι δουλεύει η τεχνολογία του ADSL !
    Αυτό που δεν είναι αποδεκτό για μένα όταν δεν είναι θέμα περιορισμού της τεχνολογίας !

    Επίσης ξέρεις πολύ καλά ότι όταν κάνεις συμβόλαιο για ένα 1 χρόνο δεν μπορείς να φύγεις χωρίς να χάσεις χρήματα γιατί είσαι δεσμευμένος και για να καταφέρεις να βρεις το δίκιο σου πρέπει να τρέξεις πολύ και να είσαι και γνώστης !

    Και ξανά λέω ...Το VDSL τουλάχιστον από όσο έχω εμπειρία στις λίγες περιπτώσεις που έχουν τύχει ακόμα θεωρώ ότι προσφέρει καλύτερη λύση στον πελάτη και όχι από πλευράς ταχύτητας οπότε θεωρώ ότι στην Ελλάδα έχει αναπτυχθεί όσο έχει αναπτυχθεί καλύτερα !

  11. #56
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πιάνεις ....νικηφόρε !

    Δεν μιλάω πάντως για τις τεχνικές προδιαγραφές της τεχνολογίας που όντως υπάρχουν και προσφέρουν διαφορετικά επίπεδα ταχυτήτων ... μιλάω για το πως φτιάχθηκε στην Ελλάδα...καθαρά !

    - - - Updated - - -

    α ! Κλασσικό παράδειγμα ελληνικής κατασκευής !

    Βάζω VDSL καμπίνες αλλά δεν φροντίζω να βάλω UPS αλλά δίνω στον πελάτη δώρο το UPS για να του βάλω voip !
    Αν και τα δύο άκρα δεν έχουν UPS πως θα παίξουν σε περίπτωση διακοπής ρεύματος ....ρε μεγάλε... εοεοεοε
    Τέτοια μόνο στην ελλαδιστάν γίνονται !

    Στις ερωτήσεις μου δεν περιμένω απαντήσεις...Ρητορικές είναι !
    DVader, συγχώρεσε με προκαταβολικά για την παρατήρηση (δεν το κάνω με κακή πρόθεση), αλλά έχεις μπερδέψει παντελώς τα πράγματα.

    Ενώ συνέχεια λες ότι δεν αναφέρεσαι σε τεχνικά θέματα τα γραφόμενα σου περιέχουν συνεχώς τεχνικά θέματα xDSL και κάποια εμπορικής πολιτικής των παρόχων.
    Είσαι, φανερά, δυσαρεστημένος καταναλωτής και σίγουρα έχεις τους λόγους σου και αυτό είναι πλήρως κατανοητό.
    Όμως, για το παράδειγμα που έφερες παραπάνω για την υλοποίηση του VDSL (τεχνικό θέμα) να σε ενημερώσω ότι:
    1. Οι ενεργές καμπίνες διαθέτουν τόσο ανεξάρτητη τροφοδοσία, όσο και UPS, άλλα και σύστημα on-line παρακολούθησης της λειτουργίας του εξοπλισμού που φέρουν.
    2. Το ότι σου δίνουν UPS για τον εξοπλισμό σου στις υλοποιήσεις VoIP δεν έχει να κάνει με το τι υπάρχει στην καμπίνα, αλλά με το γεγονός ότι αν γίνει διακοπή ρεύματος χωρίς UPS θα μείνεις και χωρίς τηλέφωνο (κάτι που δεν το θες). Η επιλογή της τεχνικής λύσης VoIP και όχι POTS έχει να κάνει με άλλους λόγους (στην καμπίνα μπαίνουν mini-DSLAM τα οποία είτε δεν υποστηρίζουν POTS ή είτε δεν συμφέρει τον πάροχο να βάλει και κάρτες POTS για λόγους χωροταξίας και αριθμού διαθεσίμων θυρών).

    Όσον αφορά το ADSL έχει υλοποιηθεί στην Ελλάδα όπως υλοποιείται παντού αλλού στον κόσμο. Καμία διαφορά. Τώρα, αν κάποια καλώδια χαλκού είναι πολύ παλιά και παρουσιάζουν προβλήματα, αυτά αντικαθίστανται σταδιακά και σε βάθος χρόνου, όπως γίνεται σε όλες τις χώρες του κόσμου για λόγους κόστους.
    Το ADSL, παντού, μα παντού στον κόσμο, δεν προσφέρει εγγυημένη ταχύτητα τηλεπικοινωνιακής διασύνδεσης (bps), ούτε εγγυημένο ωφέλιμο bandwidth (Bps). Αυτά είναι γνωστά.
    Τα παραπάνω σου πουλάνε και αυτά αγοράζουμε όλοι. Τελεία και παύλα.
    Και αν δεν είσαι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες ενός παρόχου δοκιμάζεις κάποιον άλλο ελπίζοντας για καλύτερες υπηρεσίες.
    Τώρα, αν έχεις υπογράψει παραμονή σε δίκτυο παρόχου για π.χ. 12 ή 24 μήνες για να πετύχεις καλύτερη τιμή ή προσφορά δεν φταίει η υλοποίηση του ADSL στην Ελλάδα, αλλά η συμφωνία που έκανες με τον πάροχο ή/και τον μεταπωλητή των υπηρεσιών. Υπάρχει πάντα η λύση του συμβολαίου αορίστου χρόνου που ναι μεν είναι ακριβότερο αλλά μπορείς να το διακόψεις οποιαδήποτε στιγμή. Επίσης, ο ΟΤΕ σου δίνει τη δυνατότητα να αγοράσεις χαμηλότερη ταχύτητα σε φθηνότερη τιμή.

    Τέλος πάντων, προβλήματα υπάρχουν και πάντα θα υπάρχουν και εδώ και στο εξωτερικό (είχα πρόσφατα μια τηλεπικοινωνιακή εμπειρία σε ακριβή γειτονιά του Μονάχου, στη Βαυαρία, που με έκανε να νοσταλγήσω την Ελλαδίτσα. Εκεί να δες χάλι).
    Γενικότερα, το θέμα για εμένα βρίσκεται στον αργό ρυθμό υιοθέτησης νέων τεχνολογιών και της ανάπτυξης νέων υποδομών από τους παρόχους στην Ελλάδα.
    Στην οικονομική κατάσταση όμως που βρίσκεται η χώρα δεν μπορούμε να είμαστε ιδιαιτέρως αυστηροί.

    Εκεί που πρέπει να είμαστε αυστηροί είναι στους μεταπωλητές τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών στη χώρα μας (τηλεπωλήσεις, καταστήματα κλπ) και όσον αφορά την πληροφόρηση που προσφέρουν στον καταναλωτή των διαθέσιμων εναλλακτικών και των πλεονεκτημάτων - μειονεκτημάτων του κάθε πακέτου.
    Δυστυχώς, συνήθως λένε το "ποίημα" προκειμένου να πουλήσουν κάτι, οτιδήποτε και μετά την υλοποίηση αρχίζουν οι καυγάδες ....

  12. #57
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manara Εμφάνιση μηνυμάτων
    DVader, συγχώρεσε με προκαταβολικά για την παρατήρηση (δεν το κάνω με κακή πρόθεση), αλλά έχεις μπερδέψει παντελώς τα πράγματα.

    Ενώ συνέχεια λες ότι δεν αναφέρεσαι σε τεχνικά θέματα τα γραφόμενα σου περιέχουν συνεχώς τεχνικά θέματα xDSL και κάποια εμπορικής πολιτικής των παρόχων.
    Είσαι, φανερά, δυσαρεστημένος καταναλωτής και σίγουρα έχεις τους λόγους σου και αυτό είναι πλήρως κατανοητό.
    Όμως, για το παράδειγμα που έφερες παραπάνω για την υλοποίηση του VDSL (τεχνικό θέμα) να σε ενημερώσω ότι:
    1. Οι ενεργές καμπίνες διαθέτουν τόσο ανεξάρτητη τροφοδοσία, όσο και UPS, άλλα και σύστημα on-line παρακολούθησης της λειτουργίας του εξοπλισμού που φέρουν.
    2. Το ότι σου δίνουν UPS για τον εξοπλισμό σου στις υλοποιήσεις VoIP δεν έχει να κάνει με το τι υπάρχει στην καμπίνα, αλλά με το γεγονός ότι αν γίνει διακοπή ρεύματος χωρίς UPS θα μείνεις και χωρίς τηλέφωνο (κάτι που δεν το θες). Η επιλογή της τεχνικής λύσης VoIP και όχι POTS έχει να κάνει με άλλους λόγους (στην καμπίνα μπαίνουν mini-DSLAM τα οποία είτε δεν υποστηρίζουν POTS ή είτε δεν συμφέρει τον πάροχο να βάλει και κάρτες POTS για λόγους χωροταξίας και αριθμού διαθεσίμων θυρών).

    Όσον αφορά το ADSL έχει υλοποιηθεί στην Ελλάδα όπως υλοποιείται παντού αλλού στον κόσμο. Καμία διαφορά. Τώρα, αν κάποια καλώδια χαλκού είναι πολύ παλιά και παρουσιάζουν προβλήματα, αυτά αντικαθίστανται σταδιακά και σε βάθος χρόνου, όπως γίνεται σε όλες τις χώρες του κόσμου για λόγους κόστους.
    Το ADSL, παντού, μα παντού στον κόσμο, δεν προσφέρει εγγυημένη ταχύτητα τηλεπικοινωνιακής διασύνδεσης (bps), ούτε εγγυημένο ωφέλιμο bandwidth (Bps). Αυτά είναι γνωστά.
    Τα παραπάνω σου πουλάνε και αυτά αγοράζουμε όλοι. Τελεία και παύλα.
    Και αν δεν είσαι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες ενός παρόχου δοκιμάζεις κάποιον άλλο ελπίζοντας για καλύτερες υπηρεσίες.
    Τώρα, αν έχεις υπογράψει παραμονή σε δίκτυο παρόχου για π.χ. 12 ή 24 μήνες για να πετύχεις καλύτερη τιμή ή προσφορά δεν φταίει η υλοποίηση του ADSL στην Ελλάδα, αλλά η συμφωνία που έκανες με τον πάροχο ή/και τον μεταπωλητή των υπηρεσιών. Υπάρχει πάντα η λύση του συμβολαίου αορίστου χρόνου που ναι μεν είναι ακριβότερο αλλά μπορείς να το διακόψεις οποιαδήποτε στιγμή. Επίσης, ο ΟΤΕ σου δίνει τη δυνατότητα να αγοράσεις χαμηλότερη ταχύτητα σε φθηνότερη τιμή.

    Τέλος πάντων, προβλήματα υπάρχουν και πάντα θα υπάρχουν και εδώ και στο εξωτερικό (είχα πρόσφατα μια τηλεπικοινωνιακή εμπειρία σε ακριβή γειτονιά του Μονάχου, στη Βαυαρία, που με έκανε να νοσταλγήσω την Ελλαδίτσα. Εκεί να δες χάλι).
    Γενικότερα, το θέμα για εμένα βρίσκεται στον αργό ρυθμό υιοθέτησης νέων τεχνολογιών και της ανάπτυξης νέων υποδομών από τους παρόχους στην Ελλάδα.
    Στην οικονομική κατάσταση όμως που βρίσκεται η χώρα δεν μπορούμε να είμαστε ιδιαιτέρως αυστηροί.

    Εκεί που πρέπει να είμαστε αυστηροί είναι στους μεταπωλητές τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών στη χώρα μας (τηλεπωλήσεις, καταστήματα κλπ) και όσον αφορά την πληροφόρηση που προσφέρουν στον καταναλωτή των διαθέσιμων εναλλακτικών και των πλεονεκτημάτων - μειονεκτημάτων του κάθε πακέτου.
    Δυστυχώς, συνήθως λένε το "ποίημα" προκειμένου να πουλήσουν κάτι, οτιδήποτε και μετά την υλοποίηση αρχίζουν οι καυγάδες ....
    Καλά κάνεις και εμπεμβαίνεις....Ποτέ δεν είναι κακό αυτό εδώ μέσαα ! Δημοκρατία έχουμε ....Βασικά γουστάρω προσωπικά το να έχει ο καθένας την άποψή του και να την τεκμηριώνει ακόμα και αν διαφωνώ προσωπικά ! Θα υπερασπίζομαι πάντα το δικαίωμά σου να διαφωνείς μαζί μου !

    Δεν θα σε σχολιάσω .... τώρα γιατί είμαι στο γραφείο και τσακίζω ένα δύσκολο bug ! Μόλις βρώ χρόνο θα σε σχολιάσω....
    Απλά θα πω ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα από κάποιο πάροχο και μόνο ! Είναι συνολική εκτίμηση !

  13. #58
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    50
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/5100
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    9(dB) / 18.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manara Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Οι ενεργές καμπίνες διαθέτουν τόσο ανεξάρτητη τροφοδοσία, όσο και UPS, άλλα και σύστημα on-line παρακολούθησης της λειτουργίας του εξοπλισμού που φέρουν.
    2. Το ότι σου δίνουν UPS για τον εξοπλισμό σου στις υλοποιήσεις VoIP δεν έχει να κάνει με το τι υπάρχει στην καμπίνα, αλλά με το γεγονός ότι αν γίνει διακοπή ρεύματος χωρίς UPS θα μείνεις και χωρίς τηλέφωνο (κάτι που δεν το θες). Η επιλογή της τεχνικής λύσης VoIP και όχι POTS έχει να κάνει με άλλους λόγους (στην καμπίνα μπαίνουν mini-DSLAM τα οποία είτε δεν υποστηρίζουν POTS ή είτε δεν συμφέρει τον πάροχο να βάλει και κάρτες POTS για λόγους χωροταξίας και αριθμού διαθεσίμων θυρών).
    Καλησπέρα! Θα μιλήσω βάσει προσωπικής εμπειρίας! Όσον αφορά το 1 δεν ισχύει. Χρησιμοποιώ 2 συνδέσεις VDSL και οι 2 από καμπίνα. (Η μία μάλιστα έχει ενεργοποιημένο VOIP) Και στις 2, σε κάθε διακοπή ρεύματος στη γειτονιά, το σήμα DSL χάνεται. (Τα ρούτερ είναι πάνω σε δικά μου UPS) και παραμένει ανενεργό μέχρι να επανέλθει το ρεύμα στη γειτονιά όπου και επανέρχεται μετά από 3-4 λεπτά μέχρι δηλαδή να ξεκινήσουν τα μηχανήματα. Επομένως UPS αποκλείεται να υπάρχει για την τροφοδοσία των καμπίνων. Όσο για το 2, το θεωρώ παράλογο να ενεργοποιούν VOIP σε γραμμές συνδεδεμένες με καμπίνες που δεν διαθέτουν UPS. Αλλά αυτό που είναι ακόμα πιο παράλογο είναι ότι δίνουν UPS για τον πελάτη ενώ στην άλλη μεριά δεν υπάρχει! (Η ποιότητα του UPS που δίνουν, είναι άλλη ιστορία...)
    Εαν τι λέγεις παρά ταύτα, μάτην ερείς.

  14. #59
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από superalex405 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Θα μιλήσω βάσει προσωπικής εμπειρίας! Όσον αφορά το 1 δεν ισχύει. Χρησιμοποιώ 2 συνδέσεις VDSL και οι 2 από καμπίνα. (Η μία μάλιστα έχει ενεργοποιημένο VOIP) Και στις 2, σε κάθε διακοπή ρεύματος στη γειτονιά, το σήμα DSL χάνεται. (Τα ρούτερ είναι πάνω σε δικά μου UPS) και παραμένει ανενεργό μέχρι να επανέλθει το ρεύμα στη γειτονιά όπου και επανέρχεται μετά από 3-4 λεπτά μέχρι δηλαδή να ξεκινήσουν τα μηχανήματα. Επομένως UPS αποκλείεται να υπάρχει για την τροφοδοσία των καμπίνων. Όσο για το 2, το θεωρώ παράλογο να ενεργοποιούν VOIP σε γραμμές συνδεδεμένες με καμπίνες που δεν διαθέτουν UPS. Αλλά αυτό που είναι ακόμα πιο παράλογο είναι ότι δίνουν UPS για τον πελάτη ενώ στην άλλη μεριά δεν υπάρχει! (Η ποιότητα του UPS που δίνουν, είναι άλλη ιστορία...)
    Σχετικά με το θέμα της τροφοδοσίας ...και του UPS να αναφέρω ότι ο ΟΤΕ το λέει στους πελάτες του κιόλας...Μου το έχουν πει στο 13888 και σε πελάτες που έχω πάει για βλάβες που έπρεπε να είμαι μαζί με τον τεχνικό μου το έχουν πει ...οπότε ότι και να λεει ....
    Άσε που το έχω ζήσει 2-3 φορές επειδή τυχαίνει να έχω ο ίδιος VDSL οπότε δεν υπάρχει περίπτωση λάθους ή κάτι τέτοιο !

    Τώρα αν για να καταλαβετε το θέλετε και γραπτώς μπορώ αλλά δεν έχει νόημα νομίζω !

    Αυτό που λένε πάντως είναι ότι κάποιες καμπίνες έχουν και κάποιες όχι ! Πάντως σε όσες περιπτώσεις VDSL μου έχουν τύχει δεν είχαν ....
    Τι να πώ... Τυχαίο .....

  15. #60
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λένε πάντως είναι ότι κάποιες καμπίνες έχουν και κάποιες όχι ! Πάντως σε όσες περιπτώσεις VDSL μου έχουν τύχει δεν είχαν ....
    Τι να πώ... Τυχαίο .....
    Θα συμφωνήσω μαζί σου.

    Έχω επιβεβαιώσει ξανά και ξανά εδώ και 2+ χρόνια σε πολλαπλές γραμμές (είτε δικές μου είτε άλλων), ασχέτως περιοχής στην Αθήνα, πως όταν κόβεται το ρεύμα πέφτουν όλα έχει δεν έχει UPS ο πελάτης σπίτι του.

    Δεν έχω συναντήσει επίσης κανέναν με VDSL και να έχει επιβεβαιώσει πως υπάρχει UPS στην καμπίνα που συνδέεται.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-16, 22:39
  3. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:43
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 04:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας