Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος. Βέβαια εξακολουθούν κάποια λογικά bugs αλλά τα παραβλέπεις. Πχ μπορεί να σκάσει ο launcher. Ή απλά να κολλήσει και να παίξεις με τα πρόσφατα για να τον ξεκολλήσεις. Όμως η πλειοψηφία των εφαρμογών δουλεύει. Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι πως πετάει διάφορα μηνύματα για κάποιες βιβλιοθήκες .so. Προφανώς αλλάζει το API και έχουν κάποια θέματα. Παρ' όλα αυτά δεν έχω πρόβλημα. Πχ το Fleksy ή ο MX player βγάζουν unauthorized access σε κάποιες βιβλιοθήκες αλλά δουλεύουν νεράκι.

    Δεν έχω ψάξει για root ακόμη. Μακάρι να βγει σύντομα να διώξω και τις διαφημίσεις να ησυχάσω.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-02-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτε ξανα κινητο Android. Η ολη ιστορια με τις (καθυστερημενες) αναβαθμισεις εχει κουρασει.
    Το καλοκαίρι κλείνει το κινητό μου 2 χρόνια, είμαι με την 4.4.2 μιας και δεν βγάλαν άλλη. Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αναβάθμιση και δε βρίσκω κάποιο λόγο να χρειαστεί. Σφερα πάει, ασυμβατοτητες δεν υπάρχουν ενώ η διάρκεια της μπαταρίας δε νομίζω να μπορεί να βελτιωθεί. Μας έχουν βάλει στο τρυπάκι των αναβαθμησεων για να αλλάζουμε κάθε χρόνο συσκευή χωρίς να υπάρχει κάποιος ουσιωδης λόγος.
    AMD FX-6300 3.5GHz | 8GB Ram |Sapphire R9 290 4GB | SSD Sandisk Ultra Plus 256 GB | HD 400GB SATA II | Windows 7

  3. #33
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos2171 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλοκαίρι κλείνει το κινητό μου 2 χρόνια, είμαι με την 4.4.2 μιας και δεν βγάλαν άλλη. Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αναβάθμιση και δε βρίσκω κάποιο λόγο να χρειαστεί. Σφερα πάει, ασυμβατοτητες δεν υπάρχουν ενώ η διάρκεια της μπαταρίας δε νομίζω να μπορεί να βελτιωθεί. Μας έχουν βάλει στο τρυπάκι των αναβαθμησεων για να αλλάζουμε κάθε χρόνο συσκευή χωρίς να υπάρχει κάποιος ουσιωδης λόγος.
    Ο κάθε ένας όπως τη βρίσκει. Εγώ πχ περίμενα πως και πως τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, τα app permissions και το multiwindow. Αυτά δεν μπορεί να μου τα δώσει κανένα 4.4. Δε τα θέλω με hacks αλλά native στο λειτουργικό. Και είμαι πάντα της άποψης βήμα μπροστά. Πρόσεξε όχι να κόβουν και να δίνουν αλλά μόνο να δίνουν.

  4. #34
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    nexus η custom rom... προσωπικα ειμαι σε omnirom 6.0.1 (pure AOSP με μερικα features) στο αρχαιο αλλα τουμπαναρα για τοτε optimus G που η μαμα ειχε δωσει μεχρι kit kat.
    μιλαμε το κινητο παει πιο γρηγορα απο ποτε και ειναι super smooth!!!! το λειτουργικο χρησιμοποιει μονο 0.5gb ram και μενει 1.3 ελευθερη για τις εφαρμογες (δεν γεμιζει ποτε), φυσικα επειδη εχω βαλει micro gapps ΟΛΕΣ οι εφαρμογες γινονται greenify με αποτελεσμα να μην καιει τιποτα μπαταρια και να κραταει περισσοτερο απο στοκ...
    btw βγαζει antutu 33.000!!! η μαμα εκδοση εβγαζε 23.000 (και ναι η διαφορα φαινεται παντου).

    εγω ειμαι ευχαριστημενος απο την google αν το community της συσκευης μου μεινει ενεργο λογικα θα παρω και Android N σε 10 μηνες (το αφηνω παντα να ωριμασει λιγο).
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  5. #35
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Μόλις πήρα και την πιο πρόσφατη. Επανήλθαν οι ειδοποιήσεις που είχαν χαθεί. Πχ με τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Θα δω τώρα το σκ πως θα πάει με lag και μπαταρία.

  6. #36
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Δεν "τρελαίνομαι" με τις αναβαθμίσεις και τα νέα μπλιμπλίκια σε ένα κινητό.
    Εχω μείνει με την 4.4.2 απ' την μαμά Sasmung σε Note 2 (ήθελα να πάρω το 5άρι, αλλα μετά την υποβάθμιση που φάγαμε σιγά μην τους τα έσταζα κιόλας) και αρνούμαι να περάσω καστομιές.

    Θα με χαλάσει απίστευτα να βάλω μια τρέχα-γύρευε ROM και να αρχίσει να μην μου δουλεύει σωστά το ασύρματο, η κάμερα ή οτιδήποτε άλλο.

    Κάπου έχω αρχίσει και το βαριέμαι, αλλά κάνω υπομονή για το 6άρι, και θα συμφωνήσω με κάποιους ότι οι αναβαθμίσεις που ΔΕΝ δίνουν οι εταιρίες είναι το κίνητρο για να ανανεώσεις την συσκευή σου, η δικιά μου έπαιρνε χαλαρά Lollipop και τελικά δεν την έδωσαν, παρά τις ήξεις-αφίξεις ανακοινώσεις τους.
    ΔΕΝ ισχυρίζομαι ότι Samsung πρέπει να υποστηρίζει συσκευή 3ετίας, αλλά μέχρι Lollipop θα μπορούσαν να έχουν δώσει.
    Δεν δίνουν, αφαιρούν και την micro SD στο 5άρι, ε, δεν θα τους επιβραβεύσουμε κιόλας.
    Το ένιωσαν το κόστος των επιλογών τους καθώς στο 6άρι θα επαναφέρουν την micro SD...

  7. #37
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    το βασικο θεμα ειναι να δουλευει σωστα.αν δουλευει καλα,ας ειναι κ με 4.2

    ελπιζω η νεα εκδοση παντως να ειναι καλυτερη απο την τραγικη L.τουλαχιστον στις αρχικες εκδοσεις.
    VAMOS ARIS

  8. #38
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    App drawer τελικά έχει;

  9. #39
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    App drawer τελικά έχει;
    Κανονικά και με το νόμο. To κλασικό Google experience Launcher. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά κάτι για κατάργηση. Εννοώ στον κώδικα. Σίγουρα κάποιο τζιμάνι θα το είχε ανακαλύψει. Εδώ ανακαλυψαν το double tap to wake. Εδώ θα κολλούσαν?

    Ψιλό έστρωσε και η δεύτερη preview. Έχει κάτι ενοχλητικα ζουζούνια όπως οι τρελές καθυστερισεισ στις ρυθμίσεις αλλά οκ. Μπαταρία στα ίδια με την Μ. Από εφαρμογές δεν έχω προλάβει να βάλω πολλές αλλά το Sygic δε δουλεύει σίγουρα. Έστειλα και email στην εταιρία να μας έχουν υπόψιν έτσι για την τιμή των όπλων.

    Έχω και το nova launcher σε beta και πάει αέρα. Κανένα κρέμασμα. Να βγει και κανένα root της προκοπής να ησυχάσω και από τις διαφημίσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiffany : 16-04-16 στις 11:14.

  10. #40
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Ομορφα πραγματα εχουμε φτάσει σε σημείο συσκευές να πηδάνε έκδοση του android και να παίρνουν την επόμενη

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-16, 16:19
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 19:57
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 17:30
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-15, 15:21
  5. Μηνύματα: 127
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-15, 00:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας