Σελ. 2 από 88 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1308
  1. #16
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Εγώ συνέδεσα τη revolut στο paypal σαν 2η κάρτα. Τη δέχτηκε αμέσως και μου ήρθε μύνημα στην εφαρμογή για τη χρέωση 1 $. Έπειτα έκανα μια αγορά από ebay η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά. Τώρα, στην εφαρμογή, δείχνει τη χρέωση της αγοράς μου αλλά έχει εξαφανιστεί η χρέωση του 1$...
    Να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει confirm στην revolut.
    I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
    You have to see it for yourself.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-09-2002
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτό πάντως που κάνετε με τα ελληνικά ονόματα, Λευτέρης, Ελευθέριος κτλ είναι πολύ basic λάθος. Και πιστεύω φίλε είναι αυτό που σου καθυστέρησε και περισσότερο την όλη υπόθεση. Και εδώ πες τέλος καλό όλα καλά, αλλά έχω ακούσει άτομα να χάνουν μήνες ολόκληρους για να ξεκινήσουν ειδικότητα στο εξωτερικό επειδή έκαναν αίτηση σαν, ξέρω γω, Thanasis Papadopoulos, το πτυχίο γράφει Athanasios και το διαβατήριο Athanassios (δεν γράφει Athanassios αν και θα έπρεπε σε θέμα προφοράς γιατί έτσι όπως το γράφουν είναι Αθανάζιος, ένα παράδειγμα φέρνω).

  3. #18
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.967
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Ναι εχεις δικιο.

    Δεν ειχα χρησιμοποιησει το ονομα μου για τετοιες δουλειες στο εξωτερικο, ουτε θα υπηρχε λογος αν δεν υπηρχαν τα CC.

    Δεν το συσχετισα καν οτι στην τραπεζα θα ημουν Ελευθεριος λογω ταυτοτητας και επειδη φυσικα ειναι το σωστο.

    Αλλα μεσα στην καθημερινοτητα και ειδικα αν χρησιμοποιεις τετοιες υπηρεσιες για πρωτη φορα, κατι μπορει να ξεφυγει.

    Αναφερθηκα σε ολα αυτα, για να εχουν και οι υπολοιποι το νου τους, οσο αυτονοητα και να ειναι καποια πραγματα.

    Οπως πχ το s που διαβαζεται ζ και πρεπει να το γραψεις με δυο ss για να ειναι σ. Νταξ σε αυτο δεν κολλησαν πολυ.

    Απλα μου προτειναν να μπω στο προφιλ και να γραψω το ονομα σωστα.

    Πιστευω οτι μετα απο αυτο το παιδαριωδες λαθος, θα ειμαι ΟΚ. Το οποιο φυσικα δεν θα ηταν καν θεμα αν δεν ειχα ξεχασει το reference number στο δευτερο πεδιο, οπως δεν το ειχα ξεχασει στην πρωτη καταθεση.

    Δυστυχως εχω μαθει να χρησιμοποιω καποιες Ιντερνετικες μικροπαροχες υπηρεσιων και αγαθων και δεν μπορω να το αποφυγω ολο αυτο, οπως και πολλοι αλλοι φυσικα.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  4. #19
    Εγγραφή
    15-09-2002
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλά έκανες. Το σημαντικό είναι να μην έχει γίνει λάθος από την τράπεζα στα στοιχεία. ΑΝ όλα είναι ΟΚ εκεί τότε απλά ακολουθείς πάντα ότι λέει η ταυτότητα/διαβατήριο και όλα καλά. Εμένα παλιά κάποια τράπεζα είχε γράψει το επίθετο μου λάθος στα στοιχεία της (ορθογραφικό) και είδα και έπαθα να δω τι φταίει όταν πήγαινα να κάνω μια αγορά από εξωτερικό (παλιές εποχές, δεν είχαν e-banking ακόμα ή τουλάχιστον όχι τόσο διαδεδομένο).

  5. #20
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Belfast, UK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    78Mbps/19Mbps
    ISP
    Plusnet
    Router
    Plusnet Hub One
    btw, το ΕΛΟΤ 743 standard ΔΕΝ προβλέπει διπλό 's' για την απόδοση του 'σ', ούτε με τον τύπο 1 (transliteration) ούτε με τον τύπο 2 (transcription):

    https://el.wikipedia.org/wiki/ISO_843
    http://www.teicrete.gr/users/kutruli...ia/ELOT743.htm
    http://www.passport.gov.gr/elot-743.html
    QSpeedTest - Crossplatform γραφικό tool σε C++ και Qt4 για μέτρηση ping, packet loss και ταχύτητας download της Internet πρόσβασής μας - Download@SourceForge - Thread συζήτησης - Thread δημοσίευσης αποτελεσμάτων

  6. #21
    Εγγραφή
    15-09-2002
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι ΟΚ, και θα φαινόταν και λίγο περίεργα στο μάτι, αλλά έχω βαρεθεί να με φωνάζουν Τανάζις...

  7. #22
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.967
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mindtrapper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ΟΚ, και θα φαινόταν και λίγο περίεργα στο μάτι, αλλά έχω βαρεθεί να με φωνάζουν Τανάζις...


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από parsifal Εμφάνιση μηνυμάτων
    btw, το ΕΛΟΤ 743 standard ΔΕΝ προβλέπει διπλό 's' για την απόδοση του 'σ', ούτε με τον τύπο 1 (transliteration) ούτε με τον τύπο 2 (transcription):

    https://el.wikipedia.org/wiki/ISO_843
    http://www.teicrete.gr/users/kutruli...ia/ELOT743.htm
    http://www.passport.gov.gr/elot-743.html
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  8. #23
    Εγγραφή
    23-05-2008
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L-XIAOMI 4A
    Kαλησπερα επανερχομαι ξανα διοτι οσο και αν προσπαθησα δε μπορεσα να βγαλω ακρη.Να αναφερω ξανα οτι ενω εχω στειλει λεφτα στη Revolut(30 ευρω) και μετα απο αρκετες προσπαθειες μπορεσα και περασα την καρτα μεσω της εφαρμογης Paypal καθως απο τον browser μου εριχνε ακυρο, αλλα δεν μπορω να την κανω confirm οσο και αν προσπαθησα, παρα το γεγονος οτι μου τραβουσε κανονικα λεφτα και μου ερχοταν μηνυμα με τον κωδικο.Επικοινωνησα με το Paypal και η απαντηση τους ηταν να μιλησω με την Revolut(να αναφερω οτι μου επεστρεψαν τα λεφτα).Τωρα απο την Revolut που μιλησα πηρα το παρακατω μηνυμα...

    Hi
    Unfortunately our service provider does not currently officially support PayPal - it therefore works rather inconsistently.
    Οταν τους ρωτησα πως γινετε να μην υποστηριζετε και να την εχουν συνδεσει χιλιαδες ατομα σε ολα τα forums και να συνεχιζετε να δινετε την ιδια απαντηση και πως αν δε μπορειτε να βρειτε καποια λυση μου ειναι δυστυχως αχρηστη, η απαντηση που πηρα ηταν αυτη.
    Sorry for the caused inconvenience.
    Aπο αυτους ακρη αποκλειεται να μπορεσει να βγαλει καποιος, οποτε αν εχει καποιος καποια ιδεα για το τι μπορει να φταιει ωστε να βρεθει μια λυση ας βοηθησει!

  9. #24
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Εγώ θα προτείνω μια έσχατη λύση. Ακυρώνεις (αφού έχεις τραβήξει τα λεφτά) την τωρινή σου Revolut κάρτα και επανεκδίδεις άμεσα μια νέα. Μπορεί αυτήν την φορά να σταθείς πιο τυχερός.

  10. #25
    Εγγραφή
    23-05-2008
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L-XIAOMI 4A
    Μαλλον αυτο θα κανω δε βλεπω αλλη λυση.

  11. #26
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    και αλλη καρτα να βγαλεις ποιος σου λεει οτι με την αλλη θα μπορεις? Αφου δεν ξερεις το λογο που δεν σ αφηνει να το κανεις
    Εγω προτεινω να δοκιμασεις ξανα σε μερικες μερες

  12. #27
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα προτείνω μια έσχατη λύση. Ακυρώνεις (αφού έχεις τραβήξει τα λεφτά) την τωρινή σου Revolut κάρτα και επανεκδίδεις άμεσα μια νέα. Μπορεί αυτήν την φορά να σταθείς πιο τυχερός.
    Πρώτα φτιάχνεις καινούργιο λογαριασμό.... στέλνεις απο Revolut (Παλιός) σε Revolut (Καινούργιο) τα χρήματα... και μετά ακυρώνεις ...
    Έτσι έχεις μπαμ μπαμ τα λεφτά στο καινούργιο λογαριασμό και χωρίς προμήθεια

  13. #28
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Αν ακυρώσει την κάρτα (όχι τον λογαριασμό) τα χρήματα θα μείνουν ανέπαφα μέσα σε αυτόν. Απλά για να είναι απόλυτα σίγουρος ότι δεν πρόκειται να μπλοκαριστούν τα χρήματα του πρότεινα να τα τραβήξει. Μπορεί βέβαια να συνεργαστεί και με κάποιον δικό του που διατηρεί λογαριασμό στη Revolut ώστε να τον εξυπηρετήσει σε μια διπλή μεταφορά.

  14. #29
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Κατάλαβα.. απλά να αλλάξει κάρτα.... κρίμα είναι έχει και την φυσική κάρτα στα χέρια του

  15. #30
    Εγγραφή
    23-05-2008
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE ZXHN F670L-XIAOMI 4A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αλλη καρτα να βγαλεις ποιος σου λεει οτι με την αλλη θα μπορεις? Αφου δεν ξερεις το λογο που δεν σ αφηνει να το κανεις
    Εγω προτεινω να δοκιμασεις ξανα σε μερικες μερες
    H αληθεια ειναι οτι κανεις δεν μου εγγυαται οτι θα δουλεψει με την αλλη αλλα δε βλεπω αλλη λυση απο τη στιγμη που προσπαθω εδω και 1 βδομαδα και εχω δοκιμασει οτι πιθανη λυση εχω διαβασει και το χειροτερο ειναι οτι δεν υπαρχει καμια υποστιριξη απο αυτους ωστε να βρεθει καποια ακρη.Η μονη λυση ειναι απευθειας αγορα απο τη καρτα χωρις να μεσολαβησει το Paypal... θα δοκιμασω μια διαγραφη τωρα της καρτας απο το PP και ξαναπερασμα μπας και αλλαξει τιποτα που δεν το βλεπω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα φτιάχνεις καινούργιο λογαριασμό.... στέλνεις απο Revolut (Παλιός) σε Revolut (Καινούργιο) τα χρήματα... και μετά ακυρώνεις ...
    Έτσι έχεις μπαμ μπαμ τα λεφτά στο καινούργιο λογαριασμό και χωρίς προμήθεια
    Δε χρειαζετε να φτιαξεις καινουργιο λογαριασμο εξαλου δε νομιζω να μπορεις να δημιουργησεις αλλο με τα ιδια στοιχεια με τον ηδη υπαρχων.Πας μεσω της εφαρμογης Block και ζητας εκδοση νεας καρτας με νεους αριθμους. Αυτο που λεει ο stelakis ισχυει οτι δηλαδη δεν αλλαζει ο ο λογαριασμος αλλα τα στοιχεια της καρτας και τα λεφτα μενουν μεσα αλλα δεν παυει ενας φοβος να υπαρχει.Leros2004 ας βγαλω ακρη και τους ζηταω να μου στειλουν αλλη!

Σελ. 2 από 88 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1977
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 12:28
  2. Μηνύματα: 19460
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 01:14
  3. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31
  4. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14547
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 18:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας