Σελ. 59 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 1308
  1. #871
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Προσπάθησα να κάνω topup με ελληνική πιστωτική και μου έβγαλε μήνυμα η εφαρμογή της Revolut ότι προσωρινά δεν υποστηρίζονται ελληνικές κάρτες! Παλιότερα είχα κάνει με την ίδια κάρτα, χωρίς πρόβλημα.

  2. #872
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.263
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησα να κάνω topup με ελληνική πιστωτική και μου έβγαλε μήνυμα η εφαρμογή της Revolut ότι προσωρινά δεν υποστηρίζονται ελληνικές κάρτες! Παλιότερα είχα κάνει με την ίδια κάρτα, χωρίς πρόβλημα.
    Η κάρτα είναι αποθηκευμένη στην εφαρμογή της revolut; Εάν ναι, διάγραψέ την και ξαναπροσπάθησε. Σε εμένα αυτό έφταιγε και το επιβεβαίωσε και το support της τράπεζας. Μιλάω για χρεωστική.

  3. #873
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κάρτα είναι αποθηκευμένη στην εφαρμογή της revolut; Εάν ναι, διάγραψέ την και ξαναπροσπάθησε. Σε εμένα αυτό έφταιγε και το επιβεβαίωσε και το support της τράπεζας. Μιλάω για χρεωστική.
    Δεν μπορώ να τη σβήσω. Μου βγάζει μήνυμα λάθους: "We're sorry, something went wrong. Please try later.". Θα δοκιμάσω αργότερα.

    ---

    Update: τελικά έβαλα άλλη κάρτα, και δούλεψε κανονικά! Ευχαριστώ!

    ---

    Ανάλογο μήνυμα παίρνω και όταν προσπαθώ να αντικαταστήσω την κάρτα, όπως μου προτείνει η εφαρμογή, γιατί θα πάψει να δουλεύει μετά από 40 μέρες: "We're sorry, something has gone wrong. Please try later". Αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό, και πάντα το ίδιο λάθος βγάζει.

    Έχω σβήσει cache/data, αλλά καμία αλλαγή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yyy : 11-01-22 στις 14:31.

  4. #874
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ενημερωτικά, το ίδιο συνέβη και σε φίλο με πιστωτική της Alpha, την οποία και κάλεσε και του είπαν ότι αυτόματα το σύστημα ασφαλείας τους είχε μπλοκάρει τις συναλλαγές με την Revolut!!! To ξεμπλοκάρησαν και η φόρτιση έγινε άμεσα.

  5. #875
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Η φόρτιση της Revolut από ελληνική κάρτα προσμετράται στις ηλεκτρονικές συναλλαγές που "εκπίπτουν" από την εφορία;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #876
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.666
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φόρτιση της Revolut από ελληνική κάρτα προσμετράται στις ηλεκτρονικές συναλλαγές που "εκπίπτουν" από την εφορία;
    Όχι, δεν θεωρείται ότι κάνεις αγορά.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #877
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν θεωρείται ότι κάνεις αγορά.
    Ευχαριστώ
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #878
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Τελικα εχει καταλαβει κανεις τι ειναι αυτο: https://www.taxheaven.gr/news/50042/...-apallassontai

    Δηλαδη μετραει στο αφορλογητο? Παντως στην δηλωση μου δεν ειχε κατι με τις κινησεις σε revolut ή n26 ή paypal.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 26-01-22 στις 15:07.

  9. #879
    Εγγραφή
    13-05-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα! Γνωρίζετε από πότε σταμάτησε η Alpha Bank να δίνει πόντους για τις καταθέσεις στη Revolut; Μέχρι πρόσφατα παρατηρούσα πως έδινε κανονικά.

  10. #880
    Εγγραφή
    19-04-2020
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα τελευταια 3 χρονια ζω στην Αγγλια και το 19 ανοιξα για πρωτη φορα λογαριασμο στη Revolut. Απο τοτε τον εχω κανονικα. Τωρα ομως θελω να ανοιξω στη μαμα μου που ζει στην ελλαδα για να της στελνω χρηματα ωστε να την βοηθαω οικονομικα. Μου ειπε οτι οταν εφτιαχνε τον λογαριασμον την εφαρμογη στο κινητο της της ζητησε ΑΦΜ. Οι γονεις ειναι φτωχοι ανθρωποι και δεν θελω να εχουν μπλεξιματα με την εφορια. Κανουν κοινη δηλωση. Σκοπευω να της στελνω το πολυ 200 ευρω τον μηνα γιατι κι εγω εδω στην αγγλια παιρνω τον minimum wage. Η εφορια θα τα βλεπει αυτα τα χρηματα και θα φορολογουνται?

  11. #881
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marjo5676 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταια 3 χρονια ζω στην Αγγλια και το 19 ανοιξα για πρωτη φορα λογαριασμο στη Revolut. Απο τοτε τον εχω κανονικα. Τωρα ομως θελω να ανοιξω στη μαμα μου που ζει στην ελλαδα για να της στελνω χρηματα ωστε να την βοηθαω οικονομικα. Μου ειπε οτι οταν εφτιαχνε τον λογαριασμον την εφαρμογη στο κινητο της της ζητησε ΑΦΜ. Οι γονεις ειναι φτωχοι ανθρωποι και δεν θελω να εχουν μπλεξιματα με την εφορια. Κανουν κοινη δηλωση. Σκοπευω να της στελνω το πολυ 200 ευρω τον μηνα γιατι κι εγω εδω στην αγγλια παιρνω τον minimum wage. Η εφορια θα τα βλεπει αυτα τα χρηματα και θα φορολογουνται?
    Δεν νομίζω να ασχοληθεί κάνεις αλλα θεωρητικά ειναι φορολογησιμα.
    Θα σου πρότεινα να τα στελνεις σε δικο σου λογαριασμό τραπεζας και να κανουν την ανάληψη αυτοι με την καρτα που θα τους εχεις αφήσει.
    Η άλλη λύση ειναι να της αφήσεις την δικιά σου κάρτα της revolut και να την χρησιμοποιεί οταν το χρειάζεται.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #882
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.582
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να ασχοληθεί κάνεις αλλα θεωρητικά ειναι φορολογησιμα.
    Θα σου πρότεινα να τα στελνεις σε δικο σου λογαριασμό τραπεζας και να κανουν την ανάληψη αυτοι με την καρτα που θα τους εχεις αφήσει.
    Η άλλη λύση ειναι να της αφήσεις την δικιά σου κάρτα της revolut και να την χρησιμοποιεί οταν το χρειάζεται.
    Αυτό με την κάρτα θα ήταν καλή ιδέα αλλά πολύ πιθανό η Revolut να μπλοκάρει την κάρτα αν εσύ είσαι σε μια χώρα και η κάρτα πάει να χρησιμοποιηθεί σε άλλη. Και καλά κάνει εδώ που τα λέμε.
    Εγώ στέλνω χρήματα στην Ελλάδα σε λογαριασμό δικό μου ως μόνιμος κάτοικος εξωτερικού (δεν παίζει θέμα με την εφορία σύμφωνα με τη λογίστριά μου αφού οι λογαριασμοί είναι στο ίδιο όνομα) και έχω αφήσει την ελληνική χρεωστική στους γονείς μου για να σηκώνουν λεφτά αν χρειάζεται (πχ για να πληρώσουν τη λογίστρια ή για κάτι εργασίες που έκαναν στο σπίτι που μου ανήκει και το βάζω στο Airbnb).

  13. #883
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marjo5676 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταια 3 χρονια ζω στην Αγγλια και το 19 ανοιξα για πρωτη φορα λογαριασμο στη Revolut. Απο τοτε τον εχω κανονικα. Τωρα ομως θελω να ανοιξω στη μαμα μου που ζει στην ελλαδα για να της στελνω χρηματα ωστε να την βοηθαω οικονομικα. Μου ειπε οτι οταν εφτιαχνε τον λογαριασμον την εφαρμογη στο κινητο της της ζητησε ΑΦΜ. Οι γονεις ειναι φτωχοι ανθρωποι και δεν θελω να εχουν μπλεξιματα με την εφορια. Κανουν κοινη δηλωση. Σκοπευω να της στελνω το πολυ 200 ευρω τον μηνα γιατι κι εγω εδω στην αγγλια παιρνω τον minimum wage. Η εφορια θα τα βλεπει αυτα τα χρηματα και θα φορολογουνται?
    Για 200€ κανείς δεν ασχολείται.
    Επίσης να βάλεις ΑΦΜ δεν είναι υποχρεωτικό.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #884
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marjo5676 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταια 3 χρονια ζω στην Αγγλια και το 19 ανοιξα για πρωτη φορα λογαριασμο στη Revolut. Απο τοτε τον εχω κανονικα. Τωρα ομως θελω να ανοιξω στη μαμα μου που ζει στην ελλαδα για να της στελνω χρηματα ωστε να την βοηθαω οικονομικα. Μου ειπε οτι οταν εφτιαχνε τον λογαριασμον την εφαρμογη στο κινητο της της ζητησε ΑΦΜ. Οι γονεις ειναι φτωχοι ανθρωποι και δεν θελω να εχουν μπλεξιματα με την εφορια. Κανουν κοινη δηλωση. Σκοπευω να της στελνω το πολυ 200 ευρω τον μηνα γιατι κι εγω εδω στην αγγλια παιρνω τον minimum wage. Η εφορια θα τα βλεπει αυτα τα χρηματα και θα φορολογουνται?

    Βγάλε μία δεύτερη κάρτα μέσα από την εφαρμογή σου και στείλε την ταχυδρομικώς. Βάλε και ένα όριο χρήσης στα 200 ευρώ ανά μήνα και είσαι οκ.

  15. #885
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Άλλαξα ROM και εγκατέστησα πάλι την εφαρμογή, και μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν τρέχει σε rooted συσκευές. Δεν έχω κάνει root όμως. Έβαλα απλά την Omni ROM και MicroG. Λίγο-πολύ τα ίδια με την προηγούμενη ROM. Αυτό το μήνυμα πρώτη φορά το είδα!

Σελ. 59 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19514
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-24, 22:34
  2. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1989
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-24, 22:07
  3. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  4. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας