Σελ. 50 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3040454849505152556070 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 736-750 από 1308
  1. #736
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bianconero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που είχα.


    Και μία ακόμη χαζή ερώτηση διαβάζοντας τα τελευταία posts.
    Γιατί θέλετε να πληρώσετε την ΔΕΗ με Revolut; Δεν έχετε λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα να κάνετε την πληρωμή από το ebanking της, να μετρήσει και η πληρωμή στο αφορολόγητο κάτι που δεν γίνεται με την χρήση της Revolut;
    ζω στο εξωτερικό, φαντάζομαι και οι υπόλοιποι.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  2. #737
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να κάνεις την επιβεβαίωση μέσω της εφαρμογής της ρεβολουτ, για την συναλλαγή. Δεν σου στέλνει ειδοποίηση η εφαρμογή;
    Εχω απο την ώρα που δεν μπορω να χρησιμοποιησω την ρεβολουτ λόγω ξεκλείδωτου bootloader χρησιμοποιώ την transferwise (νυν wise) και περνάει
    Τι εννοείς δεν μπορείς να χρησιμοπιήσεις την ρεβολουτ?
    Σε όλους παίζει μπόμπα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #738
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σου θυμίζει κάτι αυτό;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20210318-132708_Revolut.png  

    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  4. #739
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου θυμίζει κάτι αυτό;
    Ναι μου θυμίζει συζήτηση εδώ και πολλών βδομάδων για κάτι που λύθηκε μέσα σε 2 μέρες με επόμενη αναβάθμιση του Magisk.
    Λες δηλαδή να είχε πρόβλημα τόσος κόσμος που έχει ροοτ και να μην υπήρχε λύση;

    Έτσι όπως το έγραψες, νόμιζα ότι έπαθες κάτι καινούριο ή που συμβαίνει μόνο στην συγκεκριμένη συσκευή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #740
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μου θυμίζει συζήτηση εδώ και πολλών βδομάδων για κάτι που λύθηκε μέσα σε 2 μέρες με επόμενη αναβάθμιση του Magisk.
    Λες δηλαδή να είχε πρόβλημα τόσος κόσμος που έχει ροοτ και να μην υπήρχε λύση;

    Έτσι όπως το έγραψες, νόμιζα ότι έπαθες κάτι καινούριο ή που συμβαίνει μόνο στην συγκεκριμένη συσκευή.
    Δεν ειναι προβλημα που ερχεται απο το ροοτ αλλα το γεγονος οτι εχω ξεκλείδωτο τον bootloader.
    εχω εγκατεστημενο τo magisk στην τελευταία έκδοση αλλα αυτο δεν μπορεί να το κρύψει.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  6. #741
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι προβλημα που ερχεται απο το ροοτ αλλα το γεγονος οτι εχω ξεκλείδωτο τον bootloader.
    εχω εγκατεστημενο τo magisk στην τελευταία έκδοση αλλα αυτο δεν μπορεί να το κρύψει.
    Mα μαζί πάνε αυτά.
    Δεν μπορείς να έχεις ροοτ χωρίς ξεκλείδωτο bootloader. τουλάχιστον για φουλ ροοτ. Είναι στάνταρ πρακτική εδώ και πολλά χρόνια.

    Επίσης μόνο το magisk δεν κάνει την δουλειά. Έχεις ενεργοποιήσει το magisk hide για το Revolut;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #742
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    τελικά όντως δεν είχα ενεργοποιησει το magisk hide για την revolut αν και ήμουν σχεδόν σίγουρος οτι το είχα κάνει.
    Ξαναδουλευει, σε ευχαριστώ!
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #743
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Δουλεύει το root και στην τελευταία έκδοση της εφαρμογής; Ρωτάω γιατί έχω μείνει με παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής και διστάζω να αναβαθμίσω.

    Έχω κάνει φυσικά όλες τις προναφερόμενες ενέργειες στο magisk.

  9. #744
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Ναι δουλεύει
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  10. #745
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δική μου που πέρασε ήταν payoneer σε usd αν έχει σημασία. Και πέρασε otp συν δεύτερο κωδικό για πρώτη φορά. Μάλλον στο ενδιάμεσο κάτι άλλαξε η ΔΕΗ.
    η revolut πέρασε την επιβεβαίωση, όπως και η monese. Η κανονική κάρτα πέρασε το otp, έβγαλε την σελίδα της τράπεζας όπου είπε επιτυχής συναλλαγή, και η ΔΕΗ έριξε άκυρο...

  11. #746
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Θα σας πω κάτι περίεργο που μου έκανε εμένα και δε ξέρω αν είναι σχετικό ή άσχετο με την περίπτωσή σας...

    Αρχικά δεν έχει να κάνει με τη Revolut αλλά με ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ που είχα το ίδιο πρόβλημα ακόμα και με ελληνική κάρτα που έχω πληρώσει άπειρες φορές...

    Εγώ χρησιμοποιώ Google Chrome.
    Δοκίμασα 3 φορές και στους παραπάνω 2 να πληρώσω και μου έριχναν άκυρο, οπότε είπα για το 1 στο μύριο να δοκιμάσω σε incognito παράθυρο την ίδια διαδικασία και μου το πήραν κανονικά και οι 2 μετά...

    Δε ξέρω αν το κάνετε από κινητό ή υπολογιστή και αν έχετε Google Chrome ή όχι, αλλά δοκιμάστε και από incognito παράθυρο...

  12. #747
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δουλεύει
    Ευχαριστώ. Επιβεβαιώνω ότι όλα είναι όπως πρέπει.

  13. #748
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει τρόπος να γίνει ταυτοποίηση με ελληνική Ταυτότητα που δεν διαβάζεται αυτόματα (λόγω φθοράς υποθέτω Είναι έντυπη και με λατινικούς χαρακτήρες, αλλά δεν. Δε μπορώ να βρω κάποιο support η κάτι άλλο για βοήθεια.

  14. #749
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν θυμάμαι καλά, chat με εκπρόσωπο και αποστολή της ταυτότητας μέσα από εκεί.

  15. #750
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει τρόπος να γίνει ταυτοποίηση με ελληνική Ταυτότητα που δεν διαβάζεται αυτόματα (λόγω φθοράς υποθέτω Είναι έντυπη και με λατινικούς χαρακτήρες, αλλά δεν. Δε μπορώ να βρω κάποιο support η κάτι άλλο για βοήθεια.
    Λοιπόν μετά από ένα χρόνο πλέον κατάφερα να ταυτοποιηθω με χειρόγραφη ταυτότητα. Από τότε που έγινε revolut bank υποχρεωτικά δέχεται και τις χειρόγραφες. Το πρώτο βασικό είναι να μην έχει glare. Αν στείλεις και τη σελφι και δεν περάσεις θέλει μια σελφι με την ταυτότητα στο χέρι. Εμένα για κάποιο λογο που δεν ξέρω μετά από ένα σωρό σελφι που είχα στείλει δέχτηκε ταυτότητα. Βέβαια επειδή είχε σηκωθεί η ζελατίνα αναγκαστικα να βγάλω τη ζελατίνα. Κόλλησα διαφανή ταινία και μετά την τράβηξα. Οπότε ξεκόλλησε και βγήκε η ταυτότητα. Έτσι άνοιξα προσωπικό λογαριασμό.
    Μετά είδα ότι δεν μπορώ να στείλω σε ένα λογαριασμό payoneer. Με εκείνον πληρώνω μια συνδρομή μειωμένη επειδή είμαι παλιός πελάτης σε ένα plugin. Επειδή όμως πλέον δεν μπορώ να στείλω λεφτά από PayPal ή θα πρέπει να αλλάξω κάρτα και αντί για απεριόριστα σαιτ να δώσω συνδρομή μόνο για 25 (και μάλιστα παραπανω).
    Έκανα λοιπόν ως freelancer ένα business account. Εκεί η ταυτότητα δεν περνούσε. Μίλησα μέσα από το app με υποστήριξη. Πατάς το ερωτηματικό πάνω δεξιά. Μου λένε στην αρχή σελφι με την ταυτότητα στο χέρι. Μετά μου λένε είναι χειρόγραφη η ταυτότητα. Μα λέω μου είπατε ότι τις δέχεστε πλέον. Και έκανα προσωπικό λογαριασμό. Αφού είστε πλέον τράπεζα με άδεια στην Ελλάδα δεν πρέπει να δέχεστε όλα τα χαρτιά του ελληνικού κράτους; μέσα σε μισή ώρα μου τελείωσαν το λογαριασμό
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

Σελ. 50 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3040454849505152556070 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19518
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-24, 00:53
  2. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1990
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-24, 06:48
  3. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  4. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας