Σελ. 24 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526293444 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 346-360 από 1308
  1. #346
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως όμως οι συναλλαγές περνάνε σαν cash advance;
    Οχι, σαν αγορές.

  2. #347
    Εγγραφή
    31-08-2019
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    νομιζω οτι ειναι κασ αντβανσ

  3. #348
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Την Παρασκευή το απόγευμα ξεκίνησε η revolut να στέλνει μαζικά σε πολλούς Έλληνες χρήστες μήνυμα ότι πρέπει να ξανακάνουν ταυτοποίηση! Μια απίστευτη ταλαιπωρία που δείχνει ότι οι τύποι είναι εντελώς ερασιτέχνες

  4. #349
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Παρασκευή το απόγευμα ξεκίνησε η revolut να στέλνει μαζικά σε πολλούς Έλληνες χρήστες μήνυμα ότι πρέπει να ξανακάνουν ταυτοποίηση! Μια απίστευτη ταλαιπωρία που δείχνει ότι οι τύποι είναι εντελώς ερασιτέχνες
    Απίστευτη ταλαιπωρία;
    Μου πήρε 2 λεπτά η όλη υπόθεση, να βγάλω φώτο την ταυτότητα και στις δυο πλευρές και μετά μια φωτο εμένα, αυτό ήταν την επόμενη μέρα πήρα μήνυμα πως όλα καλά με την ταυτοποίηση

  5. #350
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Παρασκευή το απόγευμα ξεκίνησε η revolut να στέλνει μαζικά σε πολλούς Έλληνες χρήστες μήνυμα ότι πρέπει να ξανακάνουν ταυτοποίηση! Μια απίστευτη ταλαιπωρία που δείχνει ότι οι τύποι είναι εντελώς ερασιτέχνες
    Σε εμένα δεν έχει έρθει τίποτα, ίσως επειδή είχα την ταυτοποίηση με διαβατήριο... Γενικά δεν είχα θέματα με ταυτοποίηση, αν θυμάμαι καλά, 1 φορά στην αρχή μου ζητήθηκαν τα έγγραφα
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  6. #351
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το έχω δοκιμάσει και δουλεύει, αλλά πόντους δεν παίρνεις από την πιστωτική
    Σε χρέωση πιστωτικής Dynamic Visa της Alpha (ναι, υπάρχει ακόμη) 200 ευρώ, πήρα 2 ευρώ για δωροεπιταγή σε Σκλαβενίτη (το 1% των συναλλαγών με αυτή την κάρτα εκτός δημοσίου, πάει σε δωροεπιταγή Σκλαβενίτης). Στην ουσία εδώ και καιρό χρησιμοποιώ την Revolut για αγορές από το apple watch, με επιβράβευση 1% σε Σκλαβενίτη
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  7. #352
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί έχουν ληγμένη ταυτότητα και περιμένουν εδώ και χρόνια τις νέες ταυτότητες (όλο πρόκειται να βγουν και όλο κάτι γίνεται με τις κυβερνησάρες μας και παίρνει αναβολή/παράταση).

    Ναι ξέρω, μπορείς να πας να βγάλεις νέα, αλλά δεν ξέρω τι νόημα έχει αν πρέπει και του χρόνου-παραχρόνου να βγάλεις την καινούρια. Και μετά άλλη μια γύρα σε εφορία (έχει πρόστιμο αν δεν την δηλώσεις, άσε που πλέον θέλει ραντεβού), στην τράπεζα για επικαιροποίηση κλπ κλπ.

    Το διαβατήριο είναι καλύτερη λύση, αλλά μιλάμε για κοντά στα €100 κόστος (παράβολο + φωτογραφίες).

  8. #353
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Παρασκευή το απόγευμα ξεκίνησε η revolut να στέλνει μαζικά σε πολλούς Έλληνες χρήστες μήνυμα ότι πρέπει να ξανακάνουν ταυτοποίηση! Μια απίστευτη ταλαιπωρία που δείχνει ότι οι τύποι είναι εντελώς ερασιτέχνες
    Εσύ πως θα το έκανες επαγγελματικά αν σε υποχρεώνει να το κάνεις ο ρυθμιστής σου;

  9. #354
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ πως θα το έκανες επαγγελματικά αν σε υποχρεώνει να το κάνεις ο ρυθμιστής σου;
    Απάντηση: Φέτος μας ξαναζήτησαν ταυτότητα λόγω Brexit. Την βάλαμε πριν μερικούς μήνες. Τώρα μας ξαναζητάνε να την ξαναβάλουμε (το ίδιο ακριβώς έγγραφο που βάλαμε πριν λίγους μήνες και το οποίο ίδιο είχαμε χρησιμοποιήσει στην εγγραφή μας). Σε αντίθεση με αυτούς, άλλη Αγγλική παρόμοια υπηρεσία, παρότι μετέφερε τους χρήστες, εκτός Αγγλίας, σε άλλη χώρα προληπτικά, δεν ξαναζήτησε το ίδιο έγγραφο ταυτότητας.
    Μιλώντας για μένα (και όχι μόνο) είναι η τρίτη φορά που μου ξαναζητείται το ίδιο έγγραφο ταυτότητας. Η δεύτερη στη φετινή χρονιά

  10. #355
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντηση: Φέτος μας ξαναζήτησαν ταυτότητα λόγω Brexit. Την βάλαμε πριν μερικούς μήνες. Τώρα μας ξαναζητάνε να την ξαναβάλουμε (το ίδιο ακριβώς έγγραφο που βάλαμε πριν λίγους μήνες και το οποίο ίδιο είχαμε χρησιμοποιήσει στην εγγραφή μας). Σε αντίθεση με αυτούς, άλλη Αγγλική παρόμοια υπηρεσία, παρότι μετέφερε τους χρήστες, εκτός Αγγλίας, σε άλλη χώρα προληπτικά, δεν ξαναζήτησε το ίδιο έγγραφο ταυτότητας.
    Μιλώντας για μένα (και όχι μόνο) είναι η τρίτη φορά που μου ξαναζητείται το ίδιο έγγραφο ταυτότητας. Η δεύτερη στη φετινή χρονιά
    Μήπως κάτι μπερδεύεις

    λέει στο Mail
    Back in March we sent out some emails asking you to upload some ID to your account, in the form of a passport or national identity card. This was so that we can keep your account open in the event of a No Deal Brexit.

    There have of course been some developments on the Brexit front, and while nobody is quite sure what’s going to happen next, we still have to prepare for the possible eventuality of the UK leaving the EU without a deal.

    If that happens, and you don’t have the correct type of ID uploaded to your account, we won’t be able to continue offering you our services. At this point we would have to restrict your account, and reopen it once you’ve submitted a new piece of ID.
    Εσυ που έχεις στείλει ταυτότητα την περασμένη φορά δεν χρείαζεται να το κάνεις ξανά, εγώ που είχα στείλει άδεια οδήγησης έπρεπε

  11. #356
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως κάτι μπερδεύεις

    λέει στο Mail


    Εσυ που έχεις στείλει ταυτότητα την περασμένη φορά δεν χρείαζεται να το κάνεις ξανά, εγώ που είχα στείλει άδεια οδήγησης έπρεπε

    Ναι μόνο που είχα εξαρχής κάνει ταυτοποίηση με ταυτότητα και μου την ξαναζήτησαν και το Μάρτιο και τώρα
    . Επίσης εμφανίστηκε το μήνυμα στην εφαρμογή που μου ζητούσε να κάνω ταυτοποίηση, ενώ όπως είπα την έχω ξανακάνει (2 φορές!). Αρα δεν μπερδεύω τίποτα, στη revolut είναι που δεν ξέρουν τι τους γίνεται γιατί:

    1) Μου εστειλαν mail Και βγηκε σχετικό μήνυμα πριν μερικούς μήνες στην εφαρμογή να κάνω ταυτοποίηση με ταυτότητα ή διαβατήριο (ενώ είχα κάνει εξαρχής με ταυτότητα). Το έκανα

    2) Ενώ είχα ξαναβάλει την ταυτότητα πριν μερικούς μήνες, προχτές (Παρασκευή βράδυ) μου ξαναέστειλαν email και βγήκε και σχετική ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι πρέπει να υποβάλλω εκ νέου έγγραφο ταυτότητας ή διαβατηριο( ξανά μανά). Όπως προκύπτει, από άλλο φόρουμ, αρκετοί που είχαν κάνει με ταυτότητα (τυπωμένη όχι χειρόγραφη και με λατινικούς χαρακτήρες, όπως εγώ) ξαναδέχτηκαν το ίδιο μήνυμα

    Ελπίζω να συνενοηθήκαμε........

  12. #357
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι μόνο που είχα εξαρχής κάνει ταυτοποίηση με ταυτότητα και μου την ξαναζήτησαν και το Μάρτιο και τώρα
    . Επίσης εμφανίστηκε το μήνυμα στην εφαρμογή που μου ζητούσε να κάνω ταυτοποίηση, ενώ όπως είπα την έχω ξανακάνει (2 φορές!). Αρα δεν μπερδεύω τίποτα, στη revolut είναι που δεν ξέρουν τι τους γίνεται γιατί:

    1) Μου εστειλαν mail Και βγηκε σχετικό μήνυμα πριν μερικούς μήνες στην εφαρμογή να κάνω ταυτοποίηση με ταυτότητα ή διαβατήριο (ενώ είχα κάνει εξαρχής με ταυτότητα). Το έκανα

    2) Ενώ είχα ξαναβάλει την ταυτότητα πριν μερικούς μήνες, προχτές (Παρασκευή βράδυ) μου ξαναέστειλαν email και βγήκε και σχετική ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι πρέπει να υποβάλλω εκ νέου έγγραφο ταυτότητας ή διαβατηριο( ξανά μανά). Όπως προκύπτει, από άλλο φόρουμ, αρκετοί που είχαν κάνει με ταυτότητα (τυπωμένη όχι χειρόγραφη και με λατινικούς χαρακτήρες, όπως εγώ) ξαναδέχτηκαν το ίδιο μήνυμα

    Ελπίζω να συνενοηθήκαμε........

    Το μήνυμα που στέλνουν σου λέει αν δεν έχεις δώσει ως τώρα ταυτότητα ή διαβατήριο θα πρέπει να δώσεις, αν έχεις δώσει τότε δεν χρειάζεται να ξαναστείλεις
    απλά πράγματα, άπλα Αγγλικά είναι

    If that happens, and you don’t have the correct type of ID uploaded to your account, we won’t be able to continue offering you our services. At this point we would have to restrict your account, and reopen it once you’ve submitted a new piece of ID.

  13. #358
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Το μήνυμα βγαίνει σε όλους είτε έχουν βάλει ταυτότητα είτε όχι...

    Είτε είναι η σωστή είτε η λάθος (παλιού τύπου κλπ).

    Αν έχεις κάνει σωστά τη διαδικασία απλά αγνόησέ το...

  14. #359
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μήνυμα που στέλνουν σου λέει αν δεν έχεις δώσει ως τώρα ταυτότητα ή διαβατήριο θα πρέπει να δώσεις, αν έχεις δώσει τότε δεν χρειάζεται να ξαναστείλεις
    απλά πράγματα, άπλα Αγγλικά είναι
    Τότε γιατί μου το έβγαλε στην εφαρμογή ότι πρεπει να ξανακάνω αν είμαι οκ;
    Στο support Που μίλησα με 2 διαφορετικούς μου είπαν ότι αφού βγήκε στην εφαρμογή πρέπει να ξανακάνω.
    Να σημειώσω ότι στο προηγούμενο μηνυμα έγραφε ότι πρέπει να ξανακάνω ταυτοποίηση επειδή δε γίνεται πια δεκτό το δίπλωμα οδήγησης. Μόνο που δεν είχα χρησιμοποησει δίπλωμα οδήγησης! Οπως καταλαβαίνεις τα email στέλνονται στους πάντες (από Ελλάδα τουλάχιστον) και ταυτόχρονα η εφαρμογή σε υποχρεώνει να κάνεις ξανά τη διαδικασία αν δε θες να μπλοκαριστείς αργά ή γρήγορα
    Αν δεν το κάνω θα μου μπλοκάρουν πιθανότατα το λογαριασμό όπως το έκαναν ήδη σε άλλους χρήστες (σχετικη αναφορά σε άλλο φόρουμ)

  15. #360
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Εγώ έχω την παλιού τύπου ταυτότητα με μόνο ελληνικούς χειρόγραφους χαρακτήρες, μου στέλνουν ανά 2 μέρες να ανεβάσω έγγραφα και ο λογαριασμός μου λειτουργεί ακόμα...
    Απλά φροντίζω να μην αφήνω μέσα λεφτά...

    Έτσι κι αλλιώς περισσότερο χρησιμοποιώ πλέον την ελληνική μου κάρτα...

Σελ. 24 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526293444 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1990
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 18:55
  2. Μηνύματα: 19514
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-24, 22:34
  3. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  4. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας