Σελ. 71 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 51616669707172737681 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.051-1.065 από 1308
  1. #1051
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτό που λέω εδώ και τόση ώρα δεν είναι ότι τα Euronet είναι καλά.
    Αυτό που λέω είναι ότι αν κλέβουν στο 95% των περιπτώσεων τότε υπάρχει ένα 5% που δεν κλέβουν. Και άρα αν κάποιος γράφει στο forum «μην πάτε ΠΟΤΕ σε Euronet γιατί πάντα κλέβουν», τότε αυτός ο κάποιος παραπληροφορεί τον κόσμο και του στερεί μια πιθανώς καλή ευκαιρία να σηκώσει λεφτά χωρίς χρέωση.

    Διαφωνείς;
    Αυτό που είπες σε μένα τουλάχιστον, είναι ότι πιστεύω ότι γράφεται στο ίντερνετ.

    Αν γνωρίζω ότι στο 95% των περιπτώσεων κλέβουν δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθεί κάποιος. Εκτός εξαιρετικής ανάγκης φυσικά.

    Απορώ πάντως γιατί στο 5% των ΑΤΜ δεν κλέβουν, δεν είναι λογικό. Εκτός ίσως από τοπικούς κανόνες χωρών γιατί για να το κάνουν μόνοι τους, δύσκολο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #1052
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχμμ, όταν λες ότι κάτι ισχύει στο 100% παντού και πάντα, τότε και 200 βίντεο να φέρεις δεν το έχεις αποδείξει.
    Αν κρατούσες μια πισινή και έλεγες ότι σχεδόν πάντα τα Euronet κλέβουν τότε ΟΚ, να στο δώσω.
    Αλλά εσύ το πήγες στο 100%, με την χαρακτηριστική βεβαιότητα και αυτοπεποίθηση του ημιμαθούς.
    Έχεις δίκαιο, δεν είναι σωστό να κάνουμε γενικεύσεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα Euronet δεν χρεώνουν "παντού και πάντα".
    Στη Γερμανία είναι δωρεάν



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ πάντως γιατί στο 5% των ΑΤΜ δεν κλέβουν, δεν είναι λογικό.
    Κοίτα μέχρι τώρα κανείς δεν έχει πει για 95-5%.
    Το μόνο που έχουμε είναι έναν τύπο να λέει "Στην Γερμανία είναι δωρεάν" (ψέμα τελικά) ενώ υπάρχουν πολλά άλλα posts στο ίντερνετ που λένε ότι και στη Γερμανία την έχει πατήσει κόσμος.
    Άρα μην δένεις και κόμπο τα πάντα που λέει ο καθένας. Το ότι δεν υπάρχει επίσημο site με χρεώσεις λέει πολλά

  3. #1053
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Πιθανόν έχει να κάνει με συμφωνίες τραπεζών με την euronet όπως για παράδειγμα η αττικά μπανκ όπως διάβασα να μην χρεώνει στις κάρτες της έξοδα.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  4. #1054
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο, δεν είναι σωστό να κάνουμε γενικεύσεις


    Αυτά συμβαίνουν επειδή στο σχολείο δεν κάνουν μάθημα λογικής στα παιδιά.
    Επομένως μερικά μεγαλώνουν και δεν έχουν μάθει τι σημαίνει γενίκευση.

    Γενίκευση είναι το ότι τα Euronet πάντα κλέβουν. Επίσης γενίκευση θα ήταν να έλεγε κάποιος ότι ποτέ δεν κλέβουν.
    Όποιος λέει ότι κάποια κλέβουν και άλλα δεν κλέβουν δεν κάνει γενίκευση.

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν, (με φωνή Λεβέντη ) επειδή κάποια ... δε με πιστεύανε, τι βλέπετε στο χάρτη;
    https://www.google.com/maps/place/Co...87!4d9.5002582

    Αν δε βγαίνει, γυρίστε την κάμερα να δείτε κάτι μπλε δίπλα στο μαγαζί που λέει Prodotti Tipici Sardi Selezionati.
    Πείτε μου τι βλέπετε και μετά θα σας πω τι έκανα εκεί.

    - - - Updated - - -

    Εν τω μεταξύ δεν το έχουν βάλει στο Google Maps αλλά ευτυχώς δεν κρύβει το φορτηγό τη φωτογραφία γιατί μετά δε θα με πιστεύατε.

  5. #1055
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά συμβαίνουν επειδή στο σχολείο δεν κάνουν μάθημα λογικής στα παιδιά.
    Επομένως μερικά μεγαλώνουν και δεν έχουν μάθει τι σημαίνει γενίκευση.
    Η επειδή κάποια παιδάκια αν και μπορεί να έκαναν μάθημα λογικής, αδυνατούν να το κατανοήσουν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενίκευση είναι το ότι τα Euronet πάντα κλέβουν. Επίσης γενίκευση θα ήταν να έλεγε κάποιος ότι ποτέ δεν κλέβουν.
    Όποιος λέει ότι κάποια κλέβουν και άλλα δεν κλέβουν δεν κάνει γενίκευση.
    Αυτός που λέει ότι στην Γερμανία είναι δωρεάν (χωρίς κάποια IF THEN) αλλά τελικά δεν είναι;

    Και αν δεν ξέρει και το λέει έτσι, είναι άσχετος.
    Αλλά αν ξέρει και δηλώνει γνώστης και συνεχίζει να τα λέει, είναι απλά απατεώνας που εν γνώση του διαδίδει ψέματα.

  6. #1056
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανόν έχει να κάνει με συμφωνίες τραπεζών με την euronet όπως για παράδειγμα η αττικά μπανκ όπως διάβασα να μην χρεώνει στις κάρτες της έξοδα.
    Για attica υπάρχουν οι επίσημοι κατάλογοι, δεν χρειάζονται εικασίες. Παλιά δεν χρέωνε, τώρα χρεώνει, το κόστος είναι το μικρότερο για ελληνική τράπεζα, 2, 20 ή 2,50, δεν θυμάμαι.
    hnesne

  7. #1057
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για attica υπάρχουν οι επίσημοι κατάλογοι, δεν χρειάζονται εικασίες. Παλιά δεν χρέωνε, τώρα χρεώνει, το κόστος είναι το μικρότερο για ελληνική τράπεζα, 2, 20 ή 2,50, δεν θυμάμαι.
    Οπότε πάει και αυτό
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #1058
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, (με φωνή Λεβέντη ) επειδή κάποια ... δε με πιστεύανε, τι βλέπετε στο χάρτη;
    https://www.google.com/maps/place/Co...87!4d9.5002582

    Αν δε βγαίνει, γυρίστε την κάμερα να δείτε κάτι μπλε δίπλα στο μαγαζί που λέει Prodotti Tipici Sardi Selezionati.
    Πείτε μου τι βλέπετε και μετά θα σας πω τι έκανα εκεί.
    To ATM της Euronet στο κέντρο της Olbia το είδατε;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός που λέει ότι στην Γερμανία είναι δωρεάν (χωρίς κάποια IF THEN) αλλά τελικά δεν είναι;
    To πρώτο μου post δεν ήταν τέλειο, για αυτό έκανα το δεύτερο στο οποίο διευκρίνισα τι εννοούσα.
    Αυτό εσύ μου το έχεις κοπανήσει καμια δεκαριά φορές γιατί νομίζεις ότι σε κάνει να φαίνεσαι καλύτερος.
    Πώς το έλεγε ένας αρχαίος; Ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός αμφιβάλει και ο χαζός επιμένει.
    Εγώ είμαι στην πρώτη κατηγορία. Έγραψα κάτι που δεν ήταν τέλειο, το παραδέχθηκα και το διόρθωσα. Μάντεψε εσύ σε ποια κατηγορία είσαι.
    Για να σε βοηθήσω, είσαι σε αυτή που επιμένει στο λάθος.


    Εσύ αν κάποιος σε διορθώσει το λαμβάνεις ως προσωπική επίθεση και αρχίζεις να τον βρίσεις. Μπαίνεις σε μια συζήτηση ότι με σκοπό να μάθεις κάτι από αυτήν αλλά με σκοπό να δείξεις ότι είσαι ο καλύτερος. Έτσι είναι οι άνθρωποι με fixed mindset.
    Εγώ μπαίνω σε μια συζήτηση με σκοπό να μάθω. Έτσι είναι οι άνθρωποι με growth mindset.
    Μάντεψε ποιοι είναι πιο επιτυχημένοι στη ζωή.

    Για όποιον δεν έχει ξανακούσει τους όρους Growth Mindset και Fixed Mindset, δείτε το παρακάτω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Growth Mindset vs Fixed Mindset.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  226,8 KB 
ID: 245180
    Να προσπαθείτε να έχετε growth mindset.

  9. #1059
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.350
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ATM της Euronet στο κέντρο της Olbia το είδατε;

    - - - Updated - - -



    To πρώτο μου post δεν ήταν τέλειο, για αυτό έκανα το δεύτερο στο οποίο διευκρίνισα τι εννοούσα.
    Αυτό εσύ μου το έχεις κοπανήσει καμια δεκαριά φορές γιατί νομίζεις ότι σε κάνει να φαίνεσαι καλύτερος.
    Πώς το έλεγε ένας αρχαίος; Ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός αμφιβάλει και ο χαζός επιμένει.
    Εγώ είμαι στην πρώτη κατηγορία. Έγραψα κάτι που δεν ήταν τέλειο, το παραδέχθηκα και το διόρθωσα. Μάντεψε εσύ σε ποια κατηγορία είσαι.
    Για να σε βοηθήσω, είσαι σε αυτή που επιμένει στο λάθος.


    Εσύ αν κάποιος σε διορθώσει το λαμβάνεις ως προσωπική επίθεση και αρχίζεις να τον βρίσεις. Μπαίνεις σε μια συζήτηση ότι με σκοπό να μάθεις κάτι από αυτήν αλλά με σκοπό να δείξεις ότι είσαι ο καλύτερος. Έτσι είναι οι άνθρωποι με fixed mindset.
    Εγώ μπαίνω σε μια συζήτηση με σκοπό να μάθω. Έτσι είναι οι άνθρωποι με growth mindset.
    Μάντεψε ποιοι είναι πιο επιτυχημένοι στη ζωή.

    Για όποιον δεν έχει ξανακούσει τους όρους Growth Mindset και Fixed Mindset, δείτε το παρακάτω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Growth Mindset vs Fixed Mindset.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  226,8 KB 
ID: 245180
    Να προσπαθείτε να έχετε growth mindset.
    Υποτίθεται ότι αναφέρεσαι στον εαυτό σου;
    Για αυτό εγραφες σε αλλα θεματα ότι ειχες μεινει για μηνες χωρις δουλειά ή άλλαζες τη μιαδουλεια μετά την άλλη;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #1060
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Εν τω μεταξύ όπως βλέπεις μόνος σου μιλάς μόνος σου απαντάς. Να υποθέσω κάνεις και like στα posts σου;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ο χαζός επιμένει.
    το αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάντεψε ποιοι είναι πιο επιτυχημένοι στη ζωή.
    Με ξέρεις προσωπικά; Θες να δούμε ποιος την έχει μεγαλύτερη την επιτυχία;

    (Αν και με αυτά που λέει ο RASTAVIPER από πάνω πλάκα θα είχε, δεν έχω καμία όρεξη να σου αποδείξω τι έχω πετύχει και που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή Κάποιοι εδώ με ξέρουν IRL )


    Είχα σκοπό να μην το γράψω γιατί δεν ασχολούμαι, αλλά μιας και επιμένεις (σαν εσύ ξέρεις τι) να αφήσω αυτό εδώ επί του θέματος:
    Βήμα βήμα ανάληψη από Euronet στην Ιταλία με χάλια προμήθεια και εξτρά χρέωση ή οποία είναι επιπλέον την χρέωσης που μπορεί να έχει η κάρτα.
    https://europeforvisitors.com/venice...ronet-atms.htm
    Χάλια ισοτιμία + χρέωση κάρτας (αν σε χρεώνει η κάρτα) + χρέωση ΑΤΜ
    άλλος ένας ψεύτης υποθέτω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 25-01-23 στις 23:56.

  11. #1061
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλος ένας ψεύτης υποθέτω
    Πραγματικά όμως, η εμμονή σου να μου βάζεις λόγια δείχνει ποιος είσαι.
    Εγώ έγραψα ότι εγώ σήκωσα δωρεάν λεφτά από ΑΤΜ της Euronet στην Ιταλία. Δεν έγραψα ότι είναι όλα δωρεάν, έγραψα ότι εγώ βρήκα ένα ΑΤΜ που έδινε δωρεάν αναλήψεις.

    Εσύ έχεις αποφασίσει για κάποιο λόγο ότι αυτό ειναι προσωπική επίθεση εναντίον σου.
    Και το ότι συμφωνεί μαζί σου ο Rastaviper, που πριν λίγες σελίδες σε ειρωνευόταν αλλά το ξέχασες, μην το παίρνεις για καλό. Είστε και οι 2 στην ίδια κατηγορία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποτίθεται ότι αναφέρεσαι στον εαυτό σου;
    Για αυτό εγραφες σε αλλα θεματα ότι ειχες μεινει για μηνες χωρις δουλειά ή άλλαζες τη μιαδουλεια μετά την άλλη;
    Εντάξει, εσύ είσαι περίπτωση και έχεις πάει τις προσωπικές επιθέσεις σε άλλο level.
    Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:
    1. η επιτυχία δεν μετριέται σε δουλειές ούτε σε λεφτά
    2. έγραψα ότι έμεινα για 7 μήνες άνεργος στην αρχή του COVID, το οποίο ήταν μια εξαιρετική περίοδος για εμένα γιατί έπαιρνα unemployment benefits και είχα το χρόνο να αφιερωθώ σε άλλα projects από το σπίτι
    3. δεν έχω μείνει σε καμία δουλειά κάτω από 1 χρόνο, και εκτός από μια όπου έμεινα 13 μήνες, δεν έχω μείνει σε καμία δουλειά κάτω από 2,5 χρόνια
    4. τον Σεπτέμβρη του 2021 ξεκίνησα μια δουλειά στο Μόναχο η οποία δε μου άρεσε και από εκεί έφυγα στους 2 μήνες μέσα στο probation (αυτό είναι το νόημα του probation) - αυτήν δεν την μετράω σαν αλλαγή δουλειάς, πολύ απλά συμφωνήσαμε ότι θα έκανα κάποια πράγματα και τελικά άλλαξαν τα σχεδιά τους και δεν είχα όρεξη να κάνω κάτι άλλο εκεί
    5. αν εσύ δούλευες στη Google και ήσουν ένας από το 6% που απολύθηκε πρόσφατα τι θα έκανες, θα αυτοκτονούσες;


    Νομίζεις σοβαρά ότι σε τιμάει αυτή η προσωπική επίθεση που μου κάνεις;
    Έχουμε ένα thread στο οποίο ανταλλάσσουμε απόψεις και εμπειρίες από τη ζωή μας στο εξωτερικό, και εσύ πας και κρατάς σημειώσεις για να έχεις υλικό να βρίζεις τους άλλους; Δε ντρέπεσαι λίγο;

  12. #1062
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά όμως, η εμμονή σου να μου βάζεις λόγια δείχνει ποιος είσαι.
    Δεν είπες ψεύτες εμένα και την κοπέλα στο βίντεο;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έγραψα ότι εγώ σήκωσα δωρεάν λεφτά από ΑΤΜ της Euronet στην Ιταλία. Δεν έγραψα ότι είναι όλα δωρεάν, έγραψα ότι εγώ βρήκα ένα ΑΤΜ που έδινε δωρεάν αναλήψεις.
    Το οποίο σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα λεγόμενα σου, τι ακριβώς προσφέρει στην κουβέντα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το ότι συμφωνεί μαζί σου ο Rastaviper,
    Σε ποιο πράγμα συμφώνησα; Είπα κάτι με βάση αν ισχύουν αυτά που λέει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    που πριν λίγες σελίδες σε ειρωνευόταν αλλά το ξέχασες
    Εγώ μιλάω επί του θέματος, όχι με whataboutisms. Αν λέει κάποιος κάποιο ψέμα, πες μας το.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είστε και οι 2 στην ίδια κατηγορία.
    Σε ποια; Σ' αυτών που δεν την πατάνε με τα trollάκια και τους υπάλληλους την euronet;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έχεις αποφασίσει για κάποιο λόγο ότι αυτό ειναι προσωπική επίθεση εναντίον σου.
    Αφού με έχεις πει ψεύτη. άσχετο, χαζό και χίλια δυο ακόμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. η επιτυχία δεν μετριέται σε δουλειές ούτε σε λεφτά
    Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα. Εγώ πχ βάζω την ηθική αρκετά ψηλά στο θέμα επιτυχία. Γιαυτό και δεν θα προωθούσα με ψέματα μια εταιρία με πολύ σκοτεινές ύπουλες και ύποπτες ταχτικές που όλοι πλην τον υπαλλήλων της την λένε scam με αποδείξεις.

  13. #1063
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.350
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά όμως, η εμμονή σου να μου βάζεις λόγια δείχνει ποιος είσαι.
    Εγώ έγραψα ότι εγώ σήκωσα δωρεάν λεφτά από ΑΤΜ της Euronet στην Ιταλία. Δεν έγραψα ότι είναι όλα δωρεάν, έγραψα ότι εγώ βρήκα ένα ΑΤΜ που έδινε δωρεάν αναλήψεις.

    Εσύ έχεις αποφασίσει για κάποιο λόγο ότι αυτό ειναι προσωπική επίθεση εναντίον σου.
    Και το ότι συμφωνεί μαζί σου ο Rastaviper, που πριν λίγες σελίδες σε ειρωνευόταν αλλά το ξέχασες, μην το παίρνεις για καλό. Είστε και οι 2 στην ίδια κατηγορία.

    - - - Updated - - -


    Εντάξει, εσύ είσαι περίπτωση και έχεις πάει τις προσωπικές επιθέσεις σε άλλο level.
    Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:
    1. η επιτυχία δεν μετριέται σε δουλειές ούτε σε λεφτά
    2. έγραψα ότι έμεινα για 7 μήνες άνεργος στην αρχή του COVID, το οποίο ήταν μια εξαιρετική περίοδος για εμένα γιατί έπαιρνα unemployment benefits και είχα το χρόνο να αφιερωθώ σε άλλα projects από το σπίτι
    3. δεν έχω μείνει σε καμία δουλειά κάτω από 1 χρόνο, και εκτός από μια όπου έμεινα 13 μήνες, δεν έχω μείνει σε καμία δουλειά κάτω από 2,5 χρόνια
    4. τον Σεπτέμβρη του 2021 ξεκίνησα μια δουλειά στο Μόναχο η οποία δε μου άρεσε και από εκεί έφυγα στους 2 μήνες μέσα στο probation (αυτό είναι το νόημα του probation) - αυτήν δεν την μετράω σαν αλλαγή δουλειάς, πολύ απλά συμφωνήσαμε ότι θα έκανα κάποια πράγματα και τελικά άλλαξαν τα σχεδιά τους και δεν είχα όρεξη να κάνω κάτι άλλο εκεί
    5. αν εσύ δούλευες στη Google και ήσουν ένας από το 6% που απολύθηκε πρόσφατα τι θα έκανες, θα αυτοκτονούσες;


    Νομίζεις σοβαρά ότι σε τιμάει αυτή η προσωπική επίθεση που μου κάνεις;
    Έχουμε ένα thread στο οποίο ανταλλάσσουμε απόψεις και εμπειρίες από τη ζωή μας στο εξωτερικό, και εσύ πας και κρατάς σημειώσεις για να έχεις υλικό να βρίζεις τους άλλους; Δε ντρέπεσαι λίγο;
    Πού είδες βρισιες βρε φαντασιοπληκτε;
    Βγάζεις παραμύθια στο μυαλό σου;
    Έλα περαστικά τώρα, δεν ξέρεις τι να πρωτομαζεψεις τώρα που έχεις εκτεθεί και έχεις αρχίσει και ξεφεύγει και γράφεις ότι ναναι, ακόμα και όταν απλά γίνεται αναφορά σε δικά σου λεγόμενα.
    Άντε γεια τώρα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #1064
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπες ψεύτες εμένα και την κοπέλα στο βίντεο;
    Είπα ότι πήρατε μια εμπειρία που μπορεί να ισχύει στο 95% των περιπτώσεων και χωρίς καμία απόδειξη ότι ισχύει στο 100% των περιπτώσεων το ανάγατε σε γενικό κανόνα.
    Δεν αμφισβήτησα ποτέ ότι αυτό που έγραψε αυτήν ήταν σωστό στη δική της περίπτωση.
    Είπαμε, έχεις ένα μικρό θεματάκι με την κατανόηση κειμένου.

  15. #1065
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπαμε, έχεις ένα μικρό θεματάκι με την κατανόηση κειμένου.
    Είπατε; Ποιοι είπατε; Εσύ και όλες οι προσωπικότητες σου; Γιατί δεν έχω δει άνθρωπο να συμφωνεί μαζί σου.
    Ενίοτε ούτε ο εαυτός σου.
    -Είναι δωρεάν
    -όχι δεν είναι δωρεάν

Σελ. 71 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 51616669707172737681 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19505
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-24, 07:02
  2. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1984
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-24, 07:10
  3. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14548
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 12:31
  4. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας