Σελ. 51 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253566171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 751-765 από 1308
  1. #751
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μετά από ένα χρόνο πλέον κατάφερα να ταυτοποιηθω με χειρόγραφη ταυτότητα. Από τότε που έγινε revolut bank υποχρεωτικά δέχεται και τις χειρόγραφες. Το πρώτο βασικό είναι να μην έχει glare. Αν στείλεις και τη σελφι και δεν περάσεις θέλει μια σελφι με την ταυτότητα στο χέρι. Εμένα για κάποιο λογο που δεν ξέρω μετά από ένα σωρό σελφι που είχα στείλει δέχτηκε ταυτότητα. Βέβαια επειδή είχε σηκωθεί η ζελατίνα αναγκαστικα να βγάλω τη ζελατίνα. Κόλλησα διαφανή ταινία και μετά την τράβηξα. Οπότε ξεκόλλησε και βγήκε η ταυτότητα. Έτσι άνοιξα προσωπικό λογαριασμό.
    Μετά είδα ότι δεν μπορώ να στείλω σε ένα λογαριασμό payoneer. Με εκείνον πληρώνω μια συνδρομή μειωμένη επειδή είμαι παλιός πελάτης σε ένα plugin. Επειδή όμως πλέον δεν μπορώ να στείλω λεφτά από PayPal ή θα πρέπει να αλλάξω κάρτα και αντί για απεριόριστα σαιτ να δώσω συνδρομή μόνο για 25 (και μάλιστα παραπανω).
    Έκανα λοιπόν ως freelancer ένα business account. Εκεί η ταυτότητα δεν περνούσε. Μίλησα μέσα από το app με υποστήριξη. Πατάς το ερωτηματικό πάνω δεξιά. Μου λένε στην αρχή σελφι με την ταυτότητα στο χέρι. Μετά μου λένε είναι χειρόγραφη η ταυτότητα. Μα λέω μου είπατε ότι τις δέχεστε πλέον. Και έκανα προσωπικό λογαριασμό. Αφού είστε πλέον τράπεζα με άδεια στην Ελλάδα δεν πρέπει να δέχεστε όλα τα χαρτιά του ελληνικού κράτους; μέσα σε μισή ώρα μου τελείωσαν το λογαριασμό
    Αυτό θα πιάνει για τις "μεσαίου είδους" ταυτότητες -υβριδικές- μόνο, υποθέτω (αυτές που έχουν ελληνικά/αγγλικά χειρόγραφα).
    Στις παλιές με μόνο ελληνικά χειρόγραφα, δεν θα πιάσει...

    Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές αλλά δεν...

    Δεν σκοπεύω να αλλάξω ταυτότητα για τη revolut αλλά θα αλλάξω όταν γίνει στυλ κάρτας όταν κι όποτε κάποια στιγμή (αυτή με το τσιπάκι, 666 the number of the beast φάση... χαχαχα)

  2. #752
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μετά από ένα χρόνο πλέον κατάφερα να ταυτοποιηθω με χειρόγραφη ταυτότητα. Από τότε που έγινε revolut bank υποχρεωτικά δέχεται και τις χειρόγραφες. Το πρώτο βασικό είναι να μην έχει glare. Αν στείλεις και τη σελφι και δεν περάσεις θέλει μια σελφι με την ταυτότητα στο χέρι. Εμένα για κάποιο λογο που δεν ξέρω μετά από ένα σωρό σελφι που είχα στείλει δέχτηκε ταυτότητα. Βέβαια επειδή είχε σηκωθεί η ζελατίνα αναγκαστικα να βγάλω τη ζελατίνα. Κόλλησα διαφανή ταινία και μετά την τράβηξα. Οπότε ξεκόλλησε και βγήκε η ταυτότητα. Έτσι άνοιξα προσωπικό λογαριασμό.
    Μετά είδα ότι δεν μπορώ να στείλω σε ένα λογαριασμό payoneer. Με εκείνον πληρώνω μια συνδρομή μειωμένη επειδή είμαι παλιός πελάτης σε ένα plugin. Επειδή όμως πλέον δεν μπορώ να στείλω λεφτά από PayPal ή θα πρέπει να αλλάξω κάρτα και αντί για απεριόριστα σαιτ να δώσω συνδρομή μόνο για 25 (και μάλιστα παραπανω).
    Έκανα λοιπόν ως freelancer ένα business account. Εκεί η ταυτότητα δεν περνούσε. Μίλησα μέσα από το app με υποστήριξη. Πατάς το ερωτηματικό πάνω δεξιά. Μου λένε στην αρχή σελφι με την ταυτότητα στο χέρι. Μετά μου λένε είναι χειρόγραφη η ταυτότητα. Μα λέω μου είπατε ότι τις δέχεστε πλέον. Και έκανα προσωπικό λογαριασμό. Αφού είστε πλέον τράπεζα με άδεια στην Ελλάδα δεν πρέπει να δέχεστε όλα τα χαρτιά του ελληνικού κράτους; μέσα σε μισή ώρα μου τελείωσαν το λογαριασμό
    Αφου στο περασαν , ολα καλα. Αλλά η προτελευταια φράση δεν ίσχυει από κάθε άποψη. Δεν έχουν τραπέζικη άδεια στην Ελλαδα αλλά στην Λιθουανία και έτσι έχουν κάθε δικαίωμα να αρνηθουν τα μπακαλόχαρτα μας.

  3. #753
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου στο περασαν , ολα καλα. Αλλά η προτελευταια φράση δεν ίσχυει από κάθε άποψη. Δεν έχουν τραπέζικη άδεια στην Ελλαδα αλλά στην Λιθουανία και έτσι έχουν κάθε δικαίωμα να αρνηθουν τα μπακαλόχαρτα μας.
    Η Λιθουανία όμως είναι ΕΕ. Και τα μπακαλοχαρτα μας με λατινικούς ακόμη και χειρόγραφους τα δέχονται σαν επίσημα χαρτιά της ΕΕ.
    Όσο για τις πιο παλιές, αν η δική μου είναι 15 ετών και θεωρητικά πρέπει να αλλάξει με βάση το νόμο τότε χωρίς λατινικούς είναι η πρώτη. Αλλάζει υποχρεωτικά αν θυμάμαι
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  4. #754
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Λιθουανία όμως είναι ΕΕ. Και τα μπακαλοχαρτα μας με λατινικούς ακόμη και χειρόγραφους τα δέχονται σαν επίσημα χαρτιά της ΕΕ.
    Όσο για τις πιο παλιές, αν η δική μου είναι 15 ετών και θεωρητικά πρέπει να αλλάξει με βάση το νόμο τότε χωρίς λατινικούς είναι η πρώτη. Αλλάζει υποχρεωτικά αν θυμάμαι
    Όχι, έχει γραφτεί πολλές φορές.
    Φυσικά και ΔΕΝ έχει καμία υποχρέωση καμία χώρα να δέχεται τα παλιοχαρτα της Ελλάδος και υπάρχουν πολλές περιπτώσεις να τρως άκυρο ακόμα και σε ξενοδοχεία, καζίνο ή άλλους χώρους που κάνουν αυστηρό έλεγχο σε προσωπικά στοιχεία.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #755
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Λιθουανία όμως είναι ΕΕ. Και τα μπακαλοχαρτα μας με λατινικούς ακόμη και χειρόγραφους τα δέχονται σαν επίσημα χαρτιά της ΕΕ.
    Όσο για τις πιο παλιές, αν η δική μου είναι 15 ετών και θεωρητικά πρέπει να αλλάξει με βάση το νόμο τότε χωρίς λατινικούς είναι η πρώτη. Αλλάζει υποχρεωτικά αν θυμάμαι
    Αν πας σε γερμανικη τραπεζα θα δεις οτι δεν γινονται δεκτες οι ταυτοτητες μας και θελουν διαβατηριο.
    Την τελευταια προταση σου δεν την καταλαβα.

  6. #756
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, έχει γραφτεί πολλές φορές.
    Φυσικά και ΔΕΝ έχει καμία υποχρέωση καμία χώρα να δέχεται τα παλιοχαρτα της Ελλάδος και υπάρχουν πολλές περιπτώσεις να τρως άκυρο ακόμα και σε ξενοδοχεία, καζίνο ή άλλους χώρους που κάνουν αυστηρό έλεγχο σε προσωπικά στοιχεία.
    Επειδή έχει γραφτεί πολλές φορές από σένα, δεν το κάνει και σωστό.
    Οι χώρες της ΕΕ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ να δεχθούν τα ελληνικά έγραφα ταυτοποίησης σύμφωνα με τους νόμους της ΕΕ. Είτε αυτά είναι ελληνικές ταυτότητες με χειρόγραφους λατινικούς χαρακτήρες είτε τα παλιά ελληνικά τρίπτυχα χάρτινα διπλώματα οδήγησης με το σήμα της ΕΕ αλλά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες, 100% στα ελληνικά καθώς τα ελληνικά είναι επίσημη γλώσσα της ΕΕ. Αυτό έχει γραφτεί τυπωθεί και υπογραφεί από αρχηγούς κρατών και δεν αλλάζει όσες φορές και να το γράψει ο κάθε RASTAVIPER στο κάθε adslgr.com, γιαυτό σταμάτα να παραπληροφορείς τον κόσμο με λογικές τύπου: "Μπορώ να πετάξω και να μπω στην Χ χώρα με την ελληνική χειρόγραφη ταυτότητα, η τροχαία δέχθηκε το γραμμένο στα ελληνικά δίπλωμα μου όταν με σταμάτησε, αλλά δεν με έβαλαν στο καζίνο με την ελληνική ταυτότητα. Άρα η Χ χώρα δεν δέχεται τα ελληνικά έγραφα, να με ακούτε, ξέρω εγώ."

    https://europa.eu/youreurope/citizen...d/index_el.htm
    ΟΚ μέχρι εδώ;

    Κάποιοι ιδιωτικοί φορείς, για δική τους ευκολία και μόνο, δεν θα τα δεχθούν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτός είναι ο νόμος.

    Και εγώ πετύχει τράπεζα στην Βρετανία πριν το brexit (πριν καν το δημοψήφισμα) που έλεγε δεχόμαστε ταυτότητες ΕΕ εκτός από Ελλάδας και Ρουμανίας. Αλλά αυτό είναι άσχετο απ την υποχρέωση της κάθε χώρας να το δέχεται.

  7. #757
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχει γραφτεί πολλές φορές από σένα, δεν το κάνει και σωστό.
    Οι χώρες της ΕΕ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ να δεχθούν τα ελληνικά έγραφα ταυτοποίησης σύμφωνα με τους νόμους της ΕΕ. Είτε αυτά είναι ελληνικές ταυτότητες με χειρόγραφους λατινικούς χαρακτήρες είτε τα παλιά ελληνικά τρίπτυχα χάρτινα διπλώματα οδήγησης με το σήμα της ΕΕ αλλά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες, 100% στα ελληνικά καθώς τα ελληνικά είναι επίσημη γλώσσα της ΕΕ. Αυτό έχει γραφτεί τυπωθεί και υπογραφεί από αρχηγούς κρατών και δεν αλλάζει όσες φορές και να το γράψει ο κάθε RASTAVIPER στο κάθε adslgr.com, γιαυτό σταμάτα να παραπληροφορείς τον κόσμο με λογικές τύπου: "Μπορώ να πετάξω και να μπω στην Χ χώρα με την ελληνική χειρόγραφη ταυτότητα, η τροχαία δέχθηκε το γραμμένο στα ελληνικά δίπλωμα μου όταν με σταμάτησε, αλλά δεν με έβαλαν στο καζίνο με την ελληνική ταυτότητα. Άρα η Χ χώρα δεν δέχεται τα ελληνικά έγραφα, να με ακούτε, ξέρω εγώ."

    https://europa.eu/youreurope/citizen...d/index_el.htm
    ΟΚ μέχρι εδώ;

    Κάποιοι ιδιωτικοί φορείς, για δική τους ευκολία και μόνο, δεν θα τα δεχθούν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτός είναι ο νόμος.

    Και εγώ πετύχει τράπεζα στην Βρετανία πριν το brexit (πριν καν το δημοψήφισμα) που έλεγε δεχόμαστε ταυτότητες ΕΕ εκτός από Ελλάδας και Ρουμανίας. Αλλά αυτό είναι άσχετο απ την υποχρέωση της κάθε χώρας να το δέχεται.
    Καλά χαλάρωσε με το κόμπλεξ σου.
    Δεν έγραψα πουθενά ότι ισχύει επειδή το λέω εγώ. Μόνο και μόνο επειδή στηρίζεται εκεί η επιχειρηματολογία σου είναι για τα μπάζα.
    Μεταφέρω τι ισχύει στην πράξη, από περιπτώσεις ως πελάτης ή εργαζόμενος σε χώρους που γνωρίζω καλά. Με λάθος άτομο τα βάζεις, αν νομίζεις ότι γράφω πράγματα από το κεφάλι μου, θα έπρεπε να το είχες καταλάβει μετά από τόσα χρόνια στο φόρουμ.

    Τώρα στο προκείμενο: αν θέλει κάποιος να κάνει την δουλειά του με το Revolut και με οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία που μπορεί να στραβώσει αν δει ελληνική ταυτότητα 15ετίας, το μόνο που έχει είναι να βγάλει νεώτερη ταυτότητα ή φυσικά να χρησιμοποιήσει διαβατήριο.
    Αυτό θα δουλέψει 100% και αυτή η λύση είναι εγγυημένη.

    Και ποια είναι η λύση του ranger;
    Πήγαινε με την παλιά ταυτότητα σαν ελληναράς, σκάσε τους και το λινκ που ανέβασε πιο πάνω και απαίτησε να σε εξυπηρετήσουν. Πιθανότητες επιτυχίας;;
    Ούτε ο ίδιος δεν ξέρει.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #758
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά χαλάρωσε με το κόμπλεξ σου.
    Το ποιο;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο και μόνο επειδή στηρίζεται εκεί η επιχειρηματολογία σου είναι για τα μπάζα.
    Α σόρρυ παρεξήγησα, δεν ήξερα ότι μιλάς στον εαυτό σου. Να το κοιτάξεις πάντως αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταφέρω τι ισχύει στην πράξη, από περιπτώσεις ως πελάτης ή εργαζόμενος σε χώρους που γνωρίζω καλά.
    Ναι λοιπόν, συμφωνώ. Όταν υπάρχουν επίσημες αποφάσεις με υπογραφές κρατών και αναρτημένες στην επίσημη σελίδα της ΕΕ, το να λέμε "αυτό που λέω εγώ ισχύει γιατί δεν με έβαλαν στο καζίνο στην Μάλτα", ναι είναι επιχείρημα για τα μπάζα. Ωραία, το λύσαμε. Είδες που ήταν απλό να συμφωνήσουμε;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λάθος άτομο τα βάζεις, αν νομίζεις ότι γράφω πράγματα από το κεφάλι μου, θα έπρεπε να το είχες καταλάβει μετά από τόσα χρόνια στο φόρουμ.
    • Επίσημη σελίδα ΕΕ: Τα κράτη μέλη είναι υποχρεωμένα να δέχονται έγραφα από άλλα κράτη μέλη, ακόμα και στην γλώσσα τους χωρίς μετάφραση.
    • Αεροπορικές εταιρίες στην ΕΕ εντός και εκτός Σένγκεν: Μπορείτε να πετάξετε με την Ελληνική ταυτότητα σας, ακόμα και χειρόγραφη να είναι εφόσον έχει λατινικούς χαρακτήρες. Είμαστε υποχρεωμένοι να τη δεχθούμε
    • Συνοριακοί έλεγχοι σε αεροδρόμια μελών την ΕΕ εντός και εκτός Σένγκεν: Φυσικά δεχόμαστε την ελληνική ταυτότητα σας ως έγγραφο ταυτοποίησης,ακόμα και χειρόγραφη να είναι εφόσον έχει λατινικούς χαρακτήρες. Μπορείτε να μπείτε στην χώρα μας με αυτό. Είμαστε υποχρεωμένοι να τη δεχθούμε
    • Αστυνομία-Τροχαία σε χώρες της ΕΕ: Μπορείτε να οδηγήσετε στην χώρα μας όσο καιρό θέλετε με το ελληνικό σας δίπλωμα, ακόμα και αν είναι το παλιό ροζ τρίπτυχο που είναι όλο στα ελληνικά, φτάνει να έχει το σήμα της ΕΕ. Είμαστε υποχρεωμένοι να το δεχθούμε.
    • Χώρες της ΕΕ συν Νορβηγία, Ισλανδία και Λιχτενστάιν: Αν είσαι κάτοικος της χώρας μας μπορείς (χωρίς να είναι υποχρεωτικό) να αλλάξεις το ελληνικό σου δίπλωμα (ακόμα και το παλιό ροζ τρίπτυχο που είναι όλο στα ελληνικά). Για να το κάνουμε θα χρειαστούμε και ένα δεύτερο έγγραφο ταυτοποίησης, το οποίο μπορεί να είναι και η ελληνική χειρόγραφη αλλά με λατινικούς χαρακτήρες ταυτότητα σου. Είμαστε υποχρεωμένοι να τα δεχθούμε και να σου δώσουμε έγγραφο ταυτοποίησης της χώρας μας.


    κτλ
    κτλ
    κτλ
    Random guy in a greek forum: "Φυσικά και ΔΕΝ έχει καμία υποχρέωση καμία χώρα να δέχεται τα παλιοχαρτα της Ελλάδος" "Ξέρω εγώ, δεν με έβαλαν στο καζίνο"



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα στο προκείμενο: αν θέλει κάποιος να κάνει την δουλειά του με το Revolut και με οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία που μπορεί να στραβώσει αν δει ελληνική ταυτότητα 15ετίας, το μόνο που έχει είναι να βγάλει νεώτερη ταυτότητα ή φυσικά να χρησιμοποιήσει διαβατήριο.
    Αυτό θα δουλέψει 100% και αυτή η λύση είναι εγγυημένη.

    Και ποια είναι η λύση του ranger;
    Πήγαινε με την παλιά ταυτότητα σαν ελληναράς, σκάσε τους και το λινκ που ανέβασε πιο πάνω και απαίτησε να σε εξυπηρετήσουν. Πιθανότητες επιτυχίας;;
    Ούτε ο ίδιος δεν ξέρει.
    Εν τω μεταξύ και ο ίδιος ο ranger είπε ότι ιδιωτικοί φορείς μπορεί να ζητήσουν άλλο έγγραφο εκτός της ελληνικής ταυτότητας, σε αντίθεση με τα ίδια τα κράτη. Αλλά, όπως επίσης πολύ σωστά λες και συμφωνώ πάλι απόλυτα, μετά από τόσα χρόνια στο forum έχω καταλάβει ότι σε κάποιους ανθρώπους πρέπει να τα εξηγήσεις 15-20 φορές για να τα καταλάβουν (και αν). Αλλά τι να κάνεις, it is what it is.

    Μπορείς να συνεχίσεις αν θες, whatever floats your boat


    (Τα παραπάνω παραδείγματα της λίστας είναι από προσωπική εμπειρία αλλά και από τις επίσημες ανακοινώσεις των κρατών μελών που τα έχω χρειαστεί)

  9. #759
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Πάντως με το που πήραν επίσημη τραπεζική άδεια τη δέχτηκαν. Και έκανα και προσωπικό και business λογαριασμό
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  10. #760
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Το θέμα σου δεν ήταν η χειρόγραφη ταυτότητα, ούτε η (ευρωπαϊκή) άδεια. Πολύ πριν το revolut bank έχω δει να δέχονται χειρόγραφη και χωρίς selfie Με την ταυτότητα.
    Είσαι σίγουρος ότι δεν φταίει η ποιότητα/ευκρίνεια της ταυτότητας/φωτογραφίας;

    Επίσης, αυτό με την άδεια παίζει πολύ αλλά εκτός από 1-2 δελτία τύπου που τα κάνουν copy-paste όλα τα sites, δεν έχω δει κάτι ξεκάθαρο για το τι άλλαξε. Ούτε για πλέον μιλάμε για τράπεζα και όχι για "εταιρεία χρηματοοικονομικής τεχνολογίας" που έλεγαν πριν

  11. #761
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    έκανα μια αγορα, χρησιμοποιώντας την disposalble virtual κάρτα της revolut.
    Η αγορά ακυρώθηκε από την μεριά του πωλητή και μου επέστρεψε τα χρήματα.
    Πως θα επιστραφούν τα χρήματα αφου ο αριθμός κάρτας δεν υπάρχει πλέον?
    εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία?


    βρήκα απάντηση στο faq της revolut αλλά με εχει φαει η αγωνία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Papados : 08-04-21 στις 16:55.
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  12. #762
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    έκανα μια αγορα, χρησιμοποιώντας την disposalble virtual κάρτα της revolut.
    Η αγορά ακυρώθηκε από την μεριά του πωλητή και μου επέστρεψε τα χρήματα.
    Πως θα επιστραφούν τα χρήματα αφου ο αριθμός κάρτας δεν υπάρχει πλέον?
    εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία?


    βρήκα απάντηση στο faq της revolut αλλά με εχει φαει η αγωνία.
    σού ηρθε πισω στο balance?
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  13. #763
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Οχι δεν εχει έρθει, παρ' όλο που από την μεριά του πωλητή οι ενέργειες ήταν άμεσες.
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  14. #764
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν εχει έρθει, παρ' όλο που από την μεριά του πωλητή οι ενέργειες ήταν άμεσες.
    Θέλει 7 με 10 μέρες λέει
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  15. #765
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Μπηκαν τα χρήματα της επιστροφής. Μου εφυγε ενα αγχος!
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

Σελ. 51 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253566171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1977
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 12:28
  2. Μηνύματα: 19460
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 01:14
  3. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31
  4. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14547
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 18:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας