Σελ. 2 από 43 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 640

Θέμα: Racing On Line

  1. #16
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Re-Ti-Re Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι τόσο καλό (για το GP4 λέω) όσο και τα προηγούμενα το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Έπαιζα σε Lan την εποχή του DOS απίστευτο παιχνίδι.

    Δυστυχώς δεν έχω χρόνο ποια.
    Που και που ξεκλέβω λίγο χρόνο για καμμιά "γκαζιά". οι επιλογές βασικά είναι 2! F1 2002 (το προτιμώ από το GP4), Richard Burns Rally για χώμα (μακράν το καλύτερο κατ' εμέ) και το GTR2 , πίστα πάλι, αλλά με κάπως πιό "γήϊνα" αυτοκίνητα εν σχέση με f1).

  2. #17
    Εγγραφή
    19-11-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    15997/1023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ευχή μου να έχεις. Ο θεός να κόβει χιλιοστά από τη Ferrari και να δίνει δέκατα στη Renault (μπάς και μας φτάσει )
    Θα σε απογοητευσω αλλα ο αδερφος μου εχει λαθος εντυπωση. Το μονο F1 online παιχνιδι που ξερω ειναι ενα online manager στο οποιο δεν οδηγας απλα ετοιμαζεις τη στρατηγικη σου, στηνεις τα αμαξι κανεις μερικες προσωπικες επιλογες για το αν θα πας πιο συντηριτικα ή θα ρισκαρεις και τα υπολοιπα τα αναλαμβανει η τυχη.
    Οριστε: http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Ahu
    Δε λεει και παρα πολλα αλλα ειναι δωρεαν οποτε δοκιμαζεις κι αν δε σ'αρεσει το παρατας.

  3. #18
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ramparter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σε απογοητευσω αλλα ο αδερφος μου εχει λαθος εντυπωση. Το μονο F1 online παιχνιδι που ξερω ειναι ενα online manager στο οποιο δεν οδηγας απλα ετοιμαζεις τη στρατηγικη σου, στηνεις τα αμαξι κανεις μερικες προσωπικες επιλογες για το αν θα πας πιο συντηριτικα ή θα ρισκαρεις και τα υπολοιπα τα αναλαμβανει η τυχη.
    Οριστε: http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Ahu
    Δε λεει και παρα πολλα αλλα ειναι δωρεαν οποτε δοκιμαζεις κι αν δε σ'αρεσει το παρατας.
    Thanks, αλλά εμείς είμαστε τρελαμένοι με τα γκάζια, οπότε το μανατζεριλικι δεν μας κάνει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    skapeti: Αν ειναι να φτιαξουμε πρωταθλημα πρεπει να αποφασισουμε ποιο παιχνιδι θα παιξουμε
    Σωστός. Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ. Από κει και πέρα, μας νοιάζει ο σερβερ. Υπάρχει κάπου free? Θα έχει κάποιο κόστος? όσον αφορά το παιχνίδι, από τα λίγα που είδα, όπως λέει και ο φίλος πιο κάτω υπάρχει το rfactor (δεν το έχω παίξει), υπάρχει και το F1 Challenge 2002 της EA sports που έχει πολλά και διάφορα Mods (f1-mania.es). Αυτή τη στιγμή το έχω με Mod 2007, είναι αρκετά καλό ώς πολύ καλό σαν gameplay και έχει και επιλογή για multiplayer αλλά δεν έχω βρει πουθενά επιλογές για σύνδεση σε σερβερ και τα σχετικά. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, ή αν θέλει να το ψάξει περισσότερα, υπάρχει δυνατότητα να του πώ από πιο μαγαζί θα προμηθευτεί το παιχνίδι και το Mod για 2007

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harogeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το video αυτό είναι από το rfactor.To game αυτό έχει ένα πολύ μεγάλο πλεονέκτημα,ότι δέχεται mods!
    Ενώ λοιπόν αρχικά δεν έχει ούτε πολλές πίστες και φυσικά ούτε πολλά αυτοκίνητα,πηγαίνοντας μια βόλτα από το rfactor central θα βρείτε τα πάντα!Και όταν λέω τα πάντα εννοώ τα πάντα!

    Το rfactor δεν είναι free,αλλά χρειάζεται αγορά,μέσω του πρώτου site, key ώστε να τρέξει η πλήρης έκδοση.Φυσικά μπορείτε να το κατεβάσετε ολόκληρο από το επίσημο site και να το τρέξετε ως demo για να πάρετε μια γεύση.

    Τέλος να σας πω ότι εδώ και 2-3 μήνες σταμάτησε η ανάπτυξή του (με τελευταίο το patch 1.250) καθώς η εταιρία ετοιμάζει νέο simulator ο οποίος θα είναι έτοιμος σε ένα χρόνο,με τις πιο αισιόδοξες προβλέψεις.
    Δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσουμε σε ένα παιχνίδι που όπως λές δεν έχει πλεον υποστήριξη. Απ' ότι είδα πάντως τα παλληκάρια στο racing-centre.com (ολλανδοι βασικά με συμμετοχές πανευρωπαϊκές) πέρασαν φέτος από το f1-mania στο rfactor και αυτό πιθανώς να σημαίνει κάτι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harogeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης για leagues ρίξτε μια ματιά εδώ οπου διοργανώνεται μια..."εξομείωση" του πρωταθλήματος f1.
    Ίσως για κάτι πιο...οργανωμένο και διεθνές ρίξτε και μια ματιά στο f1rst3

    Στο συγκεκριμένο mod,που έδωσε το video ο φίλος παραπάνω, η εξομείωση της ταχύτητας των μονοθέσιων είναι πραγματικά απίστευτη!
    Αλλά αν θέλετε κάτι πιο ρεαλιστικό,αλλά χωρίς πραγματικές πίστες, δείτε εδώ και εδώ.Βέβαια αυτά είναι καθαρά in-game videos και δεν έχουν "φάει" την επεξεργασία του video του φίλου
    Θα προσπαθήσω να ρίξω μια ματιά στα links που στέλνεις αύριο που θα έχω χρόνο. Ευχαριστώ.

    Άρα ανακεφαλαιώνοντας, πρέπει να αποφασίσουμε για τον παιχνίδι, το mod και το server και μετά να δούμε συμμετοχές, rules κλπ. Αν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να κάνει Host το σερβερ ευπρόσδεκτος

  4. #19
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ασχολούμε λίγο με το F1 2002 της ΕΑ SPORTS, δεν υπάρχει νεότερο, (έχω τρέξει οτιδήποτε είχε βγει σε F1 από το πρώτο Grand Prix της MICROPROSE),το οποίο μάλιστα παίρνει mods που βρίσκω σε αυτό το site! http://www.bhmotorsports.com/F12002
    το F12002 είναι η τελευταία βερσιον που έβγαλε η EA sports για συγκεκριμένο πρωτάθλημα F1, πριν πάρει τα δικαιώματα η SONY η οποία νόμιζε ότι βγάζοντας το μόνο για PS2 θα ανάγκαζε τους απανταχού fans να το αγοράσουν για να παίξουν F1. (Βασικά κι εγώ νόμιζα ότι δεν υπάρχει κάτι νεώτερο για PC μέχρι πρόσφατα.) H EA sports απάντησε με το F1 challenge 99-02 το οποίο απ'ότι έχω καταλάβει ήταν το πιο δημοφιλές παιχνίδι Φ1 τα τελευταία χρόνια. Αν κάνετε ένα μικρό ψάξιμο θα δείτε ότι υπάρχουν πολλά και διάφοra mods για όλες τις χρονιές μετά το 2002, και φυσικά για το 2007

    Βέβαια με τις αλλαγές σε πίστες και V8 νομίζω ότι το καλύτερο είναι να προσανατολιστούμε στο συγκεκριμένο παιχνίδι με τα mods για 2007. Θα έχει ενδιαφέρον να παρακολουθούμε το πραγματικό πρωτάθλημα f1 και να συγκρίνουμε τις επιδόσεις μας στο παιχνίδι .

    Τη συγκεκριμένη "έκδοση" με αγγλικά (f1 challenge 99-02 με mod f1-mania 2007) τη διαθέτω και πιστεύω ότι μας καλύπτει (αρκεί να ανακαλύψω πως παίζει ον-λαιν ). Από εκει και πέρα, στο site που παραθέτει ο Θάνος υπάρχει ένα link για F1 2007 αλλά πρέπει να είναι στα ισπανικά το παιχνίδι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harogeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως για κάτι πιο...οργανωμένο και διεθνές ρίξτε και μια ματιά στο f1rst3
    Απ΄ ότι είδα με μια πρώτη γρήγορη ματιά το f1rst3 είναι πολύ ενδιαφέρον:

    The F1RST3 program is a lobby/chat room portal where you communicate easily with your friends and agree on what to race and where to race it, either create your own race room or join someone else’s. Once decided, within 3 clicks, F1RST3 will configure your game software (rFactor or F1 Challenge, including mods) automatically download and select the correct circuit then launch your game. Within a few clicks you, and all your friends running F1RST3, simply arrive in your respective pit garages ready to race! F1RST3 also provides a system for automated leagues, third party hosting and powerful dedicated server hosting with grid sizes of up to huge unlimited cars per event, all policed in the background by F1RST3's unique anti-cheat file and memory detection system to maintain a fair and level playing field.


    Το ψάχνω και σας ενημερώνω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skapetis : 23-04-07 στις 10:13.

  5. #20
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Περιοχή
    BlackWood GP
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    19634/1023
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Θα ήθελα λίγο να διευκρυνίσω κάτι.Δεν είπα ότι σταματάει η υποστήριξή του αλλά η ανάπτυξη του

    Και κάτι άλλο που ίσως σας φανεί χρήσιμο για το θέμα του server,είναι ότι αρχικά μπορείτε να κάνετε δοκιμές τα διάφορα mod μεταξύ σας μέσω VPN δλδ hamachi.Ώστε και να καταλήξετε στο ποιο θα χρησιμοποιήσετε αλλά και να δείτε και πόσοι θα συγκεντρωθούν τελικά.
    It's Nice To Be Important But It's More Important To Be Nice
    Μας συγχωρείτε το μέλος ********* είναι συντονιστής / διαχειριστής και δεν επιτρέπεται να τον προσθέσετε στην λίστα αποκλεισμένων.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-06-2005
    Μηνύματα
    323
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαρακο το ζητουμενο δεν ειναι τα video αλλα τα παιχνιδια.

    Καμια καλη προταση για F1 simulator δε θα μας κανεις?
    To GP4 δεν έχει online, αρα άκυρο. Πάντως απο το φ1 της ΕΑ είναι καλύτερο. Αν έχεις τιμονάκι βέβαια γιατι με keyboard ...αστα να πάνε. Πολύ πιο accurate πιστες, καλυτερο ΑΙ και πιο καλο feeling σαν Φ1. Εγώ για ονλαιν λιγκα θα σας έλεγα το F1 Challenge 99/02. Κυρίως γιατι δεν ειναι δύσκολο και χάρη στο steering help Που εχει θα μπορουν να πεξουν και οι keyboarders.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alex_13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To GP4 δεν έχει online, αρα άκυρο. Πάντως απο το φ1 της ΕΑ είναι καλύτερο. Αν έχεις τιμονάκι βέβαια γιατι με keyboard ...αστα να πάνε. Πολύ πιο accurate πιστες, καλυτερο ΑΙ και πιο καλο feeling σαν Φ1. Εγώ για ονλαιν λιγκα θα σας έλεγα το F1 Challenge 99/02. Κυρίως γιατι δεν ειναι δύσκολο και χάρη στο steering help Που εχει θα μπορουν να πεξουν και οι keyboarders.
    Εγω σκεφτομαι να παιζω με gamepad (ετσι δεν τα λενε τα χειριστηρια σε στυλ playstation? )
    Eχει καμια διαφορα σε αυτα τα παιχνιδια ?
    'Η μηπως δεν βολευουν ?

    Δοκιμασα λιγο το rFactor και το F1 Challenge 99/02 και εχω την αισθηση οτι το δευτερο ειναι λιγο πιο φιλικο προς το χρηστη.
    Και με το 2007 mod που λεει και ο scapetis αποκταει ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον
    Αλλα ας μιλησει και κανενας πιο ψαγμενος γιατι εγω εχω μεινει πολυ πισω και μου φαινονται απο αλλο πλανητη ολα αυτα.

  8. #23
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Και γω το f1 challenge παιζω στο σπιτι με τιμονακι, δεν εχω δοκιμασει ακομη το mod2007 γιατι οτι και να επαθε το παιχνιδι τωρα τελευταια , δεν πιανει πανω απο 20fps και ειναι αδυνατον να παιξω.

    Δηλαδη για να καταλαβω, θα παιξουμε με ολα τα βοηθηματα On? Εγω δε γουσταρω steering help, brake point και ταχυτητες. Μονο anti-spin και traction control εχω αναμμενα αντε και το speed limiter για τα pits. Ειναι λαλακια να οδηγας με τα βοηθηματα ολα, το μονο που κανεις ειναι να πατας γκαζι και να στριβεις λιγο...

    Eγω προτεινω ταχυτητες manual για να δουμε και τους καλους οδηγους !! Εχω βελτιωθει αρκετα και κανω χρονους 0,5-1sec πιο αργους σε σχεση με αυτοματο κιβωτιο. Οταν οδηγας manual ειδικα στις ευθεις μπορεις να αφηνεις λιγο περισσοτερο να γεμισουν οι ταχυτητες και κερδιζεις λιγο σε χρονο. Το αυτοματο τις αλλαζει λιγο νωριτερα.

    Και παντα απο την in-car camera οπως ακριβως βλεπει ο οδηγος, διοτι αν το παμε στην καμερα απο ψηλα εκει ειναι πιο ευκολο.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω το f1 challenge παιζω στο σπιτι με τιμονακι, δεν εχω δοκιμασει ακομη το mod2007 γιατι οτι και να επαθε το παιχνιδι τωρα τελευταια , δεν πιανει πανω απο 20fps και ειναι αδυνατον να παιξω.

    Δηλαδη για να καταλαβω, θα παιξουμε με ολα τα βοηθηματα On? Εγω δε γουσταρω steering help, brake point και ταχυτητες. Μονο anti-spin και traction control εχω αναμμενα αντε και το speed limiter για τα pits. Ειναι λαλακια να οδηγας με τα βοηθηματα ολα, το μονο που κανεις ειναι να πατας γκαζι και να στριβεις λιγο...

    Eγω προτεινω ταχυτητες manual για να δουμε και τους καλους οδηγους !! Εχω βελτιωθει αρκετα και κανω χρονους 0,5-1sec πιο αργους σε σχεση με αυτοματο κιβωτιο. Οταν οδηγας manual ειδικα στις ευθεις μπορεις να αφηνεις λιγο περισσοτερο να γεμισουν οι ταχυτητες και κερδιζεις λιγο σε χρονο. Το αυτοματο τις αλλαζει λιγο νωριτερα.

    Και παντα απο την in-car camera οπως ακριβως βλεπει ο οδηγος, διοτι αν το παμε στην καμερα απο ψηλα εκει ειναι πιο ευκολο.
    μιά από τα ίδια σε όλα, εκτός το game, μιας και έχω μόνο το F1 2002!

  10. #25
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    @george_prix
    >Εγω σκεφτομαι να παιζω με gamepad (ετσι δεν τα λενε τα χειριστηρια σε στυλ playstation? )
    >Eχει καμια διαφορα σε αυτα τα παιχνιδια ? Η μηπως δεν βολευουν ?

    Εγώ έχω ένα force feedback τιμονάκι που δίνει και γ@μ0 τις αισθήσεις. Παρ'όλα αυτά δεν συνιστώ σε κανένα να τρέξει να αγοράσει. Δείτε το πως θα πάει το θέμα και αν κολλήσετε, αγοράζετε. Μην δώσετε 100-150 ευρώ και σε 2 βδομάδες τα παρατήσετε.

    >Δοκιμασα λιγο το rFactor και το F1 Challenge 99/02 και εχω την αισθηση οτι το δευτερο ειναι λιγο πιο φιλικο προς το χρηστη.
    >Και με το 2007 mod που λεει και ο scapetis αποκταει ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον

    το rfactor δεν το δοκίμασα. το f1 challenge εμένα με ικανοποιεί απόλυτα. Και το community παράγει για αυτό αρκετά mod. Είπαμε, υπάρχει και μαγαζί που το πουλάει σχεδόν τζάμπα Οπότε προτείνω να μείνουμε εκεί. Απ' ότι όμως βλέπω στο www.f1rst3.com, αυτοί τρέχουν την έκδοση RH2005 Patched. Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα τι παίζει ακριβώς με τη συγκεκριμένη βερσιον, αλλά πρέπει να είναι κάτι που μας καλύπτει (έχει και anti-cut Patches για το κλέψιμο )
    Πιστεύω σύντομα να σας εξηγήσω ακριβώς τι παίζει και ποια αρχεία πρέπει να προσθέσετε στο f1 challenge για να είμαστε όλοι στην ίδια version.

    To www.f1rst3.com απ'ότι κατάλαβα προσφέρει ΚΑΙ το server, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ψαχνόμαστε για αλλού (τουλάχιστον σε πρώτη φάση)

    @gallahant
    >Και γω το f1 challenge παιζω στο σπιτι με τιμονακι, δεν εχω δοκιμασει ακομη το mod2007 γιατι οτι και να επαθε το παιχνιδι τωρα τελευταια , δεν πιανει πανω απο 20fps και ειναι αδυνατον να παιξω.

    Ξανακάνε εγκατάσταση.

    >Δηλαδη για να καταλαβω, θα παιξουμε με ολα τα βοηθηματα On? Εγω δε γουσταρω steering help, brake point και ταχυτητες. Μονο anti-spin και traction control εχω αναμμενα αντε και το speed limiter για τα pits. Ειναι λαλακια να οδηγας με τα βοηθηματα ολα, το μονο που κανεις ειναι να πατας γκαζι και να στριβεις λιγο...

    Συμφωνώ κι εγώ ότι με όλα τα βοηθήματα on δεν έχει φάση. Η αλλαγή ταχύτητας είναι εξαιρετικά δύσκολη. Όταν με το καλό καταφέρουμε να στήσουμε τα πάντα, προτείνω να υπάρξει ένα διάστημα προσαρμογής με ελάχιστα βοηθήματα, και στη συνέχεια να περάσουμε σε κάποιο σετ, όπως το παρακάτω που βρήκα στο http://www.racing-centre.com/viewpage.php?page_id=54 :

    GAME SETTINGS
    Difficulty Value
    Steering Help Off
    Opposite Lock Assistent Off
    Braking Assistent Off
    Stability Control Off
    Spin Recovery Off
    Invulnerability Off
    Auto Shifting Off
    Traction Control On
    Anti-Lock Brakes Off
    Pit Lane Assistent Off
    Clutch Assistent On
    Damage Multiplayer 75%


    Rules Value
    Flag Rules On
    Fuel Usage Normal (x1)
    Tyre Wear Normal (x1)
    Mechanical Failures Normal
    Race Distance 75%



    >Eγω προτεινω ταχυτητες manual για να δουμε και τους καλους οδηγους !! Εχω βελτιωθει αρκετα και κανω χρονους 0,5-1sec πιο αργους σε σχεση με αυτοματο κιβωτιο. Οταν οδηγας manual ειδικα στις ευθεις μπορεις να αφηνεις λιγο περισσοτερο να γεμισουν οι ταχυτητες και κερδιζεις λιγο σε χρονο. Το αυτοματο τις αλλαζει λιγο νωριτερα.

    Παρόλο που έχω τιμονάκι με ταχύτητες σαν της f1 στο πίσω μέρος του, θεωρώ την αλλαγή ταχυτήτων εξαιρετικά δύσκολη.

    >Και παντα απο την in-car camera οπως ακριβως βλεπει ο οδηγος, διοτι αν το παμε στην καμερα απο ψηλα εκει ειναι πιο ευκολο.

    Αν σου πώ ότι μόνο από in-car μπορώ να παίξω και το άλλο το θεωρώ πολύ δύσκολο θα το πιστέψεις?

  11. #26
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιά από τα ίδια σε όλα, εκτός το game, μιας και έχω μόνο το F1 2002!
    Αυτό μπορούμε να το λύσουμε. Θα σας ενημερώσω σύντομα σχετικά.

  12. #27
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Oποτε το κλεισαμε για F1 Challenge 99/02 ?

    Εγω αγορασα μαζι με το παιχνιδι τα F1 Challenge MOD F1 Mania 2007 V8 3.5 και το F1 Challenge MOD F1-Mania 2007 v8 3.6 Fix και δειχνουν super με μια πρωτη ματια.

    Οσον αφορα τα βοηθηματα, ας τα βαλουμε σε ενα λογικο επιπεδο για αρχη και μετα βλεποντας και κανοντας.
    Για τις ταχυτητες (αν και δεν ειμαι ετοιμος ακομα για δυσκολιες) παλιοτερα επαιζα συνεχεια στο manual.
    Μιλαμε για αρκετη διαφορα στους χρονους αν το μαθεις και οχι μονο στις παραπανω στροφες πριν αλλαξεις ταχυτητα.
    Και στα φρενα βοηθαει.
    Και στο οτι δεν κρεμαει το μοτερ συχνα, οπως γινεται με το αυτοματο.

    Τωρα οσον αφορα το online ας βοηθησει κανενας αλλος εδω, γιατι εγω εχω μεινει πολυ πισω και δεν ηξερα καν οτι παιζουν τετοιες φασεις

    Τελος θα επανελθω με μερικες ερωτησεις οσον αφορα στα settings των χειρηστηριων γιατι εχει παρα πολλα και δεν ξερω σχεδον τιποτα

  13. #28
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    skapeti: Εγω με τη καμερα απο ψηλα κανω χρονους 3 δευτερα γρηγοροτερους απ οτι με in-car , ισως γιατι επεζα πιο παλια με τη καμερα απο ψηλα και συνηθισα.

    Οσο για τις ταχυτητες, εμενα δε μου φαινεται δυσκολο. Δεν εχω πολυ καιρο το τιμονι μου και με 2 μερες προπονηση συνηθισα τις ταχυτητες στο manual και τωρα δεν μπορω να παιξω με αυτοματο. Αν το βαλω αυτοματο , ανεβαζω/κατεβαζω απο συνηθεια και τα κανω μπαχαλο

    Επισης προτεινω, να ακολουθαμε το πραγματικο πρωταθλημα της FIA και να κανουμε ολο τον αγωνα (100%)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gallahant : 24-04-07 στις 14:38.

  14. #29
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    skapeti: Εγω με τη καμερα απο ψηλα κανω χρονους 3 δευτερα γρηγοροτερους απ οτι με in-car , ισως γιατι επεζα πιο παλια με τη καμερα απο ψηλα και συνηθισα.

    Οσο για τις ταχυτητες, εμενα δε μου φαινεται δυσκολο. Δεν εχω πολυ καιρο το τιμονι μου και με 2 μερες προπονηση συνηθισα τις ταχυτητες στο manual και τωρα δεν μπορω να παιξω με αυτοματο. Αν το βαλω αυτοματο , ανεβαζω/κατεβαζω απο συνηθεια και τα κανω μπαχαλο

    Επισης προτεινω, να ακολουθαμε το πραγματικο πρωταθλημα της FIA και να κανουμε ολο τον αγωνα (100%)
    Αυτο με την καμερα δε νομιζω πως ειναι θεμα που πρεπει να μπει σε κανονα.
    Οπως βολευει τον καθενα.

    Οσο για το 100% του αγωνα ειναι υπερβολη πιστευω.
    Με κανενα 50% ειμαστε καλα νομιζω.

  15. #30
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για το 100% του αγωνα ειναι υπερβολη πιστευω.
    Με κανενα 50% ειμαστε καλα νομιζω.
    Δεν νομίζω να μπορώ να αντέξω κοντά 2 ώρες αγώνα F1 κι ας είναι και σε pc!

Σελ. 2 από 43 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. momo racing feedback
    Από kospoz στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-08, 22:25
  2. Τα καλύτερα racing παιχνίδια για PC
    Από pcman στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-07, 12:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας