Σελ. 3 από 43 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 640

Θέμα: Racing On Line

  1. #31
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Τελικα το παιχνιδακι ειναι φανταστικο
    Επαιξα αλλη μια ωριτσα σημερα, αλλα εντοπισα ενα μεγαλο μειονεκτημα που εχει.

    ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

    Για να φτασω στο επιπεδο που ημουνα καποτε που εβγαζα 10 συνεχομενους γυρους στο ιδιο δευτερολεπτο θελω πολυ προπονηση.

    Λιγο που γερασα, λιγο που τα παρατησα, λιγο που δυσκολεψανε τα παιχνιδια .......
    παντως ακομα δεν καταφερα γυρο χωρις να βγω εξω (2-3 φορες )

  2. #32
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το παιχνιδακι ειναι φανταστικο
    Επαιξα αλλη μια ωριτσα σημερα, αλλα εντοπισα ενα μεγαλο μειονεκτημα που εχει.

    ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

    Για να φτασω στο επιπεδο που ημουνα καποτε που εβγαζα 10 συνεχομενους γυρους στο ιδιο δευτερολεπτο θελω πολυ προπονηση.

    Λιγο που γερασα, λιγο που τα παρατησα, λιγο που δυσκολεψανε τα παιχνιδια .......
    παντως ακομα δεν καταφερα γυρο χωρις να βγω εξω (2-3 φορες )
    Η ιδέα είναι ότι μπαίνουν κάποια βασικά rules για το παιχνίδι, όπως αυτά που έστειλα νωρίτερα. Από κει και πέρα, αν ένας κανόνας είναι χαλαρος (π.χ. auto shifting on) κάποιος που θέλει να τον κάνει πιο δύσκολο για τον εαυτό του μπορεί, ειδικά αν πιστεύει ότι έτσι πάει καλύτερα.

    Από κει και πέρα, εγώ πάντα έπαιζα τον αγώνα σε 10% (5-6 γύροι), και δεν νομίζω ότι έχει οποιοδήποτε νόημα να παίξουμε παραπάνω γιατί ούτε πολλοί θα μαζευτούν, ούτε θα είναι εύκολο.

    Αλλά ας βγάλουμε πρώτα την άκρη με το που και πως και βλέπουμε !

    ΑΑΑΑΑΑΑ, υπάρχει κάποιο site στο οποίο μπορώ να ανεβάσω μεγάλο αρχείο?? Γύρω στα 700 Mb?? Προσπαθώ να ανεβάσω ένα home video σε 7 κομμάτια στο rapidshare αλλά με κόβει συνέχεια

  3. #33
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ιδέα είναι ότι μπαίνουν κάποια βασικά rules για το παιχνίδι, όπως αυτά που έστειλα νωρίτερα. Από κει και πέρα, αν ένας κανόνας είναι χαλαρος (π.χ. auto shifting on) κάποιος που θέλει να τον κάνει πιο δύσκολο για τον εαυτό του μπορεί, ειδικά αν πιστεύει ότι έτσι πάει καλύτερα.

    Από κει και πέρα, εγώ πάντα έπαιζα τον αγώνα σε 10% (5-6 γύροι), και δεν νομίζω ότι έχει οποιοδήποτε νόημα να παίξουμε παραπάνω γιατί ούτε πολλοί θα μαζευτούν, ούτε θα είναι εύκολο.

    Αλλά ας βγάλουμε πρώτα την άκρη με το που και πως και βλέπουμε !

    ΑΑΑΑΑΑΑ, υπάρχει κάποιο site στο οποίο μπορώ να ανεβάσω μεγάλο αρχείο?? Γύρω στα 700 Mb?? Προσπαθώ να ανεβάσω ένα home video σε 7 κομμάτια στο rapidshare αλλά με κόβει συνέχεια
    Τα περισσοτερα mb που εχω δει να μπορεις να κανεις upload ειναι ΕΔΩ
    Τι αρχειακι ειναι αυτο μπας και μπορω να πω καμια γνωμη?

  4. #34
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    5-6 γυρους μονο ρε παιδια? Αυτο δεν ειναι καν ζεσταμα...

    Μια αποσταση γυρω στου 20-30 γυρους ειναι καλη πιστευω. Να προλαβουμε να κανουμε καμια μαχη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gallahant : 25-04-07 στις 02:08.

  5. #35
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα περισσοτερα mb που εχω δει να μπορεις να κανεις upload ειναι ΕΔΩ
    Τι αρχειακι ειναι αυτο μπας και μπορω να πω καμια γνωμη?
    Κι αυτό που δίνεις έχει όριο 500 Mb. Τελικά μου δουλεύει και έχω ανεβάσει 2-3 κομμάτια στο rapid οπότε ...
    Όταν λες "αυτό" τι εννοείς ? αν ντρέπεσαι να πεις στείλε π.μ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    5-6 γυρους μονο ρε παιδια? Αυτο δεν ειναι καν ζεσταμα...

    Μια αποσταση γυρω στου 20-30 γυρους ειναι καλη πιστευω. Να προλαβουμε να κανουμε καμια μαχη
    Νομίζω ότι και οι 20 είναι πολλοί. Ας αρχίσουμε με λιγότερους και βλέπουμε, οκ?

    Προς το παρόν, επειδή χθές έκανα νέα βήματα σας ενημερώνω:

    1) Το site που φαίνεται να μας βολεύει είναι το http://www.f1rst3.com
    2) Σ'αυτό το site το καλύτερο που μπορούμε να τρέξουμε είναι το RH2005 F1 Challenge 99-02 mod 2007. Για να γίνει αυτό πρέπει να έχετε στο Pc σας.

    α) F1 Challenge 99-02. Αν δεν βρίσκετε μαγαζί να το ψωνίσετε περιμένετε τη διεύθυνση
    β) το F1RST3 Client. Το πέρνετε από το www.f1rst3.com (download section) κάνετε install και φτιάχνετε ένα account. direct link: http://www.f1rst3.com/download/F1RST3_Setup.exe
    γ) κατεβάζετε τα 4 addons απο το http://download.f1rst3.com/index.php?root=/RH2005 (θέλει πρώτα login στο website). Τα addon πρέπει να μπουν πάνω σε καθαρό install του F1challenge με τη σειρά:
    2005rh_4_f1c99-02_base_v1.0d.zip
    2005rh_4_f1c99-02_trackpack_v1.1.zip
    F1RST3_RH2005_Patch_v1.0.exe
    2005RH_4_F1C99-02_ANTICUT_TRACKPACK_ADDON.zip

    Η συνέχεια σύντομα γιατί κι εγώ μέχρι εδώ έχω φτάσει.

  6. #36
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Thanks skapeti.

    Παιδια οποιος ενδιαφερεται για να αγορασει το παιχνιδι, ξερω ενα φτηνο μαγαζι, οποιος θελει ας στειλει πμ για λεπτομεριες

    George Prix: Παρτο χαλαρα στην αρχη , δεν ειναι αναγκη να προσπαθεις να πας γρηγορα. Συνηθισεις καλυτερα το feeling της καθε πιστας εαν κανεις λιγους γυρους οδηγωντας αργα, για να βρεις και τα apex και τα σημεια φρεναρισματος. Ολοι μας εχουμε εξοδους και σπιναρισματα συνεχεια, αν δεν ειχαμε θα ημασταν πιλοτοι F1 (λεμε τωρα )


    Α, κατι που μου ρθε τωρα. Ο καιρος στους αγωνες πως ρυθμιζεται? Πιστευω θα βαλουμε και 1 αγωνα τουλαχιστον με βροχη ετσι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gallahant : 25-04-07 στις 10:57.

  7. #37
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αυτό που δίνεις έχει όριο 500 Mb. Τελικά μου δουλεύει και έχω ανεβάσει 2-3 κομμάτια στο rapid οπότε ...
    Όταν λες "αυτό" τι εννοείς ? αν ντρέπεσαι να πεις στείλε π.μ.
    Οχι φιλε δεν εννοουσα τιποτα περιεργο.
    Απλα ρωτησα τι αρχειακι (.avi .vob κτλ)
    Αφου βρηκες την ακρη ειμαστε οκ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Νομίζω ότι και οι 20 είναι πολλοί. Ας αρχίσουμε με λιγότερους και βλέπουμε, οκ?
    Συμφωνω απολυτα.
    Ειναι τοσο ευκολο το λαθος στο παιχνιδι, που με πολλους γυρους θα ανοιξουν οι διαφορες και δεν προκειται να το ευχαριστηθουμε.
    Οι γυροι μπορει να ανεβουν αν δουμε πως παιρνουμε λιγο τον αερα και πως ειναι καμποσες οι συμμετοχες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν, επειδή χθές έκανα νέα βήματα σας ενημερώνω:

    1) Το site που φαίνεται να μας βολεύει είναι το http://www.f1rst3.com
    2) Σ'αυτό το site το καλύτερο που μπορούμε να τρέξουμε είναι το RH2005 F1 Challenge 99-02 mod 2007. Για να γίνει αυτό πρέπει να έχετε στο Pc σας.

    α) F1 Challenge 99-02. Αν δεν βρίσκετε μαγαζί να το ψωνίσετε περιμένετε τη διεύθυνση
    β) το F1RST3 Client. Το πέρνετε από το www.f1rst3.com (download section) κάνετε install και φτιάχνετε ένα account. direct link: http://www.f1rst3.com/download/F1RST3_Setup.exe
    γ) κατεβάζετε τα 4 addons απο το http://download.f1rst3.com/index.php?root=/RH2005 (θέλει πρώτα login στο website). Τα addon πρέπει να μπουν πάνω σε καθαρό install του F1challenge με τη σειρά:
    2005rh_4_f1c99-02_base_v1.0d.zip
    2005rh_4_f1c99-02_trackpack_v1.1.zip
    F1RST3_RH2005_Patch_v1.0.exe
    2005RH_4_F1C99-02_ANTICUT_TRACKPACK_ADDON.zip

    Η συνέχεια σύντομα γιατί κι εγώ μέχρι εδώ έχω φτάσει.

    Μασημενη τροφη
    Να'σαι καλα

  8. #38
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    εμμμ...δοκιμές κι εγώ κι έχω φτάσει στα εξής! Πέρασα το F1 Challenge 99-02 και μετά πέρασα με copy-paste το 2007 TRMOD, ένα αρχείο 500 και κάτι mb κι είναι όλα σε σεζόν 2007 με όλα τα ονόματα, πίστες, φωτογραφίες, αυτοκίνητα κ.λ.π. Αλλάζει και ο ήχος, μμμ...αποδεκτός θα έλεγα, δεν γνωρίζω όμως αν μπορεί να παίξει online αυτό, γιατί όχι ομως? Περιμένω γνώμες -εντυπώσεις!

  9. #39
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμμμ...δοκιμές κι εγώ κι έχω φτάσει στα εξής! Πέρασα το F1 Challenge 99-02 και μετά πέρασα με copy-paste το 2007 TRMOD, ένα αρχείο 500 και κάτι mb κι είναι όλα σε σεζόν 2007 με όλα τα ονόματα, πίστες, φωτογραφίες, αυτοκίνητα κ.λ.π. Αλλάζει και ο ήχος, μμμ...αποδεκτός θα έλεγα, δεν γνωρίζω όμως αν μπορεί να παίξει online αυτό, γιατί όχι ομως? Περιμένω γνώμες -εντυπώσεις!

    Χωρις να το εχω ψαξει και πολυ, με ενα μικρο serf-αρισμα που εκανα πιστευω πως ο scapetis ειναι στο σωστο site-δρομο.
    Ας κανουμε λιγη υπομονη γιατι το εχει παρει ζεστα και θα την βρει την ακρη

  10. #40
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις να το εχω ψαξει και πολυ, με ενα μικρο serf-αρισμα που εκανα πιστευω πως ο scapetis ειναι στο σωστο site-δρομο.
    Ας κανουμε λιγη υπομονη γιατι το εχει παρει ζεστα και θα την βρει την ακρη
    Συμφωνώ, απλά βρήκα αυτό και το ανέφερα, μήπως βοηθήσω!

  11. #41
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμμμ...δοκιμές κι εγώ κι έχω φτάσει στα εξής! Πέρασα το F1 Challenge 99-02 και μετά πέρασα με copy-paste το 2007 TRMOD, ένα αρχείο 500 και κάτι mb κι είναι όλα σε σεζόν 2007 με όλα τα ονόματα, πίστες, φωτογραφίες, αυτοκίνητα κ.λ.π. Αλλάζει και ο ήχος, μμμ...αποδεκτός θα έλεγα, δεν γνωρίζω όμως αν μπορεί να παίξει online αυτό, γιατί όχι ομως? Περιμένω γνώμες -εντυπώσεις!
    Το mod που βρήκες έχει αναπτυχθεί από ενα τουρκικό group αλλά δυστυχώς δεν παίζει στο f1rst3. Μπορείς να το κρατήσεις σαν 2ο installation αν το αίσθημα που σου δίνει στην οδήγηση και τις πίστες είναι καλύτερο από το RH2005 που αναφέρω πιο πάνω αλλά για να παίξεις On-line δεν ξέρω τον τροπο. Κι εγω θα προτιμούσα το f1-mania 2007 το οποίο π.χ. έχει μέχρι και τις φετινές αλλαγές που γίναν στην Bercelona για λόγους ασφαλείας (ενώ το rh2005 δεν τις έχει) γιατί δείχνει πολύ καλύτερο σαν συνολικό πακέτο αλλά δυστυχώς ούτε αυτό παίζει

  12. #42
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, απλά βρήκα αυτό και το ανέφερα, μήπως βοηθήσω!
    Kαι καλα εκανες.

    Και εγω με το ιδιο σκεπτικο βρηκα κατι και το ειπα, αλλα το search που εκανα ηταν "F1 challenge 2007 mod"

    Ο scapetis απο οτι βλεπω το εχει ψαξει σε βαθος, οποτε προτεινω αν μπορουμε να κοιταξουμε κατι στην κατευθυνση που βρισκεται, μπας και τον βοηθησουμε λιγακι

  13. #43
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις να το εχω ψαξει και πολυ, με ενα μικρο serf-αρισμα που εκανα πιστευω πως ο scapetis ειναι στο σωστο site-δρομο.
    Ας κανουμε λιγη υπομονη γιατι το εχει παρει ζεστα και θα την βρει την ακρη
    Η αλήθεια είναι ότι σήμερα το απόγευμα δεν είχα δουλειές και πίστευα ότι θα βρω την τελική λύση και θα κάνω και τις πρώτες στροφές On-line αλλά με χτύπησε μια ίωση και βλέπω να την πέφτω στο κρεββάτι. Λίγη υπομονή, όπως λέει και ο george νομίζω ότι θα βρούμε σύντομα τη λύση.

    Όσοι δεν έχουν βρει φτηνό το f1-challenge μπορούν εκτός από τον gallahant να στέλνουν pm (μην κάνουμε διαφήμιση στο thread ) και σε μένα.

  14. #44
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά με χτύπησε μια ίωση και βλέπω να την πέφτω στο κρεββάτι.
    Περαστικά!

    Όσοι δεν έχουν βρει φτηνό το f1-challenge μπορούν εκτός από τον gallahant να στέλνουν pm (μην κάνουμε διαφήμιση στο thread ) και σε μένα.

    ..και σε μένα!

  15. #45
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Eνα αλλο προβλημα που υπαρχει (και μακαρι να εχω αδικο) ειναι το κατα ποσο θα μπορουμε να παιξουμε online με τις Eλληνικες ταχυτητες internet

Σελ. 3 από 43 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. momo racing feedback
    Από kospoz στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-08, 22:25
  2. Τα καλύτερα racing παιχνίδια για PC
    Από pcman στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-07, 12:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας