Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Wind Hellas

    H WIND από 01/04/2016, προσφέρει σε συνδρομητές προγραμμάτων συμβολαίου W, WIND to ALL 100, Wind triple play (εξαιρούνται τα Wind triple play 2 και 3), W Business και Business to ALL Unlimited, τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν το πρόγραμμα τους όταν ταξιδεύουν στη Ευρωπαϊκή Ένωση, όπως ακριβώς και στην Ελλάδα χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

    Η προσφορά ισχύει από 01/04/2016 και έως 30/06/2016 και προσφέρει:

    • Χρήση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας του προγράμματός για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις προς όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση
    • Χρήση των ενσωματωμένων SMS του προγράμματός για αποστολή γραπτών μηνυμάτων προς όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση.
    • Χρήση των ενσωματωμένων ΜΒ του προγράμματός για πλοήγηση στο Internet


    Εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης στα 500 λεπτά, 500 SMS και 500 MΒ το μήνα μετά την κατανάλωση των οποίων εφαρμόζονται οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.

    ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

    • Η προσφορά για χρήση του προγράμματος χωρίς επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής ισχύει από 01/04 έως 30/06.
    • Η προσφορά είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές στα προγράμματα W, WIND to ALL 100, Wind triple play (εξαιρούνται τα Wind triple play 2 και 3), W Business, Business to ALL Unlimited.
    • Για τις εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 500 λεπτά/μήνα και μετά την κατανάλωση τους εφαρμόζονται οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Για την αποστολή SMS ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 500 SMS/μήνα και μετά την κατανάλωση τους εφαρμόζονται οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Για τη χρήση Internet ισχύει πολιτικής ορθής χρήσης 500ΜΒ/μήνα και μετά την κατανάλωση τους εφαρμόζονται οι βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Η κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις γίνεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 60 δευτερόλεπτα.
    • Η κατανάλωση του ενσωματωμένου όγκου για πλοήγηση στο internet γίνεται ανά KB.
    • Οι εξερχόμενες κλήσεις προς δίκτυα του υπόλοιπου κόσμου καθώς και οι κλήσεις προς δορυφορικά δίκτυα και προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, ακολουθούν τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Στα προγράμματα W Business και Business to ALL Unlimited για τις εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις καταναλώνεται ο χρόνος ομιλίας "προς όλα τα δίκτυα" και όχι ο χρόνος ομιλίας για ενδοεταιρικές κλήσεις, κλήσεις προς σταθερούς και διεθνείς προορισμούς.
    • Ισχύει για χρήση εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης και συγκεκριμένα στα δίκτυα των παρακάτω χωρών: Αζόρες, Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γαλλική Γουιάνα, Γερμανία, Γιβραλτάρ, Γουαδελούπη, Δανία, Εσθονία, Ην. Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κανάριες Νήσοι, Κροατία, Κύπρος, Λετονία, Λιθουανία, Λιχτενστάιν, Λουξεμβούργο, Μαδέρες, Μάλτα, Μαρτινίκα, Νήσοι Άλαντ, Νήσος Ριγιούνιον, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Φινλανδία.


    Πηγή : Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Πρωταπριλια;;;;

  3. #3
    Εγγραφή
    20-04-2006
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11,0 Mbit/s - 90,4 Mbit/s
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωταπριλια;;;;
    Όχι δεν είναι πρωταπριλιάτικο. Υπάρχει στη σελίδα της WIND
    Pardon me, I'm under construction!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    καλησπερα δηλαδη , περνανοντας τηλ απο την ιταλια με ελληνικο αριθμο συνδεση w θα χρεωνομαστε απο το παγιο που εχουμε τα λεπτα ομιλιας και οχι τα τελη και αλλα και εαν μας παρουν τηλ δεν θα χρεωνεται ο αλλος , δηλαδη συμφερει ; , γιατι οριζει 30 / 06 / 2016 και δεν το βαζουν για παντα ;

  5. #5
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι έτσι ακριβώς, και είναι ότι καλύτερο υπάρχει γαι δωρεάν roaming, όχι σαν την Vodafone που το έκανε μόνο στο RED

  6. #6
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manila Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έτσι ακριβώς, και είναι ότι καλύτερο υπάρχει γαι δωρεάν roaming, όχι σαν την Vodafone που το έκανε μόνο στο RED
    σοβαρα τωρα. Με πολιτικη ορθης χρησης 500 λεπτά, 500 SMS και 500 MΒ ανα μηνα (οταν της vodafοne ειναι ανα ημέρα), τι καλυτερο εχει απο τη προσφορα της vodafone που ειναι μονιμη?

  7. #7
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CptBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    σοβαρα τωρα. Με πολιτικη ορθης χρησης 500 λεπτά, 500 SMS και 500 MΒ ανα μηνα (οταν της vodafοne ειναι ανα ημέρα), τι καλυτερο εχει απο τη προσφορα της vodafone που ειναι μονιμη?
    Ε καλά και της wind (μάλλον) θα πάρει παράταση, οπώς συνήθως κάνει με τις προσφορές της. Και υπάρχει και σε πιο πολλά συμβόλαια

  8. #8
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    SNR / Attn
    21(dB) / 34(dB)
    διορθωση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SynergyGuru : 04-04-16 στις 16:31.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    500 MB το μήνα είναι λίγα...

  10. #10
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    [*] Χρήση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας του προγράμματός για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις προς όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση
    H wind είναι η μοναδική από τις 3 που αφαιρεί χρόνο ομιλίας για εισερχόμενες κλήσεις. Στις άλλες 2 είναι δωρεάν.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    H wind είναι η μοναδική από τις 3 που αφαιρεί χρόνο ομιλίας για εισερχόμενες κλήσεις. Στις άλλες 2 είναι δωρεάν.
    Επίσης στις άλλες 2 δεν είναι μέχρι 30/6, αλλά "για πάντα", και η πολιτική ορθής χρήσης 500 λεπτών / mb είναι ανα μέρα, όχι ανά μήνα.

  12. #12
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε καλά και της wind (μάλλον) θα πάρει παράταση, οπώς συνήθως κάνει με τις προσφορές της. Και υπάρχει και σε πιο πολλά συμβόλαια
    Όταν λες περισσότερα;
    Τα Red ειναι 8. Της Wind ειναι 18;;;

    Επίσης ε καλά θα πάρει παράταση όπως συνήθως.... Έτσι και της Vodafone θα πάρει επέκταση και στα υπόλοιπα ως συνήθως.
    Ας μείνουμε όμως στο τι ισχύει και όχι στο τι θα γίνει.
    mac rulez

  13. #13
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    δωρεάν περιαγωγή αν πληρώνεις πάγιο τουλάχιστον
    Vodafone: 46,8€ (Vodafone Red 1)
    Wind: 49,9€ (W)
    Cosmote: 65€ (COSMOTE 65)

    Όπως βλέπετε η "δωρεάν" περιαγωγή ισχύει μόνο για όσους πληρώνουν τρελά πάγια.
    Για χαμηλότερα πάγια, και καρτοκινητά, υπάρχουν παλιότερα πακέτα, αν και όχι δωρεάν, τουλάχιστον δεν κοροιδεύουν τον κόσμο.
    Free2Roam In & Out, Q NO LIMITS, International Talk & Roam, COSMOTE Mobile Europe Pack.

    - - - Updated - - -

    Τα πακέτα Vodafone / Cosmote είναι ξεκάθαρα copy/paste, ακόμη και τα μικρά γράμματα και το πως γράφουν και οι 2 (ΛΑ) Ρεγιούνιον μας δείχνουν ξεκάθαρα ότι το καρτέλ καλά κρατεί.

    Η Wind, παρόλο που αφαιρεί χρόνο για τις εισερχόμενες, δίνει εξερχόμενες προς όλη την ΕΕ. Οι άλλες 2 δίνουν εξερχόμενες μόνο προς Ελλάδα και την χώρα περιαγωγής.
    Δηλαδή αν ταξιδεύω στην Σλοβενία με την Ολλανδέζα φίλη μου, καλύτερα να έχω Wind γιατί οι άλλες 2 χρεώνουν κανονικότατα.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    δωρεάν περιαγωγή αν πληρώνεις πάγιο τουλάχιστον
    Vodafone: 46,8€ (Vodafone Red 1)
    Wind: 49,9€ (W)
    Cosmote: 65€ (COSMOTE 65)

    .
    Στη περιπτωση της vodafone, υπαρχουν αρκετοι συνδρομητες που εχουν το red1 σε μακραν χαμηλότερη τιμη των €46. Εντυπωσιακα χαμηλότερη(η οποια προκυπτει απο ανανεωσεις συμβολαιου, φορητοτητα κτλ). Διορθωστε με εαν κανω λαθος αλλα η vodafone δεν βαζει καποιο οικονομικο περιορισμο πχ €65 και ανω για να εχεις δωρεαν roaming σε αντιθεση με τη cosmote.

    Οποτε η προσφορα της vodafone νομιζω πως ειναι η καλυτερη. Για τη wind δεν θα σχολιασω. Δεν νομιζω να τους παιρνει να μπορεσουν να ανανεώσουν τη προσφορα. Μακαρι βεβαια.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Η wind μάλλον θα κάνει μια πιο ολοκληρωμένη προσφορά στις 01/07 που θα λήξει αυτή.
    Άλλωστε ήταν η πρώτη από τις 3 που έβγαλε προσφορά, οι άλλες καθυστέρησαν 2-3 μέρες.

    Και οι 3 εταιρίες, όταν απειλείς ότι θα τους φύγεις με φορητότητα, κάνουν καλύτερες τιμές, εγώ έπιασα αυτές του καταλόγου.

    αν και όλες είναι για υψηλά πάγια, εγώ βλέπω 2 αρκετά διαφορετικές προσφορές,

    vodafone-cosmote από τη μια, εξερχόμενες μόνο προς ελλάδα και την χώρα περιαγωγής, εισερχόμενες δωρεάν, 500ΜΒ/μέρα, για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το pass 2,99€/μέρα.

    wind, εξερχόμενες προς όλη την ΕΕ, εισερχόμενες αφαιρούν χρόνο ομιλίας, 500ΜΒ/μήνα, χωρίς έξτρα χρέωση.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-15, 21:27
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 18:41
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 14:38
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-15, 12:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας