Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η wind μάλλον θα κάνει μια πιο ολοκληρωμένη προσφορά στις 01/07 που θα λήξει αυτή.
    Άλλωστε ήταν η πρώτη από τις 3 που έβγαλε προσφορά, οι άλλες καθυστέρησαν 2-3 μέρες.

    Και οι 3 εταιρίες, όταν απειλείς ότι θα τους φύγεις με φορητότητα, κάνουν καλύτερες τιμές, εγώ έπιασα αυτές του καταλόγου.

    αν και όλες είναι για υψηλά πάγια, εγώ βλέπω 2 αρκετά διαφορετικές προσφορές,

    vodafone-cosmote από τη μια, εξερχόμενες μόνο προς ελλάδα και την χώρα περιαγωγής, εισερχόμενες δωρεάν, 500ΜΒ/μέρα, για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το pass 2,99€/μέρα.

    wind, εξερχόμενες προς όλη την ΕΕ, εισερχόμενες αφαιρούν χρόνο ομιλίας, 500ΜΒ/μήνα, χωρίς έξτρα χρέωση.
    Ήθελα να ήξερα που τα βρίσκεις. Η Wind ειναι η τελευταία που τα έβγαλε. Πρώτη η Vodafone τέλος Μαρτίου μετά η Cosmote αρχές Απριλίου και τέλος η Wind μετά την Cosmote.
    Όποτε σύμφωνα με τη λογική σου θα έπρεπε να βγάλει την καλύτερη προφορά.

    Οικονομικά δεν την παίρνει να βγάλει όποτε μην περιμένεις κάτι.
    mac rulez

  2. #17
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η wind μάλλον θα κάνει μια πιο ολοκληρωμένη προσφορά στις 01/07 που θα λήξει αυτή.
    Άλλωστε ήταν η πρώτη από τις 3 που έβγαλε προσφορά, οι άλλες καθυστέρησαν 2-3 μέρες.

    Και οι 3 εταιρίες, όταν απειλείς ότι θα τους φύγεις με φορητότητα, κάνουν καλύτερες τιμές, εγώ έπιασα αυτές του καταλόγου.

    αν και όλες είναι για υψηλά πάγια, εγώ βλέπω 2 αρκετά διαφορετικές προσφορές,

    vodafone-cosmote από τη μια, εξερχόμενες μόνο προς ελλάδα και την χώρα περιαγωγής, εισερχόμενες δωρεάν, 500ΜΒ/μέρα, για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το pass 2,99€/μέρα.

    wind, εξερχόμενες προς όλη την ΕΕ, εισερχόμενες αφαιρούν χρόνο ομιλίας, 500ΜΒ/μήνα, χωρίς έξτρα χρέωση.
    Συμφορουμιτη η vodafone εμφανιστηκε πρωτη με τη προσφορα. Επισης δεν υπαρχει χρεωση 2,99 ευρω την ημερα στους red συνδρομητες. Απλα πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η συγκεκριμενη ταριφα.
    Απλα στη περιπτωση της vodafne εχουν το πανω χερι γιατι εχουν και την ανεση του vodafone group οποτε φανταζομαι μακραν μικροτερα εξοδα για την ολη υλοποιηση. Μακαρι η wind να το κρατησει αλλα δεν το νομιζω. Τη peak περιοδο του καλοκαιροιου θα κοστισει παρα πολυ για να διατηρησουν τη προσφορα.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CptBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπαρχει χρεωση 2,99 ευρω την ημερα στους red συνδρομητες.
    που το βρήκες αυτό; δεν λέει κάτι εδώ...
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  4. #19
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    που το βρήκες αυτό; δεν λέει κάτι εδώ...
    Φυσικα και η καταναλωση των δωρεαν παροχων του προγραμματος σου στο εξωτερικο προυποθετει το πας παντου...

    Και αυτη ειναι η προσφορα στα red... το πας παντου ΔΕΝ χρεωνεται

    Τωρα αν εισαι σε μικρότερο πάγιο, με 2,99 εχεις τις παροχες στο εξωτερικο (μονο η Cosmote και η Vodafone το έχουν).
    mac rulez

  5. #20
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Ρωτούσα, που βρήκες ότι το πας παντού είναι δωρεάν στα Vodafone Red πακέτα, γιατί αυτό που διαβάζω είναι ότι υπάρχει χρέωση 2,99 και δεν αναφέρει εξαιρέσεις.

    Εδώ αναφέρει ότι "H δωρεάν υπηρεσία του roaming ισχύει μόνο για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το Vodafone Πας Παντού"
    Δηλαδή πρώτα ενεργοποιείς με 2,99€/μήνα, και μετά έχεις δωρεάν κλήσεις προς 2 χώρες.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  6. #21
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.315
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Για f2g τίποτα για χρήση ίντερνετ στο εξωτερικό;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #22
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Wind δίνει τα συγκερκιμένα προγράμματα πολύ πιο φτηνά από ότι διαφημίζεται. Ενώ η Vοdafone, ό,τι διαβάζεις, αυτό είναι, αδιαπραγμάτευτο. Την έφαγα στη μάπα 8 χρόνια και ξέρω...
    Πολύ καλό το δωρεάν roaming.

  8. #23
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτούσα, που βρήκες ότι το πας παντού είναι δωρεάν στα Vodafone Red πακέτα, γιατί αυτό που διαβάζω είναι ότι υπάρχει χρέωση 2,99 και δεν αναφέρει εξαιρέσεις.

    Εδώ αναφέρει ότι "H δωρεάν υπηρεσία του roaming ισχύει μόνο για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το Vodafone Πας Παντού"
    Δηλαδή πρώτα ενεργοποιείς με 2,99€/μήνα, και μετά έχεις δωρεάν κλήσεις προς 2 χώρες.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind δίνει τα συγκερκιμένα προγράμματα πολύ πιο φτηνά από ότι διαφημίζεται. Ενώ η Vοdafone, ό,τι διαβάζεις, αυτό είναι, αδιαπραγμάτευτο. Την έφαγα στη μάπα 8 χρόνια και ξέρω...
    Πολύ καλό το δωρεάν roaming.
    Λετε οτι θελετε!
    Η Wind δινει τα 500 το μηνα και η Vodafone 500 τη μερα.

    Επισης αν εχεις Vodafone εχεις τις παροχες σου στο εξωτερικο με το πας παντου, σε ολα τα προγραμματα, εδω και χρονια.
    Η προσφορα ειναι οτι στα red ( πάνω απο 10 προγραμματα) ΔΕΝ χρεωνεται το 2,99 (καταλαβαινεις beatnick οτι αυτο που λες δεν στεκει, http://www.vodafone.gr/portal/client...n?pageId=12552 εδω λεει οτι ειναι δωρεαν ξεκαθαρα) ενω για τα υπολοιπα μη red προγραμματα από τα 4,99 πηγε στα 2,99
    mac rulez

  9. #24
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για f2g τίποτα για χρήση ίντερνετ στο εξωτερικό;
    εχει το free2roam με +5€

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind δίνει τα συγκερκιμένα προγράμματα πολύ πιο φτηνά από ότι διαφημίζεται. Ενώ η Vοdafone, ό,τι διαβάζεις, αυτό είναι, αδιαπραγμάτευτο. Την έφαγα στη μάπα 8 χρόνια και ξέρω...
    Πολύ καλό το δωρεάν roaming.
    Οντως η wind δίνει τα "μεγάλα" προγραμματα της σε πολύ χαμηλές τιμές, το χω ακούσει από διάφορους τουλάχιστον, οπότε η προσφορά της καλύπτει σεβαστό πιθανόν κομμάτι των καταναλωτών, ενώ της cosmote πχ., μονο τα πανάκριβα συμβόλαια

  10. #25
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.315
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει το free2roam με +5€



    Οντως η wind δίνει τα "μεγάλα" προγραμματα της σε πολύ χαμηλές τιμές, το χω ακούσει από διάφορους τουλάχιστον, οπότε η προσφορά της καλύπτει σεβαστό πιθανόν κομμάτι των καταναλωτών, ενώ της cosmote πχ., μονο τα πανάκριβα συμβόλαια
    Σε ευχαριστώ, αλλά δεν αξίζει αν θέλω στο εξωτερικό :
    - 5€ για να πάρω το 1 gb
    - και άλλα 5€ για ενεργοποίηση του Roaming κάθε μήνα
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #26
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λετε οτι θελετε!
    Η Wind δινει τα 500 το μηνα και η Vodafone 500 τη μερα.

    Επισης αν εχεις Vodafone εχεις τις παροχες σου στο εξωτερικο με το πας παντου, σε ολα τα προγραμματα, εδω και χρονια.
    Η προσφορα ειναι οτι στα red ( πάνω απο 10 προγραμματα) ΔΕΝ χρεωνεται το 2,99 (καταλαβαινεις beatnick οτι αυτο που λες δεν στεκει, http://www.vodafone.gr/portal/client...n?pageId=12552 εδω λεει οτι ειναι δωρεαν ξεκαθαρα) ενω για τα υπολοιπα μη red προγραμματα από τα 4,99 πηγε στα 2,99
    Όντως το λέει ξεκάθαρα στις διευκρινήσεις και πρώτο πρώτο:
    Για χρήση του προγράμματος χωρίς επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής, οι συνδρομητές θα πρέπει να έχουν ενεργή την υπηρεσία Vodafone Πας Παντού.
    Πληρώνεις κανονικά δλδ το πας παντού

  12. #27
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης αν εχεις Vodafone εχεις τις παροχες σου στο εξωτερικο με το πας παντου, σε ολα τα προγραμματα, εδω και χρονια.
    Η προσφορα ειναι οτι στα red ( πάνω απο 10 προγραμματα) ΔΕΝ χρεωνεται το 2,99 (καταλαβαινεις beatnick οτι αυτο που λες δεν στεκει, http://www.vodafone.gr/portal/client...n?pageId=12552 εδω λεει οτι ειναι δωρεαν ξεκαθαρα) ενω για τα υπολοιπα μη red προγραμματα από τα 4,99 πηγε στα 2,99
    Εγώ γυρεύω το link που λέει ότι το πας παντού είναι δωρεάν. Αυτό που βλέπω είναι ότι έχει 2,99.
    Δεν λέω ότι έχεις δίκιο/άδικο. Λέω ότι δεν βρίσκω την πληροφορία στη σελίδα τους.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  13. #28
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει το free2roam με +5€



    Οντως η wind δίνει τα "μεγάλα" προγραμματα της σε πολύ χαμηλές τιμές, το χω ακούσει από διάφορους τουλάχιστον, οπότε η προσφορά της καλύπτει σεβαστό πιθανόν κομμάτι των καταναλωτών, ενώ της cosmote πχ., μονο τα πανάκριβα συμβόλαια
    Και οι αλλες 2 δινουν τα 65αρια στα 20 με 30 ευρω
    οποτε καλυπτουν περισσοτερο κομματι με περισσοτερες παροχες.
    mac rulez

  14. #29
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι αλλες 2 δινουν τα 65αρια στα 20 με 30 ευρω
    οποτε καλυπτουν περισσοτερο κομματι με περισσοτερες παροχες.
    Ναι τα δίνουν. Αλλά σε πόσους; Έχω την αίσθηση (από τον περιγυρό μου, από φόρουμ κλπ) ότι οι πελάτες της wind που εξασφάλισαν καλά συμβόλαια, φτηνά, είναι μπόλικοι

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-15, 21:27
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 18:41
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 14:38
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-15, 12:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας