Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχω το πρόγραμμα με τα 200 λεπτά προς όλους κ πάγιο 25 το μήνα. Πήγα σε ΓΕΡΜΑΝΟ και ζήτησα ακύρωση συμβολαίου και μετατροπή του αριθμού σε καρτοκινητό και μου είπαν: 1. θα πληρώσω 10 ευρώ τέλη αποδέσμευσης 2. Θα πρέπει να τους επιστρέψω την έκπτωση που μου έκαναν μέχρι σημερα στο πάγιο ( 6 ευρω το μήνα επί 10 μήνες = 60 ευρώ) και 3. Θα πληρώσω κανονικά όλο τον Απρίλιο καθως η αλλαγή θα γίνει με το τέλος του μήνα που τιμολογούμαι.

    Ποιά είναι η συμβουλή σας? Να πληρώσω τα κερατιάτικα τους ή να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ; Εννοω υπάρχει περίπτωση η ΕΕΤΤ να τους βάλει χέρι για τις χρεώσεις αυτές ?
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  2. #32
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω το πρόγραμμα με τα 200 λεπτά προς όλους κ πάγιο 25 το μήνα. Πήγα σε ΓΕΡΜΑΝΟ και ζήτησα ακύρωση συμβολαίου και μετατροπή του αριθμού σε καρτοκινητό και μου είπαν: 1. θα πληρώσω 10 ευρώ τέλη αποδέσμευσης 2. Θα πρέπει να τους επιστρέψω την έκπτωση που μου έκαναν μέχρι σημερα στο πάγιο ( 6 ευρω το μήνα επί 10 μήνες = 60 ευρώ) και 3. Θα πληρώσω κανονικά όλο τον Απρίλιο καθως η αλλαγή θα γίνει με το τέλος του μήνα που τιμολογούμαι.

    Ποιά είναι η συμβουλή σας? Να πληρώσω τα κερατιάτικα τους ή να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ; Εννοω υπάρχει περίπτωση η ΕΕΤΤ να τους βάλει χέρι για τις χρεώσεις αυτές ?
    Για την αλλαγη σε καρτοκινητο το 10αρικο ισχυει απο 17/4/2016
    "Ανακοινώνεται ότι από 17/4/2016 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές......κλπ κλπ
    ....
    Επίσης, από την ίδια ημερομηνία, για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου COSMOTE, ισχύει τέλος 10€ στις περιπτώσεις μετατροπής της σύνδεσής τους σε καρτοκινητή τηλεφωνία και στις περιπτώσεις οριστικής αποσύνδεσής τους από το δίκτυο της COSMOTE, όταν η αποσύνδεση γίνεται μετά από αίτημα του συνδρομητή (εξαιρούνται οι περιπτώσεις φορητότητας αριθμού)."

    Ανακοινωση COSMOTE
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...B1%CE%B9%CE%BF

    Βεβαια μπορει να καθυστερησουν την αλλαγη για μετα τις 17/4 αλλα πιστευω αν εχει γινει η αιτηση πριν δεν θα χρεωθεις η μπορεις να το κυνηγησεις αν σε χρεωσουν....


    Για την εκπτωση παγιου συμφωνα με τον Οδηγός καταναλωτή για τηλεφωνία και Διαδίκτυο από την ΕΕΤΤ
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...95%CE%A4%CE%A4

    Απο αυτα που εχουν γραψει αυτοι που τον εχουν διαβασει ... εγω δυστυχως δεν τον διαβασα λεει:

    8. Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς
    όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά
    μου;
    Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον
    1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά
    σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).
    Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:
    • Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.
    • Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.
    Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1
    μηνός από την ενημέρωσή σας.
    Σημειώνεται ότι εξακολουθούν να ισχύουν οι υποχρεώσεις
    που ορίζει η σύμβασή σας σχετικά με τυχόν οφειλές για την επιδότηση συσκευών ή τερμα-
    τικού εξοπλισμού, αλλά δεν ισχύουν για επιδότηση παγίου.

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...08#post5897608
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TeoT : 05-04-16 στις 21:41.

  3. #33
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την αλλαγη σε καρτοκινητο το 10αρικο ισχυει απο 17/4/2016
    "Ανακοινώνεται ότι από 17/4/2016 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές......κλπ κλπ
    ....
    Επίσης, από την ίδια ημερομηνία, για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου COSMOTE, ισχύει τέλος 10€ στις περιπτώσεις μετατροπής της σύνδεσής τους σε καρτοκινητή τηλεφωνία και στις περιπτώσεις οριστικής αποσύνδεσής τους από το δίκτυο της COSMOTE, όταν η αποσύνδεση γίνεται μετά από αίτημα του συνδρομητή (εξαιρούνται οι περιπτώσεις φορητότητας αριθμού)."

    Ανακοινωση COSMOTE
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...B1%CE%B9%CE%BF

    Βεβαια μπορει να καθυστερησουν την αλλαγη για μετα τις 17/4 αλλα πιστευω αν εχει γινει η αιτηση πριν δεν θα χρεωθεις η μπορεις να το κυνηγησεις αν σε χρεωσουν....


    Για την εκπτωση παγιου συμφωνα με τον Οδηγός καταναλωτή για τηλεφωνία και Διαδίκτυο από την ΕΕΤΤ
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...95%CE%A4%CE%A4

    Απο αυτα που εχουν γραψει αυτοι που τον εχουν διαβασει ... εγω δυστυχως δεν τον διαβασα λεει:

    8. Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς
    όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά
    μου;
    Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον
    1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά
    σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).
    Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:
    • Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.
    • Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.
    Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1
    μηνός από την ενημέρωσή σας.
    Σημειώνεται ότι εξακολουθούν να ισχύουν οι υποχρεώσεις
    που ορίζει η σύμβασή σας σχετικά με τυχόν οφειλές για την επιδότηση συσκευών ή τερμα-
    τικού εξοπλισμού, αλλά δεν ισχύουν για επιδότηση παγίου.

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...08#post5897608
    ευχαριστώ πολύ Teo
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  4. #34
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο θέμα επιδότησης παγίου αναφερόμουν (βλ. το μήνυμα στο οποίο απαντούσα παραπάνω)
    Δεν το είδα καλά μαλών ...

  5. #35
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12500kbps/100kbps up
    ISP
    voda(no)fone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    4-11(dB) / 34.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μίλησα σήμερα με cosmote στο τμήμα διακοπής συμβολαίων και της διάβαζα το έντυπο της ΕΕΤΤ και λέει ότι η ΕΕΤΤ κάνει λάθος και δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
    Άσε που μετά μου άρχισε μα τι λέτε τι είμαστε απατεώνες? Η cosmote είναι μεγάλη και υπεύθυνη εταιρία και δεν κάνει τέτοια κ.α.
    Αν δεν συμφωνείτε με τους νέους ορούς θα πληρώσετε 130€ για την έκπτωση πάγιου που λήγει 20/6/16.

  6. #36
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nakedl2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα σήμερα με cosmote στο τμήμα διακοπής συμβολαίων και της διάβαζα το έντυπο της ΕΕΤΤ και λέει ότι η ΕΕΤΤ κάνει λάθος και δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
    Άσε που μετά μου άρχισε μα τι λέτε τι είμαστε απατεώνες? Η cosmote είναι μεγάλη και υπεύθυνη εταιρία και δεν κάνει τέτοια κ.α.
    Αν δεν συμφωνείτε με τους νέους ορούς θα πληρώσετε 130€ για την έκπτωση πάγιου που λήγει 20/6/16.
    Κάνε το αίτημά σου εγγράφως πχ με φαξ ή μέσω της φόρμας επικοινωνίας του site, στέλνοντας το απόσπασμα της ΕΕΤΤ και κρατώντας αντίγραφο του μηνύματος που έστειλες.
    Ζήτα ρητά οποιαδήποτε επικοινωνία σχετικά με το θέμα να γίνει εγγράφως και όχι τηλεφωνικά.

  7. #37
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12500kbps/100kbps up
    ISP
    voda(no)fone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    4-11(dB) / 34.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαι οι νομοί πάνε περίπατο όπως και τα όνειρα μας. Μήπως έπρεπε να τους πω πως ναι είστε απατεώνες? Θα ήταν και ποιο εύκολο από μεριάς μας . Burn in hell

  8. #38
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε το αίτημά σου εγγράφως πχ με φαξ ή μέσω της φόρμας επικοινωνίας του site, στέλνοντας το απόσπασμα της ΕΕΤΤ και κρατώντας αντίγραφο του μηνύματος που έστειλες.
    Ζήτα ρητά οποιαδήποτε επικοινωνία σχετικά με το θέμα να γίνει εγγράφως και όχι τηλεφωνικά.
    Τους εχω στείλει εγώ μέσω της φόρμας επικοινωνίας, εδω και 10 μέρες, οτι δεν αποδέχομαι τις αυξήσεις κ επιθυμώ να μεταφερθω σε όμορο πακετο διατηρώντας φυσικά τις οποίες εκπτώσεις κ παροχές εχω και δεν εχω πάρει καμια απάντηση, ούτε γραπτή ούτε τηλεφωνική. Άσε που αλλά συμφωνήσαμε και αλλά με χρεώνουν στον 1ο λογαριασμό. Κ δεν αναφέρομαι φυσικά στο οτι ειναι φουσκωμένος λόγο αναλογίας αλλά στο οτι με χρέωσαν μεγαλύτερο απο το συμφωνηθέν ποσό. Δυστυχώς δεν ξεκινήσαμε καλα με την κοτε, αφήστε που το σούπερ ντουπερ δίκτυο που διαλαλούν, δεν ειναι τόσο ντουπερ τελικά, τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμε εγώ.

  9. #39
    Εγγραφή
    22-07-2003
    Περιοχή
    Νέο Ρύσιο
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΥΣΙΟ
    Router
    Netgear D7000
    SNR / Attn
    13(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω και εγώ δύο συνδέσεις σε mobile plus 65 οικογενειακό πακέτο τις οποίες έκανα πριν ένα χρόνο με συμβόλαιο για 1,5 χρόνο στα 47,5 ευρώ και οι δύο μαζί... στην πορεία αυτό ανεβοκατέβαινε (έφτανε μέχρι 51) και αυτό το μήνα πήγε στα 62 ευρώ!!! Μου σηκώθηκε η τρίχα, τους πήρα τηλέφωνο και έμαθα για την αύξηση και τα έχω πάρει στο κρανίο... δεν κατάφερα και πολλά με το τμήμα ακυρώσεων που μίλησα... μου δώσανε ένα επιπλέον 10% έκπτωση το οποίο δεν με κάλυψε. Τι έχετε να προτείνετε; Είναι τρόμερο αυτό... αυξήσανε με το έτσι θέλω τις τιμές κατά 5 ευρώ ανά σύνδεση χωρίς να μας πούνε τιποτα και μας δώσανε 500 ψωρομεγκαμπάιτ!!! Ρε πάμε καλά ρεεεεε;;;; Φεύγω ΧΘΕΣ!!!!!

  10. #40
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εμένα μετά απο γραπτό αίτημα που τους έστειλα αποδέχθηκαν το λύσιμο του συμβολαίου αζημίως και για να είμαι ήσυχος το γυρισα σε καρτοκινητό μην μου κάνουν καμια ...πονηριά και έφτιαξα άλλο συμβόλαιο με όρουςπου με εξυπηρετούσαν.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 22:08
  2. Νέα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE Mobile
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 19:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-16, 02:35
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-15, 13:19
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-15, 10:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας