Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους!
    Εχω ενα προβλημα με την MicroSD του κινητου μου,η οποια έχει φάει σκάλωμα και δεν θελει να γινει format.Εχω προσπαθησει τα εξης.Η Καρτα ειναι μια Kingston 32G Micro SD HC I 10
    Εχω προσπαθήσει να την κάνω Format,με τις επιλογες Fat32 Exfat32,και restore device defaults NTFS,μέσω ‌Windows,οπου εκει μου εμφανιζει το μύνημα Mindows was Unable to complete Format.
    Επιπλέον έκανα τα εξης
    1)Ξεκινώ να την φορμάρω στο κινητο.Το κινητο δειχνει οτι την κάνει αλλα οταν πάς να δεις,πάλι γεματη και αφορμαριστη ειναι
    2)Την έβαλα σε κάμερα μέσα.Η κάμερα εδειξε οτι εκανε το φορματ αλλα οταν πηγα να δω τι εσβησε την βλέπω πάλι γεματη
    3)Την εβαλα στον ανταπτορακι της και στην Θυρα του card reader του laptop εκανα φορματ κολλησε το συμπαν αλλα φορματ παλι δεν εγινε.Η καρτα το ιδιο!
    4)Ενώ ήταν στην θύρα του υπολογιστη αλλαξα εις διπλουν τις θέσεις του ανταπτορα,σχετικά με το κλειδωμα ή μη,τιποτα απολύτως.Ενω δειχνει οτι εχει φορμαριστει εαν την βγαλεις και ξαναβαλερις δειχνει το ιδιο.
    5)Την εβαλα σε usb reader Transcend για SDHC/SD/MMC κάρτες,και έκανα απολύτως τα ιδια που ανέφερα στα βήματα 3-4.Δυστηχως η κάρτα δεν ηθελε να φορμαριστει!
    6)Προσπάθησα να την φορμαρω με τα HDDLLF 4.40, to SDFormater και το Mini Partition Tool.Σε όλα ενώ δείνει οτι η κάρτα φορμάρεται στο τέλος δεν εχει φορμαριστει κάτι και δεν έχει σβηστει κάτι

    Ξέρει κανεις τι μπορει να φταιει;Η καρτα εχει δουλέψει εντελώς χαλαρά σε ένα Samsung S3 Mini,και σε ένα Lumia 640.

    Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά

  2. #2
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Νομίζω οι Kingston SDs έχουν Lifetime εγγύηση.
    Αν ναι, μην το παιδεύεις άλλο.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Λές να έχουν εφ'ορου ζωης;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Περιοχή
    Heraklion, Crete island
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11(dB) / 14.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω ειχα Lumia 520 δυο χρονια και τωρα Lumia 550. Μεχρι σημερα εχω χαλασει τρεις microsd kingston και ενα στικακι usb. Το ωραιο ειναι οτι ηταν αδουλευτα ολα αυτα. Οπως καταλαβαινετε μετα απο 4 γαμους με την εν λογω εταιρια, εχω μονιμο διαζυγιο

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-16, 18:40
  2. Προβληματικο (?) ανταπτορακι για micro sd
    Από jim_p στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-16, 12:49
  3. Αγορά Micro SD Card Class 10
    Από victoras21 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 19:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-16, 15:00
  5. Micro sd για Samsung galaxy i8260
    Από loun3ytunes στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-15, 00:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας