Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-67 από 67
  1. #61
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Αν και τα αγγλικά μου είναι μέτρια, αυτό καταλαβαίνω.
    Εσύ τι διαβάζεις; από που θα βγαίνουν τα λεφτά;
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  2. #62
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Το viber για pc έβγαλε update για encrypted calls κλπ..

  3. #63
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Copy
    Paste

    αλλά πόσο encrypted είναι; έχουν και τα 2 σχεδόν το ίδιο logo πάνω κάτω τα ίδια features η διαφορά μεταξύ τους δεν είναι και τόσο μεγάλη

  4. #64
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και τα αγγλικά μου είναι μέτρια, αυτό καταλαβαίνω.
    Εσύ τι διαβάζεις; από που θα βγαίνουν τα λεφτά;
    πάντως όχι από 'σενα/εμένα.
    Έδωσα παράδειγμα παραπάνω

  5. #65
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν υπηρεσίες επικοινωνίας μέσω wa για εταιρίες όπου η εταιρία πληρώνει συνδρομή στο wa για να δημιουργήσει πχ κάτι σαν mailing lists. Προχτές είδα την πρώτη αλλά υποθέτω θα υπάρχουν περισσότερο καιρό. Και μάλιστα για να λάβεις τα μηνύματα αυτά δεν αρκεί να είσαι στην λίστα της εταιρίας αλλά πρέπει να έχεις και το "τηλέφωνο" της εταιρίας στην επαφές σου. Έτσι δεν φοβάσαι spam κτλ.
    Τώρα το είδα, και νομίζω εσύ κι εγώ βγάλαμε το ίδιο νόημα από την ανακοίνωσή τους.
    Θα βγάλουν λεφτά από τις εταιρίες, και για να προσελκύσουν τις εταιρίες πρέπει να έχουν όσο γίνεται περισσότερους χρήστες. Οπότε μας προσελκύουν, μεταξύ άλλων, με end-2-end encryption.

    Δεν είναι θεωρία συνωμοσίας, είναι απλώς μια πιθανή θεωρία, και η μοναδική που στέκει σε όλο το thread (αν δεν μου ξέφυγε κάτι).
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  6. #66
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα το είδα, και νομίζω εσύ κι εγώ βγάλαμε το ίδιο νόημα από την ανακοίνωσή τους.
    Θα βγάλουν λεφτά από τις εταιρίες, και για να προσελκύσουν τις εταιρίες πρέπει να έχουν όσο γίνεται περισσότερους χρήστες. Οπότε μας προσελκύουν, μεταξύ άλλων, με end-2-end encryption.

    Δεν είναι θεωρία συνωμοσίας, είναι απλώς μια πιθανή θεωρία, και η μοναδική που στέκει σε όλο το thread (αν δεν μου ξέφυγε κάτι).
    μα είναι ήδη πρώτοι σε χρήστες

    εξάλλου δεν θεωρώ κακό το να βγάζουν έτσι λεφτά. Ένα παραπάνω τώρα με το encryption. Ήδη χρησιμοποιώ μια τέτοια υπηρεσία.

  7. #67
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    SNR / Attn
    21(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα είναι ήδη πρώτοι σε χρήστες

    εξάλλου δεν θεωρώ κακό το να βγάζουν έτσι λεφτά. Ένα παραπάνω τώρα με το encryption. Ήδη χρησιμοποιώ μια τέτοια υπηρεσία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://blog.whatsapp.com/615/Making...nd-more-useful

    Starting this year, we will test tools that allow you to use WhatsApp to communicate with businesses and organizations that you want to hear from. That could mean communicating with your bank about whether a recent transaction was fraudulent, or with an airline about a delayed flight. We all get these messages elsewhere today – through text messages and phone calls – so we want to test new tools to make this easier to do on WhatsApp, while still giving you an experience without third-party ads and spam.

    - - - Updated - - -

    Υποθέτω ότι μας δίνουν end-to-end encryption, για να προσελκύσουν και τους πιο διστακτικούς και να αυξήσουν έτσι τους χρήστες.
    Όσο περισσότεροι χρήστες WA, τόσο περισσότερο θα ενδιαφερθεί η τράπεζα και η αεροπορική εταιρία να πληρώσει το WA για να επικοινωνώ (μεταξύ άλλων) μαζί τους.

    Δηλαδή πάλι από εμάς πληρώνεται, από τα επιτόκια των πιστωτικών μας, κι από αυξημένη τιμή στα αεροπορικά μας.
    μα και τωρα η τραπεζα και η αεροπορικη στέλνει SMS, μαλλον λιγοτερο θα κοστίζει το whatsapp

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:49
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-15, 13:20
  4. Επικοινωνία μέσω IP με viva (ή κάπως έτσι...), γίνετε;
    Από xakou στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-15, 22:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας