Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σε όλους! Θέλω μια μικρή βοήθεια...
    Δεν ξέρω βέβαια εάν υπάρχει και εάν πρέπει να έχω εφαρμογή στο iphone μου για καθαρισμό μνήμης και γενικότερα διαφόρων σκουπιδιών μου μαζεύει κατά καιρούς κάθε συσκευή που έχουν σαν αποτέλεσμα να κάνουν την συσκευή πιο αργή!
    Εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα βαθύτατα! Καλή συνέχεια σε όλους!

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2013
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150/60
    ISP
    HCN
    Halo! Ως χρήστης iphone εδώ και 5 χρόνια δεν μου χρειάστηκε σχεδόν ποτέ να έχω στη συσκευή μου πρόγραμμα για καθαρισμό μνήμης κλπ. Το τελευταίο διάστημα, αντιμετωπίζω πρόβλημα χώρου όμως! Διαβάζοντας λοιπόν σε πολλά μέρη στο internet ανακάλυψα έναν τρόπο που κερδίζεις και χώρο αλλά και καθαρισμό εφαρμογών.

    Ανοίγεις το itunes store. Επιλέγεις να ενοικιάσεις ή αγοράσεις μία ταινία η οποία να υπερβαίνει τον όγκο απ το διαθέσιμο υπόλοιπο της συσκευής σου. Μόλις την επιλέξεις, η συσκευή σου θα σου πει πως δεν έχεις χώρο! Παράλληλα όμως εκείνη τη στιγμή θα ξεκινήσει μία διαδικασία καθαρισμού περιττών αρχείων από όσες εφαρμογές διαθέτεις ώστε και καλά να χωρέσει η αγορά της ταινίας. Πρόσεξε όμως μην έχεις συνδεμένη πιστωτική κάρτα στο λογαριασμό σου και σου τη χρεώσει απευθείας! Εγώ χρησιμοποιώ λογαριασμό χωρίς συνδεμένη κάρτα ώστε να αποφεχθούν τέτοιου είδους προβλήματα.

    Τσέκαρε το χώρο της συσκευής σου πρωτού ξεκινήσεις τη διαδικασία και τσέκαρε ξανά μετά. Θα δεις πως θα έχεις περισσότερο χώρο, αλλά και συνεπώς λιγότερα άχρηστα κρατημένα αρχεία στις εφαρμογές.
    Βοηθάει και με την αργοπορία της συσκευής.

Παρόμοια Θέματα

  1. iPhone 5s 64GB σε πολύ καλή κατάσταση (white)
    Από kostthem στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-15, 12:13
  2. iPhone 5s χρυσό
    Από Ax0R7aG0z στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-15, 22:05
  3. Iphone 5s Checkup apps
    Από Deathsender στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-15, 23:33
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 21:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας