Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειχα κανει σχετικη αιτηση βαση του αρθρου 11, πριν κανα μηνα εκανα αλλαγη τηλ αριθμου στον ιδιο παροχο ιδιο πακετο απλα αλλαγη αριθμου, χριαζεται να ξανακανω σχετικη αιτηση βαση του αρθρου 11?
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  2. #17
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eno1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα κανει σχετικη αιτηση βαση του αρθρου 11, πριν κανα μηνα εκανα αλλαγη τηλ αριθμου στον ιδιο παροχο ιδιο πακετο απλα αλλαγη αριθμου, χριαζεται να ξανακανω σχετικη αιτηση βαση του αρθρου 11?
    ΝΑΙ οπωσδήποτε με τους γελοιους .... Δεν φροντιζουν καν να ελεγξουν οτι το νεο νουμερο ειναι κατω αποτο ίδιο ΑΦΜ τοσο δραμα οι τυποι. Πηγαινε σε ενα καταστημα Γερμανος Κοσμοτε και συμπληρωσε την αιτηση.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  3. #18
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΑΙ οπωσδήποτε με τους γελοιους .... Δεν φροντιζουν καν να ελεγξουν οτι το νεο νουμερο ειναι κατω αποτο ίδιο ΑΦΜ τοσο δραμα οι τυποι. Πηγαινε σε ενα καταστημα Γερμανος Κοσμοτε και συμπληρωσε την αιτηση.
    Ειμαι στην wind μεθαυριο που θα πληρωσω θα κανω και την αιτηση παλι!!! Μια ερωτηση εκτος θεματος ειχα καποια θεματα με την γραμμη ηρθαν οι τεχνικοι του οτε μετα απο προωθηση βλαβης που εκανε η WIND αλλα ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι επειδη ειμαι 5.2 χλμ απο το κεντρο ενω ειμαι στα 37.7 στο Line Attenuation - downstream που παει να πει οτι τα καλωδια που ερχονται απο το κεντρο ειναι στα 2,800 μετρα, μπορω να κανω καποια καταγγελια και ποιον να καταγγειλω την wind η τον οτε?? Πως μετρανε τα χλμ οδικα η την αποσταση τον καλωδιων ?
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  4. #19
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eno1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι στην wind μεθαυριο που θα πληρωσω θα κανω και την αιτηση παλι!!! Μια ερωτηση εκτος θεματος ειχα καποια θεματα με την γραμμη ηρθαν οι τεχνικοι του οτε μετα απο προωθηση βλαβης που εκανε η WIND αλλα ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι επειδη ειμαι 5.2 χλμ απο το κεντρο ενω ειμαι στα 37.7 στο Line Attenuation - downstream που παει να πει οτι τα καλωδια που ερχονται απο το κεντρο ειναι στα 2,800 μετρα, μπορω να κανω καποια καταγγελια και ποιον να καταγγειλω την wind η τον οτε?? Πως μετρανε τα χλμ οδικα η την αποσταση τον καλωδιων ?
    Τυπικά πάνε με τη χιλιομετρική απόσταση οπότε απο 4 χιλιόμετρα και πάνω κανονικά δεν θα έπρεπε να πουλάνε ΚΑΝ adsl αλλά δεν το εφαρμόζουν πάντα ειδικά στην επαρχία όπου τα κέντρα των παρόχων είναι πολύ μακαριά το ένα απο το άλλο.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  5. #20
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυπικά πάνε με τη χιλιομετρική απόσταση οπότε απο 4 χιλιόμετρα και πάνω κανονικά δεν θα έπρεπε να πουλάνε ΚΑΝ adsl αλλά δεν το εφαρμόζουν πάντα ειδικά στην επαρχία όπου τα κέντρα των παρόχων είναι πολύ μακαριά το ένα απο το άλλο.
    Τι ειναι γραμμενο στα χαρτια? Οδικη χιλιομετρικη αποσταση η αποσταση καλωδιων? Και αν ειναι οδικη απο το κτιριο του ΟΤΕ? Απο το κεντρο της πολης? Η απο εκει που τελειωνει η πολη ? Απο το σπιτι μου μεχρι εκει που αρχιζει η πολη ειναι 3.2 χιλιομετρα.. Μεχρι το κτιριο του ΟΤΕ που φευγουν τα καλωδια ειμαι στα 4.1 χιλιομετρα μια ευθεια δηλαδη.. Και απο το σημειο που θεωρειται κεντρο της πολης στα 5.1 χιλιομετρα...
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  6. #21
    Εγγραφή
    31-01-2005
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ερώτηση, είσαι στο μητρώο 11 ή πήρες μια φορα τηλ και είπες μη με ξαναπάρετε και σε κάλεσαν ξανά?

  7. #22
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eno1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ειναι γραμμενο στα χαρτια? Οδικη χιλιομετρικη αποσταση η αποσταση καλωδιων? Και αν ειναι οδικη απο το κτιριο του ΟΤΕ? Απο το κεντρο της πολης? Η απο εκει που τελειωνει η πολη ? Απο το σπιτι μου μεχρι εκει που αρχιζει η πολη ειναι 3.2 χιλιομετρα.. Μεχρι το κτιριο του ΟΤΕ που φευγουν τα καλωδια ειμαι στα 4.1 χιλιομετρα μια ευθεια δηλαδη.. Και απο το σημειο που θεωρειται κεντρο της πολης στα 5.1 χιλιομετρα...
    Δεν γνωρίζω αυτές τις λεπτομέρειες αν τις αναγράφουν στο συμβόλαιο που υπογράφουμε , απλά ξέρω οτι σε απόσταση μεγαλύτερη των 4 χιλιομέτρν απο το Α/Κ αστικό κέντρο το adsl δεν παίζει ΥΠΟΘΕΤΩ οτι είναι με βάση τη διαδρομή των καλωδίων , στην ευθεία μπορεί να είναι η απόσταση 2 χιλιομετρα αλλά η διαδρομή των καλωδίων που φεύγουν απο το Α/Κ μπορεί να είναι πάνω απο 4 χιλιόμετρα. Κάπου στο φόρουμ οι διαχειριστές έχουν αναρτήσει ένα excel που λέει το ακριβές σημείο όπου είναι τα κατα τόπους Α/Κ οποτε εκει θα μπορεσεις να βρεις την απόσταση Επισης τσεκαρισε και καποιος γειτονας σου τι ταχυτητα πιάνει για να εχεις ενα μετρο συγκρισης.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η απόσταση έχει να κάνει με το μήκος του καλωδίου από το αστικό κέντρο μέχρι τον χώρο μας. Προφανώς ο τεχνικός του ΟΤΕ ανέφερε λάθος απόσταση αφού τα στοιχεία της εξασθένισης (που υπολογίζονται από το modem) δείχνουν μικρότερη τιμή.

    Η τεχνολογία DSL έχει περιορισμό στην ταχύτητα συγχρονισμού, κυρίως όσον αφορά την απόσταση. Αυτό ισχύει σε όλο τον πλανήτη και πουθενά δεν υπάρχει το όριο των 4 χλμ. Απλά όσο μακρύτερα ήμαστε, τόσο μειώνεται ο συγχρονισμός, με μέγιστη απόσταση τα περίπου 5,5 χλμ.

    Βέβαια εξαρτάται και από την κατάσταση του καλωδιακού δικτύου μιας περιοχής. Υπεύθυνος είναι αποκλειστικά ο ΟΤΕ, αλλά πρέπει να υπάρχει γενικό πρόβλημα για να προβεί σε αντικατάσταση ή αναβάθμιση του υπάρχοντος δικτύου. Σε μεμονωμένες περιπτώσεις είναι σπάνιο εκτός κι αν είναι οικονομικά συμφέρουσα και εύκολη η επίλυση του προβλήματος.

    Τέλος η σύνδεση με το διαδίκτυο, ακόμη και σήμερα δεν είναι καθολική υπηρεσία (προς το παρόν μόνο η τηλεφωνία είναι) και δεν υπάρχει υποχρέωση από κανέναν κανονισμό για την παροχή της.

  9. #24
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ela002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, είσαι στο μητρώο 11 ή πήρες μια φορα τηλ και είπες μη με ξαναπάρετε και σε κάλεσαν ξανά?

    Ελα υπαρχει ενας νομος Αρθρο: 11 που μπορεις να κανεις αιτηση στον παροχο σου, να μπεις σε λιστα που δεν επιθυμεις διαφημιστικα τηλεφωνηματα αυτοι σε βγαζουν απο τους καταλογους που εχουν και στελνουν ειδοποιησεις στους ηδη υπαρχοντες καταλογους για την αιτηση σου για να αφερεθεις, αυτο μπορει να παρει μεχρι 3 μηνες για να αφερεθεις απο ολους τους καταλογους (ετσι μου ειπε ενας απο την Wind)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω αυτές τις λεπτομέρειες αν τις αναγράφουν στο συμβόλαιο που υπογράφουμε , απλά ξέρω οτι σε απόσταση μεγαλύτερη των 4 χιλιομέτρν απο το Α/Κ αστικό κέντρο το adsl δεν παίζει ΥΠΟΘΕΤΩ οτι είναι με βάση τη διαδρομή των καλωδίων , στην ευθεία μπορεί να είναι η απόσταση 2 χιλιομετρα αλλά η διαδρομή των καλωδίων που φεύγουν απο το Α/Κ μπορεί να είναι πάνω απο 4 χιλιόμετρα. Κάπου στο φόρουμ οι διαχειριστές έχουν αναρτήσει ένα excel που λέει το ακριβές σημείο όπου είναι τα κατα τόπους Α/Κ οποτε εκει θα μπορεσεις να βρεις την απόσταση Επισης τσεκαρισε και καποιος γειτονας σου τι ταχυτητα πιάνει για να εχεις ενα μετρο συγκρισης.
    Βαση του modem μου ειμαι στα 2,800 μετρα καταγγελια μπορω να κανω? Η να επικοινωνησω με την Wind παλι να τους τα ψαλλω?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόσταση έχει να κάνει με το μήκος του καλωδίου από το αστικό κέντρο μέχρι τον χώρο μας. Προφανώς ο τεχνικός του ΟΤΕ ανέφερε λάθος απόσταση αφού τα στοιχεία της εξασθένισης (που υπολογίζονται από το modem) δείχνουν μικρότερη τιμή.

    Η τεχνολογία DSL έχει περιορισμό στην ταχύτητα συγχρονισμού, κυρίως όσον αφορά την απόσταση. Αυτό ισχύει σε όλο τον πλανήτη και πουθενά δεν υπάρχει το όριο των 4 χλμ. Απλά όσο μακρύτερα ήμαστε, τόσο μειώνεται ο συγχρονισμός, με μέγιστη απόσταση τα περίπου 5,5 χλμ.

    Βέβαια εξαρτάται και από την κατάσταση του καλωδιακού δικτύου μιας περιοχής. Υπεύθυνος είναι αποκλειστικά ο ΟΤΕ, αλλά πρέπει να υπάρχει γενικό πρόβλημα για να προβεί σε αντικατάσταση ή αναβάθμιση του υπάρχοντος δικτύου. Σε μεμονωμένες περιπτώσεις είναι σπάνιο εκτός κι αν είναι οικονομικά συμφέρουσα και εύκολη η επίλυση του προβλήματος.

    Τέλος η σύνδεση με το διαδίκτυο, ακόμη και σήμερα δεν είναι καθολική υπηρεσία (προς το παρόν μόνο η τηλεφωνία είναι) και δεν υπάρχει υποχρέωση από κανέναν κανονισμό για την παροχή της.
    Βαση του ρουτερ ειμαι στα 2,800 μετρα και γειτονες εχουν προβληματα, εχω συχνες αποσυνδεσεις η γραμμη (download) εχει πεσει στα 2mbps ποιο κατω.. Καταγγελια μπορω να κανω? Βαση του ρουτερ δεν ξερπερναω τα 3 χιλιομετρα αρα ειμαι μεσα στο οριο..
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  10. #25
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eno1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαση του ρουτερ ειμαι στα 2,800 μετρα και γειτονες εχουν προβληματα, εχω συχνες αποσυνδεσεις η γραμμη (download) εχει πεσει στα 2mbps ποιο κατω.. Καταγγελια μπορω να κανω? Βαση του ρουτερ δεν ξερπερναω τα 3 χιλιομετρα αρα ειμαι μεσα στο οριο..
    To αν θα κάνεις καταγγελία είναι δικό σου θέμα, αλλά πρέπει να γίνει με τον σωστό τρόπο και την ανάλογη γραφή. Αν ξεκινάς με διαθέσεις τσακωμού, μόνο τα νεύρα σου θα διευρύνεις και άκρη δεν πρόκειται να βρεις.

    Εγγυημένη ταχύτητα δεν υπάρχει πουθενά στον πλανήτη στην τεχνολογία DSL, για διάφορους τεχνικούς λόγους. Το ότι πριν από π.χ. 2 χρόνια έπιανες Α ταχύτητα συγχρονισμού και τώρα είσαι στην μειωμένη Β, μπορεί εκτός από καλωδιακό πρόβλημα, να παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες.
    Ο ΟΤΕ ως κύριος κάτοχος των καλωδίων είναι ο μόνος αρμόδιος για σχετικά θέματα. Όμως εσύ έχεις να κάνεις με τον πάροχο στον οποίο έχεις σύμβαση και λαμβάνεις υπηρεσίες.
    Ξεκινάς από αυτόν (και πάντα εγγράφως) για να έχεις την όποια απάντηση μέχρι να απευθυνθείς στην ΕΕΤΤ.

    Υπόψη ότι άλλο η ταχύτητα συγχρονισμού και άλλο η πραγματική ταχύτητα πλοήγησης στο διαδίκτυο. Η δεύτερη μπορεί να είναι σε ADSL έως και 20% (συνήθως 15%) μικρότερη της πρώτης και κατά κύριο λόγο παίζει ρόλο ο πάροχος σου.
    Όμως δοκιμές σε online τεστ και με ασύρματη σύνδεση, είναι αναξιόπιστες. Ποια είναι τώρα τα στοιχεία του συγχρονισμού που έχεις;

  11. #26
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To αν θα κάνεις καταγγελία είναι δικό σου θέμα, αλλά πρέπει να γίνει με τον σωστό τρόπο και την ανάλογη γραφή. Αν ξεκινάς με διαθέσεις τσακωμού, μόνο τα νεύρα σου θα διευρύνεις και άκρη δεν πρόκειται να βρεις.

    Εγγυημένη ταχύτητα δεν υπάρχει πουθενά στον πλανήτη στην τεχνολογία DSL, για διάφορους τεχνικούς λόγους. Το ότι πριν από π.χ. 2 χρόνια έπιανες Α ταχύτητα συγχρονισμού και τώρα είσαι στην μειωμένη Β, μπορεί εκτός από καλωδιακό πρόβλημα, να παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες.
    Ο ΟΤΕ ως κύριος κάτοχος των καλωδίων είναι ο μόνος αρμόδιος για σχετικά θέματα. Όμως εσύ έχεις να κάνεις με τον πάροχο στον οποίο έχεις σύμβαση και λαμβάνεις υπηρεσίες.
    Ξεκινάς από αυτόν (και πάντα εγγράφως) για να έχεις την όποια απάντηση μέχρι να απευθυνθείς στην ΕΕΤΤ.

    Υπόψη ότι άλλο η ταχύτητα συγχρονισμού και άλλο η πραγματική ταχύτητα πλοήγησης στο διαδίκτυο. Η δεύτερη μπορεί να είναι σε ADSL έως και 20% (συνήθως 15%) μικρότερη της πρώτης και κατά κύριο λόγο παίζει ρόλο ο πάροχος σου.
    Όμως δοκιμές σε online τεστ και με ασύρματη σύνδεση, είναι αναξιόπιστες. Ποια είναι τώρα τα στοιχεία του συγχρονισμού που έχεις;
    Εχω κανει ενα θεμα με ολα τα σχετικα και τις λεπτομεριες και τι κινησεις εχω κανει Εδω δυστυχως ομως δεν εχω βρει καποια λυση στο τι να κανω και εαν μπορω να κανω κατι παραπανω..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_9.png 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  10,2 KB 
ID: 174024
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Διάβασα το θέμα σου και βλέπω ότι μια χαρά στα έχουν πει εκεί τα άλλα μέλη.
    Σύμφωνα με τα στοιχεία που δείχνεις τώρα, ο συγχρονισμός σου συμβαδίζει με την απόσταση στα 2,8 χλμ.

  13. #28
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα το θέμα σου και βλέπω ότι μια χαρά στα έχουν πει εκεί τα άλλα μέλη.
    Σύμφωνα με τα στοιχεία που δείχνεις τώρα, ο συγχρονισμός σου συμβαδίζει με την απόσταση στα 2,8 χλμ.
    Ναι οποτε ο ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος να δει τι συμβαινει σωστα? Τι κινηση να κανω τωρα να επικοινωνησω με την Wind να τους πω τι στην φορμα επικοινωνιας? Η να κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ ? Τι μπορω να κανω τι ισχυει για την αποσταση τελικα οδικη η αποσταση καλωδιων ?
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάτσε γιατί ή δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά ή ζητάς παράλογα πράγματα.
    Ο συγχρονισμός σου σήμερα σήμερα είναι ανάλογος της εξασθένισης, η οποία δείχνει απόσταση 2,8 χλμ από το αστικό κέντρο.
    Εσύ θέλεις να κάνεις καταγγελία ή γενικά να μάθεις αν η απόσταση είναι 5,2 χλμ (που σου είπε ο τεχνικός) ή τα 2,8 που δείχνει η συσκευή; Αν ναι, που θα σε χρησιμεύσει αυτή η πληροφορία;

    Τώρα αν το θέμα είναι οι συχνές αποσυνδέσεις, πρέπει να εξασφαλίσεις στα σίγουρα ότι δεν είναι από την δικιά σου εγκατάσταση, όπως σου έγραψαν και στο άλλο νήμα, πριν προχωρήσεις στο επόμενο βήμα.

  15. #30
    Εγγραφή
    03-10-2015
    Περιοχή
    /etc/passwd
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 25.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε γιατί ή δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά ή ζητάς παράλογα πράγματα.
    Ο συγχρονισμός σου σήμερα σήμερα είναι ανάλογος της εξασθένισης, η οποία δείχνει απόσταση 2,8 χλμ από το αστικό κέντρο.
    Εσύ θέλεις να κάνεις καταγγελία ή γενικά να μάθεις αν η απόσταση είναι 5,2 χλμ (που σου είπε ο τεχνικός) ή τα 2,8 που δείχνει η συσκευή; Αν ναι, που θα σε χρησιμεύσει αυτή η πληροφορία;

    Τώρα αν το θέμα είναι οι συχνές αποσυνδέσεις, πρέπει να εξασφαλίσεις στα σίγουρα ότι δεν είναι από την δικιά σου εγκατάσταση, όπως σου έγραψαν και στο άλλο νήμα, πριν προχωρήσεις στο επόμενο βήμα.
    Κοιτα τα παραπονα στην Wind τα εκανα γιατι απο τα 8,5 η γραμμη επεσε στα 6 και κατι με συχνες αποσυνδεσεις και να μην μπορω να κατεβασω ενα προγραμμα, και να δω ενα βιντεο ανθρωπινα.... Μετα απο ελεγχο της εγκαταστασης μου κατεληξα πως δεν οφειλεται σε εμενα, μετα απο επικοινωνια με την wind ζητησα να στειλουν καποιον τεχνικο, ηρθε ο τεχνικος βρηκε οτι κατι δεν παει καλα παρολο που ηθελε να τα μπαλοσει του εδειξα το χαρτι οταν ειχε γινει η συνδεση και του εξηγησα οτι υπαρχει υποβαθμισει και προβλημα στο κατεβασμα και στα βιντεο στην γραμμη ξαφνικα και χωρις να φταιει εγκατασταση μου, μετα απο δοκιμες πηρε τηλ αθηνα ρωτησε κτλ και του ειπαν να κανει προωθηση στον ΟΤΕ για "προβλημα συγχρονισμου" για να ερθουν να τσεκαρουν εξω στον στυλο την γραμμη κτλ, οταν ηρθαν οι τεχνικοι του ΟΤΕ (στο στυλο που βρισκεται εξω απο το σπιτι μου) ηρθε και ο τεχνικος της WIND ο οποιος με πηρε τηλ και βγηκα και εγω εξω, τα "παλικαρια" του ΟΤΕ ειπαν οτι ΔΕΝ μπορει να γινει κατι αυτη ειναι η γραμμη επειδη ειμαι 5.2 χιλιομετρα απο το κεντρο και οτι πανω απο καποια αποσταση δεν μπορουν να κανουν τιποτα (δεν ασχολουντε καθολου αρκει να εχεις ιντερνετ οσο και αν ειναι αυτο και στο 1mpbs) ετσι ειναι η συμβαση τους και δεν γουσταραν κιολας απο οτι καταλαβα, απλα ειδαν οτι ερχεται ιντερνετ και αυτο ολο... Τωρα εγω εμαθα οτι ειμαι στα 2,8 χιλιομετρα και οχι στα 5,2 που ειπε ο ΟΤΕ αρα λογικα ειναι αναγκασμενος ο ΟΤΕ να φτιαξει την γραμμη σωστα? Γιαυτο και ρωτησα για την αποσταση (οδικη η καλωδιων) την οποια ειναι υποχρεωμενοι να φτιαξουν την γραμμη, για να ξαναεπικοινωνησω να τους πω το και το...
    "The quieter you become, the more you are able to hear..."

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2088
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-24, 21:12
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-15, 15:34
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-15, 17:15
  4. Διαδικασια καταγγελιας στην ΕΕΤΤ
    Από Gianniskriti στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-15, 17:58
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-15, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας