Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-41 από 41
  1. #31
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...πιο power user ...

    Υ.Γ. ούτε export σε vcf τις επαφές δεν κάνουν τα wp στην sd. Παιδευόμουν να βοηθήσω έναν φίλο που είχε ξεχάσει τον κωδικό email του (outlook) να πάρει τις επαφές του backup και απλά δεν μπορούσαμε να το κάνουμε.
    Ρε παουερ γιουζερ, βρήκα μια free εφαρμογή της πλάκας (Export Phone Contacts ή το Contacts Backup) η οποία έκανε export τις επαφές σε .csv ή .xls.
    Σίγουρα είναι μια λειτουργικότητα που λείπει από την αρχική εγκατάσταση των wp αλλά δεν είναι κάτι που παίρνει πάνω από 2 λεπτό για να λύθεί.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως προαναφερθηκε, εκανε μεγαλη ανοησία η Μicrosoft που αφαιρεσε το Νokia brand απο τα κινητα. Ξέρω κοσμο που πηρε Lumia καθαρα και μονο (αποκλειστικα) επειδη ελεγαν Nokia (κυριως ατομα 35+ σε ηλικια).
    Η μόνη ανοησία ήταν η συνεργασία Nokia Microsoft. Ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω τις αυτοκτονικες τάσεις της Nokia.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #33
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Windows Phone σαν καθαρό smatrphone λειτουργικό είναι εξαιρετικό. Θεωρώ πως stock είναι ανώτερο από τα άλλα δυο.
    Oχι, με τα άλλα 2 κανεις παπαδες, η microsoft κοπιαρει, και μαλιστα ασχημα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mach Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα πριν κανα μήνα το Lumia 640.
    Νομίζω ότι στα λεφτά του, είναι εξαιρετική επιλογή.
    Το γεγονός ότι απελευθερώθηκα από τη λαίλαπα που λέγεται android είναι το κερασάκι στη τούρτα. Μόνο να κάνω updates από το google play είχε μετατραπεί σε full time job πλέον. Ποτέ ξανά.
    Το εχω απο το καλοκαιρι (για δευτερο)

    Για τυπους που κανουν κλησεις και στελνουν SMS μια χαρα ειναι (για την τιμη του πλεον)
    Το καλο για αυτους, ειναι οτι θα τους κραταει και 5 μερες η μπαταρια, το standby του ειναι phenomenal.

    Hμουν ατυχος και το πηρα στο απογειο της τιμης του (160€), τωρα βλεπω οτι εχει πεσει στα 90€ και δεν ειναι καθολου τυχαιο.

    Για να το αντικαταστησω, πηρα ενα Redmi3, που ειναι φυσικα 145 φορες καλυτερο σε ολα.

    Ενω λοιπον το Lumia απεφευγα να το χρησιμοποιησω γιατι μου προκαλουσε δυσκοιλιοτητα, το redmi ανετα θα το ειχα και για πρωτο.

    Δυστυχως, ειναι λιγες οι android συσκευες που αξιζουν (ειδικα low end), αλλα υπαρχουν.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-02-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Windows Phone σαν καθαρό smatrphone λειτουργικό είναι εξαιρετικό. Θεωρώ πως stock είναι ανώτερο από τα άλλα δυο. Το κακό είναι το από κει και πέρα. Οι εφαρμογές. Τις προάλλες ήρθε κόρη γνωστής μου με το Lumia 550 να της το φτιάξω. Την επόμενη μέρα γύρισε σε ένα άθλιο android που είχε μόνο και μόνο για το Snapchat. Το Messenger στο 535 δεν έχει video call. Αυτά και πολλά άλλα μετράνε για το 99.99% των χρηστών.

    Χρησιμοποιούμε εφαρμογές και όχι OS. Αν ήταν έτσι το UNIX θα ήταν παντού στα PC μας και τα Windows στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Όμως δεν είναι έτσι γιατί προ 30 ετών φρόντισε ο Βασιλάκης να ενοποιήσει την τότε αγορά των PC. Και τώρα την πάτησε γιατί οι άλλοι 2 τον αντέγραψαν και πέρασαν μπροστά.
    Τα windows phones είναι για κάποιον απλό χρήστη που εκτός από τις βασικές λειτουργίες του κινητού θέλει να μπει λίγο ιντερνετ,fb. Για κάποιον που θέλει το κάτι παραπάνω δε θα τον καλύψει. Το android από την άλλη από κει που ξεκίνησε ως ένα ελαφρύ λογισμικό έφτασε να θέλει τουμπανάτο κινητό για να λειτουργήσει άψογα σε βάθος χρόνου.
    AMD FX-6300 3.5GHz | 8GB Ram |Sapphire R9 290 4GB | SSD Sandisk Ultra Plus 256 GB | HD 400GB SATA II | Windows 7

  5. #35
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα, προσωπικά σαν κάτοχος ενός Microsoft Lumia 535 Dual Sim είμαι ευχαριστημένος, αρκετά θα έλεγα. Αλλά όπως είπαν και κάποιοι παραπάνω είμαι ένας απλό χρήστης για κλήσεις, μύνημα, επεξεργασία εγγράφου με το office, γενικά απλά πράγματα από έναν απλό χρήστη. Η μπαταρία κρατάει για τα δικά μου στάνταρ αρκετά. Αλλά όπως παντού υπάρχει ένα αλλά.... Το store είναι απλά απαράδεκτο και η αναβάθμιση του και εμπλούτιση του σε εφαρμογές είναι πάρα μα πάρα πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό ios/android. Και κάτι ακόμα που ξέχασα το wp είναι το μόνο που κατάφερα να έχω και τα τρια email σε ένα κινητό και ειδικά το mail του πανεπιστημίου που στο android δεν μπόρεσα να το προσθέσω ποτέ, ίσως να έφταιγα και εγώ.

  6. #36
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη ανοησία ήταν η συνεργασία Nokia Microsoft. Ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω τις αυτοκτονικες τάσεις της Nokia.
    Πραγματικά το μόνο που κατάφεραν είναι να σκοτώσουν το τμήμα κινητών της Nokia. Όταν η Nokia το κατάλαβε και πήγε να ασχοληθεί πιο πολύ με Android της έκανε η Μ$ πιο συμφέρουσα προσφορά γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να πουλήσει κινητά χωρίς τη Nokia.

  7. #37
    Εγγραφή
    16-01-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    9(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν σπο 3 μέρες πήγα απο WP σε Android. Ο λόγος προφανώς ήταν οι εφαρμογές. Δεν είναι μόνο η ποσότητα αλλα κυρίως η ποιότητα των εφαρμογών που υπάρχει στο play store. Η μέρα με την νύχτα. Επίσης το android έχει εξελιχθεί πάρα πολύ. Ανώτερο των Windows Mobile 10. Η συσκευή που πήρα είναι το Xiaomi Redmi Note 2 με το πολύ όμορφο miui. Καμία σχέση με Windows.

  8. #38
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Ένα φθηνό Lumia μου το δίνουν επειδή λέει ζητάει αναβάθμιση - νομίζω εφαρμογών και δεν μπορούσε. Da epic fail η κατάσταση, μου ζητούσε να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη για να αναβαθμιστούν. Χ από μένα. Ούτε στο android αυτές οι βλακείες.

    Επίσης σβήνει e-mail! Στέλνω ένα e-mail για να το κρατήσει και το σβήνει μετά από κάποιο καιρό. Δύο φορές το δοκιμάσαμε.

    Βαρέθηκα να ψάξω και τα δύο προβλήματα. Βαρέθηκα το «γούστο» της Microsoft.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  9. #39
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7950
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και σχετικά καινούργιος στο λειτουργικό Windows 10 για κινητά (προερχόμενος για 10+ χρόνια απο Blackberry) νομίζω οτι εχω πάντα την επιλογή να ρυθμίσω τι αναβαθμίσεις θα εγκαθιστανται απο το Store και ποιες όχι. Και το λέω γιατί χθες μου εμφάνισε 19 αναβαθμίσεις , επέλεξα μόνο αυτές που με ενδιέφεραν και τις υπόλοιπιες τις έσβησα. Τόσο απλά. Επίσης αναφορικά με τό πόσο μπορεί να κρατήσει μια συσκευή πρέπει να πω οτι στα 10+ χρόνια Blackberry άλλαξα μόλις 3 συσκευές.
    Φίλε μου εδω κάνεις ενα λάθος. Και στο android εχεις επιλογή να την κάνεις την αναβάθμιση ή οχι. Εχω εφαρμογές που μου εχουν βγάλει μήνυμα για update και πάνω απο εναν χρόνο και επειδή ειμαι ευχαριστημένος με την συγκεκριμένη έκδοση δεν την πειράζω. Υπάρχει επιλογή στο play store για τις αναβαθμίσεις και μάλλον δεν το είχες δει.
    Mobo: Asrock Z77 eXtreme 4 I CPU:Intel i5 3570k I GPU: Gigabyte RX 580 4gb I RAM: 16Gb DDR3 2300 Mhz Duall-Channel I Sound: Xfi Platinum I Monitor: AOC G2460VQ6 I Ηχεία: Logitech X-210 I Keyboard: Microsoft DMK 3000 Ι Case:CoolerMaster-Storm Sniper I PSU Corsair TX650v2 Ι

  10. #40
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά το μόνο που κατάφεραν είναι να σκοτώσουν το τμήμα κινητών της Nokia. Όταν η Nokia το κατάλαβε και πήγε να ασχοληθεί πιο πολύ με Android της έκανε η Μ$ πιο συμφέρουσα προσφορά γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να πουλήσει κινητά χωρίς τη Nokia.
    Και κάπως έτσι αυτοκαταστράφηκε

  11. #41
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από venumis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου εδω κάνεις ενα λάθος. Και στο android εχεις επιλογή να την κάνεις την αναβάθμιση ή οχι. Εχω εφαρμογές που μου εχουν βγάλει μήνυμα για update και πάνω απο εναν χρόνο και επειδή ειμαι ευχαριστημένος με την συγκεκριμένη έκδοση δεν την πειράζω. Υπάρχει επιλογή στο play store για τις αναβαθμίσεις και μάλλον δεν το είχες δει.
    Συγνώμη αλλά δεν μίλησα για android αλλά για windows os και έκανα απλα μια συγκριση με το blackberry...
    Timeo Danaos et dona ferrentes

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 18:41
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-16, 21:56
  3. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 22:10
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-15, 23:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας