Login Form
IPv6 Enabled
Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 81823262728
Εμφάνιση 406-409 από 409
    Περιοχή
    Πέραμα
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29994 / 2496 + booster
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Interleaved
    Παρατήρησα μόλις ότι το ελάχιστο signal strength για να έχει ο ρούτερ τρεις γραμμές σήμα είναι ίσο με 46. Προς το παρόν ουδέν νεότερο από μεριάς Τ.Υ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τελικα λυθηκε το προβλημα μου με την τρελη χρεωση της υπηρεσιας Με ειχαν βαλει κατα λαθος με τιμη αοριστου χρονου αλλα με 18 μηνη δεσμευση ??????Τους πηρα αρκετες φορες τηλεφωνο αλλα οταν μου ειπαν(μετα απο τρεις μερες αναμονης )οτι μπορει να παρη εως και 10 με 12 εργασιμες μερες για να με παρουν τηλεφωνο μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι και τους ειπα εαν εως αυριο δεν με παρουν να λυθει το θεμα το κοβω και τους το στελνω πακετο Ε μετα δυο ωρες με πηραν και λυθηκε το ολο θεμα Τελικα η κεραια που εβαλε καποιος κανει δουλεια στην ενισχυση του σηματος Εμενα παντος με βοηθαει στην ενισχυση του σηματος οσο και παραξενο να ακουστει, ενας σκληρος δισκος 2.5αρις που τον εχω βαλει στο ρουτερ επανω οταν τον μετακινω προφανως το καλωδιο του που συνδεετε στο ρουτερ παιζω τον ρολο κεραιας δεν ξερω Σημασια εχει οτι απο 42 43 σημα που ειχα τωρα εχω 46 47 τρεις γραμμεςΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20170324_004617.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  1,29 MB 
ID: 181572

Περιοχή
    Πέραμα
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29994 / 2496 + booster
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnbeis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τ Τελικα η κεραια που εβαλε καποιος κανει δουλεια στην ενισχυση του σηματος Εμενα παντος με βοηθαει στην ενισχυση του σηματος οσο και παραξενο να ακουστει, ενας σκληρος δισκος 2.5αρις που τον εχω βαλει στο ρουτερ επανω οταν τον μετακινω προφανως το καλωδιο του που συνδεετε στο ρουτερ παιζω τον ρολο κεραιας δεν ξερω Σημασια εχει οτι απο 42 43 σημα που ειχα τωρα εχω 46 47 τρεις γραμμεςΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20170324_004617.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  1,29 MB 
ID: 181572
    Κινέζικη τεχνολογία ! Δεν έχουν έρθει ακόμα οι δικές μου κεραίες οπότε δεν ξέρω. Όταν με το καλό φτάσουν θα ενημερώσω για τη μεταβολή του σήματος ωστόσο θα δοκιμάσω και αυτό που παρατήρησες κάποια στιγμή. Πριν λίγο έμαθα ότι ο τεχνικός της σταθερής "επέστρεψε τη βλάβη" στην κινητή γιατί λαμβάνω επιβεβαιωμένα ως ταχύτητα ότι μπορεί να προσφέρει το VDSL. Και με αυτόν τον τρόπο αρχίζει ένας νέος κύκλος.... Μου θυμίζει λίγο τον "Άννα και τον Καϊάφα" μόνο που δεν έχει φτάσει ακόμα η Μ. Εβδομάδα ! Είναι μέχρι να τα "πάρω" και να τους το επιστρέψω πίσω ζητώντας και πίστωση όλων των λογαριασμών γιατί από 2-3η ημέρα το έχω δηλωμένο συνέχεια ως βλάβη. Μάλλον θα αρχίσω από τώρα να τους το λέω γιατί δε βλέπω προκοπή και κάποιος θα πρέπει να τους θυμίσει τον οικονομικό παράγοντα όπως επίσης και ότι με τα τόσα speedtest εγώ σπαταλώ τα δωρεάν MB του προγράμματος για πλάκα και στο τέλος δεν θα έχω για να κάνω νέες μετρήσεις όταν θα θέλουν αλλά και ότι δικαιωματικά θα πρέπει να μου το αφήσουν να δουλεύει χωρίς περιορισμό έως ότου βρουν τη λύση που πρέπει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cyberten : 24-03-17 στις 11:07.

Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6000/1000
    ISP
    Κοσμοτές
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Εντάξει, είναι αυτά που έλεγα εγώ παραπάνω. Είναι μια καλή υπηρεσία αλλά στην ουσία δεν την υποστηρίζουν. Πίστευα ότι τώρα που το διαφήμισαν λίγο θα ήξεραν πέντε πράγματα παραπάνω αλλά πάνε πάλι τον πελάτη μπαλάκι. Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο, μαζί με την υποβάθμιση του support του ΟΤΕ που συζητάμε κι αλλού. Εγώ παιδεύτηκα για τα πιο αυτονόητα, να παίρνω έναν λογαριασμό δηλαδή και είχαν από την αρχή λάθος χρέωση (όπως και στον johnbeis) μόνο που δεν μπορούσα να το ξέρω. Σκέφτηκα σοβαρά με τις τελευταίες αυξήσεις που έκαναν κιόλας να επιστρέψω σε εναλλακτικό, έλα όμως που μύρισε επιτέλους VDSL για την περιοχή μας και δεν είναι καιρός για αλλαγές... Όσο έχουμε το χαμηλό πάγιο δηλαδή.
    hnesne

Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 81823262728

Παρόμοια Θέματα

1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-17, 12:51
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 22:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16