Σελ. 143 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 123133138141142143144145148153163 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.131-2.145 από 6025
  1. #2131
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι theme είναι τούτο στο μενού του huawei;
    Δεν είναι κάποιο theme...
    Έχω βάλει ένα extension στο Chrome που λέγεται hacker vision και κάνει reverse τα χρώματα στις σελίδες...
    Αφού δεν υπάρχει dark mode παντού "φτιάχνει" εκείνο ένα...
    (για πιο γνωστές σελίδες χρησιμοποιώ το stylus)

  2. #2132
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κάποιο theme...
    Έχω βάλει ένα extension στο Chrome που λέγεται hacker vision και κάνει reverse τα χρώματα στις σελίδες...
    Αφού δεν υπάρχει dark mode παντού "φτιάχνει" εκείνο ένα...
    (για πιο γνωστές σελίδες χρησιμοποιώ το stylus)

    Είπα κ εγώ μπας κ αλλάξαν το μενού..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #2133
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spooky.pe20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες μέρες κάνω μια έρευνα για το Speedbooster. Και έχω διαβάσει διάφορα, σε πολλά forum. Η περίπτωσή μου είναι η εξής: Έχω COSMOTE Double Play 24 L με COSMOTE TV Full Pack Μέσω Δορυφόρου, με Hybrid αποκωδικοποιητή και εξωτερικό σκληρό δίσκο 1GB. Στην περιοχή μου, λίγο έξω από την Καστοριά συγχρονίζω στα 4774/883 kbps με line attenuation στα 49dB. Σε μέτρηση με speedtest σε κάρτα 4G κινητού Cosmote πιάνω ταχύτητες σε ένα εύρος από 45-55Mbps (Down), 2-3.5Mbps (Up), 20-25 ping.
    Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι η δυσκολία παρακολούθησης τόσο του Replay TV όσο και όλων των υπηρεσιών του On Demand.
    Δεν ξέρω αν με παρακολουθούν, αλλά σήμερα το πρωί δέχτηκα τηλεφώνημα από το 13888 για προσφορά του Speedbooster στα 6,74€/μήνα για 24 μήνες. Η ευγενική κυρία ήταν ΑΠΟΛΥΤΗ στο ότι η συνδυαστική ταχύτητα θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ΑΝΕΤΑ για όλες τις υπηρεσίες του COSMOTE TV. Με όλα όσα έχω διαβάσει στις 142 σελίδες του thread, φαίνεται ότι αυτό είναι αδύνατο! Το ερώτημά μου είναι το εξής: Έστω ότι δέχομαι την προσφορά, είμαι "μαζόχα" και θέλω με τα δικά μου "μάτια" να δω ότι δεν υποστηρίζεται! Κατά πόσο είναι εύκολο να ακυρώσεις το συμβόλαιο του Speedbooster, αν γίνεται τλφ, και πόσο χρόνο διαρκεί.
    εχεις δικαιώμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών

  4. #2134
    Εγγραφή
    24-10-2009
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Από servers Microsoft, apple, play store κ. ένα κάρο updates που κατεβάζω δεν πάει πάνω απ' την ADSL 1.2-1.3 Kb/s
    2 φορές δηλώθηκε ως βλάβη (τη 2η μου σκάλισαν και την ADSL) και το πρόβλημα παραμένει 20 μέρες τώρα.
    Σήμερα το πήγαμε λίγο παραπάνω αφαιρώντας τη dsl για να δούμε τι και εάν παίζει η κινητή που ήταν ΟΚ.
    Ξανά dsl τα ίδια. Πάμε στο speedtest ftp τους, είδα μέχρι και 7.1Kb/s download στον chrome.
    Τους είπα ότι αρχεία θέλω να μου τα κατεβάζουν εκεί να τα παίρνω απ' αυτούς locally!!

  5. #2135
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Τέτοια προβλήματα εχω συνήθως με το κινητό android σε wifi που τραβάει μόνο απο την adsl και δεν ενεργοποιείτε το υβριδικό.
    Απο σταθερό με eth έχουν περιοριστεί τα προβλήματα, μέχρι και βίντεο 4Κ βλέπω στο youtube (4ΜΒ/s) απο τότε που δήλωσα βλάβη.

  6. #2136
    Εγγραφή
    24-10-2009
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το σκέφτηκα επίσης καθώς είχα για λίγο συνδεδεμένο ένα AP που έδινε καλύτερο wifi σήμα.
    Το θέμα είναι (έχω το pc συνδεδεμένο με wifi) το πρωϊ στο τεστ που κάναμε στο http://speedtest.ftp.otenet.gr/
    έπιασε μέχρι και το 7.1Kb/sec download. Τώρα βέβαια που το δοκίμασα πάλι πάνω από 2.6 δε πάει...

  7. #2137
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Το booster παίζει πάνω στο Fritz 7590 ;

  8. #2138
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το booster παίζει πάνω στο Fritz 7590 ;
    κι εμενα με ενδιαφερει αυτη η ερωτηση, αντιστοιχα για το 7490. Και επισης αν συνδεονται μεταξυ τους (booster+fritzbox) ασυρματα ή ενσύρματα

  9. #2139
    Εγγραφή
    20-08-2013
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedbooster HA35-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spooky.pe20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες μέρες κάνω μια έρευνα για το Speedbooster. Και έχω διαβάσει διάφορα, σε πολλά forum. Η περίπτωσή μου είναι η εξής: Έχω COSMOTE Double Play 24 L με COSMOTE TV Full Pack Μέσω Δορυφόρου, με Hybrid αποκωδικοποιητή και εξωτερικό σκληρό δίσκο 1GB. Στην περιοχή μου, λίγο έξω από την Καστοριά συγχρονίζω στα 4774/883 kbps με line attenuation στα 49dB. Σε μέτρηση με speedtest σε κάρτα 4G κινητού Cosmote πιάνω ταχύτητες σε ένα εύρος από 45-55Mbps (Down), 2-3.5Mbps (Up), 20-25 ping.
    Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι η δυσκολία παρακολούθησης τόσο του Replay TV όσο και όλων των υπηρεσιών του On Demand.
    Δεν ξέρω αν με παρακολουθούν, αλλά σήμερα το πρωί δέχτηκα τηλεφώνημα από το 13888 για προσφορά του Speedbooster στα 6,74€/μήνα για 24 μήνες. Η ευγενική κυρία ήταν ΑΠΟΛΥΤΗ στο ότι η συνδυαστική ταχύτητα θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ΑΝΕΤΑ για όλες τις υπηρεσίες του COSMOTE TV. Με όλα όσα έχω διαβάσει στις 142 σελίδες του thread, φαίνεται ότι αυτό είναι αδύνατο! Το ερώτημά μου είναι το εξής: Έστω ότι δέχομαι την προσφορά, είμαι "μαζόχα" και θέλω με τα δικά μου "μάτια" να δω ότι δεν υποστηρίζεται! Κατά πόσο είναι εύκολο να ακυρώσεις το συμβόλαιο του Speedbooster, αν γίνεται τλφ, και πόσο χρόνο διαρκεί.

    Παρόμοια προβλήματα είχα κι εγώ, δες παρακάτω αναλυτικά:
    ----------------------
    Προβλήματα με Cosmote Internet/TV, TV Replay, Cosmote TV Plus και το Speedbooster ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ, ΜΑΪ́ΟΥ 17, 2019


    [Κοινοποιώ τα παρακάτω για να βοηθήσω τον οποιοδήποτε φίλο αναγνώστη τύχει να έχει παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου]

    ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ

    Εδώ και ένα εξάμηνο έχω τα πάντα δλδ κινητά, Ιντερνετ και TV από την Cosmote. Από την αρχή διαπίστωσα διάφορα προβλήματα με την ταχύτητα της ADSL line: ενώ πριν με την forthnet είχα σταθερά ταχύτητα >11Mbps χωρίς σκαμπανεβάσματα κατά την διάρκεια της ημέρας, τώρα με Cosmote πέσαμε στα ~9Mbps με τεράστια σκαμπανεβάσματα ιδιαίτερα τις βραδυνές ώρες: απαράδεχτες ταχύτητες ~5,6,7Mbps. Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω τις πολύ χρήσιμες υπηρεσίες όπως αυτές της Cosmote TV Replay, & Cosmote TV Plus. Οι κατά τα άλλα πολύ καλοί, ευγενικοί, -αλλά όχι σωστά καταρτισμένοι (φαντάζομαι όχι με δική τους υπαιτιότητα)- τεχνικοί της υπηρεσίας 13888, με πρότειναν (εσφαλμένα όπως αποδεικνύω παρακάτω) ως μόνη λύση του Cosmote Speedbooster (που σήμαινε συν ~ 7 ευρώ κόστος). Μάλιστα σε ερώτησή μου αν η αγορά ενός εξωτερικού σκληρού δίσκου θα ήταν κάποια λύση, η απάντηση του τεχνικού ήταν (λανθασμένα) αρνητική!

    ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ: Μην εμπιστεύεσαι πάντα τους τεχνικούς (στο 13888), προφανώς λόγω φόρτου εργασίας δεν είναι σωστά καταρτισμένοι. Ψάξε πάντα στα διάφορα φόρουμς για φίλους με παρόμοια προβλήματα, προσωπικά σε φόρουμ βρήκα απαντήσεις για το πρόβλημά μου με το Speedbooster και όχι μόνο.

    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ

    1)Το Cosmote Speedbooster έχει νόημα μόνο για περιπτώσεις χαμηλής ταχύτητας ADSL Internet.
    Επιπλέον πρέπει να διερευνηθεί εάν η περιοχή σου έχει καλό σήμα 4g, διαφορετικά είναι δώρο άδωρο.
    2)Για περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα με τις υπηρεσίες Cosmote TV Replay, & Cosmote TV Plus) κλπ. παρόλο που γίνεται bonding(σύζευξη) των ADSL+G4 δικτύων της περιοχής, ο Cosmote αποκωδικοποιητής δεν αναγνωρίζει αυτό το bonding(σύζευξη) παρά πάντα μόνο την ADSL line και επομένως η χρήση Cosmote Speedbooste είναι εντελώς άχρηστη!

    Προσωπικά το δοκίμασα και τελικά επέστρεψα τον Speedbooster χωρίς ποινή.

    ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

    Α) ΜΟΝΗ ΔΥΝΑΤΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ Cosmote TV Plus:

    Αγοράζεις (με περίπου 40 ευρώ) ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο και το θέμα λύνεται ως εξής:
    1)κάνεις λήψη της ταινίας από το Cosmote TV Plus που γουστάρεις, η οποία αποθηκεύεται σιγά-σιγά στον cache εξωτερικό σκληρό δίσκο. Όταν φορτωθεί πλήρως παίρνεις μήνυμα στην οθόνη!
    2)Ματά έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ 48 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ για να δεις το φιλμ (ή τα φιλμ) που κατέβασες! Όταν περάσουν οι 48 ώρες, αυτόματα διαγράφεται η ληφθήσα ταινία! Αν δεν πρόλαβες πρέπει να την ξαναφορτώσεις!

    Β) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΥΣΗ Για περιπτώσεις Cosmote TV Replay: η υπηρεσία Cosmote TV Replay δεν επιτρέπει οποιαδήποτε λήψη (κασάρισμα) δυστυχώς!

  10. #2140
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    ειναι portable το speedbooster? μπορει να χρησιμοποιηθει και σε αλλη περιοχη με συνδεση οτε ή μόνο σε δηλωμένη γραμμή;

  11. #2141
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κανονικά μόνο στην γεωγραφική περιοχή που έχει δηλωθεί η σύνδεση.
    Στην πράξη υπάρχουν αναφορές ότι δουλεύει και εκτός αυτής (ανεξάρτητα από την σύνδεση DSL), αλλά δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Προφανώς έχει να κάνει με το κάθε αστικό κέντρο και τις ρυθμίσεις που βάζουν.

  12. #2142
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Υπάρχει κανείς που να έχει αλλάξει το DNS IPv6 σε google πχ στη γραμμή της adsl η στο 4G;
    Αν και το 4G δεν με νοιάζει.

  13. #2143
    Εγγραφή
    06-03-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα σκέφτομαι να βάλω iptv κανάλια το booster δουλεύει σωστά σε αυτή την κατάσταση?? Ακόμη και όταν έχεις μεινη από τα 100 giga?? Το έχει κάποιος δοκημασει σε iptv??

  14. #2144
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Συμφωνώ απόλυτα με τα ανωτέρω.
    Σαν σύνοψη :
    1)Επιπλέον πρέπει να διερευνηθεί εάν η περιοχή σου έχει καλό σήμα 4g, διαφορετικά είναι δώρο άδωρο.
    2)Δεν αναγνωρίζει το bonding(σύζευξη) παρά πάντα μόνο την ADSL line και επομένως η χρήση Cosmote Speedbooste είναι εντελώς άχρηστη!

    3)Ο εξοπλισμός δίνεται με χρησιδάνειο, δεν υπάρχει χρονική δέσμευση,δεν υπάρχουν ποινές (ότι χρήση έκανες πλήρωσες )
    Σήμερα το επέστρεψα μετά από 1,5 μήνες χρήσης λόγω αναβάθμισης σε fiber 100

    - - - Updated - - -

    Συμφωνώ απόλυτα με τα ανωτέρω.
    Σαν σύνοψη :
    1)Επιπλέον πρέπει να διερευνηθεί εάν η περιοχή σου έχει καλό σήμα 4g, διαφορετικά είναι δώρο άδωρο.
    2)Δεν αναγνωρίζει το bonding(σύζευξη) παρά πάντα μόνο την ADSL line και επομένως η χρήση Cosmote Speedbooste είναι εντελώς άχρηστη!

    3)Ο εξοπλισμός δίνεται με χρησιδάνειο, δεν υπάρχει χρονική δέσμευση,δεν υπάρχουν ποινές (ότι χρήση έκανες πλήρωσες ????)
    Σήμερα το επέστρεψα μετά από 1,5 μήνες χρήσης λόγω αναβάθμισης σε fiber 100

  15. #2145
    Εγγραφή
    15-11-2017
    Περιοχή
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    HUAWEI Home Gateway-HA35
    SNR / Attn
    23(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Louris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σκέφτομαι να βάλω iptv κανάλια το booster δουλεύει σωστά σε αυτή την κατάσταση?? Ακόμη και όταν έχεις μεινη από τα 100 giga?? Το έχει κάποιος δοκημασει σε iptv??
    ΔΕ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ......
    Aκομα κ οταν επιανε ταχυτητες στις μετρησεις για καποιο λογο περιεργο δεν στριμαριζε και ειχε ολο κοληματα. το γυρναγα αμεσως στο παλιο ρουτερ στο speedport και επαιζε απροβληματιστα.

    Αυτο που συνεβει σε εμενα ειναι (εχωντας δοκιμασει 2 φορες το μπουστερ, σε διαφορετικες περιοδους και για 2 βδομαδες καθε φορα) το εξης....
    συνχρονιζε ΠΑΝΤΑ την dsl μου περιπου 40% χαμηλοτερα απο οτι ειχα με το speedport. οταν δουλευε το iptv φενεται πως τραβαγε ΜΟΝΟ απο την dsl την οποια μου ειχε ηδη κανει χαμηλοτερη κ ολα κολουσαν....οταν δοκιμασα να το παιξω μονο με 4g οκ καποιες φορες επαιξε καποιες οχι.
    προτιμησα να κτατησω το speedport με την μικρη αλλα καθαρη ταχυτητα του, παρα να εχω το μπουστερ να παιζει με τις ορεξεις του

Σελ. 143 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 123133138141142143144145148153163 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας