Σελ. 171 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 151161166169170171172173176181191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.551-2.565 από 6025
  1. #2551
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοούσα δε θέλω να το συνδιασω με τη σταθερή γραμμή, αυτή θέλω να τη κρατήσω μόνη της για να μην επηρεάζεται το ping. Και το μηχάνημα που κάνει stream μόνο του στο boosteμε ότι δίνει από το 4g.
    μόνο του δουλεύει... έτσι τα έχω και τα 2 εγώ σε μένα... για streaming δε νομίζω να έχεις το αποτέλεσμα που θες... γιατί η υπηρεσία φτιάχτηκε για άλλο σκοπό!!!

    μπορείς να το δοκιμάσεις όμως... 6,75χ24= 162,00 ευρώ θα σου βγει η δοκιμή

  2. #2552
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.218
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνο του δουλεύει... έτσι τα έχω και τα 2 εγώ σε μένα... για streaming δε νομίζω να έχεις το αποτέλεσμα που θες... γιατί η υπηρεσία φτιάχτηκε για άλλο σκοπό!!!
    Αυτο προσπαθω να μαθω, εαν μπορει να υποστηριξει συνεχομενο upload 60 λεπτων με 3-4mbit, γιατι για κατι παραπανω απο 50/5 μονο οταν σκαψουν για ftth (μιας και ειμαι στους "ατυχους" που παιρνουν απο Α/Κ εντος των 550μ)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς να το δοκιμάσεις όμως... 6,75χ24= 162,00 ευρώ θα σου βγει η δοκιμή
    To ξερω, τις εκανα τις πραξεις


  3. #2553
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο προσπαθω να μαθω, εαν μπορει να υποστηριξει συνεχομενο upload 60 λεπτων με 3-4mbit, γιατι για κατι παραπανω απο 50/5 μονο οταν σκαψουν για ftth (μιας και ειμαι στους "ατυχους" που παιρνουν απο Α/Κ εντος των 550μ)


    To ξερω, τις εκανα τις πραξεις
    έχεις 50/5 vdsl... και κοιτάς το booster?

  4. #2554
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.218
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις 50/5 vdsl... και κοιτάς το booster?
    Ναι γιατι,
    Α. με ρουτερ ΟΤΕ
    1. ακομα και οταν ορισεις bitrate στο stream πχ 2500kbps αυτο κανει spike για 1-2 δευτερα ανα λιγα δευτερα με αποτελεσμα το πινγ απο 45 να πηγαινει 120+, οποτε ειναι αδυνατο να παιξεις fps παιχνιδι χωρις σταθερο ping (1000 φορες σταθερο 90αρι παρα 50-120-50-70-120-50 κλπ)

    Β. Με ASUS router
    1. εαν δεν ορισω QOS γινεται οτι και στο Α1
    2 εαν ορισω qos τοτε εχω μονιμα σταθερο ping στα 50ms αλλα λογω των spikes οταν υπαρχουν αυτα γινονται frame drops απο το server (αφου τα καθυστερει το ροθτερ για να δωσει προτεραιοτητα στο game) με αποτελεσμα να ειναι πολυ σπαστικο στη θεαση, καθε μερικα δευτερα χαμενα frames στο stream.

    Η σωστη λυση ειναι 100/10 ή 200/20 αλλα δεν υπαρχουν, μετα θα μπορουσα να βαλω αλλη μια 50αρα αλλα δεν υπαρχει ελευθερο ζευγος και οταν υπαρξει 40Ε το μηνα ειναι καπως πολλα, ενω τα 6,74 (αληθεια απο που παιρνουμε αυτη τη προσφορα) ή εστω τα 9,90 ειναι κατι που μπορω να διαθεσω, αλλα δε ξερω κατα ποσο δουλευουν καλα σε streaming. Σημα σιγουρα θα εχει καλο μιας και η κεραια ειναι στο κτηριο του οτε (εκει που ειναι και το Α/Κ) 2 τετραγωνα πιο κατω.


  5. #2555
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ποιο asus εχεις και εγω ειχα ψαχτει λιγο με τα qos και τα dual wan - τιποτα δεν εκανα .Αλλοι εχουν καταφερει να κανουν συμπλεξη των 2 με microtic απο οτι διαβασα . too much για μενα να εχω asus για καλο ping και ha35 για bandwidth πισω απο microtic αλλα αν υπαρχει κανενα σχετικα απλο guide το δοικιμαζω

  6. #2556
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Εγω το εχω βαλει με ΜΤ καμποσες φορες. Μια χαρα παιζουν ολα.
    Άλλα Ντάλλα....

  7. #2557
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δε μου δουλευει το bonding μολις φαει τα 100 ποσο πιο απλα να το πω ;
    Αν δε σου δίνει ότι πρέπει μόλις τελειώσουν τα 100G..μόνο αυτοί μπορούν να δώσουν λύση..και αν αυτή είναι η απάντηση που περιμένεις..καλά κάνεις..είναι πρόβλημα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Υπάρχει κάποιο έντυπο για την καταγγελία ή ένα απλό μήνυμα από την φόρμα επικοινωνίας αρκεί;
    -Μόνο adsl υπάρχει στην περιοχή μου και το Vdsl εκτιμώ από 1 ως 2 χρόνια ακόμα για να έρθει.
    -Ένα απλό mail η φαξ, με στοιχεία και αναφορά στην αντίστοιχη ανακοίνωση με τις τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις...
    -Πολλοί το περιμένουμε αυτό το vdsl..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #2558
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nics Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως κατάφερε κάποιος port forward μέσω της bonding IP του booster? Χρειάζομαι λόγω χαμηλής ταχύτητας dsl (3mbit) να μπορώ να συνδέομαι μέσω VPN από τη bonding ip (mikrotik πίσω από το speedbooster)
    Δεν τα κατάφερα τελικά με port forward αλλά δουλεύει τέλεια με DMZ το mikrotik

  9. #2559
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    το μόνο κακό που έχει το ρούτερ... αν δεν εχεις πάνω την adsl... και το έχεις σκέτο... δεν δουλεύει το ddns...noip κτλ

  10. #2560
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατι,
    Α. με ρουτερ ΟΤΕ
    1. ακομα και οταν ορισεις bitrate στο stream πχ 2500kbps αυτο κανει spike για 1-2 δευτερα ανα λιγα δευτερα με αποτελεσμα το πινγ απο 45 να πηγαινει 120+, οποτε ειναι αδυνατο να παιξεις fps παιχνιδι χωρις σταθερο ping (1000 φορες σταθερο 90αρι παρα 50-120-50-70-120-50 κλπ)

    Β. Με ASUS router
    1. εαν δεν ορισω QOS γινεται οτι και στο Α1
    2 εαν ορισω qos τοτε εχω μονιμα σταθερο ping στα 50ms αλλα λογω των spikes οταν υπαρχουν αυτα γινονται frame drops απο το server (αφου τα καθυστερει το ροθτερ για να δωσει προτεραιοτητα στο game) με αποτελεσμα να ειναι πολυ σπαστικο στη θεαση, καθε μερικα δευτερα χαμενα frames στο stream.

    Η σωστη λυση ειναι 100/10 ή 200/20 αλλα δεν υπαρχουν, μετα θα μπορουσα να βαλω αλλη μια 50αρα αλλα δεν υπαρχει ελευθερο ζευγος και οταν υπαρξει 40Ε το μηνα ειναι καπως πολλα, ενω τα 6,74 (αληθεια απο που παιρνουμε αυτη τη προσφορα) ή εστω τα 9,90 ειναι κατι που μπορω να διαθεσω, αλλα δε ξερω κατα ποσο δουλευουν καλα σε streaming. Σημα σιγουρα θα εχει καλο μιας και η κεραια ειναι στο κτηριο του οτε (εκει που ειναι και το Α/Κ) 2 τετραγωνα πιο κατω.
    Αν κάνεις αυτό που είπαν; Δηλαδή 2 μόντεμ ένα για adsl ένα για κινητη και ορίσεις π.χ το stream να βγαίνει μόνο από 4g και το game μόνο από adsl λογικά θα λυθεί το πρόβλημα σου.

  11. #2561
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Υπάρχει κάποιο έντυπο για την καταγγελία ή ένα απλό μήνυμα από την φόρμα επικοινωνίας αρκεί;
    -Μόνο adsl υπάρχει στην περιοχή μου και το Vdsl εκτιμώ από 1 ως 2 χρόνια ακόμα για να έρθει.
    Επίσης, αυτό ίσως σε βοηθήσει..
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...egulation.html
    Spoiler:

    Μεγαλύτερη ευελιξία στον τρόπο υποβολής καταγγελίας σύμβασης
    Ο συνδρομητής μπορεί πλέον να καταγγείλει τη σύμβαση, είτε στα καταστήματα του παρόχου, είτε με αποστολή επιστολής/τηλεομοιοτυπίας ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, επισυνάπτοντας σε κάθε περίπτωση αντίγραφο του δελτίου ταυτότητας ή του διαβατηρίου του. Η διακοπή παροχής υπηρεσιών πρέπει να πραγματοποιείται εντός δύο εργάσιμων ημερών για την κινητή τηλεφωνία και οχτώ για τη σταθερή τηλεφωνία (εκτός εάν ο συνδρομητής έχει ζητήσει συγκεκριμένη ημερομηνία).
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #2562
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημερα, επανερχομαι παλι στο θεμα και θα ηθελα να ζητησω απο καποιο παιδι, κατα προτιμιση που δεν εχει αλλα GB και το μπορει ή το χρησιμοποιει μονο του να κανει ενα τεστ με το twitch tester https://r1ch.net/projects/twitchtest (εχει λινκ για download)

    Επιλεξτε σερβερ Europe: London και τεστ duration 5 minutes. θα ηθελα να παρατηρησετε τη διακυμανση του bandwidth κατα τη διαρκεια του τεστ και τι quality βγαζει στο τελος καθως και το πραγματικο upload που εχει το booster μονο του οπως πχ το δινει το speedtest.net

    Για οσους εχουν δεδομενα, το τεστ θα χρησιμοποιησει περιπου 180MB με upload 5Μbps.

    *To tiwtch tester χρησιμοποει το Upload.

    Eπισης εφοσον το δινουνβ με συμβολαιο 24 μηνων, εαν για τον οποιοδηποτε λογο δε λειτουργει καλα η υπηρεσια μπορω να το διακοψω? Εχει ποινη ? Δε βρισκω κατι σχετικο στο site της cosmote.

    Eυχαριστω πολυ !
    Κατέβασα αυτή την εφαρμογή, μου ζήτησε και αριθμό κινητού, και να κατεβάσω εφαρμογή από το play store, και στο τεστ σταμάτησε στην αρχή,, έγραψε failed.

  13. #2563
    Εγγραφή
    06-11-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα παιδες..σημερα εβαλα κι εγω το speed booster σε χωριο που η ταχυτητα μου ηταν 2,5mbps..με το sb σκετο, πιανω 11-13 mbps,ταχυτητα η οποια μου αρκει..το προβλημα ομως ειναι οτι οταν εχω συνδεδεμενο το καλωδιο dsl η ταχυτητα πεφτει σταθερα και παλι στα 2,5mbps..υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω για να λειτουργουν σε συνδιασμο 4g και σταθερη γραμμη?ο λογος που θελω να το κανω ειναι γιατι αν δεν εχω συνδεδεμενο το dsl στο modem δεν δουλευει και το σταθερο τηλεφωνο..

  14. #2564
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κοινως δε κανει σωστα bonding ..... Αλλα σκετο 11-13 mbps σημαινει οτι δεν εχει και καλο σημα

  15. #2565
    Εγγραφή
    06-11-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοινως δε κανει σωστα bonding ..... Αλλα σκετο 11-13 mbps σημαινει οτι δεν εχει και καλο σημα
    ναι εχει κατι δεντρα μπροστα και κοβουν..το ηξερα αυτο πριν το βαλω ..ειχα κανει μετρησεις με το κινητο μου..100 μετρα πιο διπλα που εχω οπτικη επαφη με την κεραια πιανει 40-44..περιπου 3 χλμ μακρια..επισης εχω κανει και μετρηση 200 μετρα μακρια απο την κεραια με οπτικη επαφη και δινει 50 περιπου..

Σελ. 171 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 151161166169170171172173176181191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας