Σελ. 172 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172173174177182192 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.566-2.580 από 6029
  1. #2566
    Εγγραφή
    25-08-2019
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημέρα παιδιά!

    Ψάχνω αρκετή ώρα αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρω στις 170+ σελίδες του τοπικ..Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί.

    Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε άλλο χώρο από το σπίτι όπου υπάρχει η σύνδεση. Άλλη περιοχή εντελώς χωρίς καν τηλεφωνική γραμμή(35 χιλιόμετρα μακριά). Στη σελίδα λέει ότι δε μπορεις, όμως μια υπάλληλος μας βεβαίωσε ότι μπορείς. Έχει κάνει κάποιος τέτοια δοκιμη; Λέει κάτι ότι η κάρτα δουλεύει μόνο στην περιοχή του σπιτιού κτλπ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

  2. #2567
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Naitrino Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά!

    Ψάχνω αρκετή ώρα αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρω στις 170+ σελίδες του τοπικ..Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί.

    Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε άλλο χώρο από το σπίτι όπου υπάρχει η σύνδεση. Άλλη περιοχή εντελώς χωρίς καν τηλεφωνική γραμμή(35 χιλιόμετρα μακριά). Στη σελίδα λέει ότι δε μπορεις, όμως μια υπάλληλος μας βεβαίωσε ότι μπορείς. Έχει κάνει κάποιος τέτοια δοκιμη; Λέει κάτι ότι η κάρτα δουλεύει μόνο στην περιοχή του σπιτιού κτλπ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων...


    επίσημη απάντηση δεν υπάρχει σε αυτό!!! το παίρνεις και το δοκιμάζεις!!!

  3. #2568
    Εγγραφή
    06-11-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Naitrino Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά!

    Ψάχνω αρκετή ώρα αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρω στις 170+ σελίδες του τοπικ..Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί.

    Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε άλλο χώρο από το σπίτι όπου υπάρχει η σύνδεση. Άλλη περιοχή εντελώς χωρίς καν τηλεφωνική γραμμή(35 χιλιόμετρα μακριά). Στη σελίδα λέει ότι δε μπορεις, όμως μια υπάλληλος μας βεβαίωσε ότι μπορείς. Έχει κάνει κάποιος τέτοια δοκιμη; Λέει κάτι ότι η κάρτα δουλεύει μόνο στην περιοχή του σπιτιού κτλπ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
    Εγώ το έχω βάλει 200 μέτρα μακριά και δουλεύει κανονικά..παιρνω όμως σήμα από την ίδια κεραία της κοσμοτε.. Δεν ξέρω τι θα συμβεί αν προσπαθήσεις να πιάσεις από άλλη κεραία..

  4. #2569
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει συνάδελφος μού το περνει σ ολη την Ελλάδα μαζι του και παίζει μια χαρα.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  5. #2570
    Εγγραφή
    06-11-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos0121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδες..σημερα εβαλα κι εγω το speed booster σε χωριο που η ταχυτητα μου ηταν 2,5mbps..με το sb σκετο, πιανω 11-13 mbps,ταχυτητα η οποια μου αρκει..το προβλημα ομως ειναι οτι οταν εχω συνδεδεμενο το καλωδιο dsl η ταχυτητα πεφτει σταθερα και παλι στα 2,5mbps..υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω για να λειτουργουν σε συνδιασμο 4g και σταθερη γραμμη?ο λογος που θελω να το κανω ειναι γιατι αν δεν εχω συνδεδεμενο το dsl στο modem δεν δουλευει και το σταθερο τηλεφωνο..
    Τελικά βρέθηκε λύση στο πρόβλημα μου.. Και είναι η εξής.. Έβαλα και τα δύο ρουτερ σε λειτουργία.. Στο παλιό της κοσμοτε σύνδεσα το καλώδιο dsl και το σταθερό επάνω.. Δουλεύει κανονικά το σταθερο και μου δίνει και 2.5 mbps της σταθερής γραμμής.. Το booster το τοποθέτησα σκέτο, δηλαδή μόνο ρεύμα, σε ένα καλύτερο σημείο και μου δίνει 20-40 mbps ανάλογα με τα κέφια.. Και παίρνω ίντερνετ αποκλειστικά από το booster με WiFi.. Το θέμα είναι τώρα πόσο θα μου χρεώσουν στην κοσμοτε το παλιό ρουτερ..?επλιζω 20 με 30 ευρώ..

  6. #2571
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos0121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι τώρα πόσο θα μου χρεώσουν στην κοσμοτε το παλιό ρουτερ..?επλιζω 20 με 30 ευρώ..
    https://help.cosmote.gr/system/templ...rhsidaneio.pdf

    Περίπτωση 1 η 2 είναι μάλλον..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #2572
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos0121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά βρέθηκε λύση στο πρόβλημα μου.. Και είναι η εξής.. Έβαλα και τα δύο ρουτερ σε λειτουργία.. Στο παλιό της κοσμοτε σύνδεσα το καλώδιο dsl και το σταθερό επάνω.. Δουλεύει κανονικά το σταθερο και μου δίνει και 2.5 mbps της σταθερής γραμμής.. Το booster το τοποθέτησα σκέτο, δηλαδή μόνο ρεύμα, σε ένα καλύτερο σημείο και μου δίνει 20-40 mbps ανάλογα με τα κέφια.. Και παίρνω ίντερνετ αποκλειστικά από το booster με WiFi.. Το θέμα είναι τώρα πόσο θα μου χρεώσουν στην κοσμοτε το παλιό ρουτερ..?επλιζω 20 με 30 ευρώ..
    Στις adsl γραμμές 20 συν ΦΠΑ το χρεώνει.

  8. #2573
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις adsl γραμμές 20 συν ΦΠΑ το χρεώνει.
    Το entry μόνο δεν δίνουν πλέον και στις adsl; Αλλά και σε vdsl έως 50 συνήθως; Η είναι στάνταρ το plus σε vdsl;
    Στην περίπτωση 2 πάντως στο pdf..δεν αναφέρει το plus..
    Γιατί αν όντως είναι έτσι..διαφορετικό τέλος μη επιστροφής με βάση το πακέτο adsl/vdsl και την ταχύτητα αν μιλάμε για το entry;
    Στο Pdf πάντως μιλάει για ρούτερ ευρυζωνικής πρόσβασης..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #2574
    Εγγραφή
    25-08-2019
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Αυτο με τις κεραιες το έχω διαβάσει αλλά μάλλον θα δούμε...

  10. #2575
    Εγγραφή
    06-11-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Naitrino Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Αυτο με τις κεραιες το έχω διαβάσει αλλά μάλλον θα δούμε...
    παντως θα σου προτεινα,αν ειναι να αντλησεις πληροφοριες απο 13888,να καλεσεις 4-5 φορες και να μιλησεις με διαφορετικο εκπροσωπο καθε φορα..αν οι απαντησεις ολων συμφωνουν,ισχυει αυτο που θα σου πουν..αν οχι κανε αυτο που θα σου πει ο πιο σχετικος..θα καταλαβεις ποιος ειναι..

  11. #2576
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σωστό, και εγώ παλιά επερνα τρις , τέσσερις φορές τηλέφωνο.
    Ο ένας συμπληρώνει τον άλλο και βγάζεις άκρη,, δηλ είναι και λίγο άσχετοι, και τηλέφωνο την ημέρα, όχι το βράδυ, όπου υποπτευομαι ότι κάνουν τις αρχικές βάρδιες οι νέοι. Εμένα μου είχε πει εν ψυχρώ μια υπάλληλος,,, ήθελα να ενεργοποιηθεί το voip σε fritz 7490,,, κοιτάξτε εμείς δεν τα ξέρουμε αυτά, πάρε τηλέφωνο το πρωί.

  12. #2577
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εγω θα προτεινα να ΜΗΝ κανεις αυτα τα 4-5 τηλεφωνηματα.

    Δεν υπαρχει σοβαρος λογος να απασχολουμε την τηλ.εξυπηρετηση και μετα να παραπονιουνται συμφορουμιτες για για ταλαιπωριες.

    Αλιμονο αν ο καθε συμφρομιτης εκανε 4-5 τηλεφωνηματα καθε φορα για πληροφοριες.

    Φιλικα,

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου είχε πει εν ψυχρώ μια υπάλληλος,,, ήθελα να ενεργοποιηθεί το voip σε fritz 7490,,, κοιτάξτε εμείς δεν τα ξέρουμε αυτά, πάρε τηλέφωνο το πρωί.

    ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ να μην ηξερε να σεταρει υποστηριζομενο εξοπλισμο.
    Προφανωνς με αλλο τμημα μιλησες.
    The gr81 .

  13. #2578
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το fritz 7490, πριν δύο χρόνια, δεν ήτανε υποστηριζόμενη συσκευή, και ήθελε , και 2ο password για σεταρισμα της τηλεφωνίας voip.
    Η κοπέλα δεν ήξερε, και απλά μου το είπε.

  14. #2579
    Εγγραφή
    06-11-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    εμενα για 20 ολοκληρες ημερες,ενω ειχα παραγγειλει το speed booster,κι ενω μεσολαβησαν 17 τηλεφωνηματα(ενα καθε μερα,απο την τριτη μερα αρχισα να τους ενοχλω),δεν ηξερε κανενας να μου πει οτι το booster απαιτει νεο συμβολαιο και επομενως νεα χαρτια..στην αρχη μου ελεγαν οτι υπαρχει ενα τεχνικο προβλημα χωρις περεταιρω διεφκρινισεις..οταν τους πιεσα και τους απεδειξα οτι ειναι αδυνατο να υπαρχει τεχνικο προβλημα μου ελεγαν μετα οτι υπαρχει ενα συστημικο προβλημα και ειναι προς επιλυση..ως που επεσα σε μια κοπελα που γνωριζε λεπτομερειες και μου εξηγησε αναλυτικα τι πρεπει να κανω..να σημειωσω πως επροκειτο για συλλογο(οχι για οικιακο συμβολαιο)και μαλλον δεν ηξεραν τι ισχυει σε περιπτωσεις μη κερδοσκοπικων οργανισμων..θεωρω πως η δουλεια τους ειναι να ξερουν..

  15. #2580
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos0121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα για 20 ολοκληρες ημερες,ενω ειχα παραγγειλει το speed booster,κι ενω μεσολαβησαν 17 τηλεφωνηματα(ενα καθε μερα,απο την τριτη μερα αρχισα να τους ενοχλω),δεν ηξερε κανενας να μου πει οτι το booster απαιτει νεο συμβολαιο και επομενως νεα χαρτια..στην αρχη μου ελεγαν οτι υπαρχει ενα τεχνικο προβλημα χωρις περεταιρω διεφκρινισεις..οταν τους πιεσα και τους απεδειξα οτι ειναι αδυνατο να υπαρχει τεχνικο προβλημα μου ελεγαν μετα οτι υπαρχει ενα συστημικο προβλημα και ειναι προς επιλυση..ως που επεσα σε μια κοπελα που γνωριζε λεπτομερειες και μου εξηγησε αναλυτικα τι πρεπει να κανω..να σημειωσω πως επροκειτο για συλλογο(οχι για οικιακο συμβολαιο)και μαλλον δεν ηξεραν τι ισχυει σε περιπτωσεις μη κερδοσκοπικων οργανισμων..θεωρω πως η δουλεια τους ειναι να ξερουν..
    Όταν βγαίνει ένα προϊόν ατεστάριστο και με βασικά πράγματα ως υποστήριξη, είναι λογικό οι υπάλληλοι να μην ξέρουν τίποτα...

    Το έβγαλαν "στον αέρα" χωρίς να υπάρχουν οδηγίες τεχνικής υποστήριξης και με μόνο τα βασικά όσον αφορά ποιοι το δικαιούνται (απλοί ιδιώτες και απλές εταιρείες (ΑΕ, ΙΚΕ κλπ) ).
    Προφανώς και κάτι θα τους ξέφευγε...

    Μην το ψάχνεις... οι υπάλληλοι στο τηλεφωνικό κέντρο καμιά φορά ενημερώνονται για νέες υπηρεσίες από τους πελάτες αντί να ενημερωθούν εσωτερικά πρώτα, οπότε τους πιάνεις εξαπίνης...

Σελ. 172 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172173174177182192 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας