Σελ. 21 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 6029
  1. #301
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το ξεφορτώθηκα την προηγούμενη εβδομάδα. Χωρίς δυνατότητα να παρακολουθώ πόσα GB είχαν ξοδευτεί, η υπηρεσία μου ήταν άχρηστη. Ευτυχώς είχαν κάνει λάθος, με χρέωναν 15 ευρώ το μήνα αντί για 10 και με είχαν βάλει σε αορίστου. Και με άφησαν να το διακόψω χωρίς ποινή και θα μου πιστώσουν τη διαφορά. Με το λογαριασμό βρήκα άκρη μετά από πολλά τηλεφωνήματα στο 13888, το 10ψήφιο μου το είπαν τηλεφωνικά και μετά έβγαλα άκρη με το τμήμα κινητής.


    Συνημμένο Αρχείο 179987Συνημμένο Αρχείο 179988
    Μόνο DSL

    Συνημμένο Αρχείο 179990
    DSL+4G

    Συνημμένο Αρχείο 179991Συνημμένο Αρχείο 179992
    DSL+4G με πρόσθετη κεραία

    Πάρα πολύ ενδιαφέροντα αυτά που έστειλες. Θα μπορούσες να προσφέρεις επιπλέον πληροφόρηση για την πρόσθετη κεραία που αναφέρεις στις τελευταίες εικόνες;

  2. #302
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Συγκεκριμένα πήρα και του έβαλα μια σαν αυτή. Από 1-2 μπάρες, πήγαμε στις 2 σταθερές, στα τελευταία στις 2-3 αλλά χωρίς να αλλάζει η ταχύτητα. Αν είχε και μεγαλύτερο καλώδιο (από 2 m που έχει) να τη βγάλω στο μπαλκόνι θα έδινε και ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση του σήματος. Τα 35dBi που λέει θεωρώ ότι είναι μούφα βέβαια. Είναι με διπλό καλώδιο με βύσματα βιδωτά, πάει ένα σε κάθε υποδοχή του HA35, κινέζικης κατασκευής.

    Το δικό μου θέμα είναι πως, μη έχοντας κινητό με συμβόλαιο στην κοσμοτέ, δεν μπορούσα να παρακολουθώ την κατανάλωση των GB, τα μηνύματα έρχονταν κανονικά στα 80 και 100% αλλά τι να το κάνω τότε; Τεχνικά η υπηρεσία έπαιζε άψογα, την ψόφια γραμμή μου την έκανε 'κανονική' να το πούμε έτσι, κι αν δεν υπήρχαν τα μηνιαία όρια θα το έψαχνα ακόμα περισσότερο μήπως μετακινήσω το router ώστε να βγάλω την κεραία έξω, όπου έχω 3 μπάρες 4G με τα κινητά cosmote.
    hnesne

  3. #303
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκεκριμένα πήρα και του έβαλα μια σαν αυτή. Από 1-2 μπάρες, πήγαμε στις 2 σταθερές, στα τελευταία στις 2-3 αλλά χωρίς να αλλάζει η ταχύτητα. Αν είχε και μεγαλύτερο καλώδιο (από 2 m που έχει) να τη βγάλω στο μπαλκόνι θα έδινε και ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση του σήματος. Τα 35dBi που λέει θεωρώ ότι είναι μούφα βέβαια. Είναι με διπλό καλώδιο με βύσματα βιδωτά, πάει ένα σε κάθε υποδοχή του HA35, κινέζικης κατασκευής.

    Το δικό μου θέμα είναι πως, μη έχοντας κινητό με συμβόλαιο στην κοσμοτέ, δεν μπορούσα να παρακολουθώ την κατανάλωση των GB, τα μηνύματα έρχονταν κανονικά στα 80 και 100% αλλά τι να το κάνω τότε; Τεχνικά η υπηρεσία έπαιζε άψογα, την ψόφια γραμμή μου την έκανε 'κανονική' να το πούμε έτσι, κι αν δεν υπήρχαν τα μηνιαία όρια θα το έψαχνα ακόμα περισσότερο μήπως μετακινήσω το router ώστε να βγάλω την κεραία έξω, όπου έχω 3 μπάρες 4G με τα κινητά cosmote.
    Δεν ξέρω αν από την αρχή της παροχής της υπηρεσίας δίνουν τον ίδιο hybrid access router παρατηρώ όμως ότι ο HA35 δεν έχει κανένα SMA connector κι επομένως η σύνδεση μιας κεραίας όμοιας με αυτής που περιγράφεις νομίζω δεν είναι εφικτή (στην περιγραφή λέει ότι θέλει υποδοχή για 2 SMA). Τέλος οφείλω να πω ότι αν και στη σελίδα της Cosmote περιγράφει το router με την ονομασία HA-35 αν κατεβάσεις το pdf manual σου λέει ο τίτλος ου αρχείου ότι είναι ο HG 658 V2 οπότε "μπάζει" λίγο η υπόθεση...Το ψάχνω αν και έχω καλή γραμμή όμως λόγω VOIP τηλεφωνίας το ξανακοιτάω γιατί αν για κάποιο λόγο μου χαλάσει το σταθερό τηλέφωνο θα έχω προβλήματα!

  4. #304
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το έχεις το router ή το λες θεωρητικά; Το manual είναι εδώ, στο σχήμα της σελίδας 7

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ha35.JPG 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  23,5 KB 
ID: 180004

    στο σημείο που έχω σημειώσει με κίτρινο έχει ένα πλαστικό που αφαιρείται. Από κάτω είναι 2 υποδοχές θηλυκά SMA.

    - - - Updated - - -

    Δίκιο έχεις, δεν το αναφέρει πουθενά ότι παίρνει κεραία. Εγώ πρέπει να το είχα διαβάσει εδώ, κάποιες σελίδες πριν, ή ίσως σε άλλο thread. Είχα ρωτήσει κιόλας αλλά δεν είχε απαντήσει κανείς, μόνος το έψαξα τι κεραία να το βάλω.
    hnesne

  5. #305
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχεις το router ή το λες θεωρητικά; Το manual είναι εδώ, στο σχήμα της σελίδας 7

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ha35.JPG 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  23,5 KB 
ID: 180004

    στο σημείο που έχω σημειώσει με κίτρινο έχει ένα πλαστικό που αφαιρείται. Από κάτω είναι 2 υποδοχές θηλυκά SMA.

    - - - Updated - - -

    Δίκιο έχεις, δεν το αναφέρει πουθενά ότι παίρνει κεραία. Εγώ πρέπει να το είχα διαβάσει εδώ, κάποιες σελίδες πριν, ή ίσως σε άλλο thread. Είχα ρωτήσει κιόλας αλλά δεν είχε απαντήσει κανείς, μόνος το έψαξα τι κεραία να το βάλω.
    Διάβασα το manual ηλεκτρονικά, δεν τον έχω ακόμα, όπως είπες δεν το αναφέρει κάπου για την εξωτερική κεραία και γ'αυτό επέμεινα στο ερώτημα. Έχω μια μικρή ανησυχία, όπως ανέφερα και πριν, με την VOIP τηλεφωνία που έχω ενεργοποιημένη (Θα μιλήσω όμως με Cosmote και θα το επιλύσω).

  6. #306
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ VOIP είχα και έχω. Όπως παίζει το speedport, έτσι και το ΗΑ35. Το μόνο χαζό που έχει είναι ότι εκεί που συνδέονται τα βύσματα των τηλεφώνων (6 στο παραπάνω σχήμα) είναι βαθουλωμένο όλο αυτό το τμήμα με τις υποδοχές και αν έχεις ανταπτοράκι που κάνει το τηλέφωνο ντούμπλεξ δεν χωράει καν να μπει. Στο speedport μπαίνει αλλά δεν κουμπώνει, εδώ καν δεν μπαίνει. Η λύση που έκανα εγώ γιατί δεν είχα πρόχειρη προέκταση ήταν να βάλω ένα φίλτρο (που δεν χρειάζεται για άλλους λόγους).
    hnesne

  7. #307
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Υπάρχει πουθενά διαθέσιμη πληροφορία σχετικά με εκπομπές SAR του ρούτερ; Θα πρέπει να το τοποθετήσω σε παιδικό δωμάτιο και μ'ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό γιατί θα είναι συνεχώς σε λειτουργία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ VOIP είχα και έχω. Όπως παίζει το speedport, έτσι και το ΗΑ35. Το μόνο χαζό που έχει είναι ότι εκεί που συνδέονται τα βύσματα των τηλεφώνων (6 στο παραπάνω σχήμα) είναι βαθουλωμένο όλο αυτό το τμήμα με τις υποδοχές και αν έχεις ανταπτοράκι που κάνει το τηλέφωνο ντούμπλεξ δεν χωράει καν να μπει. Στο speedport μπαίνει αλλά δεν κουμπώνει, εδώ καν δεν μπαίνει. Η λύση που έκανα εγώ γιατί δεν είχα πρόχειρη προέκταση ήταν να βάλω ένα φίλτρο (που δεν χρειάζεται για άλλους λόγους).
    Δεν έχω αυτό το πρόβλημα γιατί έχω συνδέσει την "επιστροφή" της κεντρικής πρίζας του ΟΤΕ πάνω στο ρούτερ για να έχω τηλεφωνικό σήμα σε κάθε πρίζα του σπιτιού.

  8. #308
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει πουθενά διαθέσιμη πληροφορία σχετικά με εκπομπές SAR του ρούτερ; Θα πρέπει να το τοποθετήσω σε παιδικό δωμάτιο και μ'ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό γιατί θα είναι συνεχώς σε λειτουργία.
    καλημερα, αυτο δεν θα το συνιστουσα οσο SAR και να εχει! καλυτερα να βρεις αλλον τροπο!

  9. #309
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29999/2495
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXDSL 931 VII
    SNR / Attn
    12.4(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ θα ήθελα ένα speedest. Παρακαλώ πολύ όσοι το έχετε αγοράσει...
    Ορίστε και από μένα το speedtest!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  27,2 KB 
ID: 180030

  10. #310
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, αυτο δεν θα το συνιστουσα οσο SAR και να εχει! καλυτερα να βρεις αλλον τροπο!

    Είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω βάλει τόσο καιρό τώρα... Αν και δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο είναι εφικτό η "μεταφορά" μιας κεντρικής πρίζας σε άλλο σημείο του σπιτιού χωρίς μερεμέτια!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cyberten : 14-02-17 στις 14:38.

  11. #311
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω βάλει τόσο καιρό τώρα... Αν και δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο είναι εφικτό η "μεταφορά" μιας κεντρικής πρίζας σε άλλο σημείο του σπιτιού χωρίς μερεμέτια!
    καταλαβαινω την δυσκολια αλλα ειναι σημαντικοτατος ο λογος να το κανεις!
    εναλλακτικα μπορεις να εχεις εξωτερικο καλωδιο και να το κρυψεις κατω χαμηλα αν σε περνουν τα σημεια, μεσα σε καναλακι λευκο πχ κτλ.
    Οπως και να εχει μια τετοια συσκευη πιστευω οτι εχει δυνατοτερο σημα απο κινητο τηλεφωνο.
    Πολυς κοσμος τις φοβαται αυτες και σιγουρα ειναι πολυ χειροτερο απο wifi.

  12. #312
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το HA35-10 δεν υποστηρίζει IPv6;
    Ρωτάω γιατί πριν με το Speedport W724 στην ίδια γραμμή / PC ήμουν OK, ενώ τώρα έχω μόνο IPv4.
    Επίσης το τελευταίο firmware είναι το V100R001C78B016a;
    Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ότι θέλει στη ζωή, αλλά αυτός που θέλει ότι έχει...

  13. #313
    Εγγραφή
    11-07-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας μολις γραφτηκα στο forum και εγω Σκέφτομαι και εγω να βαλω το speed booster του οτε καθοτι η γραμμη dsl μου με το ζορι ποιανει 6mbps ταχυτητα Αυτό που ηθελα να μαθω και να ρωτησω σε οσους το εχουν στην κατοχή τους το εν λογω router είναι τι ETHERNET ports exei 10/100 η Gbyte 1000.Γιατι στο manual δεν ειδα καπου να το αναφερει Στο 13888 που ρωτησα μου ειπαν ότι είναι Gbyte Ethernet αλλα πως να με σιγουρος αν λενε αληθεια Ευχαριστω

  14. #314
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Με ενημέρωσαν από Τ.Υ. ότι για λίγες ημέρες έχουν διαφημιστική προώθηση (η οποία ίσως δεν ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα γιατί θα είναι πολύ σύντομη μου είπαν) με τιμή 5,5€ (από 9,5€ που γράφει στην ιστοσελίδα) για δέσμευση 18/24 μήνες για τα 20GB (τα επιπλέον 20GB έως 31/7/2016 ισχύουν κανονικά). Εγώ πάντως το έκλεισα για 24 μήνες!

  15. #315
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καλά, και τα επιπλέον 20 φαντάζομαι θα συνεχισοιυν να τα δινοιυν, έτσι όπως είναι η υπηρεσία (επικουρική της σταθερής σύνδεσης) όσα και να δώσουν λιγα είναι. Καλη η έστω και προσωρινή μείωση τιμής, αν δώσουν και τη δυνατότητα σε οσες περιοχές μπει πριν το 18/24μηνο vdsl να γίνεται διακοπή χωρίς ποινή καλό θα ειναι.
    hnesne

Σελ. 21 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας