Σελ. 239 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 219229234237238239240241244249259 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.571-3.585 από 6029
  1. #3571
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνιμα χωρίς την dsl το έχω....
    Το LTE tunnel στο Interface Status τι σου δείχνει up ή down;

  2. #3572
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετά τα 100gb ναι...
    Α οκ thnx

  3. #3573
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το LTE tunnel στο Interface Status τι σου δείχνει up ή down;
    αμα έδειχνε down δεν θα έδινε ιντερνετ!!!

  4. #3574
    Εγγραφή
    23-08-2015
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα σας,

    Έχω το booster μέσω 4G στο σαλόνι και πάνω του ένα Asus AC52 που εκτελεί χρέη router. Το Huawei δεν έχει επάνω του καλώδιο τηλεφωνικό, δουλεύει σκέτο το 4G, ως τώρα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

    Το dsl το περνάω σε ένα απλό speedport σε ένα άλλο δωμάτιο του σπιτιού όπου έχω τηλεφωνική πρίζα σε καλό σημείο. Δεν το χρησιμοποιώ καθόλου για internet.

    Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν δουλεύει με τίποτε το voip για τηλεφωνία. Το λαμπάκι telephony είναι σβηστό, ενώ έχω σωστή συνδεσμολογία στα καλώδια. Γνωρίζει κανείς τι φταίει; Έχει να κάνει με το μαϊμούδιασμα που έχω κάνει με το 4G που δουλέυει μόνο του; Υπάρχει κάποια πρόταση; Τι μπορώ να ελέγξω;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  5. #3575
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας,

    Έχω το booster μέσω 4G στο σαλόνι και πάνω του ένα Asus AC52 που εκτελεί χρέη router. Το Huawei δεν έχει επάνω του καλώδιο τηλεφωνικό, δουλεύει σκέτο το 4G, ως τώρα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

    Το dsl το περνάω σε ένα απλό speedport σε ένα άλλο δωμάτιο του σπιτιού όπου έχω τηλεφωνική πρίζα σε καλό σημείο. Δεν το χρησιμοποιώ καθόλου για internet.

    Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν δουλεύει με τίποτε το voip για τηλεφωνία. Το λαμπάκι telephony είναι σβηστό, ενώ έχω σωστή συνδεσμολογία στα καλώδια. Γνωρίζει κανείς τι φταίει; Έχει να κάνει με το μαϊμούδιασμα που έχω κάνει με το 4G που δουλέυει μόνο του; Υπάρχει κάποια πρόταση; Τι μπορώ να ελέγξω;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Η τηλεφωνια στο Speedport εννοεις?

    Αν ναι τοτε θα του κανεις RESET απο το κουμπακι πισω. θα το αφησεις ΕΚΤΟΣ ρευματος και τηλεφωνου κανα 20λεπτο.
    Μετα θα το βαλεις στο ρευμα και στην γραμμη σου. θα περιμενεις 4-5 λεπτα να συγχρονισει και το πολυ μεσα σε σε 30 λεπτα θα εχει τραβηξει τα στοιχεια της τηλεφωνιας.

    Οτι αλλο θελεις μπορεις να απευθυνθεις στο ΣΩΣΤΟ ΝΗΜΑ για το speedport . ειτε το απλο ειτε το PLUS αναλογως πιο εχεις.
    The gr81 .

  6. #3576
    Εγγραφή
    23-08-2015
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Πρόκειται για το speedport plus. Θα κάνω ό,τι μου πρότεινες και θα ενημερώσω εδώ. Δεν παίζει κάποιο ρόλο η μαϊμουδιά που έχω κάνεις με το booster να υποθέσω;

  7. #3577
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Πρόκειται για το speedport plus. Θα κάνω ό,τι μου πρότεινες και θα ενημερώσω εδώ. Δεν παίζει κάποιο ρόλο η μαϊμουδιά που έχω κάνεις με το booster να υποθέσω;
    Μήπως έχεις την τηλεφωνία να παίζει μέσω της κινητής στο booster και δεν μπορούν να συνδεθούν κ τα 2 ταυτόχρονα; Η μήπως παίζει κάτι ανάλογο..
    Για δοκίμασε να κλείσεις το booster από περιέργεια να δεις, θα παίξει η τηλεφωνία στο Plus;
    Ειδάλλως ότι σου είπαν πάνω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #3578
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα έδειχνε down δεν θα έδινε ιντερνετ!!!
    Ήθελα αυτή την επαλήθευση. Σε όλο τον κόσμο είναι Up χωρίς την DSL εκτός από μένα που είναι Down . Δεν μπορώ να το δηλώσω και βλάβη... γιατί έτσι πρέπει να δουλεύει

  9. #3579
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εσυ πρεπει να το χεις @μισει με τα προφιλ και τις ρυθμισεις ....Δεν άλλαζες καρτες και apn ;

  10. #3580
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα αυτή την επαλήθευση. Σε όλο τον κόσμο είναι Up χωρίς την DSL εκτός από μένα που είναι Down . Δεν μπορώ να το δηλώσω και βλάβη... γιατί έτσι πρέπει να δουλεύει
    κάντο μια επαναφορά.... τώρα άμα το έχεις τερματίσει σε streaming μπορεί και να υπάρχει και καμιά black list. εγώ πχ το youtube το έχω μόνιμα να πηγαίνει απ την dsl.... και γενικά τα έχω μοιρασμένα τα πράγματα...

  11. #3581
    Εγγραφή
    23-08-2015
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έχεις την τηλεφωνία να παίζει μέσω της κινητής στο booster και δεν μπορούν να συνδεθούν κ τα 2 ταυτόχρονα; Η μήπως παίζει κάτι ανάλογο..
    Για δοκίμασε να κλείσεις το booster από περιέργεια να δεις, θα παίξει η τηλεφωνία στο Plus;
    Ειδάλλως ότι σου είπαν πάνω..
    Δοκίμασα το reset που πρότεινε ο φίλος παραπάνω, αλλά δε δούλεψε. Επίσης δοκίμασα να κλείσω το booster και να κάνω ένα reboot στο speedport plus αλλά και πάλι τίποτε. Καμία άλλη ιδέα; Να ζητήσω support από κοσμοτε;

  12. #3582
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα το reset που πρότεινε ο φίλος παραπάνω, αλλά δε δούλεψε. Επίσης δοκίμασα να κλείσω το booster και να κάνω ένα reboot στο speedport plus αλλά και πάλι τίποτε. Καμία άλλη ιδέα; Να ζητήσω support από κοσμοτε;
    έχεις σίγουρα voip τηλεφωνία? ζήτα να σου στείλουν τον κωδικό της τηλεφωνίας να το περάσεις μάνουαλ

  13. #3583
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά επειδή θα τρελαθώ αν κάποιος γνωρίζει ας δώσει τα φώτα του. Έχω το Speedbooster από αρχές Οκτώβρη. Όσο και αν έχω προσπαθήσει δε μπορώ να το κάνω να παίξει σωστά στο δωμάτιο που έχω το PC μου.

    Στο συγκεκριμένο σημείο μάλιστα έχω το μέγιστο δυνατό σημα, δηλαδή 3/3 γραμμές και οι ταχύτητες μου είναι 9-10 Mbps Down και 5-5.5 Up. Στο σαλόνι από την άλλη έχω δει έως και 79.2 Down και 5.5 Up με 2/3 σημα.

    Να σημειώσω ότι για κάποιο λόγο δεν μπαίνει ο περιορισμός όταν τελειώσουν τα 100GB πράγμα που δε με ενοχλεί σε καμία περίπτωση.

    Προσπαθώ να κάνω stream στο Twitch αλλά που και που έχω FPS drops λόγω της σύνδεσης (κάπου κάπου από τα 3000 πέφτει στα 1000 για δευτερόλεπτα (παράδειγμα) και ξανά ανεβαίνει.

  14. #3584
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις σίγουρα voip τηλεφωνία? ζήτα να σου στείλουν τον κωδικό της τηλεφωνίας να το περάσεις μάνουαλ
    Λες να του έχουν msan; Στο booster άραγε του άναβε το telephony;
    Πάντως αυτό με τον κωδικό θα έλεγα και εγώ.. Που να τους λες τώρα για διαφορετικά ρούτερ και remote support..
    Ας ζητήσει κωδικό & μετά να σώσει και το config backup, οπότε σε περίπτωση reset να το περάσει και να μην έχει θέμα ξανά.. Αφού δεν τα τραβάει μόνο του..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #3585
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ πρεπει να το χεις @μισει με τα προφιλ και τις ρυθμισεις ....Δεν άλλαζες καρτες και apn ;
    Έλα βρε, τι σχέση να έχει αυτό, αφού η sim δεν περνούσε από το bonding, δεν κάναμε και καμιά χακιά , ήμασταν απολύτως νόμιμοι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάντο μια επαναφορά.... τώρα άμα το έχεις τερματίσει σε streaming μπορεί και να υπάρχει και καμιά black list. εγώ πχ το youtube το έχω μόνιμα να πηγαίνει απ την dsl.... και γενικά τα έχω μοιρασμένα τα πράγματα...
    Είμαι γύρω στα 250GB (4G) το πολύ, κάθε μήνα. Youtube με τα 3mbps της ADSL είναι μόνο για 480p . Μόνο η κανονική sim με τα απεριόριστα δούλεψε σκέτη. Η sim του booster από την αρχή (αρχές του 2018) μόνη της δεν δούλεψε ποτέ. Επίσης με την sim του κινητού δούλευε και το VOIP μέσω 4G, με την υβριδική sim ποτέ. Απλά δοκιμάζω κατά περιόδους μπας και το ανοίξουν για να έχω καλύτερο Ping. Βρήκα μόνο, ότι αν κλείσω το internet του adsl από τις ρυθμίσεις θα παίρνω από το 4G για κάποιες ώρες, μέχρι να γίνει το LTE down! Στη συνέχεια πρέπει να ανοίξω το adsl για να γίνει το LTE Up κ.ο.κ. Παλιότερα που το δοκίμαζα αυτό κρατούσε μέρες, πλέον κρατάει ώρες... άρα κάτι μαγείρεψαν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος newbye : 07-02-20 στις 23:44.

Σελ. 239 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 219229234237238239240241244249259 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας