Σελ. 289 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.321-4.335 από 6029
  1. #4321
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    "μπορεις να απενεργοποιεις/ενεργοποιεις το 4G συνολικα ή για συγκεκεριμενο μηχανημα κατα το δοκουν"

    Σε ευχαριστώ φίλε. Κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει. Ιδανικά θα ήθελα το pc όταν θα κάτσω να παίξω να μη χρησιμοποιεί 4g και μόνο για εκείνο το διάστημα.

    Πόσο σου κοστίζει συνολικά το μήνα ote+speedbooster?
    απο οτι καταλαβα μονο adsl ειχες και θα εχεις και με οτε αμα πας στον οτε , οποτε εχουμε και λεμε
    το πιο οικονομικο πακετο που αναφερει στο site της κοσμοτε ειναι το εξης https://www.cosmote.gr/eshop/global/...tId=prod430029
    28,90 ευρω με Απεριόριστα λεπτά προς σταθερά και 420 λεπτά προς κινητά Ελλάδας και προς διεθνή (σταθερά & κινητά) 29 χωρών και το booster εχει 6,80 ευρω οπως γραφει εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html . Τονιζω οτι λαμβανεις 2 λογαριασμους εναν του double play μαζι με 2 επιπλεον στο παγιο και τα υπολοιπα 4,80 ευρω στο λογαριασμο κινητης ξεχωριστα , δεν εκδιδονται την ιδια περιοδο . Εμενα αρχες του μηνα εκδιδεται η κινητη και τελος του μηνα το σταθερο τηλεφωνο .
    Παντως υπαρχει και το COSMOTE Double Play 24 S με 23,90 ευρω το μηνα χωρις τηλεφωνια μεσα δες εδω https://www.cosmote.gr/announcements...Y_24_S_24m.pdf αλλα δεν αναφερειται στα πακετα του site , αλλα πρεπει να το δινουνε στα καταστηματα και στο 13888. Αρα αμα δεν σε ενδιαφερει το σταθερο τηλεφωνο τοτε βαλε το σκετο ιντερνετ και σου βγαινει και πιο οικονομικα.
    Κανονικα υπαρχει και ενα αλλο πακετο που εχει 27,90 ευρω που εχει απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα προς κινητα και εξωτερικο , δες εδω https://www.cosmote.gr/announcements...24L_XL_24m.pdf , αλλα αφαιρεις και την εκπτωση του ενος 1 ευρω το μηνα για το αμα ενεργοποιησεις τον email λογαριασμο που δεν αναφερεται στο pdf link αυτο! .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 08-12-20 στις 21:26.

  2. #4322
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οτι καταλαβα μονο adsl ειχες και θα εχεις και με οτε αμα πας στον οτε , οποτε εχουμε και λεμε
    το πιο οικονομικο πακετο που αναφερει στο site της κοσμοτε ειναι το εξης https://www.cosmote.gr/eshop/global/...tId=prod430029
    28,90 ευρω με Απεριόριστα λεπτά προς σταθερά και 420 λεπτά προς κινητά Ελλάδας και προς διεθνή (σταθερά & κινητά) 29 χωρών και το booster εχει 6,80 ευρω οπως γραφει εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html . Τονιζω οτι λαμβανεις 2 λογαριασμους εναν του double play μαζι με 2 επιπλεον στο παγιο και τα υπολοιπα 4,80 ευρω στο λογαριασμο κινητης ξεχωριστα , δεν εκδιδονται την ιδια περιοδο . Εμενα αρχες του μηνα εκδιδεται η κινητη και τελος του μηνα το σταθερο τηλεφωνο .
    Παντως υπαρχει και το COSMOTE Double Play 24 S με 23,90 ευρω το μηνα χωρις τηλεφωνια μεσα δες εδω https://www.cosmote.gr/announcements...Y_24_S_24m.pdf αλλα δεν αναφερειται στα πακετα του site , αλλα πρεπει να το δινουνε στα καταστηματα και στο 13888. Αρα αμα δεν σε ενδιαφερει το σταθερο τηλεφωνο τοτε βαλε το σκετο ιντερνετ και σου βγαινει και πιο οικονομικα.
    Κανονικα υπαρχει και ενα αλλο πακετο που εχει 27,90 ευρω που εχει απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα προς κινητα και εξωτερικο , δες εδω https://www.cosmote.gr/announcements...24L_XL_24m.pdf , αλλα αφαιρεις και την εκπτωση του ενος 1 ευρω το μηνα για το αμα ενεργοποιησεις τον email λογαριασμο που δεν αναφερεται στο pdf link αυτο! .
    Σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση. Θυμάμαι όταν κοντεύει το συμβόλαιο να λήξει που την πέφτουν ταυτόχρονα όλες οι εταιρίες να σε κάνουνε πελάτη και δίνανε προσφορές λίγο πιο κάτω απο τις τιμές καταλόγου, αναρωτιέμαι αν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο

  3. #4323
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση. Θυμάμαι όταν κοντεύει το συμβόλαιο να λήξει που την πέφτουν ταυτόχρονα όλες οι εταιρίες να σε κάνουνε πελάτη και δίνανε προσφορές λίγο πιο κάτω απο τις τιμές καταλόγου, αναρωτιέμαι αν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο
    Το sfbb υποθέτω ότι είναι out of the question;
    Δεν πέρασε από εκεί η οπτική ε; Προς τα που είσαι αλήθεια αν επιτρέπεται; & Αν μπορείς να πεις χοντρικά.. Τον αριθμό του box/καφάο το ξέρεις;
    Τώρα τελευταία υπήρξε οργασμός έργων για το ftth στις περιοχές εκεί..
    Καμπίνα μπορεί να μην άλλαξαν, αλλά για τομή οπτικής κοίταξες;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #4324
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το sfbb υποθέτω ότι είναι out of the question;
    Δεν πέρασε από εκεί η οπτική ε; Προς τα που είσαι αλήθεια αν επιτρέπεται; & Αν μπορείς να πεις χοντρικά.. Τον αριθμό του box/καφάο το ξέρεις;
    Τώρα τελευταία υπήρξε οργασμός έργων για το ftth στις περιοχές εκεί..
    Καμπίνα μπορεί να μην άλλαξαν, αλλά για τομή οπτικής κοίταξες;
    Φίλε μου πολλά περάσανε και δεν με ακούμπησαν... Δε μπορώ να χωνέψω το ότι ασχολούμαι,γουστάρω και χρειάζομαι καλό ίντερνετ απο την "γέννηση" του και παρόλαυτα είμαι στον βούρκο με τα σκ...

    Και βλέπω και κόσμο που έχει πρόσβαση σε vdsl ή οπτικές και απλά τσιγγουνεύεται. Τρέλα!

    Το καφάο μου είναι το 1597-208. Τέλη του 2017 που κάνανε έργα και ενώ αρχικά ήταν να το αλλάξουν με ανάθεση σε πιο σύγχρονο τελικά το εξαιρέσανε . Οπότε vdsl καπούτ ωράια πράγματα ε.. Επίσης κάνουνε έργα για οπτικές αλλά είμαι μακριά, μένω προς οικισμό ΑΤΕ,Καταφύγι στην Π Φώκαια.

    Ρεαλιστικά οι επιλογές μου για αναβάθμιση είναι Speedbooster ή κάποιο link με κανα μακρινό γείτονα που να έχει καλό ιντερνετ. Αυτό το τελευταίο δεν είναι εύκολο όπως καταλαβαίνεις, δεν ξέρω και πολύ κόσμο εδώ..

    Άλλες εναλλακτικές Starlink δορυφορικό ή και 5G όταν θα είναι διαθέσιμα... Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον !

  5. #4325
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Αυτα γιατι τα εχεις απορριψει ?


    Vodafone Giga Unlimited Ultra 69,50€/μήνα
    COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED

    Για το 5G μην στηριζεις τις ελπιδες σου εκει. Οταν θα πρεπει να εχεις κεραια στα < 200μετρα , δεν το βλεπω να γινεται συντομα.
    Πιο συντομα θα γινουν διαθεσιμα τα συμβολαια για starlink παρα για το 5G.
    The gr81 .

  6. #4326
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα γιατι τα εχεις απορριψει ?


    Vodafone Giga Unlimited Ultra 69,50€/μήνα
    COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED

    Για το 5G μην στηριζεις τις ελπιδες σου εκει. Οταν θα πρεπει να εχεις κεραια στα < 200μετρα , δεν το βλεπω να γινεται συντομα.
    Πιο συντομα θα γινουν διαθεσιμα τα συμβολαια για starlink παρα για το 5G.
    Λόγω latency τα έχω απορρίψει griniaris. Και είναι και ακριβά. Αυτό που λές για το 5g ναι το εμπέδωσα.. Το καλύτερο θα ήταν κάποιο link με συντοπίτη αλλά καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο είναι να βρείς ένας "άγνωστο" ενδιαφερόμενο και την πολυπλοκότητα του εγχειρήματος...

  7. #4327
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Με LTE απο cosmote εχω 12 ms .
    Ταχυτητες εχω δει μεχρι και 170/18 Mbps
    Οποτε ειναι υπεραρκετα και αρκετα γρηγορα.

    Απλα εγραψες οτι καποιοι εχουν προσβαση σε υψηλες ταχυτητες και τσιγγουνευονται.

    Και θεωρησα οτι με 55 € / μηνα για να λυσεις το προβλημα σου ... δεν θα ειχες προβλημα.

    Επισης και να ξεκινησει η Starlink , μην νομιζεις οτι θα δινεις λιγοτερο απο 70-80 € μηνιαιως. + εφαπαξ 3-4-5 κατοσταρικα για εξοπλισμο.

    Anyway . σορυ για το offtopic.
    The gr81 .

  8. #4328
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έτσι όπως το λές ναί αν με καλύπτει σε latency θα είχε ενδιαφέρον. θα το επανεξετάσω. Σε ευχαριστώ και εσένα. Αφήνω το off topic και εγώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mastoras : 09-12-20 στις 14:39.

  9. #4329
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου πολλά περάσανε και δεν με ακούμπησαν... Δε μπορώ να χωνέψω το ότι ασχολούμαι,γουστάρω και χρειάζομαι καλό ίντερνετ απο την "γέννηση" του και παρόλαυτα είμαι στον βούρκο με τα σκ...

    Και βλέπω και κόσμο που έχει πρόσβαση σε vdsl ή οπτικές και απλά τσιγγουνεύεται. Τρέλα!

    Το καφάο μου είναι το 1597-208. Τέλη του 2017 που κάνανε έργα και ενώ αρχικά ήταν να το αλλάξουν με ανάθεση σε πιο σύγχρονο τελικά το εξαιρέσανε . Οπότε vdsl καπούτ ωράια πράγματα ε.. Επίσης κάνουνε έργα για οπτικές αλλά είμαι μακριά, μένω προς οικισμό ΑΤΕ,Καταφύγι στην Π Φώκαια.

    Ρεαλιστικά οι επιλογές μου για αναβάθμιση είναι Speedbooster ή κάποιο link με κανα μακρινό γείτονα που να έχει καλό ιντερνετ. Αυτό το τελευταίο δεν είναι εύκολο όπως καταλαβαίνεις, δεν ξέρω και πολύ κόσμο εδώ..

    Άλλες εναλλακτικές Starlink δορυφορικό ή και 5G όταν θα είναι διαθέσιμα... Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον !
    Ναι όντως εκεί δεν πρέπει να έχουν φτάσει οι οπτικές, μένει γνωστός μου εκεί κοντά (εξοχικό) προς την εκκλησία του Αγ. Γεωργίου..
    Πάντως απ'ότι είδα σας αλλάζει κολώνες ο δεδδηε.. Κάτι είναι και αυτό ε;..
    Για το καφάο θα το ψάξω όταν μπορέσω..
    Εγώ Σαρωνίδα είμαι (εξοχικό) και με παρακαλάνε για ftth, αλλά σε πολυκατοικία δύσκολο το όλο..
    Με adsl πιάνω 20/1, είμαι κοντά στο α.κ..
    Όσο για το βούρκο που είπες, μόνο τους βόθρους να σκεφτείς που έχουν οι περιοχές εκεί (εντός Αττικής) θα καταλάβεις πόσο πίσω είμαστε..
    Δορυφορικό πάντως δεν θα πρότεινα.. Καλύτερα booster..

    Αλήθεια γιατί δεν ζητάς snr6 από τη βόντα; Θα τσίμπαγες +1-1,5Μ..
    Σε ενδιαφέρει περισσότερο το down η το up γενικά; (Δίνουν και 2αρι up αν και με αντίστοιχη πτώση στο down)..
    Γενικά με το adsl είναι μικρά τα περιθώρια..
    Μόνο αν ρίξεις το snr στο πάτωμα (με ειδικό ρουτερ) και όσο αντέχει η γραμμή.. Και αν δεν έχεις voip, που μάλλον δεν έχεις..
    Το συμβόλαιο πότε λήγει;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με LTE απο cosmote εχω 12 ms .
    Ταχυτητες εχω δει μεχρι και 170/18 Mbps
    Οποτε ειναι υπεραρκετα και αρκετα γρηγορα.

    Απλα εγραψες οτι καποιοι εχουν προσβαση σε υψηλες ταχυτητες και τσιγγουνευονται.

    Και θεωρησα οτι με 55 € / μηνα για να λυσεις το προβλημα σου ... δεν θα ειχες προβλημα.

    Επισης και να ξεκινησει η Starlink , μην νομιζεις οτι θα δινεις λιγοτερο απο 70-80 € μηνιαιως. + εφαπαξ 3-4-5 κατοσταρικα για εξοπλισμο.

    Anyway . σορυ για το offtopic.
    Vs του booster είναι μια ιδέα..
    Που μπορείς να το παίρνεις και μαζί σου αν είναι σε κινητό..
    Twin sim υποστηρίζει φαντάζομαι..
    Αλλά είναι "ολίγον" τι, πιο πάνω οι τιμές γενικά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 09-12-20 στις 18:32.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #4330
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο χωριο που ειχα δει προ lockdown ενα χειμωνα ειχαν ξηλωσει και κλεψει οτι μεταλλο βρηκαν απο ντεποζιτα μεχρι ηλιακους και κεραιες . Οποτε αστα να πανε δε μπορεις να αφησεις δορυφορικο εκει ουτε tv....

  11. #4331
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @GregoirX23 voip δεν έχω όχι αλλά δε τρελαίνομαι κιόλας.

    Κλειδώνει γύρω στα 10+ με 12 και συμπεριφέρεται ως εξής.. ανάλογα τον καιρό, την υγρασία κτλ το snr σταδιακά πέφτει και τα errors αυξάνονται γιαυτό δε το θέλω στο 6. Τις ηλιόλουστες μέρες σε snr και errors είναι πιο σταθερό. Φυσικά όμως το καλοκαίρι που "πιταρει" το dslam και όχι μόνο το καλοκαίρι πλεόν γίνεται της μουρλής. Τα καλά του ADSL..

    Δλδ εκεί που παίζω με 70 ping ένα game ξαφνικά θα αρχίσει τα περίεργα και θα φτάνει τα 2000 ms. Συχτιρίζεις, το παρατάς κανα μισάωρο και το ξαναπιάνεις.. Upload έχω το εξωφρενικά υψηλό 800 kbps . Στο σπίτι έχουμε κοινή γραμμή με τον αδερφό μου μιας και είναι μονοκατοικία. Για να μη πλατιάζω, είναι ανεπαρκες για 1-2 οικογένειες, δε συζητάμε καν για torrent ή να μπούμε κανα δύο στο youtube ταυτόχρονα.

    Κολώνες της ΔΕΗ ναι βάλανε αλλά να σου πώ δε ξέρω αν παίζει αυτό ρόλο στο ίντερνετ. Πάντως το ρεύμα μια χαρά πέφτει μια στο τόσο ίδια συμπεριφορά με πρίν..

    θα κοιτάξω και με 4G να δώ ταχύτητες και τι ping έχω σε game servers αν και όλοι λένε οτι δε κάνει για gaming..

    Το συμβόλαιο λήγει τον Φλεβάρη. Στείλε pm αν θέλεις μη χαλάμε το θέμα του booster

  12. #4332
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δεν έχει σχέση το ρεύμα με το ίντερνετ.. Απλά λέω..
    Και το ρεύμα εκεί ανοιγοκλείνει συνεχώς ανά διαστήματα, όχι διακοπή, σαν σύντομο on/off ένα πράγμα.. Δε μπορώ να καταλάβω τι κάνουν, αλλάζουν κυκλώματα; Αυτό είναι χρόνια τώρα..
    Αν χρειαστεί κάτι θα στείλω π.μ..

    Πάντως ναι, αν η γραμμή σου δεν είναι και στη καλύτερη κατάσταση, είσαι που είσαι μακριά, καλύτερα όχι στο σνρ6..
    Πάντως η συμπεριφορά που περιγράφεις γενικά μου ακούγεται σαν καλωδιακό θέμα σε κάποιο βαθμό..
    Έχεις τσεκάρει εσωτερική καλωδίωση; Να δούμε αν φταίει η εσωτερική η το ζεύγος χαλκού..
    Αν το ζεύγος είναι καλό, θα μπορούσες να πιάσεις κάτι παραπάνω πιέζοντας το και ζητώντας και 2αρι up.. Αν και ξαναλέω.. Η απόσταση δεν είναι ότι καλύτερο και τα περιθώρια είναι μικρά.. Πολύ.. Αν ελπίζεις σε μεγαλύτερες ταχύτητες.. Αν τώρα απλά σε ενδιαφέρει το latency ανεβάζεις snr να σταθεροποιηθεί και χτυπάς ένα fastpath.. Αν το λέει η "ψυχή" της γραμμής & της καλωδίωσης..
    Ακόμα αν μοιράζεστε & τη γραμμή... Σκούρα τα πράγματα.. Τότε θέλετε κάποια υλοποίηση qos η κάτι τέτοιο (κάποιο περιορισμό-διαμοιρασμό) ώστε να μη μπουκώνετε τη γραμμή.. Τα 2000ms που περιγράφεις θα μπορούσε να είναι από μπούκωμα-κορεσμό του ήδη μικρού upload.. Δλδ κάποιος ανεβάζει κάτι.. Με το booster όλο και κάτι τέτοιο θα μπορούσατε να ορίσετε..
    *Αφού είστε 2 μην παίζεις άλλο με την adsl.. Δες το booster Η κάποια υλοποίηση 4g.. Αν και στο δεύτερο ανεβαίνει το κασέ..
    Και αφού σε ενδιαφέρει και το gaming, σε οτε θα έχεις και καλύτερο latency λόγω καλύτερης διασύνδεσης με εξωτερικό..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 09-12-20 στις 19:24.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #4333
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα έχω γράψει νομίζω. Fastpath είμαι και για 39 attenuation δε μπορώ να περιμένω και κάτι καλύτερο. Τα έχω ελέγξει όλα απο καλωδιώσεις και στην εισαγωγή τα ίδια νούμερα βλέπουμε.. τα 2000 ms τα κάνει όταν όλοι κοιμούνται και στις 3 το πρωί πχ.. Απλά είναι θέμα σάπιας τεχνολογίας και μακρινής απόστασης. Ένα αξιοπρεπές internet ζητάω με λίγο καλύτερο upload να μη τρώμε 10 μέρες να κατέβει κάτι και χωρίς να κόβεται το ίντερνετ σε όλο το σπίτι όποτε το κάνω. Να παίζω κανα onine παιχνιδάκι χωρίς να είναι roller coaster η ποιότητα της γραμμής όπως και να βλέπω netflix 4κ stream.. Που να είχαμε και παιδιά να θέλουμε και Webex, ντροπή μας δλδ ο Θεός να μας κάψει !

    Thanks παντως, τα είπα και ηρέμησα

  14. #4334
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχω γράψει νομίζω. Fastpath είμαι και για 39 attenuation δε μπορώ να περιμένω και κάτι καλύτερο. Τα έχω ελέγξει όλα απο καλωδιώσεις και στην εισαγωγή τα ίδια νούμερα βλέπουμε.. τα 2000 ms τα κάνει όταν όλοι κοιμούνται και στις 3 το πρωί πχ.. Απλά είναι θέμα σάπιας τεχνολογίας και μακρινής απόστασης. Ένα αξιοπρεπές internet ζητάω με λίγο καλύτερο upload να μη τρώμε 10 μέρες να κατέβει κάτι και χωρίς να κόβεται το ίντερνετ σε όλο το σπίτι όποτε το κάνω. Να παίζω κανα onine παιχνιδάκι χωρίς να είναι roller coaster η ποιότητα της γραμμής όπως και να βλέπω netflix 4κ stream.. Που να είχαμε και παιδιά να θέλουμε και Webex, ντροπή μας δλδ ο Θεός να μας κάψει !

    Thanks παντως, τα είπα και ηρέμησα
    Γιατί το βράδυ δεν μπορεί κάποιος να ανεβάζει κάτι η κάτι να κάνει update και να μπουκώνει;
    Το θεωρείς απίθανο;
    Ε ναι.. Γενικά το είπαμε, τα όποια περιθώρια είναι μικρά για το adsl και την απόσταση σου..
    Το α.κ υποθέτω ότι ξέρεις που είναι.. Ο οτε εκεί..
    Οπότε booster η κάτι σε 4g.. Αν έχεις βλέψεις και για 4Κ.. Εγώ βολεύομαι ακόμα με fhd..
    Στατιστικά εικόνα δεν έχεις βάλει νομίζω ε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 09-12-20 στις 19:46.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #4335
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    στις 3 το πρωί ειναι η ωρα που ξεφρακαρει εστω για 2-3 ωρες .... Κατι αλλο συμβαινει και εγω που τους βριζω εχω τσεκαρει πρωτα οτι δεν κατεβαζει και αλλος απο τη γραμη για να κανει τέτοιο lag . Iσως η κεραια με το σημα να βαλει Antenna mode: Outer . Εκτος και αν απο τη προσφορα εχει πεσει ο πυργος οπως εδω ....

Σελ. 289 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας