Σελ. 384 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 364374379382383384385386389394 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.746-5.760 από 6029
  1. #5746
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στα δικα μας στα πρωτα ηταν στα 17000Mbps ακριβως . Δε λεω αυτο λεω για να βαλεις αλλη sim και η ποιο φτηνη unlimited νομιζω ειναι μουγκαφον

  2. #5747
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα δικα μας στα πρωτα ηταν στα 17000Mbps ακριβως . Δε λεω αυτο λεω για να βαλεις αλλη sim και η ποιο φτηνη unlimited νομιζω ειναι μουγκαφον
    9,90 δεν τα εχουν και οι 2?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  3. #5748
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρέπει να γίνει κατανοητό ότι το booster δεν είναι μια λύση για μεγάλες ταχύτητες, απλά είναι ένας τρόπος από τον ΟΤΕ να δώσει λειτουργικές ταχύτητες σε πελάτες που δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση σε κάποια γρήγορη υπηρεσία.
    Ο τρόπος που το πετυχαίνει δεν είναι τέλειος, αλλά εκεί που έχει κάποιος ξεμείνει με ταχύτητες μικρότερες από 20/1 Mbps δίνει μια ανάσα τόσο σε Download όσο και σε Upload. Δεν είναι μια υπηρεσία που θα μας καλύψει για παραπάνω από 2 χρόνια, πιστεύω ότι όσοι μείνουν χωρίς οπτική ίνα απλά θα μεταβούν σε καθαρό 5G καποια στιγμή,σαν υπηρεσία είναι απλά για να μας καλυψει μέχρι τότε.
    Δεν σας το έδωσαν για να πείτε ότι σαν προιόν είναι τέλειο αλλά γιατί δεν μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε κάποιο καλύτερο προιόν που να περιλαμβάνει και ενσύρματη σύνδεση. Θεωρώ , αν και δεν έχω πρόσβαση σε επίσημα δεδομένα, ότι πρέπει να έχει και αρκετό ποσοστό επιστροφών από πελάτες που δεν έμειναν ικανοποιημένοι.
    Και εγώ όταν το ζήτησα για πρώτη φορά (το 2018; ) το γύρισα πίσω γιατί δεν μπορούσα να ικανοποιηθώ με αυτό που μου έδινε, απλά πλέον δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά.

  4. #5749
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τοτε δουλευε - αφου διαβαζες ενα σορρο ρυθμισεις και ειχα κανει loadbalancer . Τωρα τους δουλευουν

  5. #5750
    Εγγραφή
    06-03-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε δουλευε - αφου διαβαζες ενα σορρο ρυθμισεις και ειχα κανει loadbalancer . Τωρα τους δουλευουν
    Αυτό ακριβώς τα είπες όλα αλλά δυστηχως δεν έχουμε καμία άλλη επιλογή...

  6. #5751
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Άσχετα με το πρόβλημα του φίλου στους γνωστούς μου τουλάχιστον πριν μπει το κλείδωμα ο ένας στους δύο χρησιμοποιούσαν το booster σαν κανονική σύνδεση σε δεύτερο σπίτι/εξοχικό ενώ κανονικά δεν επιτρεπόταν και με τιμή χώμα. Πιστεύω ότι ο ΟΤΕ το έκανε εν γνώση του για να μεγαλώσει την πελατειακή του βάση και να μικρύνει των άλλων. Πάντως παραμένει μία best effort υπηρεσία νομίζω όπως ουσιαστικά όλες οι οικιακές τηλεπικοινωνιακές παροχές. Για τους τυχερούς υπάρχει ffth για τους άτυχους 4 Mbps.

  7. #5752
    Εγγραφή
    21-08-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    BW
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pitfermi Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι συσκευη εχω πισω απο το speedbooster, οταν αυτο λειτουργει με bonding, ακομα και να μην εχω GB, oi συσκευες δε μπορουν να συνδεθουν με VPN εξωτερικα, π.χ σε server του nordvpn.
    παιδια ακομα δεν εχω βρει λυση με το προβλημα μου. δε μπορω να χρησιμοποιησω vpn με windows πισω απο το speedbooster 2.. windows π.χ να συνδεθω με nordvpn δε γινεται. αλλα με android λειτουργει απο το κινητο.
    υπαρχει καμια ιδεα? μπορω να τσεκαρω κατι με wireshark?

  8. #5753
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα με τα Windows μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την εφαρμογή του NordVpn αλλά το πρώτο που θα κοίταγα είναι το Firewall των windows. Το ίδιο το ρούτερ δεν έχει κάποιο λόγο να σε κόψει, ειδικά εφόσον η σύνδεση ξεκινά μέσα από το τοπικό δίκτυο

  9. #5754
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    770
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ...υπόψη και το ρουτερ συνήθως έχει ενεργούς κανόνες firewall. Για δοκιμή ναι κλείστε όλα τα firewall win/router etc.
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  10. #5755
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Περιοχή
    XANTHI
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    DN9245X6-10
    Ακόμη ενας ταλαίπωρος με OTE... Συνδέεται μονο στο 807425, με την κεραία εχω απόλυτη οπτική επαφή (μένω σε χωριό και η κεραία είναι ψηλά στο βουνο).
    Την γύρισα βήμα βήμα αριστερά-δεξιά κλπ....το μέγιστο που πιάνω είναι αυτό που λέει ο πίνακας. speedtest...max 12
    Ποιά νούμερα στον πίνακα με ενδιαφέρουν και σε τι db? Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος;...η κεραία με το που την βίδωσα άλλαξε στο μενου σε external. χωρίς να κάνω τπτ με inspect κλπ που διάβασα.

    Device Type: DN9245X6-10
    Hardware Version: 2B1A.A
    Software Version: V500R021C00SPC068

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  94,2 KB 
ID: 241148
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1111Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  694,1 KB 
ID: 241149
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  21222ωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  232,3 KB 
ID: 241150
    <º))))><.·´¯`·.FISHERMAN.·´¯`·.¸><((((º>

  11. #5756
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Aσε σκετο το 4G . Στο speed.com τι σου δινει ?

  12. #5757
    Εγγραφή
    22-05-2015
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DN9245X6-10
    Καλησπέρα,
    Αντιμετωπίζω πρόβλημα με online games με αυτο το ρουτερ. Καθώς η ταχύτητα είναι άριστη πιάνω καλό σήμα, έχω πολλά disconnects σε συγκεκριμένα παιχνίδια. Επειδή πιστεύω είναι λόγο του 4G μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση όταν δεν χρειάζομαι ταχύτητα να μην χρησιμοποιείται το 4G; Να γίνετε αυτόματα όμως γιατί υπάρχει επιλογή να το απενεργοποιώ το 4G από το ρουτερ.

  13. #5758
    Εγγραφή
    15-05-2021
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    29.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris.k4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Αντιμετωπίζω πρόβλημα με online games με αυτο το ρουτερ. Καθώς η ταχύτητα είναι άριστη πιάνω καλό σήμα, έχω πολλά disconnects σε συγκεκριμένα παιχνίδια. Επειδή πιστεύω είναι λόγο του 4G μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση όταν δεν χρειάζομαι ταχύτητα να μην χρησιμοποιείται το 4G; Να γίνετε αυτόματα όμως γιατί υπάρχει επιλογή να το απενεργοποιώ το 4G από το ρουτερ.
    Υπάρχει τρόπος στις ρυθμίσεις να φτιάχνεις φίλτρα για να απενεργοποιείς το 4g για συγκεκριμένη συσκευή (πχ για το pc σου, και να το κάνεις enable-disable όποτε θες) ή για συγκεκριμένο IP ή IP range όπως είχα κάνει εγώ (αν δε βαριέσαι να ψάξεις να βρεις τα IP από τα servers στα online games που παίζεις). Το καλό με τον δεύτερο τρόπο είναι ότι το κάνεις μία φορά για κάθε game και καθάρισες, ενώ με τη συσκευή θα πρέπει να το κάνεις enable-disable κάθε φορά που μπαίνεις/βγαίνεις από ένα game. Θα κάνεις login στο router και θα πας εκεί που έχει το γρανάζι και θα βρεις κάπου να λέει bonding user filter list. Θα φτιάξεις rule από εκεί με την επιλογή redirect devices on the lan που θα σου βγάλει να διαλέξεις ποια συσκευή θες να αποκλείσεις από το bonding, ή με την επιλογή για IP ή IP range αν θες τον δεύτερο τρόπο.

  14. #5759
    Εγγραφή
    22-05-2015
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DN9245X6-10
    Ευχαριστώ για την απάντησή σου.
    Έκανα αυτό με την IP αλλά δεν μου λύθηκε το πρόβλημα. Αλλάζει συνέχεια την IP το game το βλέπω με ένα command in-game. Και μπορεί να χρησιμοποιεί και άλλες που δεν θα τις βλέπω πιστεύω...
    Θα δοκιμάσω να βάλω όλο το PC με redirect to LAN να δω αν λυθεί αρχικά.

  15. #5760
    Εγγραφή
    29-09-2010
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα στην ομάδα !

    Έχει καιρό (~5μηνο) που η ταχύτητα με το booster είναι τραγική, σχεδόν ίδια με την ταχύτητα χωρίς το booster, αλλά μαζί με το ping είναι χάλια.

    Έκανα ένα πείραμα και έβαλα το Speedport entry και η ταχύτητα που έπιασα ήταν καλύτερη από το booster!

    Τέλος με την ηλιθιότητα που έκαναν με το DSL check έζησα και να πέσει τελείως το internet (Ffs) μετά από 3 χρόνια on.

    Σκέφτομαι να το γυρίσω σε failover stickάκι, αλλά νοσταλγώντας τα 60άρια που έπιανα πέρσι είμαι διστακτικός.

    Νομίζω ότι από τότε που μου δήλωσαν ανέφικτότητα στο VDSL50 και με κατέβασαν ADSL24 δεν ξαναέπιασα αυτές τις ταχύτητες.

    Καμία γνώμη υπέρ κατά Booster VS stick ?

Σελ. 384 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 364374379382383384385386389394 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας