Σελ. 388 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 368378383386387388389390393398 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.806-5.820 από 6025
  1. #5806
    Εγγραφή
    15-05-2021
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    29.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john42069 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα το πραγμα εφτιαξει μονο του . Απο 54 ping που ειχα πριν το booster ( στο LoL ) , τωρα εχω 60-78 ms καπου εκει τρεμοπαιζει. Το περιεργο ειναι εαν παω στο ρουτερ και βγαλω την sim τοτε εχω 54 ping αλλα εαν μπει καποιος και μπει σε μια σελιδα , social media ή οτιδηποτε αλλο τοτε κανει spike στα 100-150 και δεν παλευεται. Ενω οταν εχει το booster μπορει μεν να εχω παραπανω ping αλλα τα spikes ειναι πολυ μικροτερα . Οποτε απ'οτι φαινεται κατι δινεις κατι παιρνεις. Αα ειναι και το αλλο που αρκετες φορες δεν ενεργοποιειται το 4g ενω κατεβαζω ταινια , steam game ή οτιδήποτε αλλο απαιτητικο.
    Αν κάνεις αυτό που σου λέω θα έχεις και το χαμηλότερο ping της DSL όταν παίζεις και θα έχεις και λιγότερα spikes όταν φορτώνουν άλλα πράγματα. Αν σε ενδιαφέρει έχω βρει τα IP range που είχα βάλει για το EUNE sever στο LoL.

  2. #5807
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χτες κοιτώντας την εφαρμογή της Cosmote παρατήρησα ότι είχα διαθέσιμα 160 GB ακόμα ενώ έχουν περάσει 9 ημέρες από την έναρξη της μηνιαίας κατανάλωσης, οπότε υπολογίζω ότι πρέπει να ξεκίνησα από τα 200GB το μήνα.
    Παρατήρησε κανείς άλλος ανάλογο διπλασιασμό στα GB του booster αυτό το μήνα;

  3. #5808
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.254
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες κοιτώντας την εφαρμογή της Cosmote παρατήρησα ότι είχα διαθέσιμα 160 GB ακόμα ενώ έχουν περάσει 9 ημέρες από την έναρξη της μηνιαίας κατανάλωσης, οπότε υπολογίζω ότι πρέπει να ξεκίνησα από τα 200GB το μήνα.
    Παρατήρησε κανείς άλλος ανάλογο διπλασιασμό στα GB του booster αυτό το μήνα;
    Mόλις μπήκα στην εφαρμογή κα έχεις δίκιο!
    Το κακό βέβαια στην περίπτωσή μου είναι ότι έχουν περάσει 3 μέρες και έχει φάει μόλις 5 GB..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  4. #5809
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    747
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες κοιτώντας την εφαρμογή της Cosmote παρατήρησα ότι είχα διαθέσιμα 160 GB ακόμα ενώ έχουν περάσει 9 ημέρες από την έναρξη της μηνιαίας κατανάλωσης, οπότε υπολογίζω ότι πρέπει να ξεκίνησα από τα 200GB το μήνα.
    Παρατήρησε κανείς άλλος ανάλογο διπλασιασμό στα GB του booster αυτό το μήνα;
    επρεπε να κανουν κατι και σε εμας τους ατυχους, μιας και στους τυχερους με vdsl τους διπλασιασαν την ταχυτητα δωρεαν.

  5. #5810
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες κοιτώντας την εφαρμογή της Cosmote παρατήρησα ότι είχα διαθέσιμα 160 GB ακόμα ενώ έχουν περάσει 9 ημέρες από την έναρξη της μηνιαίας κατανάλωσης, οπότε υπολογίζω ότι πρέπει να ξεκίνησα από τα 200GB το μήνα.
    Παρατήρησε κανείς άλλος ανάλογο διπλασιασμό στα GB του booster αυτό το μήνα;
    πρεπει να δωσουνε 5g modem εστω και με εξτρα χρεωση! !
    για καλυτερες ταχυτητες αντε τα 100mbs ή ακομα 70mbs να φτασουμε δεν με χαλαει απο να ξεκολλησουμε την κλειδωμενη κεραια στα 50mbs!!

  6. #5811
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    747
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να δωσουνε 5g modem εστω και με εξτρα χρεωση! !
    για καλυτερες ταχυτητες αντε τα 100mbs ή ακομα 70mbs να φτασουμε δεν με χαλαει απο να ξεκολλησουμε την κλειδωμενη κεραια στα 50mbs!!
    εννοειται, εχουν ηθικη υποχρεωση, αλλα στο ελλαδισταν ειναι μονο για την μασα με μηδενικα κοστη, εχει διανοηθει κανεις με τοσα λεφτα πεταμενα στις διαφημησεις για το περιβοητο fiber και vdsl ποσα καφαο θα ειχαν φτιαξει ? απλα τωρα τους εχει πιασει κοψιμο εκει στην cosmote γιατι μπηκε στο παιχνιδι και η δεη, διαφορετικα γιατι πριν λιγα χρονια δεν αναβαθμιζαν δωρεαν τις ταχυτητες? λετε να μας αγαπησαν ξαφνικα τοσο πολυ? ενας εισαγελεας χρειαζεται για τις απατεωνιες τους.

  7. #5812
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να δωσουνε 5g modem εστω και με εξτρα χρεωση! !
    για καλυτερες ταχυτητες αντε τα 100mbs ή ακομα 70mbs να φτασουμε δεν με χαλαει απο να ξεκολλησουμε την κλειδωμενη κεραια στα 50mbs!!
    +1
    Επίσης σε πρώτη φάση να βγάλουνε και τον κόφτη.
    Εμένα επειδή συνήθως δεν έχει πολλή κίνηση η κεραία που συνδέομαι, όταν ξεκινάω speedtest έχω δει να πιάνει και 100Mbps και γρήγορα να πεφτει η ταχύτητα στα 50κάτι του κόφτη.

  8. #5813
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες κοιτώντας την εφαρμογή της Cosmote παρατήρησα ότι είχα διαθέσιμα 160 GB ακόμα ενώ έχουν περάσει 9 ημέρες από την έναρξη της μηνιαίας κατανάλωσης, οπότε υπολογίζω ότι πρέπει να ξεκίνησα από τα 200GB το μήνα.
    Παρατήρησε κανείς άλλος ανάλογο διπλασιασμό στα GB του booster αυτό το μήνα;
    καλησπερα το cosmote home booster αυξησε τα 100gb σε 200gb δωρεαν χωρις καμια χρεωση . Φαινεται στην εφαρμογη του my cosmote app , πηρα σημερα το 13888 και ενημερωθηκα.

    Επισης εστειλαν email απο το mobile @ cosmote.gr για την ημερομηνια ληξης του booster χωρις να καταλαβαινεις οτι αφορα το booster διοτι ο φεβρουαριος τελειωνει 28 του μηνα ετσι μου ειπανε στο 13888 που ρωτησα.

  9. #5814
    Εγγραφή
    11-03-2023
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια κάποιον παλαιότερων, ειμαι κατοχος του Cosmote Booster και έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να ανοίξω τις πόρτες, να τρέξω DDNS και να συνδεθώ απομακρυσμένα στις κάμερες του σπιτιού μου. Ολα μέχρι εδώ καλα.... Προσπαθώ τις τελευταίες ημέρες να κανω τον OpenVPN Server να λειτουργήσει και έχω το εξής πρόβλημα,(οι πόρτα για το OpenVPN εχει ανοιχτεί κανονικά όπως των καμερών) ενώ γίνεται η σύνδεση κανονικά και έχω ιντερνετ μεσω του openvpn στο κινητό μου καθώς επίσης βλέπω την ip η οποια ειναι αυτή του σπιτιού μου, δεν μπορώ να συνδεθώ στις local ip's. Κάνω ping και βλέπω τις ip αλλά δεν φορτώνει καμία στον browser, ουτε εμφανίζει κάποιο σφάλμα, απλά προσπαθεί συνέχεια να φορτώσει την σελίδα....
    Με τις ίδιες ρυθμίσεις στο OpenVPN με το router το παλιό το speedport λειτουργεί κανονικά (το έχω κρατημένο και έκανα το πείραμα), οπότε θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει κάποια ρύθμιση στο Cosmote Booster που δεν εχω ρυθμίσει σωστά....Οποιαδήποτε ενέργεια πιθανή ενέργεια για την επίλυση του προβλήματος είναι καλοδεχούμενη.... το firewall το απενεργοποίησα μεσω του config αλλα δεν είδα κάποια διαφορά...

  10. #5815
    Εγγραφή
    21-10-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998 /4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mnikoltsios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια κάποιον παλαιότερων, ειμαι κατοχος του Cosmote Booster και έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να ανοίξω τις πόρτες, να τρέξω DDNS και να συνδεθώ απομακρυσμένα στις κάμερες του σπιτιού μου. Ολα μέχρι εδώ καλα.... Προσπαθώ τις τελευταίες ημέρες να κανω τον OpenVPN Server να λειτουργήσει και έχω το εξής πρόβλημα,(οι πόρτα για το OpenVPN εχει ανοιχτεί κανονικά όπως των καμερών) ενώ γίνεται η σύνδεση κανονικά και έχω ιντερνετ μεσω του openvpn στο κινητό μου καθώς επίσης βλέπω την ip η οποια ειναι αυτή του σπιτιού μου, δεν μπορώ να συνδεθώ στις local ip's. Κάνω ping και βλέπω τις ip αλλά δεν φορτώνει καμία στον browser, ουτε εμφανίζει κάποιο σφάλμα, απλά προσπαθεί συνέχεια να φορτώσει την σελίδα....
    Με τις ίδιες ρυθμίσεις στο OpenVPN με το router το παλιό το speedport λειτουργεί κανονικά (το έχω κρατημένο και έκανα το πείραμα), οπότε θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει κάποια ρύθμιση στο Cosmote Booster που δεν εχω ρυθμίσει σωστά....Οποιαδήποτε ενέργεια πιθανή ενέργεια για την επίλυση του προβλήματος είναι καλοδεχούμενη.... το firewall το απενεργοποίησα μεσω του config αλλα δεν είδα κάποια διαφορά...
    Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ!! Εαν βγάλω την sim , παίζει κανονικά.
    Βρήκες κάποια λύση?

  11. #5816
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.936
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το ddns τι ρυθμίσεις ήθελε για να παίξει;
    Πρόσβαση στο gui από έξω υπάρχει κανονικά;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #5817
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα σημερα ειδα οτι η θυρα lan4 του booster 2 ( DN9245X6-10 ) μοντεμ που εχω δουλευει κανονικα σαν θυρα ethernet πολυ καλο αυτο!! . Τυχαια εβαλα ενα ethernet και πολυ χαρηκα που δουλευει.

  13. #5818
    Εγγραφή
    15-03-2023
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδες, για καποιο λογο το DN9245X6-10 οταν ειναι στο υπογειο δεν παιζει, ενω στο ισογειο παιζει.
    ΟΚ, στο υπογειο δεν εχει σημα κινητης, αλλα εχω βαλει κεραια που βγανει στην ταρατσα και μου δινει σημα.
    Υπάρχει μέσα στο modem κανα GPS tracker για να βλεπει το location που δεν λειτουργει στο υπογειο;
    Γιατι το Modem μου δινει ότι εχει σημα , εχω κανει την αλλαγη σε Outer antenna, δειτε την φωτο απο το σημα..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  LTE.PNG 
Εμφανίσεις:  54 
Μέγεθος:  223,0 KB 
ID: 247137

  14. #5819
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas.papageorgiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες, για καποιο λογο το DN9245X6-10 οταν ειναι στο υπογειο δεν παιζει, ενω στο ισογειο παιζει.
    ΟΚ, στο υπογειο δεν εχει σημα κινητης, αλλα εχω βαλει κεραια που βγανει στην ταρατσα και μου δινει σημα.
    Υπάρχει μέσα στο modem κανα GPS tracker για να βλεπει το location που δεν λειτουργει στο υπογειο;
    Γιατι το Modem μου δινει ότι εχει σημα , εχω κανει την αλλαγη σε Outer antenna, δειτε την φωτο απο το σημα..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  LTE.PNG 
Εμφανίσεις:  54 
Μέγεθος:  223,0 KB 
ID: 247137
    γραφει no service δεν πιανει σημα κινητης τηλεφωνιας αλλαξε σημειο ή πηγαινε κοντα σε παραθυρο αλλιως ανεβασε το ισογειο και παρε ενα αναμεταδοτη για το υπογειο για να εχεις εκει σημα wifi, δεν εχω δοκιμασει εξωτερικη κεραια . Παντως εμενα δειχει τερμα σημα 3 παυλες αλλα οταν μπαινω στο 192.168.1.1 μου βγαζει 2 παυλες ! -(. Αλλα γραφει strong σημα. Παλαιοτερα που δεν ειχανε βαλει κεραια κινητης στο αστικο κεντρο επιανε απο 1 μεχρι και 2 παυλες αλλα εδεινε τις ιδιες ταχυτητες δηλαδη πλησιαζε στα 50 . Οποτε δεν αλλαζε τιποτα ειτε το μετακινουσα σε σημειο σε παραθυρο με 3 παυλες σημα ειτε στο γραφειο με 1-2 παυλες τις ιδιες ταχυτητες εδινε. Εξαλλου ειναι κλειδωμενο στα 50mbs και 5mbs up.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 27-03-23 στις 19:41.

  15. #5820
    Εγγραφή
    15-03-2023
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μα αφου γραφει Signal Strength: Good, LTE, εχω βαλει εξωτερικη κεραια!
    Αλλα ενω δειχνει ότι την εχει παρει, External antenna, σαν να μην την χρησιμοποιει;;

Σελ. 388 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 368378383386387388389390393398 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας