Σελ. 201 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 181191196199200201202203206211221 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.001-3.015 από 6025
  1. #3001
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση δηλαδή από πίσω από το μόντεμ που βλέπω ψιλά κάτι σαν καπάκι έχει βύσματα CRC9 απο πισω για εξωτερικη κεραία;
    Αν και είπαμε να τα πούμε στο νέο thread σου..
    Ας δώσω μία ακόμα σύντομη απάντηση..
    Το crc9 νομίζω είναι για usb 3g/4g modem.. Αυτές είναι SMA..
    Κάποτε είχα δοκιμάσει αυτές, αλλά τότε ήταν κλειδωμένες στο firmware και δεν έκαναν τίποτα, τώρα τις ξεκλείδωσε επιτέλους..
    η κοσμοτέ.. Αλλά δεν έχω εγώ τώρα το ΗΑ35..
    Φυσικά υπάρχουν και πολύ καλύτερες κεραίες με κάτι παραπάνω.. Κοίτα στις πίσω σελίδες..

    Τα υπόλοιπα στο thread που σου είπανε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 05-11-19 στις 18:15.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #3002
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και είπαμε να τα πούμε στο νέο thread σου..
    Ας δώσω μία ακόμα σύντομη απάντηση..
    Το crc9 νομίζω είναι για usb 3g/4g modem.. Αυτές είναι SMA..
    Κάποτε είχα δοκιμάσει αυτές, αλλά τότε ήταν κλειδωμένες στο firmware και δεν έκαναν τίποτα, τώρα τις ξεκλείδωσε επιτέλους..
    η κοσμοτέ.. Αλλά δεν έχω εγώ τώρα το ΗΑ35..
    Φυσικά υπάρχουν και πολύ καλύτερες κεραίες με κάτι παραπάνω.. Κοίτα στις πίσω σελίδες..

    Τα υπόλοιπα στο thread που σου είπανε..

    οκ φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ.

  3. #3003
    Εγγραφή
    26-12-2006
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emskan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει επιλογή να παίρνει μια συσκευή μόνο 4G όπως γίνεται να παίρνει μόνο dsl
    Γίνεται.. Στο Network Security πηγαίνουμε στο Application Filter επιλέγουμε new και βάζουμε ένα όνομα Filter name π.χ. 4G only. Στο Block επιλέγουμε όλα τα κουτάκια και στο Block for επιλέγουμε όσες συσκευές θέλουμε να παίρνουν μόνο από το 4G. Τέλος στο Interface βάζουμε Ιnternet_ADSL και αποθηκεύουμε.

  4. #3004
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια ερώτηση. Οι κεραίες είναι ξεκλειδωμένες πλέον; Δηλαδή κουμπώνω στα 2 βύσματα κεραία για 4g και έχω καλύτερο σήμα;

    εχω αυτα V100R019C00SPC002
    AV1HA35M VER.A

  5. #3005
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση. Οι κεραίες είναι ξεκλειδωμένες πλέον; Δηλαδή κουμπώνω στα 2 βύσματα κεραία για 4g και έχω καλύτερο σήμα;

    εχω αυτα V100R019C00SPC002
    AV1HA35M VER.A
    Οι κεραίες είναι ξεκλειδωμένες.. Το αν θα έχεις καλύτερο σήμα είναι σχετικό.. Παίζει ρόλο και η κεραία.. Όπως και πολλά άλλα..
    Π.χ το μέρος που είναι το ρούτερ.. Πόσο σήμα έχεις τώρα.. κλπ κλπ..
    Μην φαντάζεσαι όμως ότι θα βάλεις κεραία και θα τερματίσουν όλα..
    Είναι και ο bonding server που την ακούει πότε πότε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #3006
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΝΩΣΗ ΠΕΖΩΝ
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    10(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται.. Στο Network Security πηγαίνουμε στο Application Filter επιλέγουμε new και βάζουμε ένα όνομα Filter name π.χ. 4G only. Στο Block επιλέγουμε όλα τα κουτάκια και στο Block for επιλέγουμε όσες συσκευές θέλουμε να παίρνουν μόνο από το 4G. Τέλος στο Interface βάζουμε Ιnternet_ADSL και αποθηκεύουμε.

  7. #3007
    Εγγραφή
    18-03-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να ελέγξουμε τα εναπομείναντα GB?
    Τα στατιστικά στο μενού maintenance -> mobile broadband information δυστυχώς μηδενίζουν κάθε φορά που γίνεται reset.

  8. #3008
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πέρυσι τέτοιο καιρό, θυμάμαι μέσα από αυτό το topic ότι ανακαλύψαμε για τις ψευτοδουλειές του bonding server! Τον ξαναεπιασε; Τωρα 3-4 ημέρες μου κάνει νερά, το κλασσικό από τις 22:00 μέχρι τις 23:30.

    Ευχαριστώ για την πληροφορία με τις κεραίες, δεν είναι για εμένα, αλλά για έναν φίλο που μένει στα βουνά.

  9. #3009
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pandelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να ελέγξουμε τα εναπομείναντα GB?
    Τα στατιστικά στο μενού maintenance -> mobile broadband information δυστυχώς μηδενίζουν κάθε φορά που γίνεται reset.
    Τα GB τα βλέπεις από την εφαρμογή της Cosmote ή μέσα από τη σελίδα του λογαριασμού σου στο cosmote.gr.

  10. #3010
    Εγγραφή
    18-03-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα το ψάξω περαιτέρω.

  11. #3011
    Εγγραφή
    04-01-2019
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται.. Στο Network Security πηγαίνουμε στο Application Filter επιλέγουμε new και βάζουμε ένα όνομα Filter name π.χ. 4G only. Στο Block επιλέγουμε όλα τα κουτάκια και στο Block for επιλέγουμε όσες συσκευές θέλουμε να παίρνουν μόνο από το 4G. Τέλος στο Interface βάζουμε Ιnternet_ADSL και αποθηκεύουμε.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! Δεν το ειχα δει τοσο καιρο και εβγαζα το καλωδιο DSL από το ρουτερ για να τραβαω μονο από 4G. Τωρα όλα κομπλε!! Αλλα δεν εχω καταφερει να τραβαω 4G για να βλεπω replay TV και Plus στο cosmote TV. Μονο από την DSL δουλευει αλλα δυστυχως δεν εχω ταχυτητα εκει (1,8 Μbps)

  12. #3012
    Εγγραφή
    06-03-2019
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά!!εχω κι εγω το homebooster από το Φεβρουάριο και το είχα τόσο καιρό μόνο 4g και ήμουν ικανοποιημένος μέχρι που ηθελα να έχω χαμηλότερο Ping σε παιχνίδια!το έβαλα ξανά να είναι και το Adsl ενεργοποιημένο αλλά νομίζω τώρα δεν χρησιμοποιείται το 4g γτ σέρνεται το Ίντερνετ!μηπως χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις;;ευχαριστω

  13. #3013
    Εγγραφή
    23-08-2015
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα σε όλες και όλους.

    Σύντομα θα ξαναγυρίσω κι εγώ στην Cosmote μόνο και μόνο για το booster, γιατί είμαι από αυτούς του υπερτυχερούς του κέντρου της Αθήνας που κλειδώνουν στα 9 Mbps. Το είχε παλιά (τότε που έδινε 20+20 GB) και μετά έκοβε και ήταν πραγματικά τραυματική εμπειρία, με διακοπές - αποσυνδέσεις και προβλήματα του bonding server.

    Ωστόσο επειδή δεν αντέχω τα τρία χρόνια που θα χρειαστεί ο Elon Musk για να δώσει Ίντερνετ στο κέντρο της Αθήνας (), είπα να γυρίσω στην cosmote για μια δοκιμή μήπως και το booster παίζει με αξιοπρέπεια.

    Θα προτιμούσα να έχω το Huawei ha35 ως modem και το Asus DSL-AC52 που χρησιμοποιώ ήδη ως rooter.

    Έχω διαβάσει το σχετικό ποστ του @winware το οποίο παραθέτω παρακάτω:

    « AssVass, ευχαριστώ για την απάντηση.
    Πράγματι, όλα όσα αναφέρεις σχετικά με το Speed Βooster είναι σωστά.

    Σχετικά με τα ερωτήματα που έθεσα στο αρχικό μήνυμα, η τεχνική υποστήριξη του ΟΤΕ μου απάντησε πριν λίγο.

    Οι απαντήσεις του OTE έχουν ως εξείς:

    1. Όπως και στους Speedport εξοπλισμούς η τιμή ~32 LAN συσκευές είναι ο μέγιστος αριθμός που το router λειτουργεί απροβλημάτιστα. Εάν επιθυμείτε την διασύνδεση περισσότερων συσκευών, διατηρώντας την ποιότητα της υπηρεσίας θα σας προτείναμε την χρήση κάποιου δεύτερου router για να επεκτείνετε το δίκτυο. Υπενθυμίζουμε ότι ο συγκεκριμένος εξοπλισμός δίνεται για την Home Booster υπηρεσία (απευθύνεται σε οικιακούς χρήστες).

    2. Η NAT loopback δυνατότητα στον εξοπλισμό δεν είναι ενεργή και πιθανόν να δοθεί σε επόμενο update του firmware.

    3. Η απομακρυσμένη διαχείριση λειτουργεί κανονικά χωρίς πρόβλημα και ρυθμίζεται από το menu Network Security -> ACL

    4. Δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του χρόνου που κάνει timeout το interface του router.

    5. Εάν η συσκευή ρυθμιστεί σε bridge mode δεν θα μπορεί ουσιαστικά να λειτουργήσει σαν home booster (χρήση και του όγκου δεδομένων μέσω κινητής).

    6. Δεν υπάρχει ακόμη διαθέσιμη νεότερη έκδοση του firmware του εξοπλισμού.

    Με βάση την υπόδειξη (Νo.1) για χρήση δεύτερου Router, κατάφερα τελικά να πετύχω τις υψηλές ταχύτητες του HUAWEI Speed Booster σε όλες τις συσκεύες LAN με την ακόλουθη συνδεσμολογία:

    HUAWEI HA35 Speed Booster
    IP=192.168.2.1
    WAN < OTE ADSL Line
    LAN1 > ASUS WAN
    LAN2/LAN3/LAN4=Not Connected
    WLAN=Off
    UPnP=Off
    DHCP Server=192.168.2.2 <> 192.168.2.50
    Port Forwarding/NAT=Not Used
    DDNS=On

    ASUS RT-AC87U
    IP=192.168.1.1
    WAN < LAN1 of HUAWEI Speed Booster
    WAN Connection Type: Automatic or Static IP=192.168.2.2
    LAN Ports & WLAN: Διασυνδέσεις συσκευών τοπικού δικτύου LAN
    WLAN=On
    UPnP=Off
    DHCP Server=192.168.1.2 <> 192.168.1.249
    Port Forwarding/NAT: Ενεργό, σύμφωνα με τις απαιτήσεις των δικτυακών συσκευών
    DDNS=On

    Ομως δεν έχω καταφέρει να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση σε συσκευές του οικιακού LAN (μέσω Internet & External IP).
    Υποψιάζομαι οτι πρέπει να "παιξω" με τα Port Forwarding rules και των 2 routers και ίσως με τους κανόνες ACL του Huawei.
    Ακόμα, δεν είμαι βέβαιος αν πρέπει στο δεύτερο router (ASUS) να είναι ενεργοποιημένο το DDNS.

    Νομίζω ότι είμαι/είμαστε σε πολύ καλό δρόμο.
    Και κάτι ακόμα σημαντικό: Με τη συνδεσμολογία αυτή ΔΕΝ θα υπάρχει στο μέλλον πρόβλημα με VoIP τηλεφωνία (τώρα έχω ακόμα τη κλασσική PSTN γραμμή) γιατί το Huawei Hybrid λειτουργεί σαν κανονικό gateway και όχι σαν απλό modem (bridged mode connection).

    Aυτά προς το παρόν και ελπίζω να βοήθησα κάποιους σε αυτό το forum.»

    Μπορεί κάποιος να επαληθεύσει ότι η λύση του @winware συνεχίζει να παίζει; Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει ή να πει κάτι που θα με αποτρέψει από το να μπλέξω με την Cosmote για άλλα δύο χρόνια; Σε περίπτωση που χρησιμοποιώ αποκλειστικά το 4g και κλείσω το (τραγικά τρισάθλιο) ADSL, υπάρχει περίπτωση να είναι πιο σταθερό και να γλιτώσω από τα προβλήματα που είχα παλιά με τον bonding server;

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  14. #3014
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΝΩΣΗ ΠΕΖΩΝ
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    10(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα μόνο το 4G. (Στην περιπτωση μου λόγω πραγματικα άθλιου adsl εχω την dsl γραμμή σε άλλο μόντεμ) Μάλιστα παίζει και η voip τηλεφωνία από το 4G.
    Όταν τελειώσουν τα 100gb έχω σταθερά 15 down χωρίς κανένα πρόβλημα επίσης.

  15. #3015
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimarmao93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά!!εχω κι εγω το homebooster από το Φεβρουάριο και το είχα τόσο καιρό μόνο 4g και ήμουν ικανοποιημένος μέχρι που ηθελα να έχω χαμηλότερο Ping σε παιχνίδια!το έβαλα ξανά να είναι και το Adsl ενεργοποιημένο αλλά νομίζω τώρα δεν χρησιμοποιείται το 4g γτ σέρνεται το Ίντερνετ!μηπως χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις;;ευχαριστω
    Αν βλέπεις ότι δεν ανεβαίνει καθόλου η ταχύτητα με το booster, δλδ να ξεπερνάει την σταθερή, δοκίμασε ρεσέτ..
    Επίσης αν έχεις κάνει ρυθμίσεις δικές σου ίσως θα πρέπει να κρατήσεις backup το config, αλλά έτσι αν έχει γίνει καμιά στραβή με τις ρυθμίσεις, το πρόβλημα μπορεί να επανέλθει..
    Δοκίμασε το ρεσέτ..κράτα printscreen τις σχετικές ρυθμίσεις, επανέφερε το config αν το κράτησες, και δες τι μπορεί να αλλάζει και στο κάνει αυτό..
    Αλλίως μπορεί ο bonding server να κάνει τα δικά του.. Η να παίζει κάτι άλλο.. Από σήμα όλα οκ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλες και όλους.
    Σύντομα θα ξαναγυρίσω κι εγώ στην Cosmote μόνο και μόνο για το booster, γιατί είμαι από αυτούς του υπερτυχερούς του κέντρου της Αθήνας που κλειδώνουν στα 9 Mbps. Το είχε παλιά (τότε που έδινε 20+20 GB) και μετά έκοβε και ήταν πραγματικά τραυματική εμπειρία, με διακοπές - αποσυνδέσεις και προβλήματα του bonding server.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τότε το είχα και εγώ..επί εποχής 20+20... Στην αρχή απογοήτευση..μία μπάρα..και κλειδωμένες κεραίες..τότε..
    Μετά το έφτιαξαν..τερμάτισε το σήμα..αλλά ο bonding server ανεβοκατέβαινε όποτε ήθελε σχεδόν..
    Στο τέλος το έκοψα γιατί δεν τέλειωνα τα γίγα..αλλά και για άλλους λόγους, όχι τόσο του booster..
    Το upload του ήταν χρήσιμο αλλά τι να κάνουμε.. Υγεία..
    Η αλήθεια πάντως είναι ότι το ξανασκέφτομαι και εγώ..όχι ιδιαίτερα για την ταχύτητα..(άλλοι λόγοι).. Αλλά ακόμα μένει σαν σκέψη.. Βλέπε μελλοντικές αναβαθμίσεις, λόγω δέσμευσης ακόμα, κλπ κλπ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομως δεν έχω καταφέρει να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση σε συσκευές του οικιακού LAN (μέσω Internet & External IP).
    Υποψιάζομαι οτι πρέπει να "παιξω" με τα Port Forwarding rules και των 2 routers και ίσως με τους κανόνες ACL του Huawei.
    Ακόμα, δεν είμαι βέβαιος αν πρέπει στο δεύτερο router (ASUS) να είναι ενεργοποιημένο το DDNS.
    Για αυτό που έκανες quote..
    Νομίζω ότι κάτι είχε γραφτεί σχετικά με προβληματάκια που έχει η απομακρυσμένη πρόσβαση λόγω της ip που δίνει ο bonding server..
    Με την ip της κινητής μόνο δεν ξέρω αν θα παίξει πάλι..λόγω ΝΑΤ που κάνουν γενικά οι πάροχοι στις ip της κινητής..
    Αλλιώς μόνο μέσω σταθερής αν θα παίζουν όλα οκ.. Και αν δεν έχει και εκεί ΝΑΤ...(το οποίο βγαίνει βέβαια).
    Επίσης..ένας έλεγχος θα πρέπει να γίνει σε πόρτες κλπ.. Το upnp αν και δεν προτείνεται η χρήση του απ'ότι ακούγεται γενικά, άραγε τι κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις..
    Πάντως το ερώτημα στο quote για 2ο ddns και στο 2ο ρούτερ (αν αυτό εννοεί), είναι μια καλή ερώτηση..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι ακόμα σημαντικό: Με τη συνδεσμολογία αυτή ΔΕΝ θα υπάρχει στο μέλλον πρόβλημα με VoIP τηλεφωνία (τώρα έχω ακόμα τη κλασσική PSTN γραμμή) γιατί το Huawei Hybrid λειτουργεί σαν κανονικό gateway και όχι σαν απλό modem (bridged mode connection).
    Και αυτό είναι από το quote όπως είδα.. [ QUOTE](Δεν τα ξεχώρισες σχετικά και μπερδεύτηκα λίγο..)[ /QUOTE]
    Εσύ τώρα τι έχεις; Voip;
    Γενικά μιλώντας πάντως γιατί να υπάρξει θέμα με το voip..αφού έτσι κ αλλιώς από το ΗΑ35 θα βγαίνει.. Είτε μέσω σταθερής, είτε κινητής αν το θελήσει κάποιος.. Αν κάτσει βέβαια η αλλαγή γιατί κάποιοι χρήστες λένε ότι δεν..
    Εγώ πάλι τότε που το είχα, τους είχα φάει να με βγάλουν από το msan και να με πάνε σε voip.. Αααχχ..Γολγοθάς με αυτό.. Anyway..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να επαληθεύσει ότι η λύση του @winware συνεχίζει να παίζει; Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει ή να πει κάτι που θα με αποτρέψει από το να μπλέξω με την Cosmote για άλλα δύο χρόνια; Σε περίπτωση που χρησιμοποιώ αποκλειστικά το 4g και κλείσω το (τραγικά τρισάθλιο) ADSL, υπάρχει περίπτωση να είναι πιο σταθερό και να γλιτώσω από τα προβλήματα που είχα παλιά με τον bonding server;
    Το να προτείνει η να αποτρέψει κάποιος..πιστεύω ότι οι πίσω σελίδες μιλάνε από μόνες τους..
    Αν και γενικά..έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο θέμα τύχης να κάτσει το όλο με το booster καλά..
    Από σήμα πως πας και εσύ στην περιοχή;
    Τέλος να ξαναπώ..μην ξεχνάμε ότι ο bonding server κάνει τα δικά του..
    Αν τώρα δεν έχεις άλλη επιλογή στην περιοχή παρά μόνο το booster.. Τσέκαρε σήμα με κάποιο κινητό που να είναι cote και να έχει κ τις 3 μπάντες του 4g για σιγουριά.. Αν δεν έχεις καλή κάλυψη..ίσως είναι λίγο ρίσκο.. Μετά θα πρέπει να ψάχνεσαι για εξωτερικές κεραίες..
    Επίσης έχε κατά νου αν έχεις υπηρεσίες TV κλπ, γιατί έχει αναφερθεί ότι αυτές δεν τις βοηθάει σε κάτι το booster..

    Στο δεύτερο σκέλος τώρα ..όπως είπαμε.. Άλλοι χρήστες λένε ότι παίζει μόνη η κινητή & άλλοι ότι στο boot του ρούτερ χρειάζεται να είναι και η σταθερή επάνω..
    Για το voip μέσω κινητής το ίδιο με το από πάνω..οι απόψεις είναι ανάμεικτες.. Νομίζω..

    - - - Updated - - -
    Για το τέλος άφησα αυτό..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωστόσο επειδή δεν αντέχω τα τρία χρόνια που θα χρειαστεί ο Elon Musk για να δώσει Ίντερνετ στο κέντρο της Αθήνας (),
    Θα αρχίσει να πέφτει σιδερικό στα κεφάλια μας..
    Spoiler:
    https://www.techgear.gr/spacex-starlink-approved-3692

    Δορυφορικό Internet υπάρχει και σήμερα, αλλά η διαφορά είναι ότι αυτοί οι δορυφόροι βρίσκονται σε ύψος 35.000km με αποτέλεσμα το εύρος κάλυψης να είναι μεγάλο, αλλά η πρόσβαση να έχει σκαμπανεβάσματα και οι ταχύτητες να είναι μικρές. Η χρήση τόσων χιλιάδων δορυφόρων σε μικρότερο ύψος θα λύσει αυτά τα προβλήματα, αλλά εκφράζονται ανησυχίες για την μεγάλη συσσώρευση δορυφόρων σε αυτή τη ζώνη και του τι μπορεί να συμβεί σε περίπτωση συγκρούσεων.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emskan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα μόνο το 4G. (Στην περιπτωση μου λόγω πραγματικα άθλιου adsl εχω την dsl γραμμή σε άλλο μόντεμ) Μάλιστα παίζει και η voip τηλεφωνία από το 4G.
    Όταν τελειώσουν τα 100gb έχω σταθερά 15 down χωρίς κανένα πρόβλημα επίσης.
    Παίζει μετά από ρεστάρτ η κινητή κατευθείαν χωρίς τη σταθερή επάνω ε;

    - - - Updated - - -

    Αλήθεια έχει δοκιμάσει κανείς την απόκριση του 4g σε online games; Δεν παίζω.. Απλώς αναρωτήθηκα..

    Πα πα..σεντόνι πάλι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 22-11-19 στις 20:12.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 201 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 181191196199200201202203206211221 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας