Σελ. 247 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 227237242245246247248249252257267 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.691-3.705 από 6025
  1. #3691
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Γιατι το συγκρινεις με τους αλλους με τα "απεριοριστα" ? Αστους αυτους. Οπως και εγω χρυσοπληρωνουμε καθε μηνα τα MB. Αλλο πακετο , αλλο παγιο .


    Απο εκει και περα , λεει πουθενα στη συμβαση ποσα Mbps θα εχεις κατ'ελαχιστο ? Γενικα κανει πουθενα αναφορα στα Mbps και δεν το εχω δει ?
    The gr81 .

  2. #3692
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μου δινουν 100 gb ογκοχρέωση για να εχω ταχυτητες . Οχι για να σέρνεται ΚΑΙ να μου τρωει και τα GB . Ειναι παραπλανητικη πωληση extra υπηρεσιας ταχυτητας .

  3. #3693
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου δινουν 100 gb ογκοχρέωση για να εχω ταχυτητες . Οχι για να σέρνεται ΚΑΙ να μου τρωει και τα GB . Ειναι παραπλανητικη πωληση extra υπηρεσιας ταχυτητας .
    Τα 100GB ειναι το οριο του CAP.

    Για να ειναι παραπλανητικο θα πρεπει να εχουν διαφημισει κατι διαφορετικο , να το εχεις αποδεχτει με συμβολαιο και τελικα να σου προσφερουν διαφορετικο προιον.

    Που λοιπον αναφερεται στο συμβολαιο σου οτι θα σου παρεχουν τις ταχυτητες που θελεις?
    The gr81 .

  4. #3694
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε λεει πουθενα στη συμβαση " μπορεις να χρησιμοποιεις απο 02:00 μεχρι 06:00 και αναλογως το φορτο δικτυου η τις προσφορες που βγαζουμε και ριχνουμε ταχυτητες για να λεμε οτι δινουμε σε ολους απεριοριστα "
    Αν και γενικά στις ώρες αιχμής (πχ τα απογεύματα) παρατηρώ μείωση στην απόδοση και τις ώρες 02:00-06:00 που ανέφερες "τελικιάζει"... δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιαίτερο παράπονο (ακόμα) για αυτές τις μεταπτώσεις.

    Ενδεικτικά 11 το πρωί μου δίνει +35-37 Mbps: https://www.speedtest.net/result/9073930828

    - - - Updated - - -

    Ασυζητητί πάντως αν υπάρχει θέμα (πχ να αποδίδει αισθητά λιγότερο από 4G cosmote κινητό στο ίδιο σημείο) ή να παραμένει σαν restricted ακόμα και μετά από reset των 100GB, μια γραπτή αναγγελία βλάβης δεν είναι καθόλου κακή ιδέα.

  5. #3695
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    Μέγα γιαλό
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    Καλησπέρα στην ομάδα, βρε παιδιά για δώστε μου τα φώτα σας, εδώ και ένα μήνα μετά την ανανέωση των Gb μου δεν μου έχουν επαναφέρει την ταχύτητα, δλδ το booster αυτή την στιγμή μου προσφέρει 2 mbps πάνω από την ταχύτητα της vdsl μου ενώ πριν μου τελειώσουν τα gb έπιανα κανονικά πάνω απο 50 mbps. Εννοείται ότι μιλάω συνέχεια μαζί τους και δεν βγαίνει άκρη. Έχει κάποιος από εσάς παρόμοια με τέτοια κατάσταση που να έβγαλε άκρη;
    -

  6. #3696
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TrObAs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα, βρε παιδιά για δώστε μου τα φώτα σας, εδώ και ένα μήνα μετά την ανανέωση των Gb μου δεν μου έχουν επαναφέρει την ταχύτητα, δλδ το booster αυτή την στιγμή μου προσφέρει 2 mbps πάνω από την ταχύτητα της vdsl μου ενώ πριν μου τελειώσουν τα gb έπιανα κανονικά πάνω απο 50 mbps. Εννοείται ότι μιλάω συνέχεια μαζί τους και δεν βγαίνει άκρη. Έχει κάποιος από εσάς παρόμοια με τέτοια κατάσταση που να έβγαλε άκρη;
    Δε νομίζω ότι σχετίζεται με την ανανέωση των GB, καθώς τα +2 Mbps είναι πολύ χαμηλά. Όταν είχα ξεπεράσει τα GB, με είχε ακριβώς στο +15 Mbps πάνω από την DSL. Μήπως έχει μπουκώσει η κεραία; Κινητό Cosmote με 4G στο ίδιο σημείο δίνει καλή ταχύτητα;

  7. #3697
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    Μέγα γιαλό
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    Καλημέρα φίλε μου, ναι το δοκίμασα με κινητό και πιάνει ακριβώς στο ίδιο σημείο με το booster πάνω απο 45 mpbs. Ωστόσο μου άλλαξαν και rοuter χθες αλλά τπτ, το μόνο που δεν μου άλλαξαν είναι η sim.
    -

  8. #3698
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Μερικοι φαινεστε σα να ζειτε μονο για το booster χωρις να εχετε αλλη ζωη και εχετε εκατονταδες μηνυματα μονο σε αυτο το thread. Αφηστε τις καταγγελιες και αν δε σας αρεσει ακυρωστε το. Η υπηρεσια ειναι εως και οχι plus.
    Άλλα Ντάλλα....

  9. #3699
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικοι φαινεστε σα να ζειτε μονο για το booster χωρις να εχετε αλλη ζωη και εχετε εκατονταδες μηνυματα μονο σε αυτο το thread. Αφηστε τις καταγγελιες και αν δε σας αρεσει ακυρωστε το. Η υπηρεσια ειναι εως και οχι plus.
    Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο, καθώς με την ίδια λογική τα περισσότερα νήματα δε θα έπρεπε να υπάρχουν άμα τηρουσσμε τη λογική "άμα δε σαρεσει, ακύρωσε το".

  10. #3700
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικοι φαινεστε σα να ζειτε μονο για το booster χωρις να εχετε αλλη ζωη και εχετε εκατονταδες μηνυματα μονο σε αυτο το thread. Αφηστε τις καταγγελιες και αν δε σας αρεσει ακυρωστε το. Η υπηρεσια ειναι εως και οχι plus.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο, καθώς με την ίδια λογική τα περισσότερα νήματα δε θα έπρεπε να υπάρχουν άμα τηρουσσμε τη λογική "άμα δε σαρεσει, ακύρωσε το".
    Αλλο να το συζηταμε... και αλλο καθε μερα να ακουω συμβουλες του τυπου ... "κανε καταγγελλια στην ΕΕΤΤ".

    Ειναι ειλικρινα πολυ παιδαριωδες αντιμετωπισεις αυτες.
    The gr81 .

  11. #3701
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    Μέγα γιαλό
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    Φίλε μου δεν είναι ακριβώς έτσι, απλά όταν έχεις μια υπηρεσία που την ενεργοποιείς και ξέρεις ότι σου αποδίδει 80% και ξαφνικά χωρίς κάποιο προφανή λόγο σου κατεβαίνει στο 20% ψάχνεις την αιτία. Και ειδικότερα για όλους εμάς που πληρώνουμε μια ταχύτητα για vdsl στον οτε και δεν την πιάνουμε ούτε στο 70% νομίζω έχουμε κάθε δικαίωμα να ψαχνόμαστε στο τι μας γίνεται, προφανώς και υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα στον κόσμο αλλά στο συγκεκριμένο threat αναλύομε το συγκεκριμένο.!

    - - - Updated - - -

    Και επανέρχομαι στο θέμα που προανέφερα δοκιμάζοντας να κατεβάσω απο τορρεντ είδα αυτό ακριβώς που αναφέρεις φίλε psyxakias ότι μου δίνει 10 mbps πάνω από την vdsl δηλαδή αντιδρά σαν να μην έχω υπόλοιπο gb που δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Περιμένω να δω με πάρουν για ακόμη μια φορά τηλ από τον ΟΤΕ να δω τι θα μου πουν αυτή τη φορά.
    -

  12. #3702
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TrObAs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου δεν είναι ακριβώς έτσι, απλά όταν έχεις μια υπηρεσία που την ενεργοποιείς και ξέρεις ότι σου αποδίδει 80% και ξαφνικά χωρίς κάποιο προφανή λόγο σου κατεβαίνει στο 20% ψάχνεις την αιτία. Και ειδικότερα για όλους εμάς που πληρώνουμε μια ταχύτητα για vdsl στον οτε και δεν την πιάνουμε ούτε στο 70% νομίζω έχουμε κάθε δικαίωμα να ψαχνόμαστε στο τι μας γίνεται, προφανώς και υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα στον κόσμο αλλά στο συγκεκριμένο threat αναλύομε το συγκεκριμένο.!
    Εννοειται πως θα το συζητησουμε. Αλλα επειδη το παρακολουθω πολυ καιρο το νημα... τα ιδια και τα ιδια διαβαζω.

    Τα ιδια και τα ιδια ποστ απο τους ιδιους. Κανενα νεοτερο. Καμμια καινουρια ιδεα. Εχει εξαντληθει το θεμα.

    Και το ρεζουμε ειναι το εξης. Ετσι δουλευει ΠΛΕΟΝ. με 6.5€/μηνα παιρνουμε ενα 4G router που υπαρχει πιθανοτητα να μας δωσει παραπανω ταχυτητα.

    Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. Δεν μπορουμε να εκβιασουμε κανεναν να μας δωσει παραπανω ταχυτητα.
    The gr81 .

  13. #3703
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    Μέγα γιαλό
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται πως θα το συζητησουμε. Αλλα επειδη το παρακολουθω πολυ καιρο το νημα... τα ιδια και τα ιδια διαβαζω.

    Τα ιδια και τα ιδια ποστ απο τους ιδιους. Κανενα νεοτερο. Καμμια καινουρια ιδεα. Εχει εξαντληθει το θεμα.

    Και το ρεζουμε ειναι το εξης. Ετσι δουλευει ΠΛΕΟΝ. με 6.5€/μηνα παιρνουμε ενα 4G router που υπαρχει πιθανοτητα να μας δωσει παραπανω ταχυτητα.

    Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. Δεν μπορουμε να εκβιασουμε κανεναν να μας δωσει παραπανω ταχυτητα.
    Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό που λες, σίγουρα όταν μπεις στην υπηρεσία και έχεις ένα Χ αποτέλεσμα τουλάχιστον ξέρεις ότι μένεις σε αυτό χωρίς να γκρινιάζεις γιατί το Χ δεν είναι Ψ αφού έπρεπε να είναι Ψ. Το δικό μου πρόβλημα όμως είναι άλλο και για αυτό ταλαιπωρώ και εγώ το νήμα με την σειρά μου!
    -

  14. #3704
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δεν εννοω αυτα που σωστα λετε. Μιλαω για τον τυπο που ξυπναει το πρωι και κανει μια καταγγελια στην εεττ και παιρνει και το δηλωνει και μια βλαβη πριν ακομη πιει το καφε του. Ολα αυτα καθε μερα, μηνες τωρα που τον παρακολουθω και συμβουλευει και τους αλλους να κανουν το ιδιο.

    Για μενα ισχυει αυτο που σας ειπα. Ειναι μια υπηρεσια mobile data "εως" και δε μπορεις να κανεις τπτ, ασχετα αν τη μια μερα εχεις 80 και την αλλη 20. Την παρ' αλλη παλι 60 θα εχεις.

    Take it or leave it ειναι μας αρεσει δε μας αρεσει.

    Το να ερχομαστε εδω απλα και μονο για να γκρινιαζουμε χωρις καποια ουσια, το μονο που κατορθωνουμε ειναι να χαρακτηριζομαστε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος macro : 26-02-20 στις 13:59.
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #3705
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πειτε με γκρινιαρη παλι δεν ειχα υπηρεσια .Οχι δε το αλλαζω . Μετα απο χρονια σχεση αγαπης - μισους το χω συνηθισει οτε η πιο σταθερή σας σχεση Αλλα αν μπορειτε δωστε μου κανα τμημα που να ξερει τι ειναι και να μου δωσει και προσφορα ανανεωσης αλλα 2 χρονια

Σελ. 247 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 227237242245246247248249252257267 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας