Σελ. 399 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 379389394397398399400401 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.971-5.985 από 6029
  1. #5971
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν τα αλλάξετε κάντε ένα reboot στο router για να δείτε αν τραβήξει κόλλημα το bonding του mobile.

  2. #5972
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Έγινε update το firmware στο router πριν από λίγο.

    Από V500R021C00SPC155B021
    σε : V500R022C10SPC214B001

    2024-02-19 01:30:51 [Error][Alarm-Log] AlarmID:104509,AlarmLevel:Error,Software upgrading.Terminal:ACS
    2024-02-19 01:32:16 [Error][Alarm-Log] AlarmID:104510,AlarmLevel:Error,Software successfully upgraded. Source version: V500R021C00SPC155B021. Target version: V500R022C10SPC214B001.Terminal:ACS
    2024-02-19 01:32:17 [Error][Alarm-Log] AlarmID:104001,AlarmLevel:Error,Device reset. Cause: [09999], Terminal:ACS

    Κάτι ψιλοδιαφορές στα menu, όπως στις πληροφορίες που δείχνει για την κεραία κινητής που συνδέεσαι. Έχει κάποιες έξτρα πληροφορίες.
    Το πιο σημαντικό είναι ότι υπάρχει στο VoIP κατηγορία για Call Log.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  32,8 KB 
ID: 254096
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kerato : 19-02-24 στις 03:08.

  3. #5973
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Call log που υπήρχε κάποτε στο ΗΑ35 και το είχαν αφαιρέσει....
    Τουλάχιστον το επανέφεραν στο νέο ρούτερ...
    Κάτι είναι και αυτό....

    Αλήθεια, επειδή δεν το έχω και είμαι περίεργος....
    Τι πληροφορίες δίνει σαν συσκευή για την κεραία;
    Μερικές φώτο θα ήταν σούπερ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-02-24 στις 03:19.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #5974
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Σίγουρα δεν υπήρχαν οι 2 στήλες "Up Width" και "Down Width"

    Νομίζω τα άλλα ίδια είναι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  96,9 KB 
ID: 254097

  5. #5975
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο Βooster 2 πως είναι οι 4G ταχύτητες σε σχέση με το παλιό? Είχα ζητήσει παλιότερα να μου το αλλάξουν και μου έστειλαν πάλι το ίδιο . Τόσα χρόνια (από το 2018) οι ταχύτητες ποτέ δεν είναι υψηλές. Με το ζόρι να πιάσει την μισή ταχύτητα ενός φθηνού 4G κινητού και αυτό σε μεγαλύτερο ping και σε πολλαπλάσιο χρόνο. Στο booster 2 μπορείτε να διαχωρήσετε το vdsl και το 4g σε διαφορετικές συσκευές;

  6. #5976
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δεν είδα διαφορά σε ταχύτητα. Καμία.
    Μπορείς να ορίσεις αν μια συσκευή θα παίρνει από το bonding ή αν θα παίρνει μόνο από την dsl. Όπως και στο 1ο speed booster δλδ.

  7. #5977
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Βooster 2 πως είναι οι 4G ταχύτητες σε σχέση με το παλιό? Είχα ζητήσει παλιότερα να μου το αλλάξουν και μου έστειλαν πάλι το ίδιο . Τόσα χρόνια (από το 2018) οι ταχύτητες ποτέ δεν είναι υψηλές. Με το ζόρι να πιάσει την μισή ταχύτητα ενός φθηνού 4G κινητού και αυτό σε μεγαλύτερο ping και σε πολλαπλάσιο χρόνο. Στο booster 2 μπορείτε να διαχωρήσετε το vdsl και το 4g σε διαφορετικές συσκευές;
    θα παρεις τηλεφωνο το 13788 και θα ζητησεις αλλαγη του ρουτερ του booster διοτι εχεις συσκευες με 5ghz wifi διοτι το booster 1 δεν το υποστηριζει και θα ζητησεις αντικατασταση. Εγω πιανω 50,73 mbs down και 5.35up με adsl απο 8-10mbs . Υπερ αξιζει το booster. Εγω αμα ειχα vdsl θα κρατουσα και το booster αμα γινεται στην 50ρα για να μην εχω θεμα αμα κοπει το ιντερνετ και μεινω χωρις ιντερνετ αμα εμενα στον οτε , αν και εδω που μενω ειναι μονοπωλειο. Διοτι το εβαλα και για αναβαθμιση του ιντερνετ αλλα και επειδη ειχα προβληματα με την καλωδιωση και αποσυνδεσεων και ποτε δεν με εχει αφησει απο ιντερνετ . Αμα κοπει το dsl δινει κατευθειαν απο την κινητη.
    Επισης το router booster 2 , δεν εχει προβλημα με την αναμονη κλησης που ειχα με το booster 1 δηλαδη οταν με επαιρναν τηλεφωνο και εγω μιλουσα στο σταθερο κτυπαγε η αναμονη και αμα στην θυρα phone 1 ειχες βαλει μια αλλη συσκευη και μιλουσες με καποιο τηλεφωνο στην θυρα phone 2 κτυπαγε και το σταθερο στην phone 1 και ηθελε να το ξετικαρεις . Επισης το booster 2 ειναι 4g+και οχι απλο , εγω επιανα λιγοτερες ταχυτητες με το booster 1 . Επισης σε εμενα ειτε επιανε μια γραμμη σημα ειτε 3 δεν αλλαζε η ταχυτητα στο speedtest παραμενε η ιδια.
    Τελος το πιο σημαντικοτερο ειναι οτι στο booster2 οταν κοπει το adsl πχ αποσυνδεση ή βγαλεις το καλωδιο του τηλεφωνου και εσυ μιλας στο τηλεφωνο δεν κοβεται το σταθερο τηλεφωνο περναει απο την κινητη κατι που δεν ειχα στο booster 1 , που εκει ηθελε χειροκινητη ρυθμιση για να δουλεψει το σταθερο με την κινητη και δουλευε καλα στις εισερχομενες απο οτι ειχα ψαξει.
    Οσο για διαχωρισμο συσκευων απο το δικτυο κινητης δεν γινεται οριζεις αμα θα παιρνει απο το σκετο adsl ή οχι
    Tελος αμα βγαλεις την σημ του booster και βαλεις μια καρτα σημ αλλου παροχου πχ vodafone και κανεις τις σωστες ρυθμισεις apn δουλευει μονο οταν κοπει το adsl κατι σαν backup , το εχω δουλεψει και σκετο σε αλλη περιοχη με καρτα σημ vodafone . Ειχα κρατησει το booster 1 και παλι το χρησιμοποιουσα καρτα σημ vodafone σκετο μονο του επιανε γυρω στα 35 mbs ενω το booster 2 ητανε καλυτερο λογω οτι υποστηριζει 4g+ .
    Το booster 1 ρουτερ το ειχα κρατησει με χρεωση γυρω στα 150 ευρω οπου τα πληρωσα και μετα απο 2-3 μηνες που το επεστρεψα , ζητησα αποχρεωση και εγινε και λαμβανα μειον σε λογαρισμους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 25-02-24 στις 12:44.

  8. #5978
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η 50αρα στον ΟΤΕ έχει 29€ το πακέτο με τα 500' κινητά... +6,80 το booster πάει 35,80... Δεν το λες φτηνό... Καλή η λύση που λες, την είχα σκεφτεί και εγώ κάποτε αλλά προτίμησα να κόψω και να πάω σε gigamax...
    Χώρια που τώρα κυνηγάνε τις έξτρα σιμ....
    Και επίσης χώρια που με αυτά τα χρήματα βάζεις οπτική.... Αν έχεις διαθεσιμότητα...
    Αν δεν έχεις αλλάζει...
    Εγώ πάντως ότι και να γίνει με τις έξτρα σιμ σε σταθερή δεν ξαναγυρίζω...
    *Μιλάω για γραμμή σε εξοχικό..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #5979
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η 50αρα στον ΟΤΕ έχει 29€ το πακέτο με τα 500' κινητά... +6,80 το booster πάει 35,80... Δεν το λες φτηνό... Καλή η λύση που λες, την είχα σκεφτεί και εγώ κάποτε αλλά προτίμησα να κόψω και να πάω σε gigamax...
    Χώρια που τώρα κυνηγάνε τις έξτρα σιμ....
    Και επίσης χώρια που με αυτά τα χρήματα βάζεις οπτική.... Αν έχεις διαθεσιμότητα...
    Αν δεν έχεις αλλάζει...
    Εγώ πάντως ότι και να γίνει με τις έξτρα σιμ σε σταθερή δεν ξαναγυρίζω...
    *Μιλάω για γραμμή σε εξοχικό..
    κοιτα ειναι 4,80 ευρω η κινητη και 2 ευρω η χρεωση στον λογαριασμο σταθερης. δηλαδη 6,80 ευρω παραπανω τον μηνα , προτιμω να τα κρατησω και να μην παρω κατι στο σουπερ μαρκετ παρα να εχω προβληματα. Δεν διαβασες το φιασκο στην κινητη στην βορεια ελλαδα με την κοσμοτε ; , χαμος εμειναν παρα πολλες ωρες εκτος οσοι ειχανε κοσμοτε , δες εδω https://www.kathimerini.gr/society/5...voreia-ellada/ . Και θα μου πεις αφου και το δικτυο σταθερης και το δικτυο κινητης της κοσμοτε επηρεαστηκε , τι να την κανω την σταθερη;. Και η απαντηση θα σου δωσω ειναι η εξης αμα εχεις το booster 2 ρουτερ στην κυρια οικια σου και εχεις προβλημα με την κινητη πχ την κοσμοτε , βαζεις καρτα σημ αλλου παροχου και εξηπηρετησε αμα οι συσκευες σου θελουνε internet απο ethernet . Απο την αλλη αγοραζεις ενα 4g router και δεν χρειαζεσαι καν το booster router .

  10. #5980
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Στο σπίτι Αθήνα άσχετα με την οπτική που έχω, έχω πάρει και 4g router για backup...
    Στο εξοχικό με 4g router και τα κινητά δε νομίζω να χρειαστώ κάτι μιας και έχω από όλους τους παρόχους...
    Χώρια και τα mifi που έχω...
    Γενικά δε νομίζω να βάλω ξανά εύκολα στο εξοχικό σταθερή... Από επιλογές υπάρχουν μόνο adsl από ολους, vdsl50 μόνο από α.κ οτε και μετά οπτική... Μόνο αν τυχόν βάλει κάποιος άλλος οπτική ίσως το σκεφτώ... Ίσως... Έτσι κ αλλιώς εξοχικό είναι... Και τόσα χρόνια κακώς είχα σταθερό και πλήρωνα τσάμπα τους μήνες που δεν πήγαινα...
    Το να γυρίσω ξανά σε adsl H vdsl50 και να δίνω 29€, όχι, δεν το κάνω...
    Για τώρα θα βαδίσω με τη κινητή...
    Και μελλοντικά αν ξαναβάλω σταθερή εκεί, θα είναι η adsl με πάγιο κάτω των 20€, έτσι απλά για να υπάρχει σταθερή.... Η ίσως το τονίζω το ίσως, αν βάλει κάποιος άλλος οπτική.... Εγώ δεν επιθυμώ να κάνω τη κίνηση εκεί για να βάλω πρώτος....
    Εδώ Αθήνα το έκανα επειδή ήταν κυρια κατοικία και δεν ήταν και πολύ εύκολη η διαδικασία...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 25-02-24 στις 14:20.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #5981
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επίσης χώρια που με αυτά τα χρήματα βάζεις οπτική.... Αν έχεις διαθεσιμότητα...
    Αν δεν έχεις αλλάζει...
    Εγώ πάντως ότι και να γίνει με τις έξτρα σιμ σε σταθερή δεν ξαναγυρίζω...
    *Μιλάω για γραμμή σε εξοχικό..
    Λες να είχαμε διαθεσιμότητα να βάλουμε οπτική (ή έστω μια καλή 50άρα vdsl) και να καθόμασταν να παιδευόμαστε με τα booster και τα 200GB όριο το μήνα κλπ κλπ;
    Προφανώς δεν έχουμε. Ένα adsl της πλάκας έχουμε που δεν πάει πάνω από 10Mbps.
    Για εμάς το booster είναι πραγματικά σωτήριο.

  12. #5982
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kerato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να είχαμε διαθεσιμότητα να βάλουμε οπτική (ή έστω μια καλή 50άρα vdsl) και να καθόμασταν να παιδευόμαστε με τα booster και τα 200GB όριο το μήνα κλπ κλπ;
    Προφανώς δεν έχουμε. Ένα adsl της πλάκας έχουμε που δεν πάει πάνω από 10Mbps.
    Για εμάς το booster είναι πραγματικά σωτήριο.
    Σε αυτή τη περίπτωση δεν είπε κανείς το αντίθετο όταν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα...
    Υπάρχει βέβαια η κινητή σαν άλλη λύση...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #5983
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα παρεις τηλεφωνο το 13788 και θα ζητησεις αλλαγη του ρουτερ του booster διοτι εχεις συσκευες με 5ghz wifi διοτι το booster 1 δεν το υποστηριζει και θα ζητησεις αντικατασταση. Εγω πιανω 50,73 mbs down και 5.35up με adsl απο 8-10mbs . Υπερ αξιζει το booster. Εγω αμα ειχα vdsl θα κρατουσα και το booster αμα γινεται στην 50ρα για να μην εχω θεμα αμα κοπει το ιντερνετ και μεινω χωρις ιντερνετ αμα εμενα στον οτε , αν και εδω που μενω ειναι μονοπωλειο. Διοτι το εβαλα και για αναβαθμιση του ιντερνετ αλλα και επειδη ειχα προβληματα με την καλωδιωση και αποσυνδεσεων και ποτε δεν με εχει αφησει απο ιντερνετ . Αμα κοπει το dsl δινει κατευθειαν απο την κινητη.
    Επισης το router booster 2 , δεν εχει προβλημα με την αναμονη κλησης που ειχα με το booster 1 δηλαδη οταν με επαιρναν τηλεφωνο και εγω μιλουσα στο σταθερο κτυπαγε η αναμονη και αμα στην θυρα phone 1 ειχες βαλει μια αλλη συσκευη και μιλουσες με καποιο τηλεφωνο στην θυρα phone 2 κτυπαγε και το σταθερο στην phone 1 και ηθελε να το ξετικαρεις . Επισης το booster 2 ειναι 4g+και οχι απλο , εγω επιανα λιγοτερες ταχυτητες με το booster 1 . Επισης σε εμενα ειτε επιανε μια γραμμη σημα ειτε 3 δεν αλλαζε η ταχυτητα στο speedtest παραμενε η ιδια.
    Τελος το πιο σημαντικοτερο ειναι οτι στο booster2 οταν κοπει το adsl πχ αποσυνδεση ή βγαλεις το καλωδιο του τηλεφωνου και εσυ μιλας στο τηλεφωνο δεν κοβεται το σταθερο τηλεφωνο περναει απο την κινητη κατι που δεν ειχα στο booster 1 , που εκει ηθελε χειροκινητη ρυθμιση για να δουλεψει το σταθερο με την κινητη και δουλευε καλα στις εισερχομενες απο οτι ειχα ψαξει.
    Οσο για διαχωρισμο συσκευων απο το δικτυο κινητης δεν γινεται οριζεις αμα θα παιρνει απο το σκετο adsl ή οχι
    Tελος αμα βγαλεις την σημ του booster και βαλεις μια καρτα σημ αλλου παροχου πχ vodafone και κανεις τις σωστες ρυθμισεις apn δουλευει μονο οταν κοπει το adsl κατι σαν backup , το εχω δουλεψει και σκετο σε αλλη περιοχη με καρτα σημ vodafone . Ειχα κρατησει το booster 1 και παλι το χρησιμοποιουσα καρτα σημ vodafone σκετο μονο του επιανε γυρω στα 35 mbs ενω το booster 2 ητανε καλυτερο λογω οτι υποστηριζει 4g+ .
    Το booster 1 ρουτερ το ειχα κρατησει με χρεωση γυρω στα 150 ευρω οπου τα πληρωσα και μετα απο 2-3 μηνες που το επεστρεψα , ζητησα αποχρεωση και εγινε και λαμβανα μειον σε λογαρισμους.
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές, αλλάζω σε Boοster 2 άμεσα!

  14. #5984
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Αξίζει τότε η αλλαγή στο speedbooster2? Γιατι θυμαμαι πολλοι ανεφεραν θεματα με χαμηλες ταχυτητες κ οτι υπηρχαν θεματα με τον bonding server.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ilias_ : 25-02-24 στις 23:03.

  15. #5985
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ilias_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει τότε η αλλαγή στο speedbooster2? Γιατι θυμαμαι πολλοι ανεφεραν θεματα με χαμηλες ταχυτητες κ οτι υπηρχαν θεματα με τον bonding server.
    ναι αξιζει εγω δεν εχω κανενα θεμα. Εξαλλου τα εγραψα παραπανω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kerato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να είχαμε διαθεσιμότητα να βάλουμε οπτική (ή έστω μια καλή 50άρα vdsl) και να καθόμασταν να παιδευόμαστε με τα booster και τα 200GB όριο το μήνα κλπ κλπ;
    Προφανώς δεν έχουμε. Ένα adsl της πλάκας έχουμε που δεν πάει πάνω από 10Mbps.
    Για εμάς το booster είναι πραγματικά σωτήριο.
    σε τι περιοχη εισαι; . Αμα καταναλωθουνε τα 200gb πεφτει η ταχυτητα απο την κινητη στα 15mbs + οτι πιανεις απο την γραμμη της σταθερης γραμμης. Και παλι ειναι μια χαρα. Εγω ειμαι υπερ ευχαριστημενος με το booster και θεωρω τα 50mbs αρκετα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο σπίτι Αθήνα άσχετα με την οπτική που έχω, έχω πάρει και 4g router για backup...
    Στο εξοχικό με 4g router και τα κινητά δε νομίζω να χρειαστώ κάτι μιας και έχω από όλους τους παρόχους...
    Χώρια και τα mifi που έχω...
    Γενικά δε νομίζω να βάλω ξανά εύκολα στο εξοχικό σταθερή... Από επιλογές υπάρχουν μόνο adsl από ολους, vdsl50 μόνο από α.κ οτε και μετά οπτική... Μόνο αν τυχόν βάλει κάποιος άλλος οπτική ίσως το σκεφτώ... Ίσως... Έτσι κ αλλιώς εξοχικό είναι... Και τόσα χρόνια κακώς είχα σταθερό και πλήρωνα τσάμπα τους μήνες που δεν πήγαινα...
    Το να γυρίσω ξανά σε adsl H vdsl50 και να δίνω 29€, όχι, δεν το κάνω...
    Για τώρα θα βαδίσω με τη κινητή...
    Και μελλοντικά αν ξαναβάλω σταθερή εκεί, θα είναι η adsl με πάγιο κάτω των 20€, έτσι απλά για να υπάρχει σταθερή.... Η ίσως το τονίζω το ίσως, αν βάλει κάποιος άλλος οπτική.... Εγώ δεν επιθυμώ να κάνω τη κίνηση εκεί για να βάλω πρώτος....
    Εδώ Αθήνα το έκανα επειδή ήταν κυρια κατοικία και δεν ήταν και πολύ εύκολη η διαδικασία...
    αμα εχεις απο ολους τους παροχους αλλα και mifi ολα καλα. Στο εξοχικο συνηθως δεν καθομαστε πολλους μηνες , οποτε λογικο να το βαλεις στην κυρια κατοικια. Οποτε παιρνεις το 4g router που εχεις ως back up στην κυρια κατοικια και στο πας στο εξοχικο μια χαρα! . Παντως και το x50 mesh της tiplink για αναμεταδοση του wifi ειτε με καλωδιο απο το 4g router ειτε χωρις αξιζει , πολυ καλο. Εγω εχω 4g router mr600 v2 4g+ της tiplink γενικα με καρτα σημ κοσμοτε εχει πιασει 50down /50 up ενω με nova λιγοτερα και με vodafone λιγo καλυτερα απο την nova αλλα εχει προβληματα με το σημα στην περιοχη σερνεται καποιες φορες . Παντως το upload το 50 μονο με κοσμοτε ηταν τοσο υψηλο. Παντως το δικτυο κινητης δεν ειναι ποτε σταθερο σε ταχυτητες οπως στην σταθερη , αλλα δεν πετυχαινεις τοσο μεγαλες ταχυτητες upload ποτε με την σταθερη.

Σελ. 399 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 379389394397398399400401 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας