Σελ. 379 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.671-5.685 από 6029
  1. #5671
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα δοκιμασε κανενας στο speedbooster 2 να βαλει καρτα σημ vodafone ; πως γινεται να βαλω apn και username και password ; και να απενεργοποιησω το boonding ; για να δουλεψει η σημ ; χωρις να βαλω το dsl ; οπως εκανα στο speedbooster 1 ; .
    Το speedbooster 2 βλεπω οτι μου δειχνει και τις μπαντες στο 4g+ υπαρχει τροπος να κλειδωσω στην καλυτερη για μεγαλυτερη ταχυτητα; ή δεν αλλαζει κατι; λογω οτι εχει κοφτη στα 50mbs με την adsl επανω;.

  2. #5672
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, ο κοφτης ειναι στα 60 αν πιασεις τετοια ταχυτητα καθως εχουν σημασια οι κεραιες και η κινηση στο δικτυο.
    Εχει επιλογη για μπαντες αμα πας στο mobile interface και τικαρεις δεν τα θυμαμαι τωρα απεξω.

  3. #5673
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κουριερ δεν θα σου δωσει προφανως δελτιο παραλαβης μετα πως θα το παρεις αυτο? αν μετα λενε οτι δεν το εδωσες?
    Το χαρτι βγαινει μονο απο καταστημα. Μπορει να σου δωσει καποιο χαρτακι ο κουριερ αλλα δεν θα ειναι το ιδιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι που θα πεσεις . Μπορει να πεσεις σε μ@λακες και αν δε παρεις χαρτι οτι το εδωσες να στο χρεωσουν κιολας μετα απο 2-3 μηνες
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Στο τηλέφωνο η κοπέλα μου είπε να το δώσω στον courier . Τώρα είμαι σε σύγχυση, να το δώσω στον courier ή όχι. Ελπίζω να μου το ξεκαθαρίσει ο courier. Έψαξα και βρήκα ένα κουτί που μοιάζει (μετά από 4-5 χρόνια ποιος θυμάται ), θα το βάλω μέσα παρέα με ένα καλώδιο τηλεφώνου, ένα ethernet, και ένα adsl φίλτρο ώστε ο επόμενος που θα το πάρει να είναι κομπλέ . Απλά μη ξεχάσω να βγάλω την sim να την περάσω στο νέο.
    Παράδοση εξοπλισμού Μάιο του 18 και μου ήρθε λογαριασμός πέρυσι ότι χρωστάω 50 ευρώ. Παίρνω τηλέφωνο μου αναφέρουν πως δεν έχω επιστρέψει το router. Το κορυφαίο που μου είπαν τα "τσακάλια" από την εξυπηρέτηση, είναι πως πρέπει να πάω από το κατάστημα που το παρέδωσα γιατί αυτή δεν το βλέπουν στο σύστημα και δεν μπορούν να το λύσουν εσωτερικα. Είμαι Αθήνα πλέον και μου ζητούσαν να πάω Θεσσαλονική μέσα στην απαγόρευση λόγω Covid για να βρω την υπάλληλο δια ζώσης. Στην εξυπηρέτηση απλά πετάνε χαρταετό, δυστυχώς.

  4. #5674
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotirisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράδοση εξοπλισμού Μάιο του 18 και μου ήρθε λογαριασμός πέρυσι ότι χρωστάω 50 ευρώ. Παίρνω τηλέφωνο μου αναφέρουν πως δεν έχω επιστρέψει το router. Το κορυφαίο που μου είπαν τα "τσακάλια" από την εξυπηρέτηση, είναι πως πρέπει να πάω από το κατάστημα που το παρέδωσα γιατί αυτή δεν το βλέπουν στο σύστημα και δεν μπορούν να το λύσουν εσωτερικα. Είμαι Αθήνα πλέον και μου ζητούσαν να πάω Θεσσαλονική μέσα στην απαγόρευση λόγω Covid για να βρω την υπάλληλο δια ζώσης. Στην εξυπηρέτηση απλά πετάνε χαρταετό, δυστυχώς.
    καλημερα, που το επεστρεψες σε οteshop? χαρτι εχεις?
    αν το εχεις στελνεις το χαρτι και τελος. Αν δεν το εχεις βγαλε ακρη. Αστα να πανε!

  5. #5675
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, που το επεστρεψες σε οteshop? χαρτι εχεις?
    αν το εχεις στελνεις το χαρτι και τελος. Αν δεν το εχεις βγαλε ακρη. Αστα να πανε!
    Ναι, σε oteshop. Το είχα σκανάρει για σιγουριά και το βρήκα μετά.Το θέμα ήταν ότι εξηγούσα στο τζιμάνι πως το είχα παραδόσει και μετά μου είχε έρθει και επιστροφή ποσού στον τελικό λογαριασμό αλλά δεν ήθελε να το καταλάβει.

  6. #5676
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotirisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράδοση εξοπλισμού Μάιο του 18 και μου ήρθε λογαριασμός πέρυσι ότι χρωστάω 50 ευρώ. Παίρνω τηλέφωνο μου αναφέρουν πως δεν έχω επιστρέψει το router. Το κορυφαίο που μου είπαν τα "τσακάλια" από την εξυπηρέτηση, είναι πως πρέπει να πάω από το κατάστημα που το παρέδωσα γιατί αυτή δεν το βλέπουν στο σύστημα και δεν μπορούν να το λύσουν εσωτερικα. Είμαι Αθήνα πλέον και μου ζητούσαν να πάω Θεσσαλονική μέσα στην απαγόρευση λόγω Covid για να βρω την υπάλληλο δια ζώσης. Στην εξυπηρέτηση απλά πετάνε χαρταετό, δυστυχώς.
    Όταν παρέδωσα το παλιό στον courier, αυτό που παρέλαβα γράφει στην εξωτερική συσκευασία τα εξής:

    ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
    Η παράδοση της αποστολής να γίνει ΜΟΝΟ αν ο παραλήπτης μας δώσει για επιστροφή το προβληματικό εξοπλισμό!

    Και από κάτω έχει τα στοιχεία της παραλήπτριας εταιρίας ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΒΕΕ κτλ.

    Οπότε το κρατάω αυτό καλού κακού.

  7. #5677
    Εγγραφή
    15-12-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MF286R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν παρέδωσα το παλιό στον courier, αυτό που παρέλαβα γράφει στην εξωτερική συσκευασία τα εξής:

    ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
    Η παράδοση της αποστολής να γίνει ΜΟΝΟ αν ο παραλήπτης μας δώσει για επιστροφή το προβληματικό εξοπλισμό!

    Και από κάτω έχει τα στοιχεία της παραλήπτριας εταιρίας ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΒΕΕ κτλ.

    Οπότε το κρατάω αυτό καλού κακού.
    Αν έχεις το tracking number, κράτα ένα screenshot ότι το router που επέστρεψες παραδόθηκε.
    Αν σου έρθει sms μετά από 2 βδομάδες ότι εκκρεμεί παράδοση εξοπλισμού από μέρους σου, μίλα στο chat με την εξυπηρέτηση πελατών και δωσ' τους το tracking number που αποδεικνύει ότι το επέστρεψες.
    Who? Me??? I just want to cut a little "z" in your forehead!

  8. #5678
    Εγγραφή
    05-08-2022
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά, είχα το HA router από Cosmote και επειδή μένω σε ένα χωριό το οποίο οι ταχύτητες δεν ξεπερνούν τα 4 down 0.7 up έβαλα και booster. Όλα ωραία όλα καλά πιαναμε 40 down 4.5 up, αλλά αρχίσανε οι αποσυνδέσεις την τελευταία βδομάδα και μου στείλανε το DN9245X6-10 για να φτιάξει η κατάσταση από την στιγμή που το έβαλα σταματήσανε οι αποσυνδέσεις αλλά έπεσε η ταχύτητα στα 12 down 0.7 up και το φωτάκι του bonding ήταν πορτοκαλί. Έκανε κάτι ο ΟΤΕ έγινε πράσινο το φωτάκι και η ταχύτητα έπεσε κιάλο στα 6 down 0.5 up. Από ότι καταλαβαίνω δεν εκμεταλεύομε την ταχύτητα της SIM όταν ξαναβάζω το παλιό router οι ταχύτητες πάνε πάλι 40 down 4.5 up έχει κανένας καμιά ιδέα να δω τι παίζει και να το φτιάξω?

    ευχαριστώ

  9. #5679
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχες αποσυνδέσεις στο ADSL ή στο 4G? Θα έλεγα να κλείσεις το internet του adsl και να αφήσεις μόνο το 4G.

  10. #5680
    Εγγραφή
    05-08-2022
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν μ 'αφήνει να έχω μόνο το 4G έτσι το είχα μέχρι κάποια στιγμή τον Φεβρουάριο μου είπαν μόνο αν εχει και γραμμή πάνω το router

  11. #5681
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panteleios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μ 'αφήνει να έχω μόνο το 4G έτσι το είχα μέχρι κάποια στιγμή τον Φεβρουάριο μου είπαν μόνο αν εχει και γραμμή πάνω το router
    Δεν είπα να αποσυνδέσεις το καλώδιο, αλλά να κλείσεις το Internet του adsl. Ένα tick είναι κάπου μέσα στις ρυθμίσεις.

  12. #5682
    Εγγραφή
    05-08-2022
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα να αποσυνδέσεις το καλώδιο, αλλά να κλείσεις το Internet του adsl. Ένα tick είναι κάπου μέσα στις ρυθμίσεις.
    οκ το έκανα καλύτερα σε όλα αλλά είναι λες και έχουν βάλει κοφτη στην ταχύτητα πιάνω 22 down 0.85 up και πολύ καλύτερο Ping

  13. #5683
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panteleios Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ το έκανα καλύτερα σε όλα αλλά είναι λες και έχουν βάλει κοφτη στην ταχύτητα πιάνω 22 down 0.85 up και πολύ καλύτερο Ping
    Αυτές οι ταχύτητες θα παίζουν πάνω/κάτω ανάλογα με την ημέρα την ώρα και την κεραία που είσαι συνδεμένος. Όταν νομίζεις ότι πέφτει αρκετά η ταχύτητα (πχ <10) το ρίχνεις και ένα reboot. Κόφτης υπάρχει θεωρητικά μόνο στα 15down και 5up. Και αυτό θα το καταλάβεις.

  14. #5684
    Εγγραφή
    05-08-2022
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι ταχύτητες θα παίζουν πάνω/κάτω ανάλογα με την ημέρα την ώρα και την κεραία που είσαι συνδεμένος. Όταν νομίζεις ότι πέφτει αρκετά η ταχύτητα (πχ <10) το ρίχνεις και ένα reboot. Κόφτης υπάρχει θεωρητικά μόνο στα 15down και 5up. Και αυτό θα το καταλάβεις.
    το πήγα στην ταράτσα όλα cool 80 down 5 up είμαστε πολύ καλα τεσταρο για αποσυνδέσεις

  15. #5685
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panteleios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μ 'αφήνει να έχω μόνο το 4G έτσι το είχα μέχρι κάποια στιγμή τον Φεβρουάριο μου είπαν μόνο αν εχει και γραμμή πάνω το router
    Εγω που το ειχα τωρα 2 εβδομαδες, στο σπιτι που δεν ειναι η δικια του γραμμη που δηλωσα για οση ωρα το ειχα δουλευε μια χαρα με κινητη για ιντερνετ, δεν δοκιμασα πορτες, υπηρεσιες κτλ ετσι. Στο εξοχικο δεν εκανε τιποτα η κινητη και ειχα και θεματα με πορτες και DMZ και διεκοψα τελικα.

    - - - Updated - - -

    Αν εχεις θεμα με το σημα να ξερεις οτι παιρνει εξωτερικη κεραια, ο ΟΤΕ επισημα λεει οτι δεν παιρνει.

Σελ. 379 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας