Σελ. 272 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 252262267270271272273274277282292 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.066-4.080 από 6025
  1. #4066
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα δεν το είχες ψάξει αρκετά με την αναγνώριση..
    Λογικά τώρα δεν θα έχεις θέμα, μόνο αν βγάλεις τις μπαταρίες, όπου εκεί θα θέλει και πάλι ρύθμιση χειροκίνητα..
    Βλάβη πάντως για ώρα οφείλω να ομολογήσω ότι δεν μου έχει τύχει..
    Το γνωστό πρόβλημα που είχα με το booster; Ο bonding server ανεβοκατέβαινε όποτε ήθελε.. Και τις πρώτες ημέρες πρόβλημα με το σήμα.. Μετά το έφτιαξαν και τερμάτιζε.. Έφυγα για άλλους λόγους, έχω την εντύπωση ότι τους έχω αναφέρει πίσω .. Vdsl δεν έχει η περιοχή.. Αν και δεν είμαι πολύ της ταχύτητας, ακόμα κ σε 30/50αρα αν πήγαινα, πιθανόν θα το κράταγα κ το booster λόγω της κινητής σαν backup.. Βέβαια για να γίνει αυτό θα έπρεπε να αναθεωρηθεί το όλο πλαίσιο πάγια - παροχές..
    Ένα πράγμα που έμαθα πάντως, είναι να μην το έχω πολύ κοντά στο κρεβάτι η σε μέρος που κάθομαι διότι είναι σαν κινητό, δεν είναι ένα απλό ρουτερ με το wifi του.. Το γράφει κ στο manual του ότι πρέπει να υπάρχει απόσταση, αλλά δεν κάνει αναφoρά στο sar του..
    σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση
    τι ειναι το bonding server ; ειχες δηλαδη ανεβοκαττεσματα στην ταχυτητα του 4g ; .
    Εχτες πχ εγω βραδυ ειχα μετα βιας 7 mbs , ενω εχτες το βραδυ ειχα μετρησει 40!! ,
    σημερα παλι μετραω 40! . Καλα η κεραια το βραδυ ειναι τοσο μεγαλη συμφορηση; ε δεν πιστευω , μπορει και να ειχε κολλησει το ρουτερ .
    Παντως το ρουτερ το εχω διπλα σε τοιχο και μετα μεσολαβουνε οι 2 τοιχοι σε ολα τα υπολοιπα δωματια . Το ιδιο με ενα κινητο τηλεφωνο θα πρεπει να εκπεμπει αν και τα δεδομενα στο κινητο μας τα κλεινουμε το βραδυ και δεν τα εχουμε παντα ανοιχτα!.
    παντως το 3g το καταργει η κοσμοτε σιγα σιγα δες εδω https://www.lavaron.com.gr/%CE%BA%CE...F%CE%BA%CE%BB/. Αρα δεν θα μπορουσε να εχει μικροτερη καταναλωση δεδομενων το κλειδωμα στο 3g και οχι στο 4g του ρουτερ!!.

  2. #4067
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ο bonding server ενώνει σταθερή & κινητή.
    Τι πρόβλημα μπορεί να έχεις όταν πέσει ο bonding server; Δεν θα δίνει η κινητή με τη σταθερή επάνω..
    Ε.. Κάτι τέτοια μου έκανε, περισσότερο τα βράδια, αν έπεφτε έπρεπε να ξημερώσει για να συνέλθει..
    Η διακύμανση που αναφέρεις μπορεί να οφείλεται σε αυτό που αναφέρω επάνω, στο αν έχεις καλό σήμα, και τέλος στο φόρτο, που δεν νομίζω να είναι αυτή η περίπτωση σου.. Όχι σε τέτοιο σημείο δλδ..
    Η κατανάλωση δεδομένων δεν αλλάζει ανάλογα στα 3g/4g. Αυτό που αλλάζει είναι η ταχύτητα φόρτωσης του περιεχομένου..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #4068
    Εγγραφή
    08-12-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα παιδιά,

    Θέλω να ρωτήσω κάτι, έβαλα την υπηρεσία αλλά έχω adsl, θα ήθελα να βάλω vdsl + booster αλλά επειδή έχω μεγάλο πρόβλημα με αποσυνδεσεις (έχουν γίνει καταγγελίες) το πρόβλημα είναι στις θύρες του υποβρογχου και δεν τις επιδιορθώνει η Κοσμοτε επειδή δεν εχει άλλος πρόβλημα στο δρόμο μου. Θέλω να ρωτήσω αν βάλω vdsl με τις αποσυνδεσεις που θα έχω θα έχω θέμα με το νετ θα είναι σταθερό? Ειδικά όταν παίζω?

    Ευχαριστώ.

  4. #4069
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο bonding server ενώνει σταθερή & κινητή.
    Τι πρόβλημα μπορεί να έχεις όταν πέσει ο bonding server; Δεν θα δίνει η κινητή με τη σταθερή επάνω..
    Ε.. Κάτι τέτοια μου έκανε, περισσότερο τα βράδια, αν έπεφτε έπρεπε να ξημερώσει για να συνέλθει..
    Η διακύμανση που αναφέρεις μπορεί να οφείλεται σε αυτό που αναφέρω επάνω, στο αν έχεις καλό σήμα, και τέλος στο φόρτο, που δεν νομίζω να είναι αυτή η περίπτωση σου.. Όχι σε τέτοιο σημείο δλδ..
    Η κατανάλωση δεδομένων δεν αλλάζει ανάλογα στα 3g/4g. Αυτό που αλλάζει είναι η ταχύτητα φόρτωσης του περιεχομένου..
    οταν ειχες θεματα με το bonding server τα βραδυα ειχες δηλωσει βλαβη στο 13788 και δεν εγινε τιποτα.; δεν βελτιωθηκε;
    οσο για το σημα γενικα μου ειναι στην 1 γραμμη σταθερα και αλλες φορες φωτιζει και η 2η αλλα οχι για πολυ , ποιο πολυ σταθερη ειναι η μια παυλα αλλα με τοση ταχυτητα εστω και με παυλα καλα ειναι οι ταχυτητες . Αν και σκεπτομαι να το βαλω σε ενα σημειο που εχει φουλ της 3 γραμμες να κανω speedtest να δω ποση ταχυτητα θα ποιασει χωρις την dsl επανω.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vlasis__ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά,

    Θέλω να ρωτήσω κάτι, έβαλα την υπηρεσία αλλά έχω adsl, θα ήθελα να βάλω vdsl + booster αλλά επειδή έχω μεγάλο πρόβλημα με αποσυνδεσεις (έχουν γίνει καταγγελίες) το πρόβλημα είναι στις θύρες του υποβρογχου και δεν τις επιδιορθώνει η Κοσμοτε επειδή δεν εχει άλλος πρόβλημα στο δρόμο μου. Θέλω να ρωτήσω αν βάλω vdsl με τις αποσυνδεσεις που θα έχω θα έχω θέμα με το νετ θα είναι σταθερό? Ειδικά όταν παίζω?

    Ευχαριστώ.
    πιστευω οτι αμα ειχες προβλημα με vdsl εσυ πριν ή ο γειτονας στην περιοχη σου θα εχεις και εσυ , βεβαια οταν γινει η αποσυνδεση εσυ δεν θα εχεις θεμα με το ιντερνετ διοτι θα παιρνει απο το δικτυο κινητης αρα θα εχεις κανονικα ιντερνετ μονο τηλεφωνο δεν θα εχεις .

  5. #4070
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.241
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    ειναι δυνατον να κρατήσει καποιος το speedbooster με FTTH γραμμή?
    Το χρειάζομαι και για το χωριο που δεν έχω γραμμή adsl, γι' αυτο ρωτάω. Στην πόλη θα υποστηρίζεται σύντομα FTTH απο τον ΟΤΕ και θέλω να αναβαθμίσω τη vdsl μου κρατώντας όμως και την υπηρεσία speed booster

  6. #4071
    Εγγραφή
    08-12-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    πιστευω οτι αμα ειχες προβλημα με vdsl εσυ πριν ή ο γειτονας στην περιοχη σου θα εχεις και εσυ , βεβαια οταν γινει η αποσυνδεση εσυ δεν θα εχεις θεμα με το ιντερνετ διοτι θα παιρνει απο το δικτυο κινητης αρα θα εχεις κανονικα ιντερνετ μονο τηλεφωνο δεν θα εχεις .[/QUOTE]


    Βασικά αυτό που έχω απορία είναι όταν θα μαζεύονται crc errors αν θα μου λαγκαρει ή λόγω συνδυασμού με κινητής θα είναι ομαλή η σύνδεση στο ίντερνετ

  7. #4072
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι δυνατον να κρατήσει καποιος το speedbooster με FTTH γραμμή?
    Το χρειάζομαι και για το χωριο που δεν έχω γραμμή adsl, γι' αυτο ρωτάω. Στην πόλη θα υποστηρίζεται σύντομα FTTH απο τον ΟΤΕ και θέλω να αναβαθμίσω τη vdsl μου κρατώντας όμως και την υπηρεσία speed booster
    Κανεις δεν μπορει να στο εγγυηθει αυτο.

    Αν οντως γινεται να το κρατησεις ... με τι μηνιαιο παγιο θα στο δωσουν?

    Η πας σε καταστημα και ρωτας , η παιρνεις τηλεφωνο. Οτι σου πουνε απο εκει.


    Αλλιως vodafone 10GB με 4,95 € ή 40GB με 9,95 € . Χωρις συμβολαιο . Χωρις παγιο. Οποιο μηνα θες.... βαζεις οποιο πακετο θες.
    The gr81 .

  8. #4073
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.071
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι δυνατον να κρατήσει καποιος το speedbooster με FTTH γραμμή?
    Το χρειάζομαι και για το χωριο που δεν έχω γραμμή adsl, γι' αυτο ρωτάω. Στην πόλη θα υποστηρίζεται σύντομα FTTH απο τον ΟΤΕ και θέλω να αναβαθμίσω τη vdsl μου κρατώντας όμως και την υπηρεσία speed booster
    Με πήραν για αλλαγή σε VDSL, και είπαν ότι θα στείλουν νέο ρούτερ και πρέπει να επιστρέψω το booster. Αλλά αν έχεις συμβόλαιο του booster ενεργό τι θα γίνει; Οπότε κάνεις ανανέωση συμβολαίου στο booster πριν την vdsl, και αναγκαστικά το κρατάς .

  9. #4074
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν για αλλαγή σε VDSL, και είπαν ότι θα στείλουν νέο ρούτερ και πρέπει να επιστρέψω το booster. Αλλά αν έχεις συμβόλαιο του booster ενεργό τι θα γίνει; Οπότε κάνεις ανανέωση συμβολαίου στο booster πριν την vdsl, και αναγκαστικά το κρατάς .
    Αραγε ποσο κοστιζει αμα κρατησει καποιος το huawei ρουτερ που δινουνε στο booster ; , Εγω το βρηκα στο aliexpress γυρω στα 60.54 ευρω και εως τα 118,46 ευρω που αγοραζεις και εξωτερικη κεραια για καλυτερο σημα 4g ! Διοτι ειναι φοβερο αυτο το μοντεμ και σκεπτομαι μακροπροθεσμα να αγορασω ενα αλλα χωρις να ειναι κλειδωμενο σε καθε παροχο για να το δοκιμασω με αλλη καρτα σημ χωρις dsl , αφου κανενας παροχος εκτος της κοσμοτε δεν εχει τετοια υβριδικη τεχνολογια κινητου και σταθερου ιντερνετ μαζι για οικιακη χρηση.

  10. #4075
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.071
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αραγε ποσο κοστιζει αμα κρατησει καποιος το huawei ρουτερ που δινουνε στο booster ; , Εγω το βρηκα στο aliexpress γυρω στα 60.54 ευρω και εως τα 118,46 ευρω που αγοραζεις και εξωτερικη κεραια για καλυτερο σημα 4g ! Διοτι ειναι φοβερο αυτο το μοντεμ και σκεπτομαι μακροπροθεσμα να αγορασω ενα αλλα χωρις να ειναι κλειδωμενο σε καθε παροχο για να το δοκιμασω με αλλη καρτα σημ χωρις dsl , αφου κανενας παροχος εκτος της κοσμοτε δεν εχει τετοια υβριδικη τεχνολογια κινητου και σταθερου ιντερνετ μαζι για οικιακη χρηση.
    Δεν αξίζει η αγορά του, χίλιες φορές ένα τέτοιο TP-LINK TL-MR6400 v5 με κεραίες και εγγύηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος newbye : 26-09-20 στις 23:08.

  11. #4076
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    + 1 load balancer με ενα speedport η fritz και κανεις δουλεια . Και τους λες στην επιστροφή και που να το βαλουν το hybrid τους

  12. #4077
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    + 1 load balancer με ενα speedport η fritz και κανεις δουλεια . Και τους λες στην επιστροφή και που να το βαλουν το hybrid τους
    τι ειναι το 1 load balancer ; και τι κανει; .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αξίζει η αγορά του, χίλιες φορές ένα τέτοιο TP-LINK TL-MR6400 v5 με κεραίες και εγγύηση.
    ναι ειναι και η εγγυηση που δεν υπαρχει αμα το αγορασω απο το εξωτερικο το ξεχασα.
    παντως εγω εχω πολυ καλες εντυπωσεις με το huawei τους και το βασικοτερο πεφτει το τηλεφωνο οταν πεφτει το dsl πχ κοβεται η γραμμη οταν κλεσει 8-9 λεπτα στην αναμονη και εχτες που ειχε αερα παλι τα ιδια αναβοσβηνε το dsl αλλα αμεσα θα συνχρονισει πολυ ελαχιστα δευτερολεπτα οχι το χαλι του plus που εκανε 5 λεπτα με το ρολοι , τουλαχιστον εδω δεν μου κοβει το ιντερνετ χρησιμοποιει το δικτυο κινητης και ετσι δεν εχω θεμα, το τηλεφωνο δεν το χρησιμοποιούμε τοσο πολυ οσο το ιντερνετ!.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 27-09-20 στις 13:28.

  13. #4078
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν ειχες θεματα με το bonding server τα βραδυα ειχες δηλωσει βλαβη στο 13788 και δεν εγινε τιποτα.; δεν βελτιωθηκε;
    οσο για το σημα γενικα μου ειναι στην 1 γραμμη σταθερα και αλλες φορες φωτιζει και η 2η αλλα οχι για πολυ , ποιο πολυ σταθερη ειναι η μια παυλα αλλα με τοση ταχυτητα εστω και με παυλα καλα ειναι οι ταχυτητες . Αν και σκεπτομαι να το βαλω σε ενα σημειο που εχει φουλ της 3 γραμμες να κανω speedtest να δω ποση ταχυτητα θα ποιασει χωρις την dsl επανω.
    Δεν το έψαξα ιδιαίτερα η αλήθεια είναι..
    Βλάβη συγκεκριμένα για το booster (όχι για τη σταθερή) είχα δηλώσει μόνο στην αρχή που ήταν χαμηλές οι ταχύτητες και το σήμα..
    Το οποίο και έφτιαξαν αργότερα..
    Από εκεί και πέρα δεν έκανα κάτι άλλο..
    Αν και γενικά είναι γνωστό το θέμα με το bonding server..
    Για το σήμα, η μετακινείς το ρουτερ η κοιτάς κάτι σχετικά ανέξοδο σε εξωτερική κεραία..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αραγε ποσο κοστιζει αμα κρατησει καποιος το huawei ρουτερ που δινουνε στο booster ; , Εγω το βρηκα στο aliexpress γυρω στα 60.54 ευρω και εως τα 118,46 ευρω που αγοραζεις και εξωτερικη κεραια για καλυτερο σημα 4g ! Διοτι ειναι φοβερο αυτο το μοντεμ και σκεπτομαι μακροπροθεσμα να αγορασω ενα αλλα χωρις να ειναι κλειδωμενο σε καθε παροχο για να το δοκιμασω με αλλη καρτα σημ χωρις dsl , αφου κανενας παροχος εκτος της κοσμοτε δεν εχει τετοια υβριδικη τεχνολογια κινητου και σταθερου ιντερνετ μαζι για οικιακη χρηση.
    Όχι μόνο δεν αξίζει αλλά είναι και άχρηστο χωρίς το bonding..
    Για 4g χρήση υπάρχουν όπως αναφέρθηκε και άλλες mifi λύσεις..
    Αν τώρα έχεις "κολλήσει" με το huawei, υπάρχουν και σκέτα παρόμοια 4g routers της συγκεκριμένης εταιρίας..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vlasis__ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά αυτό που έχω απορία είναι όταν θα μαζεύονται crc errors αν θα μου λαγκαρει ή λόγω συνδυασμού με κινητής θα είναι ομαλή η σύνδεση στο ίντερνετ
    Παίζει να έχεις και μεγαλύτερο πρόβλημα σε vdsl ανάλογα και με τη κατάσταση της γραμμής..
    Αυτό που μπορείς να κάνεις αν έχεις 2 ρουτερ, είναι να έχεις το booster(4g) μόνο του.. Αρκετοί το δουλεύουν έτσι και έχουν και υψηλή ταχύτητα και χαμηλό Ping.. Αν έχεις και καλό σήμα βέβαια..
    Η να σταθεροποιήσουν οι τεχνικοί τη γραμμή όσο μπορούν ανεβάζοντας το noise margin και ανάλογα αν το αντέχει η γραμμή να έχεις και fastpath.. Αν το θες για online games..
    Για τη πτώση της ταχύτητας στη σταθερή δε νομίζω να σε νοιάζει εφόσον έχεις το booster.. Κοιτάς για σταθερότητα..
    Για τα της εσωτερικής καλωδίωσης δεν αναφέρω.. Υποθέτω ότι τα έχεις κοιτάξει..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ειναι το 1 load balancer ; και τι κανει; .
    Διαμοιράζει το φόρτο σε κάθε γραμμή που έχεις συνδεδεμένη πάνω του..
    Κοινώς επιλέγει από ποια γραμμή θα βγει το κάθε τι..
    Δεν συνενώνει ταχύτητες..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 27-09-20 στις 14:13.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #4079
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.071
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αραγε ποσο κοστιζει αμα κρατησει καποιος το huawei ρουτερ που δινουνε στο booster ; , Εγω το βρηκα στο aliexpress γυρω στα 60.54 ευρω και εως τα 118,46 ευρω που αγοραζεις και εξωτερικη κεραια για καλυτερο σημα 4g ! Διοτι ειναι φοβερο αυτο το μοντεμ και σκεπτομαι μακροπροθεσμα να αγορασω ενα αλλα χωρις να ειναι κλειδωμενο σε καθε παροχο για να το δοκιμασω με αλλη καρτα σημ χωρις dsl , αφου κανενας παροχος εκτος της κοσμοτε δεν εχει τετοια υβριδικη τεχνολογια κινητου και σταθερου ιντερνετ μαζι για οικιακη χρηση.
    Υπάρχει και αυτό, για να μας λυθεί η απορία. Η μπλε τιμή είναι η τελική (με Φ.Π.Α 24%)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Termatikos_exoplismos_xrhsidaneio.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  56,2 KB 
ID: 219237

  15. #4080
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και αυτό, για να μας λυθεί η απορία. Η μπλε τιμή είναι η τελική (με Φ.Π.Α 24%)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Termatikos_exoplismos_xrhsidaneio.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  56,2 KB 
ID: 219237
    τοσα πολλα ; μπραβο τους !! . ευχαριστω για την ενημερωση . Αλλα δεν μπορω να καταλαβαω κατι , επιστροφη με ελλιπη παρελκομενα τι εννοιει; πχ εγω οσα ρουτερ εχω δωσει πισω συνηθως εχω κρατησει το φιλτρο και τον διαχωριστη και καποιες φορες και μπορει και το ethernet και ποτε δεν με ειχανε χρεωσει κατι εξτρα για το speedport.

Σελ. 272 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 252262267270271272273274277282292 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας