Σελ. 387 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 367377382385386387388389392397 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.791-5.805 από 6025
  1. #5791
    Εγγραφή
    07-02-2015
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DGN3500-WDR7500v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά από όσο έχω δει οτιδήποτε δεν είναι HTTP και HTTPS έχει ψιλοθεματάκια οπότε υποθέτω κάτι έχουν βάλει..
    Τελικά ήταν θέμα ρυθμίσεων του client.
    Δευτέρα θα κάνω ανανέωση του booster και στην σελίδα που μπήκα γράφει 7.5 ευρώ τον μήνα.
    Ακρίβυνε?
    Ξέρει κάνεις κάτι για αυτό?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2022-12-17_142017.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  111,9 KB 
ID: 244057

  2. #5792
    Εγγραφή
    15-05-2021
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    29.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Ασταθεια ταχυτητας-ping spikes-Dsl Disconnecting καθε 30 δευτερολεπτα ακριβως)

    Καλησπερα σε ολους. Εχω το Home-Speed-Booster εδω και καιρο και δεν ειχα καποιο θεμα μεχρι στιγμης... Τις τελευταιες 2 εβδομαδες παρατηρουσα lags-latency spikes και αλλα θεματα μεσα στο gaming και με εβαλε στην μπριζα να ψαξω τι γινεται.

    Ειχα παρατηρησει οτι το λαμπακι DSL αναβόσβηνε συνεχως τον τελευταιο καιρο αλλα μεχρι να διαβασω το manual δεν ηξερα οτι ηταν προβλημα.. Λογο του hybrid δεν καταλαβα ποτε οτι το dsl μου ανα 32 δευτερολεπτα ακριβως εκανε συνεχως disconnecting καθε μερα. Σημερα λοιπον μετα απο πολλα νευρα λογο της χαλια ταχυτητας εκανα ερευνα.

    1. ΕΚΑΝΑ Speedtest μεσο Wifi και Cable ωστε να σιγουρευτω οτι δεν φταιει το καλώδιο Ethernet.
    2. Αλλαξα το καλωδιο προς τον τοιχο για να σιγουρευτω οτι ουτε αυτο φταιει.
    3. Εκανα Reset το router και factory reset.

    Το router μου τοσο καιρο δουλευει μονο απο το Mobile. Το Dsl καθε μερα πεφτει και ξανα ανεβαινει ανα 32 δευτερολεπτα. Στα internet test που εκανα , μια ειχα 35mbps , μια 25mbps , μια 5mbps , μια 1mbps . Εκανα και packet loss test και εκει επισης ειχα καποιες φορες 0 και καποιες 4%. Γενικα ειναι φουλ στην αστάθεια και ΡΩΤΑΩ εσας που ξερετε...

    Πως καλω τεχνικο? παω γερμανο? παω οτε? παιρνω στο 13888 ? Και πες οτι δηλωνω την βλαβη. Ερχονται ? εντος εβδομαδας? σε 1 χρονο ? ποτε ?

    Ειμαι 100% σιγουρος οτι το προβλημα ειναι η στο router η στις εξωτερικες καλωδιώσεις. Απο θεμα cable-συνδεσημοτητας , malware η οτιδηποτε μπορω να φτιαξω μονος μου με τις απλες γνωσεις που εχω δεν ειναι γιατι τεσταρα τα παντα ωστε να ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν μπορω να κανω κατι και δεν φταιει κατι αλλο περα απο το εξωτερικο καφαο-καλωδια η router.. ΕΑΝ Θελησω αντικατασταση router και εννοειται οτι θα τους πω οτι τεσταρα τα παντα , θα μου δωσουν αλλο η θα πρεπει να γινει πρωτα σχετικος ελεγχος? επισης αλλαξα 2 υποδοχες (απο τις τρεις) που εχει το σπιτι. η μια δεν ειχε καν dsl , η δευτερη κανει αυτο που ανεφερα και αυριο θα τεσταρω και την τριτη. καποτε το ειχα στην τριτη και δεν ειχα προβληματα. υπαρχει περιπτωση να φταιει η εσωτερικη υποδοχη στο τοιχο? και εαν ναι , ειναι ευκολο να την αντικαταστησω η να την φτιαξω?
    Πάρε στο 13788 (βλάβες), πες τους το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις και ζήτα τους αλλαγή εξοπλισμού, θα στο αλλάξουν σχετικά άμεσα. (Πάντως μπορεί να φταίει και η καλωδίωση του σπιτιού)

  3. #5793
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ήταν θέμα ρυθμίσεων του client.
    Δευτέρα θα κάνω ανανέωση του booster και στην σελίδα που μπήκα γράφει 7.5 ευρώ τον μήνα.
    Ακρίβυνε?
    Ξέρει κάνεις κάτι για αυτό?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2022-12-17_142017.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  111,9 KB 
ID: 244057
    Και μένα τόσο μου το δίνουν αφού πέρασαν τα πρώτα 2 χρόνια.
    Μπορείς να πάρεις και να ζητήσεις νέο συμβόλαιο με την τιμή της (και καλά) προσφοράς που το βάλαμε πριν 2 χρόνια.
    Σε άλλους το έχουν δώσει, σε άλλους όχι. Ανάλογα που θα πέσεις.
    Αν πέσεις σε καρούμπαλο στην άλλη άκρη της γραμμής και σου αρνηθεί, πρέπει να το διακόψεις και μετά να ξανακάνεις αίτηση να το πάρεις στην παλιά τιμή.
    Εγώ βαρέθηκα τη διαδικασία και το κράτησα έτσι. Για 3 ευρώ το μήνα δεν θέλω να ασχοληθώ περισσότερο με την πάρτη τους.

    off topic: έχει dark mode το site της cosmote;;

  4. #5794
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kerato Εμφάνιση μηνυμάτων
    off topic: έχει dark mode το site της cosmote;;
    Κατέβασε σε chrome ή Edge το "Dark Reader" και θα έχεις πολύ καλό dark mode σε όλα τα site...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  5. #5795
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    καλησπέρα.... σύνδεση speed booster πάνω σε 30αρα γραμμή .Ενώ η γραμμή κλειδώνει στα 32-33 με ενεργοποιημένη την sim σε speedtest δεν πιάνω πάνω απο 22.Οταν βγάζω την sim απο επάνω πάει καρφί στα 30.Ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει; εχω πάρει τηλ στον οτε αλλά ακόμα καμμιά απάντηση.Να πω οτι το σημα στην sim είναι weak.

  6. #5796
    Εγγραφή
    15-05-2021
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    29.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dynamitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα.... σύνδεση speed booster πάνω σε 30αρα γραμμή .Ενώ η γραμμή κλειδώνει στα 32-33 με ενεργοποιημένη την sim σε speedtest δεν πιάνω πάνω απο 22.Οταν βγάζω την sim απο επάνω πάει καρφί στα 30.Ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει; εχω πάρει τηλ στον οτε αλλά ακόμα καμμιά απάντηση.Να πω οτι το σημα στην sim είναι weak.
    Μήπως χρησιμοποίησες για πολύ ώρα το 4g χωρίς να είναι πάνω στην DSL; Ή μήπως έπεσε η DSL σου και ήσουν μόνο με το 4g για κάποια ώρα; Όταν συμβαίνει αυτό μπαίνει κόφτης στο bonding με αποτέλεσμα αυτό που βλέπεις (μπορεί να μπήκε και χωρίς λόγο, το παθαίνει καμιά φορά). Αν είναι αυτό δώστου καμιά μέρα και θα στρώσει.

  7. #5797
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    δυστυχώς το θέμα το εχω εδώ και 3 μερες.Το εκανε απο την πρώτη στιγμή που σύνδεσα το νέο router.(οτι εχω κατεβάσει απο 4G ειναι απο τα speedtest που τρέχω συνεχεια).Ενα άλλο που ξέχασα να αναφέρω είναι οτι εκανα speedtest το βραδύ στις 2 και μου έδωσε ταχύτητα κοντά στα 60.εχει τόσο κοσμο η κεραία που δεν μπορει να το διαχειριστή;Το βασικο πρόβλημα βέβαια ειναι οτι αντί να μου δώσει το κατι τις αυτό μου κόβει.

  8. #5798
    Εγγραφή
    30-07-2016
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE-Δίοδος/HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Έχω εδώ και ένα 6μηνο το Huawei DN9245X6, το οποίο δουλεύει απροβλημάτιστα αν αφήσω τις ρυθμίσεις, που θα αναφέρω παρακάτω default. Έχω μιλήσει άπειρες ώρες με 2ο level, οι οποίοι δεν βρίσκουν άκρη αλλά αρνούνται και να μου αλλάξουν τη συσκευή για να δούμε αν επιμένει το πρόβλημα. Το θέμα εμφανίζεται αν κλείσω τον dhcp στο Huawei. Προφανώς το έχω απομονώσει από όλο το υπόλοιπο δίκτυο και έχω κουμπώσει επάνω ένα pc με στατική ip. Έχω δοκιμάσει και με άλλες συσκευές με το ίδιο αποτέλεσμα. Το πρόβλημα είναι ότι μου κόβει την πρόσβαση προς τα έξω χωρίς όμως να αλλάζει κάτι στα λαμπάκια του router. Αν το κάνω επανεκκίνηση δουλεύει για λίγο και μετά σταματάει. Κατά την διάρκεια του προβλήματος αν μπω από το web interface του και κάνω ping προς τα έξω δουλεύει, αλλά από συσκευές δεν ψήνεται. Έχει κανείς καμία ιδέα. Το έχω κάνει και reset και το άφησα μια εβδομάδα χωρίς να κλείσω dhcp να δω ότι είναι οκ και δουλεύει. Από Cosmote τμήμα κινητής και σταθερής το βλέπουν οκ ως προς την περιοχή αφού είναι και πάνω το dsl που σχετίζεται με την sim.

    ΠΡΟΣΘΗΚΗ
    Είχα και το HA35 το οποίο παίζει απροβλημάτιστα με τις παραπάνω ρυθμίσεις αλλά ζήτησα αλλαγή επειδή μετά από κάποιο χρονικό διάστημα τα έφτυσε.

  9. #5799
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.932
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μερικές ερωτήσεις....
    Τελικά το ddns παίζει στο booster; Και δεν αναφέρομαι μόνο στην αναφορά της ip...
    Το gui του βγαίνει προς τα έξω αν θες;
    Και... Καλύτερη τιμή από τα 6,5 έχει πάρει κανείς;
    Σκέφτομαι να το προσθέσω σε μια 50αρα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει....
    Οπτική υπάρχει στο δρόμο, υποδομή οτε, αλλά όχι στο κτίριο... Καθόλου εγκατάσταση και δεν θέλω να ανοίξω ιστορίες με υπογραφές κλπ...
    Όχι ακόμα δλδ... Αυτό το διάστημα δεν θα ήθελα να ανακατέψω ιστορίες για οπτική.... Προσωπικοί λόγοι...
    Έχω ακόμα 1,5 χρόνο συμβόλαιο σε οτε για τη 50αρα και έλεγα μήπως.....
    Ε; Τι λέτε; To be or not to be;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5800
    Εγγραφή
    17-02-2023
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα,πρόσφατα αφου κάηκε το ha πηγαμε στο speedbooster 2 και εχω 8mbps και 0,200 upload σε ενα μονο pc ενω στα wifi και σε ενα αλλο pc με λαν και αυτο εχω 60-70 mbps,έλεγξα τα ντραιβερς στο pc και εκανα reset τις ρυθμίσεις δικτύου μεχρι και wifi με usb αγόρασα παρόλα αυτα συνεχίζω να εχω τα ιδια και ειναι σαν το ρουτερ να εχει τσακωθεί με το συγκεκριμένο pc,οι τεχνικοί λενε οτι το ρουτερ εχει καποια ασυμβατότητα με την μητρική μου(asus prime z390-a) αλλα συνεχίζω να πιστεύω οτι ειναι καποια ρύθμιση του ρουτερ,ξερει καποιος κατι παραπανω;

    (εχω αλλάξει 2 speedbooster2.0 νομίζοντας πως ειναι ελαττωματικά οποτε το πρόβλημα ειναι σε αυτο τον τυπο ρουτερ γενικα)

  11. #5801
    Εγγραφή
    21-02-2023
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Ηρθε σημερα το homespeed booster το καινουργιοDN9245X6-10 και ΘΕΛΩ το σημα απο online games να πηγαινει απο την επιγηα γραμμη και οχι απο το 4g γιατι εχω 30+ ping παραπανω και ασταθες . Πως σκατα το κανω αυτο ? Τωρα για παραδειγμα εχω απενεργοποιησει το 4g και πιανω μονο απο την 24αρα adsl γραμμη μου . Δηλαδη αμα θελω να κατεβασω ταινιες ή κανω το οτιδηποτε απαιτητικο θα πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις του ρουτερ και να το ενεργοποιω χειροκινητα? Δεν μπορω να του πω οταν βλεπεις να παιζω λολ να με βαζει απο την asdl γραμμη. Αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ή εχει καποια λυση ας την προτεινη γιατι δεν ξερω τι να κανω .

    - - - Updated - - -

    ρθε σημερα το homespeed booster το καινουργιοDN9245X6-10 και ΘΕΛΩ το σημα απο online games να πηγαινει απο την επιγηα γραμμη και οχι απο το 4g γιατι εχω 30+ ping παραπανω και ασταθες . Πως σκατα το κανω αυτο ? Τωρα για παραδειγμα εχω απενεργοποιησει το 4g και πιανω μονο απο την 24αρα adsl γραμμη μου . Δηλαδη αμα θελω να κατεβασω ταινιες ή κανω το οτιδηποτε απαιτητικο θα πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις του ρουτερ και να το ενεργοποιω χειροκινητα? Δεν μπορω να του πω οταν βλεπεις να παιζω λολ να με βαζει απο την asdl γραμμη. Αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ή εχει καποια λυση ας την προτεινη γιατι δεν ξερω τι να κανω .

  12. #5802
    Εγγραφή
    15-05-2021
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    29.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john42069 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρθε σημερα το homespeed booster το καινουργιοDN9245X6-10 και ΘΕΛΩ το σημα απο online games να πηγαινει απο την επιγηα γραμμη και οχι απο το 4g γιατι εχω 30+ ping παραπανω και ασταθες . Πως σκατα το κανω αυτο ? Τωρα για παραδειγμα εχω απενεργοποιησει το 4g και πιανω μονο απο την 24αρα adsl γραμμη μου . Δηλαδη αμα θελω να κατεβασω ταινιες ή κανω το οτιδηποτε απαιτητικο θα πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις του ρουτερ και να το ενεργοποιω χειροκινητα? Δεν μπορω να του πω οταν βλεπεις να παιζω λολ να με βαζει απο την asdl γραμμη. Αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ή εχει καποια λυση ας την προτεινη γιατι δεν ξερω τι να κανω .

    - - - Updated - - -

    ρθε σημερα το homespeed booster το καινουργιοDN9245X6-10 και ΘΕΛΩ το σημα απο online games να πηγαινει απο την επιγηα γραμμη και οχι απο το 4g γιατι εχω 30+ ping παραπανω και ασταθες . Πως σκατα το κανω αυτο ? Τωρα για παραδειγμα εχω απενεργοποιησει το 4g και πιανω μονο απο την 24αρα adsl γραμμη μου . Δηλαδη αμα θελω να κατεβασω ταινιες ή κανω το οτιδηποτε απαιτητικο θα πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις του ρουτερ και να το ενεργοποιω χειροκινητα? Δεν μπορω να του πω οταν βλεπεις να παιζω λολ να με βαζει απο την asdl γραμμη. Αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ή εχει καποια λυση ας την προτεινη γιατι δεν ξερω τι να κανω .
    Ξέρω ότι γίνεται αυτό που λες γιατί το είχα κάνει όταν είχα το booster, αλλά δεν είναι πολύ απλό. Κάπου στις ρυθμίσεις έχει κάτι που λέγεται filter list of the bonding server ή κάτι τέτοιο και έχει επιλογές για να φτιάξεις rules που φιλτράρουν συσκευές, ή IP διευθύνσεις (ή ένα range από IP), και να παίρνουν μόνο από την DSL. Αλλά πρέπει να βρεις το IP range για το κάθε παιχνίδι και πολλές φορές αυτές που βρίσκεις αν κάνεις αναζήτηση στο google είναι outdated. Θυμάμαι για το league πχ με αυτές που έβρισκα στο google δε δούλευε και τελικά βρήκα μόνος μου τις σωστές με εφαρμογή packet analyzer. Δεν έχω πλέον το booster για να σου πω ακριβώς που να το βρεις στις ρυθμίσεις ή να σου δώσω τις IP, αλλά θα κοιτάξω μετά αν μου έχει ξεμείνει κάποιο config file που τις έχει μέσα.

  13. #5803
    Εγγραφή
    21-02-2023
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Τωρα το πραγμα εφτιαξει μονο του . Απο 54 ping που ειχα πριν το booster ( στο LoL ) , τωρα εχω 60-78 ms καπου εκει τρεμοπαιζει. Το περιεργο ειναι εαν παω στο ρουτερ και βγαλω την sim τοτε εχω 54 ping αλλα εαν μπει καποιος και μπει σε μια σελιδα , social media ή οτιδηποτε αλλο τοτε κανει spike στα 100-150 και δεν παλευεται. Ενω οταν εχει το booster μπορει μεν να εχω παραπανω ping αλλα τα spikes ειναι πολυ μικροτερα . Οποτε απ'οτι φαινεται κατι δινεις κατι παιρνεις. Αα ειναι και το αλλο που αρκετες φορες δεν ενεργοποιειται το 4g ενω κατεβαζω ταινια , steam game ή οτιδήποτε αλλο απαιτητικο.

  14. #5804
    Εγγραφή
    21-03-2020
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    magcen
    ISP
    Cosmote
    Router
    magcen
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα παιδιά λοιπόν το έχω αυτό το router έξι μήνες τώρα δεν είχα πρόσβαση από έξω προς το router λόγω ότι είναι κλειστές οι πόρτες όταν δουλεύει η κάρτα SIM όταν βγάλω την κάρτα sim δουλεύουνε πόρτες κανονικά πήρα τηλέφωνο να τους πω να μου το φτιάξουν προσπάθησαν εκεί δύο εβδομάδες να βγάλουν άκρη δεν βγάλανε άκρη από ότι κατάλαβα λόγω ότι δουλεύει από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας δεν μπορεί να ανοίξει τις πόρτες,,, Τι έγινε όμως από τότε που προσπάθησαν να το φτιάξουν και να βρουν λύση δεν ξέρω τι ρυθμίσεις έχουνε κάνει όχι στο router στα κεντρικά και όταν φάω τα 100 giga δεν μπαίνει κόφτης Δηλαδή εγώ τα 100 giga μπορεί να τα έχω φάει και να μου βγάζει μήνυμα ότι έχουν τελειώσει αλλά να συνεχίζω να κατεβάσουμε 40 και 60 Mbps πώς γίνεται αυτό
    Υπόψιν δεν έχω πάνω τη γραμμή τηλεφώνου καθώς με αυτήν έχω πιο αργό Ping διότι πιάνει 2 και 3 MB ταχύτητα

  15. #5805
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.249
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο κόφτης τον τελευταίο καιρό είναι λίγο "ατυπος", πολλοί έχουν παρατηρήσει ότι δεν τερματίζει στο +15 μετά τη λήξη τον τελευταίο καιρό..
    Και μένα την προηγούμενη βδομάδα που είχαν τελειώσει τα 100GB κατέβασα κάτι και πήγαινε +20-25
    Για το port forwarding δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δυστυχώς καθώς εγώ το έχω σε DMZ πάνω σε firewall και έχω και άλλη γραμμή πάνω... το συγκεκριμένο το έχω μόνο για να βγαίνουν τα παιδιά από κει κα ινα μη με πρήζουν/γονατίζουν όλη την ώρα.
    Θυμάμαι όμως ότι στους κανόνες για port forwarding έχει να επιλέξεις σε ποια σύνδεση θες να εφαρμοστεί (έχει ADSL, 4G & bonding)
    Έχεις επιλέξει το bonding?
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

Σελ. 387 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 367377382385386387388389392397 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας