Σελ. 380 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 360370375378379380381382385390400 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.686-5.700 από 6029
  1. #5686
    Εγγραφή
    05-08-2022
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που το ειχα τωρα 2 εβδομαδες, στο σπιτι που δεν ειναι η δικια του γραμμη που δηλωσα για οση ωρα το ειχα δουλευε μια χαρα με κινητη για ιντερνετ, δεν δοκιμασα πορτες, υπηρεσιες κτλ ετσι. Στο εξοχικο δεν εκανε τιποτα η κινητη και ειχα και θεματα με πορτες και DMZ και διεκοψα τελικα.

    - - - Updated - - -

    Αν εχεις θεμα με το σημα να ξερεις οτι παιρνει εξωτερικη κεραια, ο ΟΤΕ επισημα λεει οτι δεν παιρνει.
    ναι ξερω την εκανα την μαμουνια με το inspect

  2. #5687
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panteleios Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πήγα στην ταράτσα όλα cool 80 down 5 up είμαστε πολύ καλα τεσταρο για αποσυνδέσεις
    Μια χαρά είσαι, το τερμάτισες

  3. #5688
    Εγγραφή
    06-03-2018
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    Ταχύτητα
    magcen
    ISP
    magcen
    Router
    magcen
    Path Level
    Fastpath
    Γεια σας έχω ένα θέμα με το speed booster και θέλω την γνώμη σας.Το speed booster το έχω σε εξοχικό βασικά ο πατέρας μου.Η γραμμή έπιανε χωρίς booster 4 και τέλος πάντων ήρθε καλός τεχνικός από τον ΟΤΕ την έφτιαξε περάσαμε και καλώδιο καινούργιο και ανέβηκε στα 15mbs χωρίς την βοήθεια του booster.Με το booster έπιασε και 30 με 40 κάποια στιγμή Το θέμα είναι ότι τώρα είναι σαν να μην υπάρχει speed booster στις ταχύτητες.Τι εννοώ η ταχύτητα κυμαίνεται από 8 έως 15 βαριά στην καλύτερη μέχρι 20.Ενω παλιά τουλάχιστον ανεβαίνει πολύ παραπάνω.Τηλεφωνα στα τηλέφωνα στις βλάβες αλλά δεν βγαίνει άκρη δηλαδή τζάμπα το πληρώνουμε.Δεν ξέρω τι φταίει η κεραία που παίρνουν όλοι δεδομένα επειδη είναι καλοκαίρι τουλάχιστον ήλπιζα να είχα γύρω στα 30mbs.Το router είναι νομίζω το Ha35 και έχει μέσα 2 γραμμές 4g.Καποιος άλλος αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα γενικά είναι μουφα το booster εννοώ δεν υπάρχει σταθερότητα?

  4. #5689
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sifario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας έχω ένα θέμα με το speed booster και θέλω την γνώμη σας.Το speed booster το έχω σε εξοχικό βασικά ο πατέρας μου.Η γραμμή έπιανε χωρίς booster 4 και τέλος πάντων ήρθε καλός τεχνικός από τον ΟΤΕ την έφτιαξε περάσαμε και καλώδιο καινούργιο και ανέβηκε στα 15mbs χωρίς την βοήθεια του booster.Με το booster έπιασε και 30 με 40 κάποια στιγμή Το θέμα είναι ότι τώρα είναι σαν να μην υπάρχει speed booster στις ταχύτητες.Τι εννοώ η ταχύτητα κυμαίνεται από 8 έως 15 βαριά στην καλύτερη μέχρι 20.Ενω παλιά τουλάχιστον ανεβαίνει πολύ παραπάνω.Τηλεφωνα στα τηλέφωνα στις βλάβες αλλά δεν βγαίνει άκρη δηλαδή τζάμπα το πληρώνουμε.Δεν ξέρω τι φταίει η κεραία που παίρνουν όλοι δεδομένα επειδη είναι καλοκαίρι τουλάχιστον ήλπιζα να είχα γύρω στα 30mbs.Το router είναι νομίζω το Ha35 και έχει μέσα 2 γραμμές 4g.Καποιος άλλος αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα γενικά είναι μουφα το booster εννοώ δεν υπάρχει σταθερότητα?
    Αν η κεραία έχει την ίδια χωρητικότητα με 10πλάσιο φόρτο ας πούμε λογικό είναι να έχει πέσει η ταχύτητα στο internet. Σε ώρες που ο κόσμος κοιμάται τι γίνεται με την ταχύτητα;

  5. #5690
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sifario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας έχω ένα θέμα με το speed booster και θέλω την γνώμη σας.Το speed booster το έχω σε εξοχικό βασικά ο πατέρας μου.Η γραμμή έπιανε χωρίς booster 4 και τέλος πάντων ήρθε καλός τεχνικός από τον ΟΤΕ την έφτιαξε περάσαμε και καλώδιο καινούργιο και ανέβηκε στα 15mbs χωρίς την βοήθεια του booster.Με το booster έπιασε και 30 με 40 κάποια στιγμή Το θέμα είναι ότι τώρα είναι σαν να μην υπάρχει speed booster στις ταχύτητες.Τι εννοώ η ταχύτητα κυμαίνεται από 8 έως 15 βαριά στην καλύτερη μέχρι 20.Ενω παλιά τουλάχιστον ανεβαίνει πολύ παραπάνω.Τηλεφωνα στα τηλέφωνα στις βλάβες αλλά δεν βγαίνει άκρη δηλαδή τζάμπα το πληρώνουμε.Δεν ξέρω τι φταίει η κεραία που παίρνουν όλοι δεδομένα επειδη είναι καλοκαίρι τουλάχιστον ήλπιζα να είχα γύρω στα 30mbs.Το router είναι νομίζω το Ha35 και έχει μέσα 2 γραμμές 4g.Καποιος άλλος αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα γενικά είναι μουφα το booster εννοώ δεν υπάρχει σταθερότητα?
    καλημερα, εγω προσφατα ειχα βαλει το νεο και παρατηρησα το ιδιο με τερμα τις γραμμες πανω του ή μια λιγοτερο και στο μενου να λεει καλο σημα.
    Δεν εβλεπα καμια διαφορα ταχυτητας. Ειχα προβλημα και με τις πορτες και το DMZ και τελικα το ακυρωσα.
    Δυστυχως ειναι πιτα το bandwith σε πολλες περιοχες, εμενα εκει στο εξοχικο και με το κινητο σερνεται και εχει μειωθει και το σημα δραματικα.
    Δλδ πρεπει να παω κοντα στις κεραιες για να δω προκοπη.
    Ισως με εξωτερικη κεραια να κανεις δουλεια αν δεν εχεις ακομα.
    Επισης ειχα παρατηρησει δραματικη αυξηση των Pings.
    Εχω και καμερες και ηταν απελπισια, τωρα που ακυρωσα και εβαλα το speedport plus ειναι η μερα με τη νυχτα η διαφορα στα pings.

  6. #5691
    Εγγραφή
    06-03-2018
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    Ταχύτητα
    magcen
    ISP
    magcen
    Router
    magcen
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδη σαν λυση μπορει να παιζει οτι δεν κανει και το συγκεκριμενο ρουτερ να ζητησω καποιο αλλο η στελνουν παλι το ιδιο?

  7. #5692
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sifario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη σαν λυση μπορει να παιζει οτι δεν κανει και το συγκεκριμενο ρουτερ να ζητησω καποιο αλλο η στελνουν παλι το ιδιο?
    Εχει καταργηθει αυτο, θα σου δωσουν το V2. https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html

    Aλλα το προβλημα ειναι το σημα των κεραιων και φυσικα και η αυξημενη κινηση με αποτελεσμα την δραματικη μειωση του bandwith.
    Δες με κινητο βαλε το προγραμμα cellmaper https://play.google.com/store/search...r&c=apps&hl=el δες που ειναι οι κεραιες , κανε speedtests τις ιδιες ωρες.
    Μπορεις να του βαλεις εξωτερικη κεραια να γινει καλυτερο το σημα, εχει πισω ενα καπακι αμα το βγαλεις εχει δυο υποδοχες για εξωτερικη κεραια (dual chain) SMA-Female.

    - - - Updated - - -

    Φυσικα αν ειναι πιτα το bandwith δεν θα φτιαξει και με εξωτερικη κεραια αλλα σιγουρα θα εχεις βελτιωση στο σημα.
    Εγω με στικακι huawei (σαν αυτο της Cote) απο 1 γραμμη 4G το εκανα τερμα με κεραια panel εσωτερικης χρησης 35dbi CRC9 σε παραθυρο που κοιταγε προς κεραιες 1,5xlm μακρια χωρις οπτικη επαφη μαζι τους.

  8. #5693
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με ποια κεραια ;

  9. #5694
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποια κεραια ;
    Για το stick αναφερεσαι? ειναι σε CRC9 male η δικια μου θελει ανταπτορες αλλα βγαινει και σε SMA male connectors.
    Αυτη κανει στα booster οπως ειναι : https://www.ebay.ie/itm/383369781202...3ABFBMzN_hxc9g
    ιδια εχω μονο τα βυσματα αλλαζουν.

    Eιναι εσωτερικης χρησης υποψην.

  10. #5695
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sifario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη σαν λυση μπορει να παιζει οτι δεν κανει και το συγκεκριμενο ρουτερ να ζητησω καποιο αλλο η στελνουν παλι το ιδιο?
    Για να μην παιδευεσαι ασκοπα... και μπεις και σε εξοδα ....

    Αν το εξοχικο ειναι σε τουριστικο μερος τοτε απλα δεν υπαρχει bandwidth .

    Δινεται προτεραιοτητα στις mobile συσκευες .

    Εχει ξεφυγει ο ογκος των δεδομενων . οι συγχρονες συσκευες με μεγαλες αναλυσεις , εχουν απαιτησεις .

    Οποτε κανε υπομονη να περασει το καλοκαιρι και να γυρισεις παλι στα παλια νουμερα .
    The gr81 .

  11. #5696
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην παιδευεσαι ασκοπα... και μπεις και σε εξοδα ....

    Αν το εξοχικο ειναι σε τουριστικο μερος τοτε απλα δεν υπαρχει bandwidth .

    Δινεται προτεραιοτητα στις mobile συσκευες .

    Εχει ξεφυγει ο ογκος των δεδομενων . οι συγχρονες συσκευες με μεγαλες αναλυσεις , εχουν απαιτησεις .

    Οποτε κανε υπομονη να περασει το καλοκαιρι και να γυρισεις παλι στα παλια νουμερα .
    Αυτό είπα και γω. Αν π.χ. στις 6 το πρωι είναι καλή η κατάσταση και μετά χειροτερεύει τότε υπομονή μέχρι τις 20 Αυγούστου.

  12. #5697
    Εγγραφή
    06-03-2018
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    Ταχύτητα
    magcen
    ISP
    magcen
    Router
    magcen
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην παιδευεσαι ασκοπα... και μπεις και σε εξοδα ....

    Αν το εξοχικο ειναι σε τουριστικο μερος τοτε απλα δεν υπαρχει bandwidth .

    Δινεται προτεραιοτητα στις mobile συσκευες .

    Εχει ξεφυγει ο ογκος των δεδομενων . οι συγχρονες συσκευες με μεγαλες αναλυσεις , εχουν απαιτησεις .

    Οποτε κανε υπομονη να περασει το καλοκαιρι και να γυρισεις παλι στα παλια νουμερα .
    Σωστά έχεις δίκιο είναι τουριστικό μέρος θα περιμένω αναγκαστικά.Αν και θα ζητήσω όχι ότι θα γίνει κάτι και καινούργιο ρουτερ

  13. #5698
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.080
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει καταργηθει αυτο, θα σου δωσουν το V2.
    Μπα... την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αλλαγή, είπαν ότι θα στείλουν το 2 και μας έστειλαν πάλι το 1.

  14. #5699
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και γ@μο . Ειναι οτι κατσει δηλαδη

  15. #5700
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα... την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αλλαγή, είπαν ότι θα στείλουν το 2 και μας έστειλαν πάλι το 1.
    αληθεια? φιλος στην cosmote μου το ειπε τεχνικος, τι να πω, ισως δεν ειχε η αποθηκη και επεσες στην περιπτωση. Μεταχ ητανε ?

Σελ. 380 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 360370375378379380381382385390400 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας