Σελ. 94 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 748489929394959699104114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.396-1.410 από 6025
  1. #1396
    Εγγραφή
    23-04-2002
    Μηνύματα
    745
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    215mbit/22mbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedport plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση στο συμβόλαιο γράφει αυτό που λέει το FAQ?
    Εγώ προσωπικά, δεν έχω πάρει το συμβόλαιο στα χέρια μου ακόμα, έχει φίλος μου κατάστημα Γερμανός και τα έχει αναλάβει αυτός, δεν έχω περάσει από το κατάστημα ακόμα.

  2. #1397
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ επιβεβαιώνω ότι ισχύει ότι λέει το FAQ και έχω την υπηρεσία από αρχές του χρόνου. Τώρα εάν σε κάποιους δεν δουλεύει πρέπει να ζητήσουν πίστωση παγίου σύμφωνα με το νέο κανονισμό της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων!

    Αυτόματη πίστωση λογαριασμού για βλάβες: Εφόσον η βλάβη υπερβαίνει τις δύο εργάσιμες ημέρες από την ημέρα δήλωσής της, πρέπει να πιστώνεται αυτόματα και εντός τετραμήνου στον λογαριασμό του συνδρομητή,το τμήμα του παγίου που αντιστοιχεί στη χρονική περίοδο διακοπής των παρεχόμενων υπηρεσιών.

  3. #1398
    Εγγραφή
    06-01-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE WiMAX
    Παιδιά μια ερώτηση, το χει δουλέψει κάποιος σε περιοχή άνω των 40Khm απο τη δηλωμένη διεύθυνση (εννοείται μόνο του-χωρίς adsl)?

  4. #1399
    Εγγραφή
    21-04-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE Conn-x
    Καλησπέρα σας παιδιά... μετά από 3 χρόνια ενεργοποιήθηκα και πάλι στη παρέα σας..

    Θέλω να μάθω σχετικά με το COSMOTE booster και επειδή στο 13888 οι τύποι και οι τυπικές είναι μόνο για τα απλά θέματα του ΟΤΕ, σκέφτηκα βα δω το θέμα που έχετε ανοίξει εδώ... προσπάθησα να διαβάσω όσο περισσότερο γινόταν αλλά όσο περισσότερο διάβαζα, τόσο περισσότερο μπέρδευε το πραμα λόγω αντικρουόμενων απόψεων των μελών.

    Θέτω τις ερωτήσεις μου και αν κάποιος γνωρίζει θα ήμουν υπόχρεος αν με διαφωτίσει...

    1. Εμένα με απασχολεί το upload άρα ακόμα και τα 100gb αν τελειώσουν θα συνεχίζω να έχω περισσότερο από 1mb upload?? (που έχω τώρα στην ρημαδοadsl...)

    2. Όταν θέλω να βάλω να κάνει update παιχνίδια στο steam η στο Ps4 η να βάλω να κατεβάζω ταινίες ή να βλέπω νετφλιξ, μπορώ να απενεργοποιώντας την έξτρα ταχύτητα και να παίζω μόνο με Adsl προκειμένου να μη τρώω τα 100gb...?

    3. Ξέρετε αν έχει 1-2ετη συμβόλαια ή αν μπορώ να διακόψω όποτε θέλω...?

    Αυτά για την ώρα... Ευχαριστώ για το χρόνο σας...!

  5. #1400
    Εγγραφή
    07-02-2015
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DGN3500-WDR7500v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1. Η χρεωση στον λογαριασμο της σταθερης ειναι 2 € τον μηνα. Στον λογαριασμο της κινητης διαμορφωνεται αναλογα με την καθε προσφορα/δεσμευση/επιδοτηση κλπ. Για την προσφορα που συζηταμε ειναι 4,74 €.
    2. 100 GB ειναι ο ογκος δεδομενων για τον οποιο μπορει η υπηρεσια να εκμεταλλευεται στο μεγιστο το "σημα" της κινητης. Μολις εξαντληθουν τα 100 GB, συνεχιζει και παρεχει εως 15 MBPS download και 5 MBPS upload, αναλογα με την ταχυτητα που θα μπορει να του δωσει και η κινητη. Πχ Με μια γραμμη 3G μεσα σε πετρινο σπιτι, μην περιμενετε να δινει 15/5 σταθερα ακατεβατα.
    Μετα το τελος των 100 GB δεν υπαρχει καμια χρεωση. Υπαρχουν extra πακετα με GB που οποιος θελει τα ενεργοποιει για επιπλεον ταχυτητα (ειναι των 10 GB και εντελως ασυμφορα).
    Το ποσα GB μενουν μεχρι τα 100 GB φαινεται μεσω του My Cosmote.
    Σε καθε περιπτωση ερχεται SMS οταν καταναλωθει το 80% και το 100% των δεδομενων.
    3. Η παραπανω προσφορα αφορα ξεχωριστη προσθετη υπηρεσια με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ. Αυτα τα "μου πε το παλικαρι στο καταστημα να το βαλω κανα μηνα και μετα να το κοψω δωρεαν" δεν ισχυουν. Σε αγορες μεσω καταστηματων δεν υπαρχει δικαιωμα υπαναχωρησης.
    Ο μονος τροπος να σας το διακοψουν δωρεαν ειναι να υπαρχει "ασυμβατοτητα" με καποια αλλη υπηρεσια που θελετε να ενεργοποιησετε.
    Πχ Τα Double Play πακετα με 100 MBPS ταχυτητα δεν συνδυαζονται με Speed Booster. Αν πατε να βαλετε 100αρι (ή κατι αλλο που εκεινη τη στιγμη η εμπορικη πολιτικη εχει αποφασισει να μην το συνδυαζει με Speed Booster), θα το κοψετε δωρεαν.
    Αν απλα θελετε να το κοψετε, χρεωνεται τελος αποδεσμευσης.
    4. Πρεπει να υπαρχει σταθερη γραμμη Cosmote με πακετο Double Play 24/30/50 MBPS (και να μην υπαρχει βοηθητικο νουμερο MSN) για να μπορεσετε να παρετε την υπηρεσια. Δεν διατιθεται σαν αυτονομο το Speed Booster.

  6. #1401
    Εγγραφή
    21-04-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Η χρεωση στον λογαριασμο της σταθερης ειναι 2 € τον μηνα. Στον λογαριασμο της κινητης διαμορφωνεται αναλογα με την καθε προσφορα/δεσμευση/επιδοτηση κλπ. Για την προσφορα που συζηταμε ειναι 4,74 €.
    Για ποια προσφορά συζητάμε? Δεν αναφέρθηκα σε συγκεκριμένη προσφορά... Εκτός αν σαν προσφορά εννοείς το HSB το οποίο όμως νομίζω πως διάβαζα οτι κοστίζει 1 ή 2,00 ευρώ στο σταθερό και 9,90 ευρώ στο λογαριασμό κινητής. Οπότε κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά... Μπορείς να μου το ξεκαθαρίσεις??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. 100 GB ειναι ο ογκος δεδομενων για τον οποιο μπορει η υπηρεσια να εκμεταλλευεται στο μεγιστο το "σημα" της κινητης. Μολις εξαντληθουν τα 100 GB, συνεχιζει και παρεχει εως 15 MBPS download και 5 MBPS upload, αναλογα με την ταχυτητα που θα μπορει να του δωσει και η κινητη. Πχ Με μια γραμμη 3G μεσα σε πετρινο σπιτι, μην περιμενετε να δινει 15/5 σταθερα ακατεβατα.
    Μετα το τελος των 100 GB δεν υπαρχει καμια χρεωση. Υπαρχουν extra πακετα με GB που οποιος θελει τα ενεργοποιει για επιπλεον ταχυτητα (ειναι των 10 GB και εντελως ασυμφορα).
    Το ποσα GB μενουν μεχρι τα 100 GB φαινεται μεσω του My Cosmote.
    Σε καθε περιπτωση ερχεται SMS οταν καταναλωθει το 80% και το 100% των δεδομενων.
    Εγώ ενδιαφέρομαι για streaming πράγμα που κατά κύριο λόγο θέλω το upload και όπως έχω δει σε γραμμή φίλου, τα 5mbps(upload) που έχει, φτάνουν οριακά για το 1080p/60fps streaming και φτάνουν και υπερκαλύπτουν το 720p/60fps streaming. Γιαυτό με καίει να ξέρω αν στο HSB το upload παραμένει στα 5mbps μετά το πέρας των 100gb που δίνει το "πακέτο" αυτό.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    3. Η παραπανω προσφορα αφορα ξεχωριστη προσθετη υπηρεσια με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ. Αυτα τα "μου πε το παλικαρι στο καταστημα να το βαλω κανα μηνα και μετα να το κοψω δωρεαν" δεν ισχυουν. Σε αγορες μεσω καταστηματων δεν υπαρχει δικαιωμα υπαναχωρησης.
    Ο μονος τροπος να σας το διακοψουν δωρεαν ειναι να υπαρχει "ασυμβατοτητα" με καποια αλλη υπηρεσια που θελετε να ενεργοποιησετε.
    Πχ Τα Double Play πακετα με 100 MBPS ταχυτητα δεν συνδυαζονται με Speed Booster. Αν πατε να βαλετε 100αρι (ή κατι αλλο που εκεινη τη στιγμη η εμπορικη πολιτικη εχει αποφασισει να μην το συνδυαζει με Speed Booster), θα το κοψετε δωρεαν.
    Αν απλα θελετε να το κοψετε, χρεωνεται τελος αποδεσμευσης.
    Μια χαρά! Άλλωστε δε νομίζω κάποιος να θέλει να διακόψει το HSB και να υποβαθμίσει τη γραμμή του. Οπότε αν βάση εμπορικής πολιτικής καλύπτωη την δωρεάν διακοπή του HSB βάζοντας μία 100άρα τότε νομίζω πως είναι αυτονόητο πως κανένας δε θα προτιμούσε να το διακόψει χωρίς να βάλει κάτι καλύτερο. Εκτός και αν θέλει να διακόψει γενικότερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Πρεπει να υπαρχει σταθερη γραμμη Cosmote με πακετο Double Play 24/30/50 MBPS (και να μην υπαρχει βοηθητικο νουμερο MSN) για να μπορεσετε να παρετε την υπηρεσια. Δεν διατιθεται σαν αυτονομο το Speed Booster.
    Έχω σταθερή γραμμή αυτή τη στιγμή και συγχρονίζω στα 11download/0,9upload.
    To βοηθητικό νούμερο MSN δε ξέρω τι είναι αλλά υποθέτω πως αν το είχα θα το ήξερα... :P (ή όχι...?)


    Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου!

  7. #1402
    Εγγραφή
    07-02-2015
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DGN3500-WDR7500v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τρέχει μια προσφορά αθόρυβη μερικές μέρες τώρα 100GB τον μήνα 6.74 ευρώ. Σε κατάστημα η στο 13888.
    Μέτα από την κατανάλωση του όγκου το μέγιστο που μπορεί να δώσει είναι σύνολο μαζί με την σταθερή γραμμή 15Mbps down 5Mbps up.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Damned : 13-12-18 στις 11:58.

  8. #1403
    Εγγραφή
    23-04-2002
    Μηνύματα
    745
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    215mbit/22mbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedport plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damned Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρέχει μια προσφορά αθόρυβη μερικές μέρες τώρα 100GB τον μήνα 6.74 ευρώ. Σε κατάστημα η στο 13888.
    Μέτα από την κατανάλωση του όγκου το μέγιστο που μπορεί να δώσει είναι σύνολο μαζί με την σταθερή γραμμή 15Mbps down 5Mbps up.
    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ. Χθές από περιέργεια πήρα και μίλησα με το τεχνικό τμήμα, κατηγορηματικά μου είπε ότι αφού τελειώσουν τα 100GB down speed θα έχεις 15mbit από το booster σύν όσο συγχρονίζει η adsl σου στην περίπτωση μου π.χ. 15mbit από το booster συν 17mbit κλειδώνει η adsl μου. Εάν σε κάποιον δεν συμβαίνει αυτό είναι πρόβλημα και πρέπει να το δηλώσει σαν βλάβη. Upload θα συνεχίσεις να έχεις 5-6 mbit 5 από το booster και ότι μπορεί να δώσει η adsl.

  9. #1404
    Εγγραφή
    15-11-2017
    Περιοχή
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    HUAWEI Home Gateway-HA35
    SNR / Attn
    23(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vfragos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ. Χθές από περιέργεια πήρα και μίλησα με το τεχνικό τμήμα, κατηγορηματικά μου είπε ότι αφού τελειώσουν τα 100GB down speed θα έχεις 15mbit από το booster σύν όσο συγχρονίζει η adsl σου στην περίπτωση μου π.χ. 15mbit από το booster συν 17mbit κλειδώνει η adsl μου. Εάν σε κάποιον δεν συμβαίνει αυτό είναι πρόβλημα και πρέπει να το δηλώσει σαν βλάβη. Upload θα συνεχίσεις να έχεις 5-6 mbit 5 από το booster και ότι μπορεί να δώσει η adsl.
    επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στο παρελθον και πιο πισω στο νημα ολοι ανεφεραν οτι μετα τα 100, το down τους αθροιστικα φτανει στο 15 , για να μην επιμενεις σε κατι που ισως δεν ισχυει κ μπερδεψεις κ τους υπολοιπους, δες τι θα γινει σε εσενα οταν ληξουν τα 100 κ μετα μας αναφερεις.
    το τεχνικο τμημα που σε συμβουλεψε ή ο φιλος σου που εχει Γερμανοκαταστημα η οποιοσδηποτε, δεν ειναι αξιοπιστος, αφου κανεις μα κανεις δεν ξερει πως διαολο λειτουργει αυτη η υπηρεσια

    αν κανω λαθος συγνωμη, αλλα καλυτερα κ εσυ μην εισαι καθετος. δοκιμασε το πρωτα κ μετα πες μας την εμπειρια σου

  10. #1405
    Εγγραφή
    23-04-2002
    Μηνύματα
    745
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    215mbit/22mbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedport plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από striker10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στο παρελθον και πιο πισω στο νημα ολοι ανεφεραν οτι μετα τα 100, το down τους αθροιστικα φτανει στο 15 , για να μην επιμενεις σε κατι που ισως δεν ισχυει κ μπερδεψεις κ τους υπολοιπους, δες τι θα γινει σε εσενα οταν ληξουν τα 100 κ μετα μας αναφερεις.
    το τεχνικο τμημα που σε συμβουλεψε ή ο φιλος σου που εχει Γερμανοκαταστημα η οποιοσδηποτε, δεν ειναι αξιοπιστος, αφου κανεις μα κανεις δεν ξερει πως διαολο λειτουργει αυτη η υπηρεσια

    αν κανω λαθος συγνωμη, αλλα καλυτερα κ εσυ μην εισαι καθετος. δοκιμασε το πρωτα κ μετα πες μας την εμπειρια σου
    Δηλαδή, όταν θα το πω εγώ θα είναι τετελεσμένο και θα ισχύει, δεν μπορεί να είμαι λάθος επειδή είχε πρόβλημα η υπηρεσία μου; Και ο άλλος που απάντησε και εσύ ο ίδιος είστε κατηγορηματικοί μήπως και εσείς δεν θα έπρεπε να είστε, εγώ τουλάχιστον μετέφερα επίσημη απάντηση από το τεχνικό τμήμα και όχι την εμπειρία κάποιων που είχαν αναφέρει κάτι στο παρελθόν σε ένα φόρουμ....

    Δεν είδα στον φίλο Damned, να κάνεις το ίδιο σχόλιο...

  11. #1406
    Εγγραφή
    15-11-2017
    Περιοχή
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    HUAWEI Home Gateway-HA35
    SNR / Attn
    23(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vfragos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, όταν θα το πω εγώ θα είναι τετελεσμένο και θα ισχύει, δεν μπορεί να είμαι λάθος επειδή είχε πρόβλημα η υπηρεσία μου; Και ο άλλος που απάντησε και εσύ ο ίδιος είστε κατηγορηματικοί μήπως και εσείς δεν θα έπρεπε να είστε, εγώ τουλάχιστον μετέφερα επίσημη απάντηση από το τεχνικό τμήμα και όχι την εμπειρία κάποιων που είχαν αναφέρει κάτι στο παρελθόν σε ένα φόρουμ....

    Δεν είδα στον φίλο Damned, να κάνεις το ίδιο σχόλιο...
    ποπο ρε φιλε,
    απο την πρωτη μερα που εγραψες εισαι εριστικος.
    δεν ειμαστε αυτθεντιες ουτε ειδημονες εδω μεσα. την πλακα μας κανουμε κ αλληλοβοηθιομαστε. κανε τον κοπο κ διαβασε 94 σελιδες πρωτα, κατανοησε αν μπορεις την εμπειρια των χρηστων της υπηρεσιας απο την πρωτη μερα κ ΟΤΑΝ εχεις νεα τι σου συμβαινει μετα τα 100, ελα πες μας την εμπειρια σου.

    ανταλασουμε αποψεις κ εμπειριες εδω, εσυ μονο ρωτησες απο την μερα που εμφανιστηκες κ οτι δε σου αρεσει το κραζεις ....
    δε παει ετσι ρε φιλε, και πολυ χρονο σου αφιερωσα στο τελος

  12. #1407
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    μετά τα 100... μπαίνει κόφτης στα 15 +της dsl

  13. #1408
    Εγγραφή
    23-04-2002
    Μηνύματα
    745
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    215mbit/22mbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedport plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από striker10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποπο ρε φιλε,
    απο την πρωτη μερα που εγραψες εισαι εριστικος.
    δεν ειμαστε αυτθεντιες ουτε ειδημονες εδω μεσα. την πλακα μας κανουμε κ αλληλοβοηθιομαστε. κανε τον κοπο κ διαβασε 94 σελιδες πρωτα, κατανοησε αν μπορεις την εμπειρια των χρηστων της υπηρεσιας απο την πρωτη μερα κ ΟΤΑΝ εχεις νεα τι σου συμβαινει μετα τα 100, ελα πες μας την εμπειρια σου.

    ανταλασουμε αποψεις κ εμπειριες εδω, εσυ μονο ρωτησες απο την μερα που εμφανιστηκες κ οτι δε σου αρεσει το κραζεις ....
    δε παει ετσι ρε φιλε, και πολυ χρονο σου αφιερωσα στο τελος
    Δεν είμαι εριστικός, απλά απαντάω ανάλογα, μου λες εμένα να μην είμαι κατηγορηματικός ενώ στον Damned που ήταν το ίδιο κατηγορηματικός δεν έγραψες κάτι αντίστοιχο, εκτός και εάν ΕΣΥ είσαι κατηγορηματικός όπως και Damned ότι μετά τα 100gb έχεις μόνο μέχρι 15mbit από την adsl που από μόνο του αυτό είναι λάθος, έμενα π.χ. η adsl μου πάει μέχρι 17mbit, του αλλουνού μπορεί να πηγαίνει μεχρί 20mbit, τι κάνουν βάζουν κόφτη και στην adsl για να πηγαίνει μέχρι 15mbit;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετά τα 100... μπαίνει κόφτης στα 15 +της dsl
    Προσπαθώ να βοηθήσω αλλά δεν…..

    - - - Updated - - -

    Εγώ όταν μπήκα για πρώτη φορά σε αυτό το thread ακόμα δεν ξέρατε και δεν είχατε ξεκάθαρο εάν η υπηρεσία δουλεύει σε streaming, εγώ ναι απάντησα κατηγορηματικά ναι ότι δουλεύει μπάς και βοηθηθεί κάποιος που ενδιαφέρεται και βγάλει άκρη, γιατί αν σε κάποιον δεν δουλεύει η υπηρεσία σε streaming πρέπει να το δηλώσει σαν βλάβη. Η υπηρεσία από την στιγμή που σε κάποιον δουλεύει όπως πρέπει, δουλεύει σίγουρα και σε streaming, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός όπως πλανιόταν και αυτή η περίπτωση εδώ στο thread.

  14. #1409
    Εγγραφή
    21-04-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE Conn-x
    Εγώ έχω μία καλύτερη ιδέα αντί να ερχόμαστε εδώ μέσα σε αντιπαράθεση...
    Γιατί δε κάνουμε μία επίσημη ερώτηση απευθείας στην Cosmote που θα ζητάμε επίσημη απάντηση από την ίδια την Cosmote η οποία αν είναι λανθασμένη (στην πράξη) θα απελευθερώνει από κάθε δέσμευση τον "δεσμευμένο" πελάτη που θα προχωρήσει σε σύναψη σύμβασης αυτής της υπηρεσίας λόγω ανακριβής πληροφόρησης.

    ΥΓ. Πριν γελάσει κάποιος για την "ουτοπική" ιδέα μου, να ξέρετε πως αυτό είναι δυνατή η λύση ΟΠΟΙΑΣ σύμβασης (και νομικά) λόγω αναληθής ή λανθασμένης πληροφόρησης περί την πώληση Χ προϊόντος - υπηρεσίας, διότι η ΚΑΘΕ σύμβαση έχει δικαιώματα της κάθε πλευράς αλλά έχει και υποχρεώσεις... Τονίζω, ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΠΛΕΥΡΑΣ.)



    Τι λέτε...?

  15. #1410
    Εγγραφή
    15-11-2017
    Περιοχή
    ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    HUAWEI Home Gateway-HA35
    SNR / Attn
    23(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexkapellakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω μία καλύτερη ιδέα αντί να ερχόμαστε εδώ μέσα σε αντιπαράθεση...
    Γιατί δε κάνουμε μία επίσημη ερώτηση απευθείας στην Cosmote που θα ζητάμε επίσημη απάντηση από την ίδια την Cosmote η οποία αν είναι λανθασμένη (στην πράξη) θα απελευθερώνει από κάθε δέσμευση τον "δεσμευμένο" πελάτη που θα προχωρήσει σε σύναψη σύμβασης αυτής της υπηρεσίας λόγω ανακριβής πληροφόρησης.

    ΥΓ. Πριν γελάσει κάποιος για την "ουτοπική" ιδέα μου, να ξέρετε πως αυτό είναι δυνατή η λύση ΟΠΟΙΑΣ σύμβασης (και νομικά) λόγω αναληθής ή λανθασμένης πληροφόρησης περί την πώληση Χ προϊόντος - υπηρεσίας, διότι η ΚΑΘΕ σύμβαση έχει δικαιώματα της κάθε πλευράς αλλά έχει και υποχρεώσεις... Τονίζω, ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΠΛΕΥΡΑΣ.)



    Τι λέτε...?
    αυτο για οσους εχουν περασει τις 2 εβδομαδες της υπαναχωρησης.
    εγω το ξαναπερνω δοκιμαστικα αυριο, θα το εξανλτησω οσο δε παει για 10 μερες κ το πολυ πολυ τους το επιστρεφω. απλα για να μου φυγει η εντυπωση/ιδεα οτι ισως εφταιγε το ρουτερ την πρωτη φορα

Σελ. 94 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 748489929394959699104114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας