Σελ. 363 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 343353358361362363364365368373383 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.431-5.445 από 6022
  1. #5431
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο το speedbooster 2



    παιζει ρολο αμα ειναι annex A ή Β ; ή δεν υποστηριζεται το Β ;

    και απο το speedbooster 1 πριν το αλλαξω σε speedbooster 2

    Καλημέρα,εννοούσα εξωτερικά,όχι το interface.

  2. #5432
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.900
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο πολυ για εξερχομενες το ειχα δοκιμασει και οχι για εισερχομενες.
    Κατι αλλο εβαλα το speedbooster 2 εδω και 2 ημερες το snr απο 34,5 στο booster 1 , στο booster 2 ανεβηκε στα 37,5 και ανησυχησα για προβλημα αποσυνδεσεων αλλα τελικα σταθεροτατο!! και το παραξενο ειναι οτι ανεβηκε και το upload! δεν το ειχα ξανα δει αυτο ποτε με κανενα ρουτερ ειναι στο annex A , μπορω να γυρισω σε annex B ; τι θα αλλαξει; θα πεσει το upload στα εως 1 . Διοτι δειχνει max uploaed 1445 και upload 1010 .
    https://ibb.co/Zztn73q
    παντως το booster 1 σκιζει σε ομορφια και απλοτητα, ακομα και σε μενου. Ενω το booster 2 πολυ χονδρο και τεραστιο , αλλα εξισου σταθεροτατο με το booster 1 . Eπισης παρατηρησα το τηλεφωνο κτυπαει καπως στις εισερχομενες , δηλαδη κτυπαει μετα σταματαει και βαραει λιγο και μετα ξανα κανονικα. Μαλλον ετσι δουλευει το booster 2 .
    annex-b = isdn.. annex-a=pstn.. Δεν έχουν σχέση με το upload.. Εκείνο είναι το annex-m για το 2αρι upload αλλά ο οτε δίνει μέχρι 1.. Δεν έχει ουσία καθώς και δεν θα πάει πάνω από 1 και θα χάσεις κ 2-3 στο κατέβασμα από τη σταθερή.. Αν υποθέσουμε ότι είναι ενεργό κ από τις 2 πλευρές.. Το max upload μη το υπολογίζεις απλά δείχνει το max που σηκώνει η γραμμή.. Το όριο σε annex-a είναι κάπου στα 1400 νομίζω, ουδείς όμως δίνει πάνω από 1024.. Κάποτε η βοντα έδινε annex-m (2αρι up), και η νοβα..
    Επίσης ρουτερ με ρουτερ υπολογίζουν αλλιώς τα στατιστικά στη γραμμή.. Μη δίνεις σημασία, η αύξηση στο σνρ είναι καλό σημάδι ότι η γραμμή σηκώνει παραπάνω.. Τη μείωση να φοβάσαι..
    Επίσης βλέπω ότι αυτό που αυξήθηκε είναι το attenuation και όχι το σνρ... Επίσης μη δίνεις σημασία, μικρή η διαφορά κ μάλλον οφείλεται στο διαφορετικό chipset/firmware του νέου ρουτερ.. Στο attenuation η αύξηση είναι κακή αλλά στη περίπτωση σου μάλλον πλασματική..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ilias_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,εννοούσα εξωτερικά,όχι το interface.
    https://techmaniacs.gr/cosmote-speed...hybrid-access/
    https://help.cosmote.gr/system/templ...R_Internet.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 02-07-22 στις 14:01.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #5433
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.112
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, καλη Κυριακη!
    Ενδιαφερομαι για την υπηρεσια home speed booster στο εξοχικο με ADSL αλλα εκει δεν εχει καλο σημα 4G στο σπιτι, πρεπει να παω πολυ μακρια για να εχω ποιο καλο και παλι οχι τερμα.
    Οταν ειχα στικακι 4G με εξωτερικη κεραια πανελ 35dbi την μια γραμμη την εκανα τερμα σημα με την κεραια πισω απο παραθυρο που βλεπει το ΑΚ μου και ειναι επανω οι κεραιες.
    Το ερωτημα ειναι το μηχανημα παιρνει εξωτερικες κεραιες? απο cosmote ειπαν οχι, αλλα εχω βρει φωτος που δειχνει να παιρνει το παλιο μοντελο, το νεο ειδα να το λενε καποιοι αλλα φωτο δεν βρηκα, μονο οτι πισω εχει καποιο καπακι που πρεπει να βγει.
    Το εχει κανεις να επιβεβαιωσει? φωτο υπαρχει καπου?
    ειναι σημαντικο γιατι χωρις να μπει κεραια ΔΕΝ μπορω να το χρησιμοποιησω!

    Εκτος αυτου εχω και αλλα ερωτηματα, μπορει να εχουν ειπωθει αλλα το θεμα εχει 363 σελιδες!!!! και δεν εχω χρονο να τα ψαχνω.
    Απο cosmote μου ειπαν οτι η κινητη δινει public ip και παιζουν κανονικα καμερες, DDNS κτλ κτλ ισχυει?
    αν εχουμε με pppoe client απο πισω ενα αλλο ρουτερ, εγω εχω mikrotik παιζει κανονικα με αυτο που δινουν τωρα? εχει δλδ pppoe passthrouph? αν πεσει η adsl και παιζει με κινητη παιζει παλι το pppoe passthrouph? ευχαριστω!

  4. #5434
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.265
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παντως με 2 στα 2 ζονκ οι απαντησεις της κοτε ειναι οτι ναναι εκθετουν σοβαρο θεμα καραμπ@ρδελου και οχι σοβαρης υποστηριξης .

  5. #5435
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.112
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως με 2 στα 2 ζονκ οι απαντησεις της κοτε ειναι οτι ναναι εκθετουν σοβαρο θεμα καραμπ@ρδελου και οχι σοβαρης υποστηριξης .
    δεν σε καταλαβα τι εννοεις και σε τι. Μπορεις να εξηγησεις καλυτερα?

  6. #5436
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γνωρίζει κανείς αν το router υποστηρίζει DMZ;

  7. #5437
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.112
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς αν το router υποστηρίζει DMZ;
    καλησπερα δες και με φωτο ποστ #5084 https://www.adslgr.com/forum/threads...ooster/page339
    φυσικα και υποστηριζει.

    - - - Updated - - -

    Εμενα με ενδιαφερει και αν υποστηριζει και pppoe passthrough που ειναι προτιμοτερο αν θες να βαλεις δικο σου ρουτερ απο πισω.

    - - - Updated - - -

    ναι υποστηριζει και αυτο ποστ #5094 https://www.adslgr.com/forum/threads...ooster/page340

    - - - Updated - - -

    Τελικα εψαξα ποιο πισω διαβασα πολλα πραγματα βρηκα απαντηση στις ερωτησεις μου, μονο 2 πραγματα δεν βρηκα ακομα, φωτο που να δειχνει στο νεο τις υποδοχες, αλλα συμφωνα με του παλιου πρεπει να ειναι SMA FEMALE δλδ θυληκη η τρυπα μεσα στο βυσμα και το σπειρωμα απο την εξω πλευρα.
    Και δεν βρηκα αναφορες στο αν ειναι public η ip της κινητης αλλα λογικα θα ειναι αλλιως θα υπηρχαν τρομερα προβληματα σε διαφορες υπηρεσιες των χρηστων και εξαλου τεχνικος με διαβεβαιωσε οτι ειναι και παιζουν ολα κανονικα απο κινητη, καμερες, DDNS, πορτες κτλ κτλ.

    Εγω εχω μια κεραια 35dbi τυπου panel (εσωτερικης χρησης) που την δουλευα με στικ huawei και 1 γραμμη την εκανα τερμα 4G+ και εχει 2 βυσματα σε CRC9 male, οποτε πρεπει να παρω μετατροπεις σαν αυτους δλδ https://www.ebay.ie/itm/171992660410?var=470875509921

    - - - Updated - - -

    A εχω και ενα αλλο ερωτημα, ειδα οτι το pppoe passthrough οκ υπαρχει αλλα δειχνει στην ADSL πχ, σε μια εικονα πολλες σελιδες πισω.
    Αν πεσει η γραμμη και γυρισουμε στην κινητη τι γινεται? παιζει καπως? ή πρεπει να παιζουμε με DMZ ? για να εχουμε ενα δικο μας ρουτερ απο πισω ?

  8. #5438
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, καλη Κυριακη!
    Ενδιαφερομαι για την υπηρεσια home speed booster στο εξοχικο με ADSL αλλα εκει δεν εχει καλο σημα 4G στο σπιτι, πρεπει να παω πολυ μακρια για να εχω ποιο καλο και παλι οχι τερμα.
    Οταν ειχα στικακι 4G με εξωτερικη κεραια πανελ 35dbi την μια γραμμη την εκανα τερμα σημα με την κεραια πισω απο παραθυρο που βλεπει το ΑΚ μου και ειναι επανω οι κεραιες.
    Το ερωτημα ειναι το μηχανημα παιρνει εξωτερικες κεραιες? απο cosmote ειπαν οχι, αλλα εχω βρει φωτος που δειχνει να παιρνει το παλιο μοντελο, το νεο ειδα να το λενε καποιοι αλλα φωτο δεν βρηκα, μονο οτι πισω εχει καποιο καπακι που πρεπει να βγει.
    Το εχει κανεις να επιβεβαιωσει? φωτο υπαρχει καπου?
    ειναι σημαντικο γιατι χωρις να μπει κεραια ΔΕΝ μπορω να το χρησιμοποιησω!

    Εκτος αυτου εχω και αλλα ερωτηματα, μπορει να εχουν ειπωθει αλλα το θεμα εχει 363 σελιδες!!!! και δεν εχω χρονο να τα ψαχνω.
    Απο cosmote μου ειπαν οτι η κινητη δινει public ip και παιζουν κανονικα καμερες, DDNS κτλ κτλ ισχυει?
    αν εχουμε με pppoe client απο πισω ενα αλλο ρουτερ, εγω εχω mikrotik παιζει κανονικα με αυτο που δινουν τωρα? εχει δλδ pppoe passthrouph? αν πεσει η adsl και παιζει με κινητη παιζει παλι το pppoe passthrouph? ευχαριστω!
    και το booster 1 και το booster 2 παιρνουνε κανονικα εξωτερικες κεραιες!! το θεμα ειναι να παρεις την σωστη που να την υποστηριζει. Στο booster 1 το επελεγεις μεσα για ενεργοποιηθει. Με το booster 2 δεν ξερω καθολου διοτι ειναι πολυ λιγες ημερες που το εχω .

  9. #5439
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.112
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και το booster 1 και το booster 2 παιρνουνε κανονικα εξωτερικες κεραιες!! το θεμα ειναι να παρεις την σωστη που να την υποστηριζει. Στο booster 1 το επελεγεις μεσα για ενεργοποιηθει. Με το booster 2 δεν ξερω καθολου διοτι ειναι πολυ λιγες ημερες που το εχω .
    καλημερα, οπως ειδα μερικες σελιδες πισω ισχυει οντως SMA FEMALE ειναι τα βυσματα. Δλδ το μεσα ειναι τρυπα και το σπειρωμα ειναι απο την εξω πλευρα.
    Εμενα η κεραια μου εχει CRC9 female (οπως στα usbstick 4G της Huawei) και αυτο που δινει η Cosmote για Internet backup, θα παρω ανταπτορες να μην παιρνω αλλη κεραια γιατι ειναι πολυ αξιοπιστη, δυνατη και ακριβουτσικη.
    Θελει ωστοσο πατεντα λιγο να ενεργοποιηθει το μενου γιατι ειναι κλειδωμενο αλλα λενε τον τροπο.
    Τα εχω γραψει ομως στο ποστ #5437.

    - - - Updated - - -

    Επιβεβαιωνεται οτι το τηλεφωνο εφοσον ειναι voip ΔΕΝ παιζει αν γυρισει στην κινητη οπως λενε μερικοι?
    Αν εχουμε δικο μας ρουτερ απο πισω με pppoe passthrough τι γινεται παιζει με κινητη?
    Οι πορτες που ανοιγουμε ειναι και για κινητη? τις θελει ξεχωριστα?
    αυτες ειναι μερικες απο τις αποριες που εχω.

  10. #5440
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.241
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο cosmote μου ειπαν οτι η κινητη δινει public ip και παιζουν κανονικα καμερες, DDNS κτλ κτλ ισχυει?
    Νικηφόρε η κινητή είναι πίσω από CGNAT, στο ξαναέγραψα και πιο πίσω..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  11. #5441
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.112
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε η κινητή είναι πίσω από CGNAT, στο ξαναέγραψα και πιο πίσω..
    Τεχνικος απο ΟΤΕ που με καλεσε στο κινητο ειπε οτι ειναι public η ip και με διαβεβαιωσε οτι DDNS, καμερες και λοιπες υπηρεσιες που αμα πεσει η ADSL θα παιζουν κανονικα!
    τι ισχυει???? ξερουν ή ΟΧΙ ????
    Ειναι ενας πολυ μεγαλος λογος για να την βαλω λογω του backup.
    Πρεπει να ξερω αν γινεται ή οχι ΣΙΓΟΥΡΑ.

    Το εχεις τσεκαρει αυτο που ρωταω?

    - - - Updated - - -

    επισης μου λενε οτι δεν παιρνει εξωτερικη κεραια και ολοι λενε οτι παιρνει. οτι νανε εκει στην cosmote....

  12. #5442
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.241
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα δεδομένα είναι τα εξής:
    1. Η ADSL εν δυνάμει είναι public (και αυτή μπορεί να είναι πίσω από CGNAT, αλλά εμένα δεν είναι και δεν ξέρω αν το κάνει γενικώς ο ΟΤΕ. Εμένα εξαρχής ήταν public.)
    2. H κινητή είναι πίσω από CGNAT
    3. Η διεύθυνση που φαίνεται όταν βγαίνεις με το speedbooster στο ίντερνετ είναι η public του bonding server, φαντάσου ότι είναι κάτι σαν proxy με εκατοντάδες ή χιλιάδες clients από πίσω

    Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι αν πέσει η ADSL, DDNS δεν πρόκειται να παίζει...
    Αλλά επειδή προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει - η συνδεσμολογία μου είναι διαφορετική - είμαι της λογικής "ποτέ μη λες ποτέ ειδικά για κάτι που δεν έχεις ιδία εμπειρία"
    Μόλις μπορέσω θα ρίξω και στο δικό μου μια ματιά να δω τι ρυθμίσεις έχει για το DDNS.

    Σχετικά με την κεραία, ναι, συνδέεται κανονικά εξωτερική κεραία. Και είπες ότι έχεις ήδη βρει τον τρόπο να εμφανίσεις την επιλογή της.
    Οι κεραία που δοκίμασα εγώ ήταν η ίδια με την κεραία που είχα και στο speedbooster 1.
    Βέβαια λόγω φτηνιάρας κεραίας δεν μου έδινε τίποτα, οπότε δεν τη χρησιμοποιώ πλέον, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  13. #5443
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ilias_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,εννοούσα εξωτερικά,όχι το interface.
    επισυναπτω φωτογραφιες για να δεις ποσο χονδρο ειναι .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνικος απο ΟΤΕ που με καλεσε στο κινητο ειπε οτι ειναι public η ip και με διαβεβαιωσε οτι DDNS, καμερες και λοιπες υπηρεσιες που αμα πεσει η ADSL θα παιζουν κανονικα!
    τι ισχυει???? ξερουν ή ΟΧΙ ????
    Ειναι ενας πολυ μεγαλος λογος για να την βαλω λογω του backup.
    Πρεπει να ξερω αν γινεται ή οχι ΣΙΓΟΥΡΑ.

    Το εχεις τσεκαρει αυτο που ρωταω?

    - - - Updated - - -

    επισης μου λενε οτι δεν παιρνει εξωτερικη κεραια και ολοι λενε οτι παιρνει. οτι νανε εκει στην cosmote....

    επισυναπτω φωτογραφιες για να δεις πως ειναι
    πισω στο ρουτερ οπως και στο booster 1 ετσι και σε αυτο εχει ενα πλαστικο που το αφαιρεις και βαζεις εξωτερικη κεραια.


    δες το καλυτερα εδω https://postimg.cc/yDy4VcSG
    https://i.postimg.cc/QdRXJqNj/IMG-20220704-165405.jpg

  14. #5444
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.112
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ωωω! ευχαριστω πολυ για τις φωτος και τις διευκρινησεις και τους δυο σας
    τα βυσματα ειναι SMA female.
    Κοιταξα λιγο για κεραιες απο Ελλαδα οσες ειναι καλες ειναι τρομερα ακριβες.
    Ειναι προτιμοτερο να παρω ανταπτορες-καλωδιακια που τα λεμε pigtails απο Κινα (ebay) https://www.ebay.ie/itm/171992660410...53.m1438.l2649 να βγαλω σε CRC9 female και να βαλω την δικια μου, θα χασω κατι σαφως αλλα ειναι πολυ δυνατη 35dbi!

    - - - Updated - - -

    Οσον αφορα το bonding καταλαβα, αν πεσει η ADSL απλα εχεις ιντερνετ τοπικα αλλα δεν δουλευει καμια υπηρεσια.
    Δεν ξερω βεβαια αν μπορει να γινει δουλεια με DMZ θεωρητικα ισως πετυχει αμα δωσεις σε αλλο ρουτερ πχ Mikrotik που εχω εγω, αλλα θελει δοκιμες και το pppoe passthrough δεν περναει γιατι γινεται στο interface της σταθερης συνδεσης.

  15. #5445
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.900
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    @ Nikiforos, αυτά που λένε τα παιδιά είναι ότι είχαμε πει εμμέσως πλην σαφώς στο άλλο νήμα που το συζητούσαμε..
    Για τις κεραίες με το σωστό αντάπτορα και τις κατάλληλες κινήσεις θεωρώ ότι θα παίξουν..
    Για τη κινητή και τις υπηρεσίες μόνο αν το δοκιμάσει κάποιο από τα παιδιά που το έχουν εδώ για να είσαι σίγουρος.. Αλλά οι πιθανότητες νομίζω λένε ότι δεν..
    Όχι ότι θα πέφτει συχνά η σταθερή αλλά λέμε τώρα..
    Η τηλεφωνία μέσω της κινητής από όσο θυμάμαι κάποτε έπαιζε αλλά πάντα είχε τα θεματάκια της..
    Το άλλο ερώτημα που δεν είδα να τέθηκε είναι αν το συνδυαστικό bonding θα δίνει ταχύτητα με όλες τις γραμμές επάνω στις υπηρεσίες που θέλει ο Nikiforos..
    Cloud υπηρεσίες έπαιζαν πριν κάποια χρόνια που το είχα.. Για μη cloud δεν ξέρω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 363 από 402 ΠρώτηΠρώτη ... 343353358361362363364365368373383 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεο ASUS DSL-AC52U AC750 (adsl/vdsl)
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1308
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-22, 13:24
  2. Vodafone Home Speed+, πιλοτική επίδειξη από 7/1/2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 23:49
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 14:30
  4. Nεο adsl/vdsl Asus DSL N16
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-15, 12:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-15, 17:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας