Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31
  1. #1
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  huawei-nexus-6p-1.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  77,1 KB 
ID: 169970

    Χαρακτηριστικά

    Θέμα δε βρήκα κι επειδή - κουβέντα να γίνεται - το σκέφτομαι για μετά το Πάσχα, έχει κανείς σας εμπειρία χρήσης, αυτονομίας;

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λένε πως είναι πολύ καλό και αν κρίνω από το 5X δεν θα έχεις θέματα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    σε λιγο βγαινει το καινουριο

    καλο κινητο αν και δε με συγκινησε ιδιαιτερα..ισως καποια στιγμη
    VAMOS ARIS

  4. #4
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε λιγο βγαινει το καινουριο

    καλο κινητο αν και δε με συγκινησε ιδιαιτερα..ισως καποια στιγμη
    Όταν λες "σε λιγο"; Μη δώσω τώρα χρήματα που θα έδινα για το καινούριο. Άσχετα αν software wise δεν υπάρχει πρόβλημα.

  5. #5
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.945
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Σεπτέμβρη/Οκτώβρη...
    Ανυπόγραφος

  6. #6
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ειχα το Ν6, και εκανα τραμπα με το 6p.

    Το κρατησα δυο μερες, το εδωσα αρον αρον

    Εντελως ιδιο software, με χαλασε που εδωσα τοσα λεφτα και ειχα το ιδιο απλο πραγμα που εχει και καποιος με ενα Ν5 τωρα.

    Ωραια premium μεταλλικη κατασκευη, ωραια ηχεια, πολυ ωραιος ηχος απο τα headphones, πολυ καλο μοτερ δονησης, τρομερη οθονη.
    Μπαταρια δεν ξερω. Μου φανηκε μετρια, αλλα δεν προλαβα να την δω καλα.

    Πολλοι εχουν θεμα με GSM κλησεις, το χερι που κρατας το τηλεφωνο μπλκαρει το noise cancelling μικροφωνο, και δεν σε ακουνε.
    Το ειχα και εγω και ειναι εκνευριστικο. Πρεπει να το κρατας αλλιως (you are holding it wrong )

    Η καμερα του ειναι μυστηρια, σε βραδινες ανεβαζει το iso στο θεο, χωρις να υπαρχει λογος και εχεις σουπερ φωτεινες φωτο με θορυβο.
    Φαινεται λιγο και η ελειψη OIS. Κατα τα άλλα, super.

    Ειχα το Redmi3 εκεινες τις μερες και η διαφορα MIUI-AOSP εκανε μπαμ, ξενερωσα με την AOSP.

    Kαι δεν εχει πεσει και η τιμη του. Ειναι στα 490-480 εδω και ενα μηνα, σε λιγο το S7 θα εχει ιδια τιμη.

    Αν θες AOSP και αν παιζεις με rom/root κλπ, ειναι το καλυτερο Nexus.
    Aν δεν σε ενδιαφερουν αυτα, εχει και αλλα τηλεφωνα εκει εξω.

  7. #7
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Το έχω 4 μήνες. Πολύ premium σαν κατασκευή. Χαίρεσαι να το κρατάς στα χέρια σου. Τα 2 ηχεία είναι τρομερά σε σημείο να κουράζουν όταν παίζεις μουσική σε μικρό δωμάτιο. Πολύ δυνατά. Ποτέ δεν τα έχω στο μέγιστο. Το software είναι αυτό που περιμένεις. Έχει βγει και η N Preview που θεωρώ πως είναι πολύ σταθερή. Η κάμερα αξιοπρεπής. Γενικά δεν είμαι της φωτογραφίας οπότε δεν μπορώ να σου πω λεπτομέρειες. Η οθόνη εξαιρετική και τα χρώματα λιγότερο κορεσμένα σε σχέση με τα κορυφαία Samsung. Έλεγα πως θα δούλευα το sRGB mode αλλά τελικά η Google έκανε καλή δουλειά στο software. Ο αισθητήρας δακτυλικών είναι και αυτός εξαιρετικός. Καλύτερος από της Apple. Επειδή είχα για λίγο το 6s Plus τα είχα συγκρίνει άμεσα σε αυτό το κομμάτι.

    Στο θέμα της ταχύτητας δεν μπορώ να πω πολλά. Πάει "αέρα" όταν απενεργοποιήσεις την κρυπτογράφηση αλλά το πειράζω τόσο συχνά που πλέον δεν ασχολούμαι με το ξεκλείδωμα. Άσε που έχω φορτωμένα ένα σωρό προγράμματα και συγχρονισμούς που κάπου κάπου χωλαίνει. Δε λέω ότι καθυστερεί αλλά όταν έχεις 3-4 live wallpapers και άλλα τόσα πληκρολόγια κάτι κάπου θα κάνει τη ζημιά.

    Και τα αρνητικά. Το μικρότερο είναι το μέγεθος. Είναι μεγάλο. Απλά.

    Η απουσία SD. Ή μάλλον η μη προστασία του προσωπικού μας χώρου. Επειδή κάνω συνεχώς format θα ήθελα με κάποιο τρόπο να προστατεύεται τουλάχιστον η μουσική μου. Βαριέμαι να αντιγράφω συνεχώς. Γράφει γρήγορα βέβαια αλλά δεν παύει να είναι ταλαιπωρία.

    Και το πιο σημαντικό. Η μπαταρία. Ερχόμενος από 2 Note και ένα 6s Plus λέω απλά ΟΧΙ. Έχει ίδια μπαταρία με τα Note, ίδια οθόνη σε ανάλυση και πολύ λιγότερο bloat. Και δεν κρατάει μία. Παντού και πάντα κάνω την ίδια χρήση καθώς εδώ και 3 χρόνια έχω RED1 με 7GB I4S. Όλα ανοιχτά σε συγχρονισμούς αλλά κλειστές ειδοποιήσεις. Στα Note έπεφτα για ύπνο με 40% στη μπαταρία και λυπόμουν που το φόρτιζα το βράδυ για να μη χαλάσει. Εδώ κάθε βράδυ θα κοκκινίσει. Τις προάλλες κατέβηκα Αθήνα και στις 8 το βράδυ είχα σχεδόν μείνει από μπαταρία. Ανοιχτά τα δεδομένα, σχεδόν 45' με το HERE Maps και ένα μισάωρο χαζολόγημα στην αίθουσα αναμονής του γιατρού. Έφυγα από Άμφισσα στις 12 το μεσημέρι με +90% μπαταρία.

    Αν είσαι σαν κι εμένα που η δουλειά από το σπίτι είναι 5' με τα πόδια τότε προχώρα άφοβα. Αν όμως είσαι πολύ περισσότερο έξω και δε θες καλώδια και powerbanks δες κάπου αλλού.

    Το doze κάνει δουλειά. Πχ όταν πάω για περπάτημα και ακούω μουσική μέσω BT καίει ελάχιστα. Και μιλάμε ότι πάω κατ' ελάχιστο για δίωρο περπάτημα. Ή όταν έχω πολύ δουλειά και δεν το δουλεύω το ίδιο. Αλλά όταν ανοίγει η ρημάδα η οθόνη με το μπουρί.

  8. #8
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω 4 μήνες. Πολύ premium σαν κατασκευή. Χαίρεσαι να το κρατάς στα χέρια σου. Τα 2 ηχεία είναι τρομερά σε σημείο να κουράζουν όταν παίζεις μουσική σε μικρό δωμάτιο. Πολύ δυνατά. Ποτέ δεν τα έχω στο μέγιστο. Το software είναι αυτό που περιμένεις. Έχει βγει και η N Preview που θεωρώ πως είναι πολύ σταθερή. Η κάμερα αξιοπρεπής. Γενικά δεν είμαι της φωτογραφίας οπότε δεν μπορώ να σου πω λεπτομέρειες. Η οθόνη εξαιρετική και τα χρώματα λιγότερο κορεσμένα σε σχέση με τα κορυφαία Samsung. Έλεγα πως θα δούλευα το sRGB mode αλλά τελικά η Google έκανε καλή δουλειά στο software. Ο αισθητήρας δακτυλικών είναι και αυτός εξαιρετικός. Καλύτερος από της Apple. Επειδή είχα για λίγο το 6s Plus τα είχα συγκρίνει άμεσα σε αυτό το κομμάτι.

    Στο θέμα της ταχύτητας δεν μπορώ να πω πολλά. Πάει "αέρα" όταν απενεργοποιήσεις την κρυπτογράφηση αλλά το πειράζω τόσο συχνά που πλέον δεν ασχολούμαι με το ξεκλείδωμα. Άσε που έχω φορτωμένα ένα σωρό προγράμματα και συγχρονισμούς που κάπου κάπου χωλαίνει. Δε λέω ότι καθυστερεί αλλά όταν έχεις 3-4 live wallpapers και άλλα τόσα πληκρολόγια κάτι κάπου θα κάνει τη ζημιά.

    Και τα αρνητικά. Το μικρότερο είναι το μέγεθος. Είναι μεγάλο. Απλά.

    Η απουσία SD. Ή μάλλον η μη προστασία του προσωπικού μας χώρου. Επειδή κάνω συνεχώς format θα ήθελα με κάποιο τρόπο να προστατεύεται τουλάχιστον η μουσική μου. Βαριέμαι να αντιγράφω συνεχώς. Γράφει γρήγορα βέβαια αλλά δεν παύει να είναι ταλαιπωρία.

    Και το πιο σημαντικό. Η μπαταρία. Ερχόμενος από 2 Note και ένα 6s Plus λέω απλά ΟΧΙ. Έχει ίδια μπαταρία με τα Note, ίδια οθόνη σε ανάλυση και πολύ λιγότερο bloat. Και δεν κρατάει μία. Παντού και πάντα κάνω την ίδια χρήση καθώς εδώ και 3 χρόνια έχω RED1 με 7GB I4S. Όλα ανοιχτά σε συγχρονισμούς αλλά κλειστές ειδοποιήσεις. Στα Note έπεφτα για ύπνο με 40% στη μπαταρία και λυπόμουν που το φόρτιζα το βράδυ για να μη χαλάσει. Εδώ κάθε βράδυ θα κοκκινίσει. Τις προάλλες κατέβηκα Αθήνα και στις 8 το βράδυ είχα σχεδόν μείνει από μπαταρία. Ανοιχτά τα δεδομένα, σχεδόν 45' με το HERE Maps και ένα μισάωρο χαζολόγημα στην αίθουσα αναμονής του γιατρού. Έφυγα από Άμφισσα στις 12 το μεσημέρι με +90% μπαταρία.

    Αν είσαι σαν κι εμένα που η δουλειά από το σπίτι είναι 5' με τα πόδια τότε προχώρα άφοβα. Αν όμως είσαι πολύ περισσότερο έξω και δε θες καλώδια και powerbanks δες κάπου αλλού.

    Το doze κάνει δουλειά. Πχ όταν πάω για περπάτημα και ακούω μουσική μέσω BT καίει ελάχιστα. Και μιλάμε ότι πάω κατ' ελάχιστο για δίωρο περπάτημα. Ή όταν έχω πολύ δουλειά και δεν το δουλεύω το ίδιο. Αλλά όταν ανοίγει η ρημάδα η οθόνη με το μπουρί.
    Για την μπαταρια: Φταιει αυτη η γεννια snapdragon, μιλαμε για μαυρο χαλι.

    Για το doze: Δεν υπαρχει doze οταν κουνιεται το τηλεφωνο. Το doze δουλευει οταν το τηλεφωνο ειναι ακινητο, οχι οταν ειναι κλειστη η οθονη.
    Εκτος αν εχεις Ν preview, που νομιζω οτι εκει δουλευει ετσι.


    Εγω τελικα ξαναγυρισα σε 6π.

    Δοκιμαδα ενα G4, και ειχε χαλια μπαταρια.
    Δεν βρηκα αλλη εναλλακτικη, και ξαναπηρα ενα N6p.

    Θα το αλλαξω καποια στιγμη με καποιο που φοραει 820, τωρα κανα mi5 θα ειναι, κανα HTC10 θα ειναι, κανα S7 θα ειναι, δεν ξερω.

    Και εγω συμφωνω οτι το μεγεθος ειναι μεγαλο, αν και ειχα κανα χρονο Ν6. Με το που πηρα το redmi 3 το αγαπησα.

  9. #9
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Ναι τρέχω την Preview από την ώρα που βγήκε. Και χωρίς κανένα πείραγμα. Ούτε καν root. Πάει αρκετά καλά. Έχει ώρες ώρες τα δικά της αλλά νομίζω πως γενικά φταίνε οι εφαρμογές. Πχ το άθλιο Facebook ή οι launchers. Τον τελευταίο καιρό είμαι με το stock και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    Το μόνο που θα άλλαζα είναι τη μπαταρία και τον αποθηκευτικό χώρο. Σε όλα τα άλλα είναι πολύ καλό. Βέβαια έχω δει και τα edge της Samsung και είναι αρκετά ψαρωτικά. Αν και Note edge δεν είναι κανένα τους με τη Full κυρτή οθόνη. Είναι ίσως τα μόνα κινητά που θα με έκαναν να το σκεφτώ δεύτερη φορά.

    Εκεί που ρίχνω γέλιο πάντως είναι με τη μάζα. Το βλέπουν μεγάλο και όμορφο και κολλάνε στη μάρκα. Huawei Nexus. Άγνωστα. Καλύτερα ένα iphone 5S ή ένα Samsung Α5. Άντε μετά να τους εξηγήσεις τι γίνεται. Και μόλις ακούνε την τιμή βάζουν την ουρά κάτω από τα σκέλια.

    Τώρα με Xiaomi ή Meizu δεν έχω καμία άποψη. Διαβάζω τα καλύτερα αλλά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου κάποιο για περισσότερο του διλέπτου.

    Στο μεταξύ έχω ένα powerbank της intenso στα 5200MAh το οποίο λέει ότι δίνει 1Α. Και το κινητό μας δε φορτίζει ούτε για αστείο. Βασικά αν το δουλεύεις ίσα ίσα που μένει σταθερή η ένδειξη. Λέω να χτυπήσω ένα της Xiaomi που δίνει 2Α έξοδο και να δω πως θα φορτίζει. Αν πάει καλά τότε θα σταματήσω να γκρινιάζω για τη μπαταρία.

  10. #10
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τρέχω την Preview από την ώρα που βγήκε. Και χωρίς κανένα πείραγμα. Ούτε καν root. Πάει αρκετά καλά. Έχει ώρες ώρες τα δικά της αλλά νομίζω πως γενικά φταίνε οι εφαρμογές. Πχ το άθλιο Facebook ή οι launchers. Τον τελευταίο καιρό είμαι με το stock και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Θα τη βαλω και εγω λοιπον.

    Το μόνο που θα άλλαζα είναι τη μπαταρία και τον αποθηκευτικό χώρο. Σε όλα τα άλλα είναι πολύ καλό. Βέβαια έχω δει και τα edge της Samsung και είναι αρκετά ψαρωτικά. Αν και Note edge δεν είναι κανένα τους με τη Full κυρτή οθόνη. Είναι ίσως τα μόνα κινητά που θα με έκαναν να το σκεφτώ δεύτερη φορά.
    Ψιλοbloat τα βλεπω εγω τα edge.
    Δεν μου αρεσουν οι κυρτες οθονες, ειδικα σε εθαση εικονων κλπ ειναι χειροτερες νομιζω με τις αντανακλασεις κλπ

    Εκεί που ρίχνω γέλιο πάντως είναι με τη μάζα. Το βλέπουν μεγάλο και όμορφο και κολλάνε στη μάρκα. Huawei Nexus. Άγνωστα. Καλύτερα ένα iphone 5S ή ένα Samsung Α5. Άντε μετά να τους εξηγήσεις τι γίνεται. Και μόλις ακούνε την τιμή βάζουν την ουρά κάτω από τα σκέλια.
    Τι σε νοιαζει;
    Εμενα με ψιλοχαλαει που ειναι λιγο 'διαστημικο' απο πισω, επισης ειναι απαραδεκτα μακροστενο.
    Το Ν6 ειχε μικροτερα Bezels παρα τα ηχεια.

    Τώρα με Xiaomi ή Meizu δεν έχω καμία άποψη. Διαβάζω τα καλύτερα αλλά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου κάποιο για περισσότερο του διλέπτου.
    Εγω πληρως ικανοποιημενος απο miui στο redmi 3.
    Χρονια με AOSP, αν ειχε το καλο μου κινητο miui δεν θα με πειραζε καθολου.


    Στο μεταξύ έχω ένα powerbank της intenso στα 5200MAh το οποίο λέει ότι δίνει 1Α. Και το κινητό μας δε φορτίζει ούτε για αστείο. Βασικά αν το δουλεύεις ίσα ίσα που μένει σταθερή η ένδειξη. Λέω να χτυπήσω ένα της Xiaomi που δίνει 2Α έξοδο και να δω πως θα φορτίζει. Αν πάει καλά τότε θα σταματήσω να γκρινιάζω για τη μπαταρία.
    Κατεβασε το current widget και δες πως φορτιζει.

    Εγω σκεφτομαι το mi powerbank pro, που φορτιζεται και φορτιζει με quick charge και ειναι usb type c.

  11. #11
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Θα τη βαλω και εγω λοιπον.
    Απλά πρόσεχέ την γιατί είναι ακόμη αρχή. Μπορεί να σκάνε πράγματα συχνά πυκνά. Πριν λίγο έβαλα πάλι τον Nova Launcher και είχε lag. Ο stock πάει νεράκι. Το Sygic πχ δε δουλεύει. Τους έστειλα και μήνυμα και μου απάντησαν πως δεν έχουν ξεκινήσει καν την δουλειά. Πάντως σε γενική χρήση δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δηλαδή τα mail μου, το internet μου και το file managment είναι ΟΚ. Το πιο σοβαρό πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι η αναμονή κλήσης. Ενώ απαντάς τη δεύτερη κλήση δε τον ακούς και μετά δεν επανέρχεται η πρώτη. Μικρό το κακό. Απλά κλείνεις τον πρώτο και τον ξαναπαίρνεις.

    Ψιλοbloat τα βλεπω εγω τα edge.
    Δεν μου αρεσουν οι κυρτες οθονες, ειδικα σε εθαση εικονων κλπ ειναι χειροτερες νομιζω με τις αντανακλασεις κλπ
    Αλλά είναι ψαρωτικές. Αν είναι να τα σκάσεις σε αυτό το επίπεδο θα πάρεις το πιο μουράτο.

    Τι σε νοιαζει;
    Εμενα με ψιλοχαλαει που ειναι λιγο 'διαστημικο' απο πισω, επισης ειναι απαραδεκτα μακροστενο.
    Το Ν6 ειχε μικροτερα Bezels παρα τα ηχεια.
    Δε με νοιάζει. Χαβαλέ κάνω με αυτούς. Εντάξει να τα έχεις δώσει για ναυαρχίδα. Αλλά πάνε και αγοράζουν κάτι τραγικά του κιλού και σχολιάζουν εμάς με τα Χαβάι. Όσο για το μακρόστενο με αποζημιώνουν τα στερεοφωνικά ηχεία. Απαράδεκτα τα κορυφαία Note και τα iPhones με μονοφωνικά ηχεία.

    Εγω πληρως ικανοποιημενος απο miui στο redmi 3.
    Χρονια με AOSP, αν ειχε το καλο μου κινητο miui δεν θα με πειραζε καθολου.
    Έτρεχα MIUI στο παλιό καλό Huawei Ideos X5 που είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Δυστυχώς δεν το έχω ψάξει από και και πέρα τι παίζει.

    Κατεβασε το current widget και δες πως φορτιζει.
    Θα το δω.

    Εγω σκεφτομαι το mi powerbank pro, που φορτιζεται και φορτιζει με quick charge και ειναι usb type c.
    Α γειά σου. Το είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό και στο site δε μπόρεσα να το βρω. Θα το έχω στα σοβαρά υπόψιν μου.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Την εβαλα την preview και την εβγαλα μετα απο λιγες μερες.
    Δεν ειχα καποιο σοβαρο θεμα αλλα ολο και καποια πραγματα δεν δουλευαν και με χαλουσε.

    Τωρα stock + xposed + gravitybox + xgel settings και ειμαι αρχοντας.

    Ολα πανε σφαιρα, εκτος απο την αργη καμερα. Θα ηθελα κατι καλυτερο για το price range.

    Θα το κρατησω μαλλον, δεν βρισκω κατι αλλο να με ικανοποιει.
    Ισως δοκιμασω κανα S7.

    Σιγουρα θα δω και το HTC10 μολις πεσει η τιμη του, αν πεσει καπως συντομα.

    Μια πολυ ωραια εναλλακτικη, ειναι το LG G4, με τρισχειροτερη ομως μπαταρια και λιγοτερες επιλογες στην παραμετροποιηση της συσκευης.

  13. #13
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Ναι σίγουρα σκάνε εφαρμογές αλλά γενικά είναι σταθερή. Την κραταω για το multiwindow. Το είχα και στο note και με έχει βολέψει απίστευτα. Σχεδόν έχω καταργήσει τα widgets. Σίγουρα δε συγκρίνεται με κανονικό multitasking αλλά είναι καλό βήμα εμπρός.

  14. #14
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Πέρασα και την Preview 3 την ίδια στιγμή που βγήκε. Δυστυχώς το update δεν πήγε καλά και έσκαγε το γραφικό περιβάλλον. Δεν πτοήθηκα και την πέρασα κανονικά.

    Στα αρνητικά έχω να παρατηρήσω πως ώρες ώρες δε δουλεύουν τα κουμπιά στις εκτεταμένες ρυθμίσεις. Δεν μπορώ να βρω pattern επανάληψης γιατί δουλεύουν και γιατί όχι. Παρ' όλα αυτά οι γρήγορες ρυθμίσεις πάνω πάνω στις ειδοποιήσεις που προστέθηκαν στην Ν δουλεύουν κανονικά.

    Στα θετικά δεν υπάρχει καθόλου lag πουθενά. Πλέον Beta και με τη βούλα. Και η μπαταρία εξαιρετική. Θεωρώ πως έχει πολύ καλύτερη διαχείριση και το Doze ακόμη καλύτερο.

  15. #15
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχω πάρει επ' ώμου το νήμα.

    Μετά από μια βδομάδα με την Preview 3 έχω να πω WOW!!! Σταθερότατη και το κυριότερο αυτονομία. Πλέον ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Σκέτη βαρεμάρα. Λες και πήρα iPhone. Βέβαια οι κάποιες εφαρμογές εξακολουθούν και έχουν πρόβλημα αλλά φυσικά δεν είναι θέμα της Google αλλά των προγραμματιστών τους που δεν έχουν ακολουθήσει τα νέα API. Στο δε κομμάτι της μπαταρίας έχω μείνει έκπληκτος. Τώρα έχω 53% μπαταρία. 2 ώρες SOT. 1,5 ώρα ομιλία και 2 ώρες μουσική με το foobar2000. Από πίσω 5 mail με push συγχρονισμό, το google fit να τρέχει συνεχώς και το wifi με τα δεδομένα πάντα ανοιχτά. Από τις 08:30 το πρωί.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Nexus 5 (by LG)
    Από blade_ στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 5266
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-17, 15:05
  2. Google Nexus 5X (by LG)
    Από lewton στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 239
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-17, 12:08
  3. Google Nexus 4 (By LG)
    Από blade_ στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2106
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-16, 10:17
  4. Google Nexus 6 (by Motorola)
    Από RASTAVIPER στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 732
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-16, 11:40
  5. Google Nexus 10 (by Samsung)
    Από lewton στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 13:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας