Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone
    Δελτίο Τύπου:
    Μέσα από ένα ευρύ επενδυτικό πλάνο, η Vodafone έχει επιτύχει μέσα στον τελευταίο ενάμιση χρόνο να παρέχει στους συνδρομητές της, διπλάσιες ταχύτητες mobile internet και διπλάσια πληθυσμιακή κάλυψη σε 4G και 4G+, ώστε να μπορεί σήμερα να προσφέρει ακόμα μία πρωτοπόρα υπηρεσία, την «Εγγύηση Δικτύου Vodafone».

    Η Vodafone βελτιώνει καθημερινά το δίκτυο και τις υπηρεσίες της, με σκοπό να διασφαλίσει και να εγγυηθεί σε όλους τους συνδρομητές της, ιδιώτες και επαγγελματίες, συμβολαίου και καρτοκινητής, καλύτερο σήμα και πιο γρήγορο internet σε περισσότερα σημεία από ποτέ. Στο πλαίσιο αυτό με τη νέα υπηρεσία «Εγγύηση Δικτύου Vodafone», οι συνδρομητές έχουν τη δυνατότητα να ενημερώνουν την εταιρία για οποιαδήποτε θέμα αντιμετωπίζουν με το δίκτυο τους.

    Μέσα από το My Vodafone app κάθε συνδρομητής Vodafone μπορεί να χρησιμοποιήσει την «Εγγύηση Δικτύου Vodafone» άμεσα και γρήγορα και να ενημερώσει την εταιρεία σε περίπτωση που είχε μια μη ικανοποιητική εμπειρία internet ή ομιλίας. Στη συνέχεια, η Vodafone θα τον αποζημιώσει με 300MB ή / και με 60’ λεπτά δωρεάν ομιλία προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα, για 1 ολόκληρο 24ώρο.

    Ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της Vodafone Ελλάδας, κ. Χάρης Μπρουμίδης δήλωσε: «Στόχος της Vodafone είναι να παρέχει στους πελάτες της μία αξεπέραστη εμπειρία επικοινωνίας. Μέσα από συνεχείς επενδύσεις σε υποδομές και νέες τεχνολογίες κάνουμε το δίκτυό μας κάθε μέρα πιο δυνατό, ώστε να μπορούμε να εγγυηθούμε για αυτό στους συνδρομητές μας και να τους προσφέρουμε ακόμη πιο αξιόπιστες και ποιοτικές υπηρεσίες. Για εμάς, η εμπειρία του πελάτη αποτελεί την κορυφαία προτεραιότητα και με την υπηρεσία «Vodafone Εγγύηση Δικτύου» το αποδεικνύουμε έμπρακτα».

    Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.vodafone.gr/portal/vodafone-network

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδή, στο πατρικό μου στη Λακωνία που έχει σήμα η WIND (!) και δεν έχει καθόλου η Vodafone (ούτε η Cosmote), μπορώ όποτε πηγαίνω κάθε φορά, να παίρνω τα δωρεάν λεπτά ή τα ΜΒ;;;

    Η Vodafone έχει τεράστιο πρόβλημα με το σήμα σε εσωτερικούς χώρους, ακόμα και με ανύπαρκτο 2G σε κτίρια στο κέντρο της Αθήνας, που μέχρι και η WIND της κάνει πλάκα, που έχει πολλές κεραίες στα 900 MHz και πιάνει καλύτερα, μέχρι και στο 4G (από 800 & 1800)!!

    Στον Άνω Χολαργό σε φιλικό σπίτι, η WIND πάλι είχε φουλ σήμα 2G/3G/4G και η Vodafone είχε 1 σκάλα EDGE (2G) και δεν έμπαινε καν στο ίντερνετ!! Ακόμα και στο μπαλκόνι μόνο EDGE έπιανε! Και μιλάμε για Αττική!

    Υ.Γ. Έχω φοιτητικά F2G και CU στο ίδιο κινητό και βλέπω το σήμα και την ταχύτητα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 27-04-16 στις 19:53.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    ελα ντε!
    αν δεν πιανεις σημα καπου που βρισκεσαι ολημερα ας πουμε στην εξοχικη σου κατοικια
    τι να την κανεις την εγγυηση και τα δωρεαν ανεκπληρωτα λεπτα ομιλιας η μ.β

  4. #4
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν λύνει το πρόβλημα όμως. Ας παρέχουν δωρεάν booster εκεί που δεν πιάνει.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αααα ωραία, δεν πληρώνω ξανά λογαριασμό... Στην ακριτική Νέα Ιωνία Αττικής που δεν έχω σήμα ούτε καν 3G κοντά 2 χρόνια τώρα θα μας βοηθήσει πολύ αυτή η νέα υπηρεσία...
    Ευχαριστούμε πολύ Vodafone...

  6. #6
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Στο cu app όχι ακόμα να υποθέσω ε;

  7. #7
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, στο πατρικό μου στη Λακωνία που έχει σήμα η WIND (!) και δεν έχει καθόλου η Vodafone (ούτε η Cosmote), μπορώ όποτε πηγαίνω κάθε φορά, να παίρνω τα δωρεάν λεπτά ή τα ΜΒ;;;

    Η Vodafone έχει τεράστιο πρόβλημα με το σήμα σε εσωτερικούς χώρους, ακόμα και με ανύπαρκτο 2G σε κτίρια στο κέντρο της Αθήνας, που μέχρι και η WIND της κάνει πλάκα, που έχει πολλές κεραίες στα 900 MHz και πιάνει καλύτερα, μέχρι και στο 4G (από 800 & 1800)!!

    Στον Άνω Χολαργό σε φιλικό σπίτι, η WIND πάλι είχε φουλ σήμα 2G/3G/4G και η Vodafone είχε 1 σκάλα EDGE (2G) και δεν έμπαινε καν στο ίντερνετ!! Ακόμα και στο μπαλκόνι μόνο EDGE έπιανε! Και μιλάμε για Αττική!

    Υ.Γ. Έχω φοιτητικά F2G και CU στο ίδιο κινητό και βλέπω το σήμα και την ταχύτητα.
    Ειδικά με τη wind ο κανόνας ειναι ο ανάποδος. Συνήθως η wind δεν έχει σήμα ειδικά 3G.
    Και με το 900 στο 3G τα πάει πολύ καλύτερα

    Για να βγάζει τέτοια υπηρεσία μάλλον νιώθει confident για το δίκτυο. Το οποίο προφανώς προκύπτει απο έρευνα πελατών για τη γνώμη/εμπειρία τους για το δίκτυο ( το οποίο και επιβεβαιώνει το παραπάνω που ειπα για τον κανόνα με τη wind).
    mac rulez

  8. #8
    Εγγραφή
    01-07-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Path Level
    Interleaved
    ...δηλαδή αν βρω κάποιο "blind spot" στη γειτονιά μου, στο γραφείο μου κτλ και πηγαίνω κάθε μέρα ώστε να έχω "bad experience" τότε "η Vodafone θα με αποζημιώσει με 300MB ή / και με 60’ λεπτά δωρεάν ομιλία προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα, για 1 ολόκληρο 24ώρο"? Κάθε μέρα? Για κάθε φορά? Κάποιοι θα είναι πολύ χαρούμενοι

    Αν το κάνει σε στυλ free customer survey για να εντοπίσει τζάμπα σε ποιες περιοχες χωλένει το δύκτιο χωρίς να ξοδέψει δεκάρα, τότε όποιος το σκέφτηκε από το τμήμα marketing ή από το τεχνικό τμήμα αξίζει προαγωγή και αύξηση

    - - - Updated - - -

    Χωρίς πλάκα... καλή, χρυσή η VF και η κάθε VF με τις προσφορές 3G, 4G κτλ αλλά αυτό το πράμα με το να μην μπορείς να χρησιμοποιείς αυτά που λένε ότι σου παρέχουν παραπάει.

    Υ.Γ. ...και στη Μελβούρνη που είμαι το ίδιο πράμα. Optus & Telstra πιάνουν καμπάνα 5/5 και 3G ακόμη και στα υπόγεια και η VF ούτε κλήση δεν περνάει.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Η Vodafone δεν έχει κάποιο ''Κέντρο Ελέγχου Δικτύου'', δεν έχει τη δυνατότητα να βλέπει μόνη της τις περιοχές/σημεία, τα οποία δεν έχουν σωστή κάλυψη και βάζει τους χρήστες στη ''διαδικασία'' να αναφέρουν τυχόν δυσλειτουργίες;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 28-04-16 στις 13:30.

  10. #10
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    "Μέσα από το My Vodafone app κάθε συνδρομητής Vodafone μπορεί να χρησιμοποιήσει την «Εγγύηση Δικτύου Vodafone» άμεσα και γρήγορα και να ενημερώσει την εταιρεία σε περίπτωση που είχε μια μη ικανοποιητική εμπειρία internet ή ομιλίας. Στη συνέχεια, η Vodafone θα τον αποζημιώσει με 300MB ή / και με 60’ λεπτά δωρεάν ομιλία προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα, για 1 ολόκληρο 24ώρο."

    Τραγικοί .... Αν εγώ είμαι κάπου που δεν πιάνει ...για 10 μέρες ...αντί να μου δώσουν λεπτά και MB αντίστοιχής διάρκειας μου τα δίνουν για 1 ολόκληρο 24ώρο !
    Δηλαδή για 10 μέρες χωρίς σήμερα μου δίνουν 1 24ώρο .... Απλά Ξεφτίλεςςςςςς...

    - - - Updated - - -

    Ευτυχώς δεν Vodafone και έτσι δεν νοιάζει ...Ούτε ποτέ θα έχω ...Είναι μια από τις εταιρίες που δεν συμπαθώ !

  11. #11
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Μέσα από το My Vodafone app κάθε συνδρομητής Vodafone μπορεί να χρησιμοποιήσει την «Εγγύηση Δικτύου Vodafone» άμεσα και γρήγορα και να ενημερώσει την εταιρεία σε περίπτωση που είχε μια μη ικανοποιητική εμπειρία internet ή ομιλίας. Στη συνέχεια, η Vodafone θα τον αποζημιώσει με 300MB ή / και με 60’ λεπτά δωρεάν ομιλία προς όλα τα δίκτυα αντίστοιχα, για 1 ολόκληρο 24ώρο."

    Τραγικοί .... Αν εγώ είμαι κάπου που δεν πιάνει ...για 10 μέρες ...αντί να μου δώσουν λεπτά και MB αντίστοιχής διάρκειας μου τα δίνουν για 1 ολόκληρο 24ώρο !
    Δηλαδή για 10 μέρες χωρίς σήμερα μου δίνουν 1 24ώρο .... Απλά Ξεφτίλεςςςςςς...

    - - - Updated - - -

    Ευτυχώς δεν Vodafone και έτσι δεν νοιάζει ...Ούτε ποτέ θα έχω ...Είναι μια από τις εταιρίες που δεν συμπαθώ !
    Πιστευω οτι αν κανεις διαβασει την τελευταια σου φραση, μπορει να καταλαβει γιατι γραφεις οτι γραφεις.
    mac rulez

  12. #12
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Πιστεύω αν δεν πιανει για 10 μερες θα σε αποζημιώσουν αν μιλήσεις μετα με την εξυπηρετηση. Επανειλημμένα μου εχουν επιστρέψει 5€ για πακέτα που ενεργοποίησα καταλαθος ή επειδή δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αυτοματη ανανεωση. Γενικά εχουν πολυ καλη εξυπηρετηση.
    Ήδη πηρα τα πρωτα 300 mb επειδή εδω που είμαι το 3G γυρνάει τακτικά σε Ε. Επειδή αγοράζω data μονο για οταν ερχομαι εδω με κόβω να μην αγοράζω ξανα.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά με τη wind ο κανόνας ειναι ο ανάποδος. Συνήθως η wind δεν έχει σήμα ειδικά 3G.
    Και με το 900 στο 3G τα πάει πολύ καλύτερα

    Για να βγάζει τέτοια υπηρεσία μάλλον νιώθει confident για το δίκτυο. Το οποίο προφανώς προκύπτει απο έρευνα πελατών για τη γνώμη/εμπειρία τους για το δίκτυο ( το οποίο και επιβεβαιώνει το παραπάνω που ειπα για τον κανόνα με τη wind).
    Πήρα χθες 300ΜΒ δώρο, επειδή τους υπέδειξα σημείο που το H+ τους σερνόταν με φουλ σήμα (1 Mbps). Αργότερα θα βάλω και για το σπίτι μου που δεν πιάνει τίποτα, αλλά παλιότερα μου είχαν πει να πληρώσω για να πάρω το ειδικό ρούτερ, να ενισχύει το σήμα...

    Ναι είναι πολύ "confident", γι' αυτό σου δίνει το δώρο για 24 ώρες (αντί για 168), για να το φας εκεί που δεν έχεις σήμα! Αυτό θέλει να κάνει τον κόσμο να πιστεύει, ότι έχει τόσο "WOW" δίκτυο που δε θα βρεις καμία "τρύπα", κι αν τύχει να βρεις, παίρνεις ένα γελοίο δώρο... ΄Φυσικά και το 90% των περιπτώσεων θα αγνοηθεί, απλά ίσως ασχοληθούν εκεί που υπάρχει όντως τεράστιο θέμα. Δεν ξέρουν καν που έχουν πρόβλημα και περιμένουν τους πελάτες να το πουν, τόσο σοβαρή εταιρία λέμε...

    Στην επαρχία και ειδικά σε χωριά, η Vodafone και η WIND έχουν βάλει κεραίες στα ίδια σημεία, οπότε το ίδιο πιάνουν, απλά η "κόκκινη" έχει μικρότερες ταχύτητες (όπως πάντα)... Το αστείο είναι πως έχουν και 4G (800 MHz) σε χωριά που η COTE με το ζόρι πιάνει 3G (ή και καθόλου)!

    Υ.Γ. Το 2G στα 900 της WIND είναι πολύ περισσότερο από το αντίστοιχο της Vodafone, οπότε η τελευταία δεν έχει σήμα σε βαθύ εσωτερικό χώρο. Το 3G από 900 της Voda, δεν είναι τόσο πυκνό για να καλυφθεί το κενό. Όταν η WIND ολοκληρώσει την αναβάθμιση του δικτύου στη Βόρεια Ελλάδα μέχρι το τέλος του '17, δε θα μείνει κανείς Vodafone, που έχει τιμές Cosmote...

  14. #14
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καλο πασχα και καλη ανασταση να εχετε με υγεια και οτι επιθυμειτε

    τωρα παμε στο θεμα καλυψη 2G/3G/4G/4G+ εγω θα προτεινα στην Vodafone/Wind/Cosmote να σταματησουν τα κολπα του Marketing και να φτιαξουν το δικτυο τους που ακομα μεσα στον νομο αττικης (αθηνα) δηλαδη στην πρωτευουσα δεν εχουν καλυψη , σε εσωτερικους χωρους πολυκατοικιες (διαμερισματα/υπογεια/γραφεια) η στον ηλεκτρικο/μετρο

    προσωπικα εχω συναντησει αρκετα τυφλα σημεια που δεν πιανει το κινητο δεν χρησιμοποιω βεβαια vodafone αλλα cosmote/wind και μιλαω για περιοχες που συνηθως μετακινουμε με το τραινο (ηλεκτρικο)

    να σημειωσω επισης οτι ο φιλος που ειπε για νεα ιωνια εχει απολυτα δικιο....

    οσο για την αποζημιωση το θεωρω γελοιο και αν ημουν πελατης μονο για αυτο το λογο θα ειχα φυγει απο την εταιρεια

  15. #15
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΙΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    (dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως παιδιά από τον Δεκέμβριο που είμαι ξανά στη Vodafone στις περιοχές που κινούμαι (Πάτρα & όλες τις γύρω περιοχές) έχει άψογο σήμα.Δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής και σε ταξίδια που έχω κάνει να συναντήσω πρόβλημα εκτός από τίποτα δύσκολες μεριές που δε πιάνουν και οι 3.Τώρα αν το 3G/4G της είναι αργό δε ξέρω πάντως για χρήση που κάνω εγώ στο κινητό (facebook,messaging,καιρός,browsing κλπ) δεν έχω δει καμία διαφορά προς το χειρότερο σε σχέση με την Cosmote που είχα πριν.Για τη Wind δε ξέρω,δεν είχα ποτέ για να έχω άποψη.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 02:10
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-15, 12:21
  3. Νέα αποκλειστική υπηρεσία Vodafone Check & Go
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 12:53
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-15, 09:44
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-15, 19:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας